piątek, 23 marca 2018 r.

Świdnik

Jak obronić się przed pijanym mężczyzną i nie tylko. Projekt dla kobiet

Dodano: 22 marca 2017, 12:01

W poprzednich edycjach programu uczestniczył Shiroikaj Judo Club, którego prezesem i trenerem jest Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki, który prowadził zajęcia z paniami
W poprzednich edycjach programu uczestniczył Shiroikaj Judo Club, którego prezesem i trenerem jest Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki, który prowadził zajęcia z paniami (fot. Archiwum W. Białowąsa)

Będzie teoria i praktyka. Po kursie panie będą potrafiły obronić się przez atakiem np. pijanego mężczyzny. W powiecie świdnickim trwają zapisy do kolejnej edycji programu „Bezpieczna Kobieta”.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Głównym założeniem projektu organizowanego w Świdniku już od kilku lat, jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, przełamanie obojętności społeczeństwa na przemoc i agresję, jak też uświadomienie kobietom potencjalnych zagrożeń i sposobów ich neutralizowania.

Projekt „Bezpieczna kobieta” jest adresowany do wszystkich kobiet bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód, gdyż każda z nich może być potencjalną ofiarą ataku.

– Chcielibyśmy zaprosić wszystkie panie nie tylko ze Świdnika, ale też z terenu powiatu świdnickiego na kolejną edycję programu „Bezpieczna Kobieta” – zachęca do udziału komisarz Edyta Wójtowicz z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, która organizuje tę akcję wspólnie ze starostwem i Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej.

Zajęcia mają ruszyć 30 marca. – Będą odbywać się w obiektach Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, w godzinach popołudniowych, raz w tygodniu – wyjaśnia kom. Wójtowicz. – Obecnie trwa nabór. Zachęcamy do przysyłania zgłoszeń drogą mejlową na adres naszej komendy, ale można też zgłaszać się osobiście.

W poprzednich latach program cieszył się dużym zainteresowaniem. – Program ma na celu wzmocnienie psychiczne pań, przygotowanie ich do stawiania czoła zagrożeniom, podnoszenia kondycji fizycznej, która jest bardzo ważna dla poczucia bezpieczeństwa. Chcemy też propagować bezpieczne postawy – jak zachować się w sytuacji, kiedy zaatakuje nas osoba agresywna, nietrzeźwa.

Kurs potrwa około 6 tygodni. – Będą to zajęcia praktyczno-teoretyczne – zapowiada kom. Wójtowicz. – W części teoretycznej chcielibyśmy zorganizować spotkania z psychologiem na temat prewencji kryminalnej i pierwszej pomocy, a w praktycznej – z zakresu samoobrony.
Zajęcia są bezpłatne Nie ma ograniczeń wiekowych.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Świdniczanin
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 marca 2017 o 22:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Białowąs to powinien mural ze swoim wizerunkiem wymalować na ścianie Starostwa lub co najmniej pomnik postawić na rondzie zamiast helikopetra. Ale ma parcie na szkło. Powinien być cichy i skromy jak Osina!
Rozwiń
Gość
Gość (23 marca 2017 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To chyba zdjęcia z tych zajęć na których Białowąs wyrwał swoją uczennice, zrobił jej dziecko i dla której zostawił żonę? Zgadza się Walduś? Czy coś pomyliłam?
Rozwiń
Świdniczanin
Świdniczanin (23 marca 2017 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ojj.. Już się Białowąs lansuje.. Szkoda słów. Ciekawe czy organizowałby takie kursy bez zdjęć, akrtykułów w gazetkach itd. 
Rozwiń
Gość
Gość (22 marca 2017 o 21:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Daj spokuj, każden chłop jakmsie za dużo nachla to może dostać małpiego rozumu, więc tych pare chwytów każda babka powinna znać.
Rozwiń
Gość
Gość (22 marca 2017 o 16:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam gdzie sie trzeba zglosic zeby sie zapisac
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!