wtorek, 20 marca 2018 r.

Świdnik

Od dwóch tygodni przedsiębiorcy z ul. Piaseckiej w Świdniku liczą straty. Klienci ich omijają, bo nie mogą do nich skręcić.

Drogowcy postawili w Kazimierzówce koło kościoła zakaz zawracania.
- Zawrócić można dopiero w Krępcu, 3 kilometry dalej - mówi Ryszard Lechus, właściciel firmy oponiarskiej przy Piaseckiej. - To jakaś paranoja, bo w Krępcu jest o wiele bardziej niebezpiecznie niż w Kazimierzówce.
Podobnie mówią inni przedsiębiorcy.
- Codziennie tracę klientów, bo dawniej łatwo było zawrócić, a teraz już nikt nie chce jechać do Krępca i wracać do mnie. Tym bardziej, że po drodze jest druga restauracja - mówi Mariusz Kowalski, właściciel zajazdu "Złota Podkowa”.
A przestrzegania zakazu pilnują codziennie policjanci. - W ciągu godziny zakaz łamie od 6 do 8 kierowców. Kosztuje to 50 złotych mandatu i 5 punktów karnych.
• Czy ten zakaz jest potrzebny?
- Naszym zdaniem tak, bo w tym miejscu dochodziło do dużej liczby zdarzeń - mówi st. sierż. Grzegorz Korcz ze świdnickiej policji, który wczoraj pełnił służbę w Kazimierzówce.
Inne rozwiązanie widzi Tadeusz Waryszak, właściciel firmy KEWT przy Piaseckiej. - Dwadzieścia metrów wcześniej jest wlot do nowowybudowanej ul. Wyszyńskiego. Gdyby zamiast tej przewiązki zrobić kilkadziesiąt metrów wcześniej pas do lewoskrętu w Wyszyńskiego, od strony Lublina - z możliwością zawracania - to nie byłoby problemu. Po drugie znacznie odciążone zostałoby skrzyżowanie z Aleją Lotników, praktycznie jedynym wjazdem do Świdnika. Tym bardziej ma to sens, bo Wyszyńskiego można dojechać do nowej części Świdnika - dodaje pan Tadeusz.
Z tymi argumentami nie zgadza się Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Ta przewiązka w Kazimierzówce został tylko dla utrzymania niezbędnej komunikacji między kościołem a cmentarzem. Jej tu nie powinno być - mówi Zdzisław Tworek, naczelnik Wydziału Zarządzania Ruchem w GDDKiA w Lublinie. - Utrzymaliśmy ją warunkowo, tylko dlatego, że jest tam fotoradar oraz stoi znak zakazu wyprzedzania i obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. A o lewoskręcie w Wyszyńskiego nie ma mowy, bo pas zielni jest zbyt wąski, a w niedalekiej przyszłości Piasecka będzie częścią drogi ekspresowej. Jaki byłby sens budowy lewoskrętu w Wyszyńskiego, czyli tworzenia niebezpiecznego skrzyżowania, takiego jak obecnie z Al. Lotników Polskich. Nie zmienimy obecnej organizacji ruchu na tym odcinku - dodaje Tworek.
- My też nie złożymy broni. Przewiązka w Krępcu jest bardzo niebezpieczna, bo tam samochody mogą jechać 100 km/h. Tutaj tylko 70. Dodatkowy argument to oświetlenie trasy. W Krępcu nie ma latarni. Tak tej sprawy nie zostawimy - kończy Tadeusz Waryszak.
Do sprawy wrócimy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
jon
gaderypoluki
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 listopada 2013 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

dziewczyny za darmo - www.chaturbate.com

Image: 7/9
View Hi-Res Image
Rozwiń
jon
jon (10 listopada 2007 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kto ci powiedział że nowa droga ma usprawnić ruch na Piaski ?chodziło o cywilizowany dojazd do cmentarza.pewnie nie taplałeś się w błocie jakie tam było wcześniej !
Rozwiń
gaderypoluki
gaderypoluki (26 października 2007 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już dawno pisłem ,że taka organizacja ruchu to niewypał . Ta droga praktycznie niczego nie usprawniła . To na razie pieniążki wyrzucone w błotko . Jak powstanie ekspresówka to równiez z tej drogi nie będzie wyjazdu w kierunku Piask i wjazdu od strony Lublina . Ale trzeba było kliku włascicielom domków zafundowac asfalt pod okienka .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!