Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

5 sierpnia 2011 r.
14:53
Edytuj ten wpis

Kibole Avii skazani za atak na policjantów, zapłacą po 10 zł

Autor: Zdjęcie autora er
16 17 A A

Kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, trzyletnie zakazy stadionowe i po 10 zł nawiązki dla zaatakowanych policjantów – taki wyrok wydał w piątek Sąd Rejonowy Lublin-Wschód, skazując siedmiu pseudokibiców Avii Świdnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na początku kwietnia mężczyźni brali udział w zamieszkach na dworcu PKP w Świdniku. Wjechał tam pociąg, którym jechali kibice Motoru Lublin do Chełma na mecz drużyn Avii Świdnik i Chełmianki. Prokuratura oskarżyła 15 mężczyzn o czynną napaść na policjantów: rzucanie w nich butelkami i kamieniami.

Siedmiu kiboli dobrowolnie poddało się karze. Zostali skazani na kary od półtora roku do dwóch lat więzienia w zawieszeniu. Dostali też trzyletni zakaz stadionowy. W tym czasie nie mają wstępu mecze Motoru, Avii i Chełmianki. W dniu meczu muszą się zameldować w komisariacie.

Każdy ze skazanych kiboli ma też zapłacić po 10 zł nawiązki każdemu pokrzywdzonemu. Za takich zostało uznanych 28 policjantów, którzy interweniowali na dworcu.

- Zasądzenie nawiązki na rzecz pokrzywdzonego jest obowiązkowe w przypadku przestępstwa o charakterze chuligańskim – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Jej wysokość zależy od możliwości finansowych oskarżonych.

Dzisiaj, po ogłoszeniu wyroku, skazani mężczyźni zostali zwolnieni z aresztu.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dip / 9 sierpnia 2011 o 01:27
3miesiace aresztu.. wyrok w zawiasach, bezkarność policyjna... i nie wszyscy wyszli. tyle na ten temat.
Avatar
abc / 7 sierpnia 2011 o 21:22
nie prawda że wszystkich wypuścili..
Avatar
kbic / 6 sierpnia 2011 o 10:29
Widze, ze juz dziennikarzyny zapomnialy jak ta sytuacja wygladala w rzeczywistosci. Ciekawe kto i ile zaplaci chlopakowi ze swidnika za utrate polowy twarzy po tym jak policjant strzelil mu z metra w twarz. Na pewno rzucal w tym momencie kamieniem. tak samo jak ochroniarz z rzeszowa psiknał gazem prosto w twarz idacemu kibicowi bo ten go nagrywal a on sam bezprawnie mial zakryta twarz. Pojezdzijcie trochę na mecze balwany to poznacie troche prawdy o sluzbach porzadkowych i stróżach prawa, przez ktorych dochodzi do wiekszosci tych incydentow. Najpierw prowokacja, bicie, ponizania a jak ktos w koncu odpysknie, bedzie sie bronil to wowczas ostra reakcja bo przeciez bandyci sie bija i trzeba ich w imie prawa zniszczyc, tego chce spoleczenstwo manipulowane przez naszego wspanialego premiera, ktory boi sie kibicow jako samodzielnie myslacych ruchow spolecznych. Sam chodzil w czasach komuny na mecze i walczyl z komuna, wiec wie teraz jaka sila sa trybuny pilkarskie.
Pozdro dla normalnych myslacych ludzi.
Widze, ze juz dziennikarzyny zapomnialy jak ta sytuacja wygladala w rzeczywistosci. Ciekawe kto i ile zaplaci chlopakowi ze swidnika za utrate polowy twarzy po tym jak policjant strzelil mu z metra w twarz. Na pewno rzucal w tym momencie kamieniem. tak samo jak ochroniarz z rzeszowa psiknał gazem prosto w twarz idacemu kibicowi bo ten go nagrywal a on sam bezprawnie mial zakryta twarz. Pojezdzijcie trochę na mecze balwany to poznacie troche prawdy o sluzbach porzadkowych i stróżach prawa, przez ktorych dochodzi do wiekszosci tych incydentow.... rozwiń
Avatar
Maniuś T. / 6 sierpnia 2011 o 10:29
To lepiej by było zrobić zbiórkę na operacje plastyczną dla kuligi,chłopak naprawdę ma problem
Avatar
hklhj,.hjkhh hft / 6 sierpnia 2011 o 10:07
10 zł to dużo, w porównaniu do super telefonów w Orange za 1 zł. Za 10 zł można mieć 10 drogich telefonów. Sędzia dał więc bardzo surową karę. Nawet jakby jego żona zostałaby ranna to kara pewnie byłaby niższa, jakieś 3 lub 4 zeta.
Avatar
Malkom / 6 sierpnia 2011 o 07:08
Dlaczego sędzia osmiesza Państwo Polskie ?
Avatar
edek / 5 sierpnia 2011 o 20:58
Ha Ha HA , ale się uśmiałem.Kpina!!!!!!!!!!! i żal że żyjemy w takim państwie.
Avatar
madzia / 5 sierpnia 2011 o 19:50
[quote name='lol' timestamp='1312553557' post='511242']
Biedny Belfegor, musi zapłacić policji równowartość dwóch tanich win, ech, współczuję mu
[/quote]
a co to tam teraz dla belfiego ... jak odbierze rentę za te pół roku co go zamknęli to co tam te 2 wina ;D
Avatar
kiki / 5 sierpnia 2011 o 17:23
10zł??? Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami powinno zdecydowanie zareagować!!!
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2011 o 16:33
[size="2"]" ... po 10 zł nawiązki dla zaatakowanych policjantów. Zasądzenie nawiązki na rzecz pokrzywdzonego jest obowiązkowe w przypadku przestępstwa o charakterze chuligańskim – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Jej wysokość zależy od możliwości finansowych oskarżonych "

... a w maju 2011 było tak :

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110523/LUBLIN/127022363

" W sobotę podczas meczu na stadionie miejskim w Lublinie policjanci zauważyli, że jeden z kibiców pije piwo z puszki. W trakcie przerwy mężczyzna (25-letni bezrobotny z Lublina) wyszedł poza stadion. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów.
Naruszył przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zakazujące wnoszenie napojów alkoholowych i ich spożywania.
Sąd skazał go na 2,5 tys. zł grzywny, dodatkowo orzeczono wobec niego zakaz wstępu na masowe imprezy sportowe przez 3 lata "
[/size]
[size="2"]" ... po 10 zł nawiązki dla zaatakowanych policjantów. Zasądzenie nawiązki na rzecz pokrzywdzonego jest obowiązkowe w przypadku przestępstwa o charakterze chuligańskim – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Jej wysokość zależy od możliwości finansowych oskarżonych "

... a w maju 2011 było tak :

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110523/LUBLIN/127022363

" W sobotę podczas meczu ... rozwiń
Avatar
Dip / 9 sierpnia 2011 o 01:27
3miesiace aresztu.. wyrok w zawiasach, bezkarność policyjna... i nie wszyscy wyszli. tyle na ten temat.
Avatar
abc / 7 sierpnia 2011 o 21:22
nie prawda że wszystkich wypuścili..
Avatar
kbic / 6 sierpnia 2011 o 10:29
Widze, ze juz dziennikarzyny zapomnialy jak ta sytuacja wygladala w rzeczywistosci. Ciekawe kto i ile zaplaci chlopakowi ze swidnika za utrate polowy twarzy po tym jak policjant strzelil mu z metra w twarz. Na pewno rzucal w tym momencie kamieniem. tak samo jak ochroniarz z rzeszowa psiknał gazem prosto w twarz idacemu kibicowi bo ten go nagrywal a on sam bezprawnie mial zakryta twarz. Pojezdzijcie trochę na mecze balwany to poznacie troche prawdy o sluzbach porzadkowych i stróżach prawa, przez ktorych dochodzi do wiekszosci tych incydentow. Najpierw prowokacja, bicie, ponizania a jak ktos w koncu odpysknie, bedzie sie bronil to wowczas ostra reakcja bo przeciez bandyci sie bija i trzeba ich w imie prawa zniszczyc, tego chce spoleczenstwo manipulowane przez naszego wspanialego premiera, ktory boi sie kibicow jako samodzielnie myslacych ruchow spolecznych. Sam chodzil w czasach komuny na mecze i walczyl z komuna, wiec wie teraz jaka sila sa trybuny pilkarskie.
Pozdro dla normalnych myslacych ludzi.
Widze, ze juz dziennikarzyny zapomnialy jak ta sytuacja wygladala w rzeczywistosci. Ciekawe kto i ile zaplaci chlopakowi ze swidnika za utrate polowy twarzy po tym jak policjant strzelil mu z metra w twarz. Na pewno rzucal w tym momencie kamieniem. tak samo jak ochroniarz z rzeszowa psiknał gazem prosto w twarz idacemu kibicowi bo ten go nagrywal a on sam bezprawnie mial zakryta twarz. Pojezdzijcie trochę na mecze balwany to poznacie troche prawdy o sluzbach porzadkowych i stróżach prawa, przez ktorych dochodzi do wiekszosci tych incydentow.... rozwiń
Avatar
Maniuś T. / 6 sierpnia 2011 o 10:29
To lepiej by było zrobić zbiórkę na operacje plastyczną dla kuligi,chłopak naprawdę ma problem
Avatar
hklhj,.hjkhh hft / 6 sierpnia 2011 o 10:07
10 zł to dużo, w porównaniu do super telefonów w Orange za 1 zł. Za 10 zł można mieć 10 drogich telefonów. Sędzia dał więc bardzo surową karę. Nawet jakby jego żona zostałaby ranna to kara pewnie byłaby niższa, jakieś 3 lub 4 zeta.
Avatar
Malkom / 6 sierpnia 2011 o 07:08
Dlaczego sędzia osmiesza Państwo Polskie ?
Avatar
edek / 5 sierpnia 2011 o 20:58
Ha Ha HA , ale się uśmiałem.Kpina!!!!!!!!!!! i żal że żyjemy w takim państwie.
Avatar
madzia / 5 sierpnia 2011 o 19:50
[quote name='lol' timestamp='1312553557' post='511242']
Biedny Belfegor, musi zapłacić policji równowartość dwóch tanich win, ech, współczuję mu
[/quote]
a co to tam teraz dla belfiego ... jak odbierze rentę za te pół roku co go zamknęli to co tam te 2 wina ;D
Avatar
kiki / 5 sierpnia 2011 o 17:23
10zł??? Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami powinno zdecydowanie zareagować!!!
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2011 o 16:33
[size="2"]" ... po 10 zł nawiązki dla zaatakowanych policjantów. Zasądzenie nawiązki na rzecz pokrzywdzonego jest obowiązkowe w przypadku przestępstwa o charakterze chuligańskim – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Jej wysokość zależy od możliwości finansowych oskarżonych "

... a w maju 2011 było tak :

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110523/LUBLIN/127022363

" W sobotę podczas meczu na stadionie miejskim w Lublinie policjanci zauważyli, że jeden z kibiców pije piwo z puszki. W trakcie przerwy mężczyzna (25-letni bezrobotny z Lublina) wyszedł poza stadion. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów.
Naruszył przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zakazujące wnoszenie napojów alkoholowych i ich spożywania.
Sąd skazał go na 2,5 tys. zł grzywny, dodatkowo orzeczono wobec niego zakaz wstępu na masowe imprezy sportowe przez 3 lata "
[/size]
[size="2"]" ... po 10 zł nawiązki dla zaatakowanych policjantów. Zasądzenie nawiązki na rzecz pokrzywdzonego jest obowiązkowe w przypadku przestępstwa o charakterze chuligańskim – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Jej wysokość zależy od możliwości finansowych oskarżonych "

... a w maju 2011 było tak :

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110523/LUBLIN/127022363

" W sobotę podczas meczu ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 1

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 1 4

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 58 5

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 20

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 39 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 44 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!