środa, 21 lutego 2018 r.

Świdnik

Kierowcy błądzą, firmy tracą klientów, a znaków nadal nie ma

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 czerwca 2014, 00:01
Autor: Paweł Puzio

Kierowcy błądzą, drogowcy robią audyt, a właściciele okolicznych firm tracą. Od prawie roku przedsiębiorcy nie mogą się doprosić prawidłowego oznakowania zjazdu z drogi S17 do Wierzchowisk

Chodzi o oznakowanie zjazdu z węzła Świdnik na trasie S17 Lublin-Piaski.

- Stoi tam znak informujący o skręcie w lewo do Lublina i prosto do Świdnika. Natomiast trzeci kierunek, do wsi Wierzchowiska, jest "ślepy”, nie ma żadnego oznakowania. A tylko tą drogą można dojechać do mojej i wielu innych firm w Wierzchowiskach - mówi właścicielka pola golfowego w tej miejscowości. - Ludzie gubią się, jeżdżą do Piask, do Świdnika, aż w końcu rezygnują z wizyty u mnie. Ile ja się nasłuchałam żali w tej sprawie - opowiada biznesmenka.

Brak właściwego oznakowania uderza też w innych przedsiębiorców. Oprócz pola golfowego nieoznakowanym zjazdem można dojechać do firmy Korbanek, Woliński czy centrum ogrodniczego. Droga została oddana do użytku już w lipcu 2013 roku. - Od tamtego czasu GDDKiA nie jest w stanie poradzić sobie z prawidłowym oznakowaniem - zżyma się nasza Czytelniczka.

W końcu przedsiębiorcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. - Na własny koszt, na prywatnej posesji, ustawiliśmy reklamy informujące o dojeździe do naszych firm. 28 maja otrzymaliśmy pismo od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o nakazie usunięcia reklam pod rygorem zgłoszenia sprawy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego - opowiada nasza rozmówczyni.

- W kwestii reklam obowiązują przepisy dotyczące ustawiania ich w pasie drogowym oraz w jego pobliżu, nawet na prywatnym terenie. Jeżeli stoją bez odpowiedniej zgody muszą być usunięte - tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Nam nie tyle chodzi o reklamę, co o znak kierunkowy do wsi Wierzchowiska. To wystarczy, aby kierowcy się nie gubili - podkreśla właścicielka pola golfowego.

Przedsiębiorcy poprosili GDDKiA o ustawienie znaku i prawidłowe oznakowanie drogi. - Dostaliśmy odpowiedź, że droga jest oznakowana prawidłowo, a obecnie prowadzony jest audyt i w połowie lipca ma zostać dostawionych kilka znaków - dodaje przedstawicielka przedsiębiorców.

Jest więc nadzieja, że problem uda się rozwiązać. - Rzeczywiście taki audyt był przeprowadzony - potwierdza Krzysztof Nalewajko. - 5 maja podpisaliśmy umowę z firmą, która ma wykonać dodatkowe prace, m.in. korektę oznakowania. Na zjeździe pojawi się kierunkowskaz do wsi Wierzchowiska. Na zakończenie tych prac firma ma 70 dni od daty podpisania umowy - dodaje Nalewajko.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: s17 Świdnik Wierzchowiska
Gość
yzon
andy
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 czerwca 2014 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

DO WŁAŚCICIEI TYCH REKLAM W WIERZCHOWISKACH.

PRZYCZEPTA KÓŁKA DO TYCH REKLAM NP OD WÓZKA DZIECIĘCEGO I WTEDY CH...A WAM ZROBI NADZÓR BUDOWLANY I NALEW-JAJAKO BO POWIECIE ZE TO PRZYCZPA I PRAWO BUDOWLANE NIC DO PRZYCZEPY NIE MA.

POZDRAWIAM JAK BUG (GDDKIA) KÓBIE TAK KUBA BOGU

pS SQU SYNY Z GDDKIA BÓJTA SIE

Rozwiń
yzon
yzon (4 czerwca 2014 o 14:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Taka polska. Niestety...

Rozwiń
andy
andy (3 czerwca 2014 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wyeliminujmy debili z gdkia ludzie to od nas zależy czy dureń bez wiedzy  bierze  naszą publiczną. kasę.bezmuzgi powinni tracić prawo wykonywania zawodu na zawsze.

Rozwiń
igor
igor (3 czerwca 2014 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może któryś URZĘDAS poczyta te komentarze i niech wykorzysta głos kierowców i uwagi dotyczące oznakowania dróg! nawet gdy odtrąbi to jako własny sukces będziemy wdzięczni, ale niech oznakowanie będzie jasne czytelne!! a to moje propozycje dotyczą Świdnika i lotniska.

-właśnie wyjazd z węzła Świdnik(w Krępcu) na lotnisko przez Krępiec do Jackowa i w lewo do Portu Lotniczego oraz droga powrotna; przy wyjeździe z lotniska drogowskaz na Mełgiew lub Łęczną lub nr drogi wojewódzkiej do której możemy dojechać ! (obecnie Zakrzów -pomimo że znam okolice do długo się zastanawiałem o co chodzi jaki Zakrzów?) oraz na węzeł Świdnik, powtórzony w Jackowie przy ,,traktorkach"  w prawo! 

-w Świdniku dlaczego nie można ruchu WYPROWADZIĆ z miast i wjeżdżając al. Lotników Polskich jechać prosto i drogą na lotnisko na Mełgiew i Łęczną a nie obecne oznakowanie kieruje na Racławicka, Kosynierów i przez Fraciszków! -proszę nie zasłaniać się biznesem, Bezpieczeństwo i Spokój jest wartością nadrzędną -WAŻNIEJSZE!!

ps. i jeszcze jedno pytanie o oznakowanie np. rondo przy stadionie ul. Żwirki i Wigury w Świdniku skoro na dużej (zielonej) tablicy jest drogowskaz kierunek Port Lotniczy to po co druga biała tabliczka Port Lotniczy jest podczepiona niżej (pod ta zieloną)..? rozumiem ze każda tabliczka coś kosztuje-ktoś zarabia! No i oczywiście zapewne problem bo każda droga ma innego zarządcę...

Rozwiń
ZNAK_DROGOWY
ZNAK_DROGOWY (3 czerwca 2014 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czytam to i rozumiem, że urzędnik który określił oznakowanie jest poprawne i wszystko jest ok jest normalny.... 

O, przypomniał mi się taki dowcip ze Smolenia: "KIEDYŚ NORMĄ BYŁ OGÓŁ, a nie margines". Ale to było dawno....

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!