Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

23 grudnia 2010 r.
19:35
Edytuj ten wpis

Klonowa nie będzie tylko przejazdowa

0 32 A A

Ograniczenie prędkości do 30 km/h, ruch jednokierunkowy lub zamontowanie progów zwalniających
– to tylko niektóre propozycje mieszkańców ulicy Klonowej. Ratusz swoje działania uzależnia od opinii policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zakaz zatrzymywania się samochodów po obu stronach i na całej jej długości – takie znaki pojawiły się na ul. Klonowej przy okazji budowy ulicy z prawdziwego zdarzenia w miejscu drogi gruntowej.

– Urząd Miasta, uzgadniając organizację ruchu, zapomniał o naszych autach stojących wzdłuż ulicy – uważa jeden z mieszkańców. – Teraz musimy łamać zakaz. Chociażby po to, aby zatrzymać się i otworzyć bramę wjazdową na posesję czy skorzystać z domofonu.

Inny problem to bezpieczeństwo na ulicy. – Samochody mimo ograniczenia prędkości do 50 km/h jeżdżą dużo szybciej. A droga na tym odcinku jest bardzo wąska – podnosi jedna z mieszkanek.

W połowie listopada mieszkańcy spotkali się w tej sprawie z zastępcą burmistrza Świdnika ds. inwestycji. – Zapewnił nas, że Ratusz będzie przez 3–4 miesiące obserwował sytuację na naszej ulicy. I jeśli policja potwierdzi nasze spostrzeżenia, to nie wyklucza nawet zamontowania progów zwalniających – mówi jeden z mieszkańców. Oni sami przedstawili burmistrzowi swoje propozycje. Jedną z nich jest zrobienie z ulicy Klonowej drogi jednokierunkowej do czasu wybudowania al. Solidarności.

– Proponujemy również stworzenie tu strefy zamieszkania, co pozwoli na ograniczenie prędkości do 30 km/h, zamontowanie progów i wydzielenie miejsc postojowych. Prosimy również o zniesienie zakazu zatrzymywania wzdłuż drogi dla mieszkańców – podkreślają.

Tymczasem urzędnicy zapewniają, że wkrótce przy wyjeździe z ul. Klonowej w ul. Wyszyńskiego zostanie zamontowane światło stop. – Zezwolimy również mieszkańcom na tymczasowe parkowanie wzdłuż drogi – zapewnia Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik. – Jesteśmy zgodni z tym, że należy walczyć z prędkością w tym miejscu. Rozważamy, by na jakiś czas postawić tam fotoradar. Czekamy na opinię policji.

Miasto rozważa również obniżenie na wiosnę dozwolonej prędkości na ul. Klonowej. – Ale nie do 30 km/h, bo to byłoby rozwiązanie zbyt radykalne. Powinien zwyciężyć zdrowy rozsądek – podkreśla Artur Soboń. Równocześnie dodaje, że zamontowanie progów zwalniających na ulicy jest mało realne, podobnie jak wprowadzenie w tym miejscu ruchu jednokierunkowego.

Tymczasem policja uważa, że w porównaniu z innymi miejscami w mieście, na ulicy Klonowej jest bezpiecznie. – Regularnie wysyłamy tam patrole policji, które monitorują sytuację. Od momentu oddania do użytku nowego odcinka drogi, nie doszło tam do żadnego zdarzenia – twierdzi Tomasz Dejer ze świdnickiej policji.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lutego 2011 o 15:18
[quote name='gość' timestamp='1297345095' post='435712']
Dzwoń, Dzwoń tylko się przedstaw żeby było wiadomo kto nadużywa telefony alarmowe, -gdy człowiek naprawdę będzie potrzebował pomocy policji ale taki ktoś jak ty będzie go blokować bo nie może znieśc że ktoś ma a ty nie!!!!! widać zazdrość kole w koczy!!!jeżeli ci mieszkańcy parkują to pewnie mogą
Zachęcam jak nie zadzwonisz to sie nie przekonasz!!!
[/quote]
Niech ma ale dlczego musi niszczyć wspólny chodnik??? Teraz już dwa tam parkuje, Jeepa i Volvo.
[quote name='gość' timestamp='1297345095' post='435712']
Dzwoń, Dzwoń tylko się przedstaw żeby było wiadomo kto nadużywa telefony alarmowe, -gdy człowiek naprawdę będzie potrzebował pomocy policji ale taki ktoś jak ty będzie go blokować bo nie może znieśc że ktoś ma a ty nie!!!!! widać zazdrość kole w koczy!!!jeżeli ci mieszkańcy parkują to pewnie mogą
Zachęcam jak nie zadzwonisz to sie nie przekonasz!!!
[/quote]
Niech ma ale dlczego musi niszczyć ... rozwiń
Avatar
gość / 10 lutego 2011 o 14:38
Dzwoń, Dzwoń tylko się przedstaw żeby było wiadomo kto nadużywa telefony alarmowe, -gdy człowiek naprawdę będzie potrzebował pomocy policji ale taki ktoś jak ty będzie go blokować bo nie może znieśc że ktoś ma a ty nie!!!!! widać zazdrość kole w koczy!!!jeżeli ci mieszkańcy parkują to pewnie mogą
Zachęcam jak nie zadzwonisz to sie nie przekonasz!!!
Avatar
kolo ratajczaka / 19 stycznia 2011 o 12:40
Jest wyjście z sytuacji tel 997 lub 986 gdy tylko zobaczymy jak mistrzowie z tych dwóch pojazdów złamali zakaz. Szanowny panie z Jeepa nie interesuje mnie ile ma pan samochodów, dla mnie może pan kupić kombajn zbożowy, tylko niech pan go nie parkuje na chodniku.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 o 22:32
[quote name='qwerty' timestamp='1294433763' post='418882']
Oprócz analfabetyzmu cierpisz na daltonizm malutki zawistniku.
Jeep jest zielony.
A gdyby rozmiary posesji pozwalały na zaparkowanie wszystkich moich samochodów, z pewnością bym je postawił za płotem aby nie [color="#FF0000"]kuły[/color] cię w oczy.
[/quote]
Kłuły nie kuły. Przyganiał kocioł garnkowi
[quote name='qwerty' timestamp='1294433763' post='418882']
Oprócz analfabetyzmu cierpisz na daltonizm malutki zawistniku.
Jeep jest zielony.
A gdyby rozmiary posesji pozwalały na zaparkowanie wszystkich moich samochodów, z pewnością bym je postawił za płotem aby nie [color="#FF0000"]kuły[/color] cię w oczy.
[/quote]
Kłuły nie kuły. Przyganiał kocioł garnkowi rozwiń
Avatar
qwerty / 7 stycznia 2011 o 21:56
[quote name='bimp' timestamp='1294394668' post='418463']
Widzę że tych dwóch panów od citroena i jeepa czarnego prawda w oczy kole, więc już się ortografii czepiają. Od dawna ich obserwowałem przejeżdżając ulica i prawda jest tak ze maja kupę miejsca na swoich posesjach i obok, ale wygląda na to że są bardzo wygodniccy i wolą sobie nie niszczyć swojego podwórka tylko państwowe.Chamstwo i drobnomieszczaństwo - niech przynajmniej stąd wiedzą co o nich myślimy.
[/quote]

Oprócz analfabetyzmu cierpisz na daltonizm malutki zawistniku.
Jeep jest zielony.
A gdyby rozmiary posesji pozwalały na zaparkowanie wszystkich moich samochodów, z pewnością bym je postawił za płotem aby nie kuły cię w oczy.
[quote name='bimp' timestamp='1294394668' post='418463']
Widzę że tych dwóch panów od citroena i jeepa czarnego prawda w oczy kole, więc już się ortografii czepiają. Od dawna ich obserwowałem przejeżdżając ulica i prawda jest tak ze maja kupę miejsca na swoich posesjach i obok, ale wygląda na to że są bardzo wygodniccy i wolą sobie nie niszczyć swojego podwórka tylko państwowe.Chamstwo i drobnomieszczaństwo - niech przynajmniej stąd wiedzą co o nich myślimy.
[/quote]

Oprócz analfabetyzmu cier... rozwiń
Avatar
bimp / 7 stycznia 2011 o 11:04
Widzę że tych dwóch panów od citroena i jeepa czarnego prawda w oczy kole, więc już się ortografii czepiają. Od dawna ich obserwowałem przejeżdżając ulica i prawda jest tak ze maja kupę miejsca na swoich posesjach i obok, ale wygląda na to że są bardzo wygodniccy i wolą sobie nie niszczyć swojego podwórka tylko państwowe.Chamstwo i drobnomieszczaństwo - niech przynajmniej stąd wiedzą co o nich myślimy.
Avatar
mumu / 2 stycznia 2011 o 17:17
Do "matki".Ja wiem,że kobiety mają problemy z określeniem wielkości,proszę nie pisać bzdur.Trzykrotnie większa szybkość czyli około 90km/godz.Nawet brak śniegu nie bardzo pozwoliłby rozwinąć taką szybkość.Czy ta pani"matka" interweniowała w Straży Miejskiej o nieodśnieżonych chodnikach,przecież z wózkiem winno się chodzić chodnikiem nie jezdnią.Dodam,że rownież jeżdżę autem robiąc mieięcznie kilka tysięcy km i na temat szykości mógłbym z chęcią podyskutować.
Avatar
Matka / 29 grudnia 2010 o 03:11
A może spojrzeć na sprawę nie tylko z punktu widzenia kierowców?
Codziennie pokonuję Klonową prowadząc wózek z dzieckiem do przedszkola.
I faktycznie to co wyprawiają kierowcy woła o pomstę do nieba.
Nie spotkałam jeszcze nikogo, kto zwolniłby na znaku 30.
Sama też prowadzę więc potrafię ocenić prędkość jadącego samochodu. Jest przekraczana 2, 3-krotnie. I to w zimowych warunkach kiedy jezdnia jest oblodzona i śliska.
Chodnik odśnieżony jest tylko przy posesjach( brawo mieszkańcy). Tam gdzie należy do miasta jest kompletnie bezużyteczny. A wejście z wózkiem na jezdnię to rosyjska ruletka.
Progi zwalniające , czy zaparkowane wzdłuż drogi samochody skutecznie ograniczyłyby zapędy niepełnosprawnych umysłowo "mistrzów kierownicy".
Żenująca jest wypowiedź policji o bezpiecznej drodze. Pewnie nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Kilka razy widziałam radiowozy poruszające się Klonową i co najmniej 2-krotnie większą prędkością niż dozwolona.
Wszyscy czekają na pierwszą tragedię, a wtedy jak zwykle winni się nie znajdą...
A może spojrzeć na sprawę nie tylko z punktu widzenia kierowców?
Codziennie pokonuję Klonową prowadząc wózek z dzieckiem do przedszkola.
I faktycznie to co wyprawiają kierowcy woła o pomstę do nieba.
Nie spotkałam jeszcze nikogo, kto zwolniłby na znaku 30.
Sama też prowadzę więc potrafię ocenić prędkość jadącego samochodu. Jest przekraczana 2, 3-krotnie. I to w zimowych warunkach kiedy jezdnia jest oblodzona i śliska.
Chodnik odśnieżony jest tylko przy posesjach( brawo mieszkańcy). Tam gdzie należy do miasta jes... rozwiń
Avatar
oik / 28 grudnia 2010 o 20:04
[quote name='stefan' timestamp='1293557587' post='412701']
Ludzie, przecież nie chodzi tu o zawiść tylko o nieprzestrzeganie przepisów i niszczenie mienia.
Wybudowano nam ładną drogę po to by było nią można normalnie się poruszać, nie po to by jeden z drugim natychmiast porozwalał chodnik parkując swój samochód lub blokował jeden pas jezdni, która i tak nie jest zbyt szeroka. Skoro ma swoją działkę niech parkuje na niej, miejsca ma dość.
Skoro nie wolno tam parkować to nie parkujmy i już, bez wyjątków.
[/quote]
Miała powstac szeroka ładna al. solidarności a powstała wąska wśród gestej zabudowy domów jednorodzinnych ulica w której próbuje się upchnąc ruch kilku tysięcy samochodów dziennie.
cóż podobno dla wygody rodziny jednego z radnych który nie miał jak dojeżdżać do domu....
[quote name='stefan' timestamp='1293557587' post='412701']
Ludzie, przecież nie chodzi tu o zawiść tylko o nieprzestrzeganie przepisów i niszczenie mienia.
Wybudowano nam ładną drogę po to by było nią można normalnie się poruszać, nie po to by jeden z drugim natychmiast porozwalał chodnik parkując swój samochód lub blokował jeden pas jezdni, która i tak nie jest zbyt szeroka. Skoro ma swoją działkę niech parkuje na niej, miejsca ma dość.
Skoro nie wolno tam parkować to nie parkujmy i już, bez wyjąt... rozwiń
Avatar
stefan / 28 grudnia 2010 o 18:33
Ludzie, przecież nie chodzi tu o zawiść tylko o nieprzestrzeganie przepisów i niszczenie mienia.
Wybudowano nam ładną drogę po to by było nią można normalnie się poruszać, nie po to by jeden z drugim natychmiast porozwalał chodnik parkując swój samochód lub blokował jeden pas jezdni, która i tak nie jest zbyt szeroka. Skoro ma swoją działkę niech parkuje na niej, miejsca ma dość.
Skoro nie wolno tam parkować to nie parkujmy i już, bez wyjątków.
Avatar
Gość / 12 lutego 2011 o 15:18
[quote name='gość' timestamp='1297345095' post='435712']
Dzwoń, Dzwoń tylko się przedstaw żeby było wiadomo kto nadużywa telefony alarmowe, -gdy człowiek naprawdę będzie potrzebował pomocy policji ale taki ktoś jak ty będzie go blokować bo nie może znieśc że ktoś ma a ty nie!!!!! widać zazdrość kole w koczy!!!jeżeli ci mieszkańcy parkują to pewnie mogą
Zachęcam jak nie zadzwonisz to sie nie przekonasz!!!
[/quote]
Niech ma ale dlczego musi niszczyć wspólny chodnik??? Teraz już dwa tam parkuje, Jeepa i Volvo.
[quote name='gość' timestamp='1297345095' post='435712']
Dzwoń, Dzwoń tylko się przedstaw żeby było wiadomo kto nadużywa telefony alarmowe, -gdy człowiek naprawdę będzie potrzebował pomocy policji ale taki ktoś jak ty będzie go blokować bo nie może znieśc że ktoś ma a ty nie!!!!! widać zazdrość kole w koczy!!!jeżeli ci mieszkańcy parkują to pewnie mogą
Zachęcam jak nie zadzwonisz to sie nie przekonasz!!!
[/quote]
Niech ma ale dlczego musi niszczyć ... rozwiń
Avatar
gość / 10 lutego 2011 o 14:38
Dzwoń, Dzwoń tylko się przedstaw żeby było wiadomo kto nadużywa telefony alarmowe, -gdy człowiek naprawdę będzie potrzebował pomocy policji ale taki ktoś jak ty będzie go blokować bo nie może znieśc że ktoś ma a ty nie!!!!! widać zazdrość kole w koczy!!!jeżeli ci mieszkańcy parkują to pewnie mogą
Zachęcam jak nie zadzwonisz to sie nie przekonasz!!!
Avatar
kolo ratajczaka / 19 stycznia 2011 o 12:40
Jest wyjście z sytuacji tel 997 lub 986 gdy tylko zobaczymy jak mistrzowie z tych dwóch pojazdów złamali zakaz. Szanowny panie z Jeepa nie interesuje mnie ile ma pan samochodów, dla mnie może pan kupić kombajn zbożowy, tylko niech pan go nie parkuje na chodniku.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 o 22:32
[quote name='qwerty' timestamp='1294433763' post='418882']
Oprócz analfabetyzmu cierpisz na daltonizm malutki zawistniku.
Jeep jest zielony.
A gdyby rozmiary posesji pozwalały na zaparkowanie wszystkich moich samochodów, z pewnością bym je postawił za płotem aby nie [color="#FF0000"]kuły[/color] cię w oczy.
[/quote]
Kłuły nie kuły. Przyganiał kocioł garnkowi
[quote name='qwerty' timestamp='1294433763' post='418882']
Oprócz analfabetyzmu cierpisz na daltonizm malutki zawistniku.
Jeep jest zielony.
A gdyby rozmiary posesji pozwalały na zaparkowanie wszystkich moich samochodów, z pewnością bym je postawił za płotem aby nie [color="#FF0000"]kuły[/color] cię w oczy.
[/quote]
Kłuły nie kuły. Przyganiał kocioł garnkowi rozwiń
Avatar
qwerty / 7 stycznia 2011 o 21:56
[quote name='bimp' timestamp='1294394668' post='418463']
Widzę że tych dwóch panów od citroena i jeepa czarnego prawda w oczy kole, więc już się ortografii czepiają. Od dawna ich obserwowałem przejeżdżając ulica i prawda jest tak ze maja kupę miejsca na swoich posesjach i obok, ale wygląda na to że są bardzo wygodniccy i wolą sobie nie niszczyć swojego podwórka tylko państwowe.Chamstwo i drobnomieszczaństwo - niech przynajmniej stąd wiedzą co o nich myślimy.
[/quote]

Oprócz analfabetyzmu cierpisz na daltonizm malutki zawistniku.
Jeep jest zielony.
A gdyby rozmiary posesji pozwalały na zaparkowanie wszystkich moich samochodów, z pewnością bym je postawił za płotem aby nie kuły cię w oczy.
[quote name='bimp' timestamp='1294394668' post='418463']
Widzę że tych dwóch panów od citroena i jeepa czarnego prawda w oczy kole, więc już się ortografii czepiają. Od dawna ich obserwowałem przejeżdżając ulica i prawda jest tak ze maja kupę miejsca na swoich posesjach i obok, ale wygląda na to że są bardzo wygodniccy i wolą sobie nie niszczyć swojego podwórka tylko państwowe.Chamstwo i drobnomieszczaństwo - niech przynajmniej stąd wiedzą co o nich myślimy.
[/quote]

Oprócz analfabetyzmu cier... rozwiń
Avatar
bimp / 7 stycznia 2011 o 11:04
Widzę że tych dwóch panów od citroena i jeepa czarnego prawda w oczy kole, więc już się ortografii czepiają. Od dawna ich obserwowałem przejeżdżając ulica i prawda jest tak ze maja kupę miejsca na swoich posesjach i obok, ale wygląda na to że są bardzo wygodniccy i wolą sobie nie niszczyć swojego podwórka tylko państwowe.Chamstwo i drobnomieszczaństwo - niech przynajmniej stąd wiedzą co o nich myślimy.
Avatar
mumu / 2 stycznia 2011 o 17:17
Do "matki".Ja wiem,że kobiety mają problemy z określeniem wielkości,proszę nie pisać bzdur.Trzykrotnie większa szybkość czyli około 90km/godz.Nawet brak śniegu nie bardzo pozwoliłby rozwinąć taką szybkość.Czy ta pani"matka" interweniowała w Straży Miejskiej o nieodśnieżonych chodnikach,przecież z wózkiem winno się chodzić chodnikiem nie jezdnią.Dodam,że rownież jeżdżę autem robiąc mieięcznie kilka tysięcy km i na temat szykości mógłbym z chęcią podyskutować.
Avatar
Matka / 29 grudnia 2010 o 03:11
A może spojrzeć na sprawę nie tylko z punktu widzenia kierowców?
Codziennie pokonuję Klonową prowadząc wózek z dzieckiem do przedszkola.
I faktycznie to co wyprawiają kierowcy woła o pomstę do nieba.
Nie spotkałam jeszcze nikogo, kto zwolniłby na znaku 30.
Sama też prowadzę więc potrafię ocenić prędkość jadącego samochodu. Jest przekraczana 2, 3-krotnie. I to w zimowych warunkach kiedy jezdnia jest oblodzona i śliska.
Chodnik odśnieżony jest tylko przy posesjach( brawo mieszkańcy). Tam gdzie należy do miasta jest kompletnie bezużyteczny. A wejście z wózkiem na jezdnię to rosyjska ruletka.
Progi zwalniające , czy zaparkowane wzdłuż drogi samochody skutecznie ograniczyłyby zapędy niepełnosprawnych umysłowo "mistrzów kierownicy".
Żenująca jest wypowiedź policji o bezpiecznej drodze. Pewnie nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Kilka razy widziałam radiowozy poruszające się Klonową i co najmniej 2-krotnie większą prędkością niż dozwolona.
Wszyscy czekają na pierwszą tragedię, a wtedy jak zwykle winni się nie znajdą...
A może spojrzeć na sprawę nie tylko z punktu widzenia kierowców?
Codziennie pokonuję Klonową prowadząc wózek z dzieckiem do przedszkola.
I faktycznie to co wyprawiają kierowcy woła o pomstę do nieba.
Nie spotkałam jeszcze nikogo, kto zwolniłby na znaku 30.
Sama też prowadzę więc potrafię ocenić prędkość jadącego samochodu. Jest przekraczana 2, 3-krotnie. I to w zimowych warunkach kiedy jezdnia jest oblodzona i śliska.
Chodnik odśnieżony jest tylko przy posesjach( brawo mieszkańcy). Tam gdzie należy do miasta jes... rozwiń
Avatar
oik / 28 grudnia 2010 o 20:04
[quote name='stefan' timestamp='1293557587' post='412701']
Ludzie, przecież nie chodzi tu o zawiść tylko o nieprzestrzeganie przepisów i niszczenie mienia.
Wybudowano nam ładną drogę po to by było nią można normalnie się poruszać, nie po to by jeden z drugim natychmiast porozwalał chodnik parkując swój samochód lub blokował jeden pas jezdni, która i tak nie jest zbyt szeroka. Skoro ma swoją działkę niech parkuje na niej, miejsca ma dość.
Skoro nie wolno tam parkować to nie parkujmy i już, bez wyjątków.
[/quote]
Miała powstac szeroka ładna al. solidarności a powstała wąska wśród gestej zabudowy domów jednorodzinnych ulica w której próbuje się upchnąc ruch kilku tysięcy samochodów dziennie.
cóż podobno dla wygody rodziny jednego z radnych który nie miał jak dojeżdżać do domu....
[quote name='stefan' timestamp='1293557587' post='412701']
Ludzie, przecież nie chodzi tu o zawiść tylko o nieprzestrzeganie przepisów i niszczenie mienia.
Wybudowano nam ładną drogę po to by było nią można normalnie się poruszać, nie po to by jeden z drugim natychmiast porozwalał chodnik parkując swój samochód lub blokował jeden pas jezdni, która i tak nie jest zbyt szeroka. Skoro ma swoją działkę niech parkuje na niej, miejsca ma dość.
Skoro nie wolno tam parkować to nie parkujmy i już, bez wyjąt... rozwiń
Avatar
stefan / 28 grudnia 2010 o 18:33
Ludzie, przecież nie chodzi tu o zawiść tylko o nieprzestrzeganie przepisów i niszczenie mienia.
Wybudowano nam ładną drogę po to by było nią można normalnie się poruszać, nie po to by jeden z drugim natychmiast porozwalał chodnik parkując swój samochód lub blokował jeden pas jezdni, która i tak nie jest zbyt szeroka. Skoro ma swoją działkę niech parkuje na niej, miejsca ma dość.
Skoro nie wolno tam parkować to nie parkujmy i już, bez wyjątków.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przykra niespodzianka na koniec wesela, stracili wszystkie pieniądze. Rodzina apeluje o pomoc

Przykra niespodzianka na koniec wesela, stracili wszystkie pieniądze. Rodzina apeluje o pomoc 0 0

Gorsza sytuacja, która mogłaby nas spotkać w takim dniu, to chyba tylko śmierć bliskiej osoby – mówi pani Edyta. Młodzi pobrali się w sobotę w kościele w Wojciechowie. Kiedy razem w gośćmi bawili się na weselu ktoś okradł ich ze wszystkich pieniędzy, które dostali w prezencie

Nowy przystanek kolejowy w Lublinie. Co z drogą do niego? "Nie będzie bezpieczna"

Nowy przystanek kolejowy w Lublinie. Co z drogą do niego? "Nie będzie bezpieczna" 6 7

Droga do nowego przystanku kolejowego na Czubach nie będzie bezpieczna ani dla pieszych, ani dla kierowców - twierdzą władze miasta. Bardzo ostro krytykują zaprojektowaną przez kolejarzy drogę do peronu. Właściwy dojazd i dojście ma zapewnić miasto, ale na razie nie zamówiło nawet projektu takiej ulicy

Siatkarki LUK AZS UMCS i Tomasovii zanotowały po dwie porażki

Siatkarki LUK AZS UMCS i Tomasovii zanotowały po dwie porażki 1 0

Półfinały w grupie czwartej na razie przebiegają po myśli faworytów. MKS San-Pajda prowadzi z LUK AZS UMCS 2:0. Po dwóch meczach tak samo wygląda rywalizacja Szóstki Mielec z Tomasovią

Górnik nadrabia zaległości. Dziś mecz z Chrobrym Głogów

Górnik nadrabia zaległości. Dziś mecz z Chrobrym Głogów 1 1

Dzisiaj Górnik Łęczna w zaległym meczu zmierzy się z Chrobrym Głogów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17

Te miejskie inwestycje mogą się nie rozpocząć w terminie
galeria

Te miejskie inwestycje mogą się nie rozpocząć w terminie 10 14

Albo nikt nie chce się podjąć budowy, albo wykonawcy proponują za wysokie ceny. Taki problem ze znalezieniem ekip budowlanych coraz częściej ma samorząd Lublina. Już wiadomo, że kilku inwestycji nie zacznie w zakładanym terminie. Z jednej już w tym roku zrezygnowano, losy innej rozstrzygną się pojutrze

Zawiesił metalową linkę, która przecięła szyję 15-latka
z kraju
film

Zawiesił metalową linkę, która przecięła szyję 15-latka 1 9

Tarnobrzeg (woj. podkarpackie). 41-letni Tomasz O. zawiesił metalową linkę między dwoma metrowymi słupkami. Linka przecięła tchawicę 15-letniego Dominika, który przejeżdżał przez prywatną drogę na skuterze. 41-latek usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania zagrożenia życia lub zdrowia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

Opaska, która ratuje życie. Czerwony Guzik będzie dostępny dla seniorów z całego regionu

Opaska, która ratuje życie. Czerwony Guzik będzie dostępny dla seniorów z całego regionu 4 1

Czarne opaski z czerwonym guzikiem, którego przyciśnięcie oznacza potrzebę wezwania pomocy, będą mogli otrzymać seniorzy z całego województwa lubelskiego. Jest na to 49 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego

Będzie kolejna wyprawa na K2. Jest komunikat PHZ
galeria
film

Będzie kolejna wyprawa na K2. Jest komunikat PHZ 5 4

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 4

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 412 68

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 48 2

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 21 8

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 23 1

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!