Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

24 marca 2015 r.
21:54
Edytuj ten wpis

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

Autor: Zdjęcie autora pab
3 8 A A

Policjanci szukają świadków wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek ok. godz. 12.30 na ul. Racławickiej w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak wstępnie ustalili policjanci, volkswagen polo jadąc w kierunku ul. Krępieckiej na przejściu dla pieszych potrącił przechodzącą na drugą stronę jezdni 69-letnią kobietę.

Na miejscu interweniowała załoga karetki pogotowia ratunkowego, która przetransportowała pieszą z obrażeniami ciała do szpitala. 46-letnia mieszkanka gm. Puchaczów kierująca volkswagenem była trzeźwa.

Policjanci apelują do świadków wypadku, by zgłaszali się do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. W tej sprawie należy dzwonić pod numer tel. 997 lub 81 749-42-10.

- Jednocześnie policjanci kierują podziękowania do postronnego mężczyzny, który widząc zdarzenie na drodze zatrzymał swoje auto i udzielał pomocy przedmedycznej poszkodowanej - dodaje asp. Magdalena Szczepanowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ja / 28 marca 2015 o 18:20
Szkoda tylko że panowie policjanci byli w wielkim szoku i sami nie wiedzieli co robić. Zatrzymał się facet i poprosił o rękawiczki i udzielił pierwszej pomocy karetka przyjechała dlugoooo potem. Myślałem że policja jest szkolna z pierwszej pomocy
Avatar
pro / 26 marca 2015 o 19:00

A najlepsi są bezrefleksyjni ninja na nieoświetlonych rowerach poruszający się po zmroku - walnie w takiego, a potem będzie odpowiadał jak za człowieka.

Avatar
mieszkanka / 25 marca 2015 o 12:02

To nie jest wina pieszej. Samochodem jadącym w kierunku ul. Krępieckiej jechał mężczyzna i zatrzymał się przed pasami. Przepuszczał pieszą,On stał po lewj stronie jezdni, a po prawej wyprzedziła kobieta nie zważając co się dzieje na jezdni przed pasami. Kobieta przechodziła spokojnie, a ta w samochodzie wtargnęła jak gdyby nigdy nic, a miała obowiązek zatrzymania jak wcześniejszy kierowca.

Avatar
mistrz z narzedziowni... / 25 marca 2015 o 11:43

...nikt nie zauważył sarkazmu w moim poście? Kobieta w wieku mojej babci raczej nie porusza się z szybkością światła, a kierujący pojazdem ma obowiązek szczególnej uwagi podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. Po prostu nie ma tłumaczenia. "Zebra" powinna wreszcie być traktowana, jak Święty Gral, a więc ze szczególną uwagą. Pieszy także ma prawo do bezpiecznego poruszania się po jezdni w miejscach specjalnie oznaczonych,  przeznaczonych do przechodzenia. Osoba zbliżająca się do pasów funkcjonuje niczym żółte światło w sygnalizacji drogowej ...

...nikt nie zauważył sarkazmu w moim poście? Kobieta w wieku mojej babci raczej nie porusza się z szybkością światła, a kierujący pojazdem ma obowiązek szczególnej uwagi podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. Po prostu nie ma tłumaczenia. "Zebra" powinna wreszcie być traktowana, jak Święty Gral, a więc ze szczególną uwagą. Pieszy także ma prawo do bezpiecznego poruszania się po jezdni w miejscach specjalnie oznaczonych,  przeznaczonych do przechodzenia. Osoba zbliżająca się do pasów funkcjonuje niczym żółte światło w s... rozwiń

Avatar
sdf / 25 marca 2015 o 07:55

Najprawdopodobniej to nikt ci nie uwierzy.... Warto kupić kamerkę samochodową i nagrywać aby mieć dowód czy wbiegła czy nie.... inaczej nie udowodnisz, bo powie że szła spokojnie... i co zrobisz?

Jak będą świadkowie to się da wybronić.
Poza tym na miejscu zdarzenia da sie to ocenić
Avatar
olo / 25 marca 2015 o 07:23

Najprawdopodobniej wbiegła na przejście, jak szalona i prowadząca nie zdążyła nawet zareagować. Po ulicach miast nie biega się, a jedynie porusza w sposób nie budzący kontrowersji. Po co przebiegać, jak kilka minut nie zbawi, a auta spokojnie pojada dalej... Rozbestwili się piesi, albo zazdroszczą ludziom majętnym wypasionych fur tak, jak w opisanym przypadku... ... 

Najprawdopodobniej to nikt ci nie uwierzy.... Warto kupić kamerkę samochodową i nagrywać aby mieć dowód czy wbiegła czy nie.... inaczej nie udowodnisz, bo powie że szła spokojnie... i co zrobisz?

Najprawdopodobniej to nikt ci nie uwierzy.... Warto kupić kamerkę samochodową i nagrywać aby mieć dowód czy wbiegła czy nie.... inaczej nie udowodnisz, bo powie że szła spokojnie... i co zrobisz?

rozwiń
Avatar
olo / 25 marca 2015 o 07:21

Miałem podobny przypadek. Niestety - starsi ludzie jak już idą taranem na przejście to nic ich nie zatrzyma - tzn. nie patrzą czy coś jedzie, czy nie. Ja teraz szczególnie na to uważam i zwalniam do prędkości umożliwiającej mi ewentualne zatrzymanie gdy taka "łania" jednak wejdzie (bez patrzenia czy coś jedzie czy nie). Prawda jest taka, że możecie jechać nawet 20km/h ale jak potrącicie pieszego na przejściu (mimo, że on wcale nie patrzył jak wchodził na nie) - to wasza wina będzie. Uważam, że dobre jest prawo nakazujące zatrzymanie się bezwzględne kierowcy. 

Pewnie kierowca dostanie grzywnę i kilka lat w zawieszeniu.

Miałem podobny przypadek. Niestety - starsi ludzie jak już idą taranem na przejście to nic ich nie zatrzyma - tzn. nie patrzą czy coś jedzie, czy nie. Ja teraz szczególnie na to uważam i zwalniam do prędkości umożliwiającej mi ewentualne zatrzymanie gdy taka "łania" jednak wejdzie (bez patrzenia czy coś jedzie czy nie). Prawda jest taka, że możecie jechać nawet 20km/h ale jak potrącicie pieszego na przejściu (mimo, że on wcale nie patrzył jak wchodził na nie) - to wasza wina będzie. Uważam, że dobre jest prawo nakazujące zatrzymanie się b... rozwiń

Avatar
mistrz z narzedziowni... / 24 marca 2015 o 22:31

Najprawdopodobniej wbiegła na przejście, jak szalona i prowadząca nie zdążyła nawet zareagować. Po ulicach miast nie biega się, a jedynie porusza w sposób nie budzący kontrowersji. Po co przebiegać, jak kilka minut nie zbawi, a auta spokojnie pojada dalej... Rozbestwili się piesi, albo zazdroszczą ludziom majętnym wypasionych fur tak, jak w opisanym przypadku... ... 

Avatar
Ja / 28 marca 2015 o 18:20
Szkoda tylko że panowie policjanci byli w wielkim szoku i sami nie wiedzieli co robić. Zatrzymał się facet i poprosił o rękawiczki i udzielił pierwszej pomocy karetka przyjechała dlugoooo potem. Myślałem że policja jest szkolna z pierwszej pomocy
Avatar
pro / 26 marca 2015 o 19:00

A najlepsi są bezrefleksyjni ninja na nieoświetlonych rowerach poruszający się po zmroku - walnie w takiego, a potem będzie odpowiadał jak za człowieka.

Avatar
mieszkanka / 25 marca 2015 o 12:02

To nie jest wina pieszej. Samochodem jadącym w kierunku ul. Krępieckiej jechał mężczyzna i zatrzymał się przed pasami. Przepuszczał pieszą,On stał po lewj stronie jezdni, a po prawej wyprzedziła kobieta nie zważając co się dzieje na jezdni przed pasami. Kobieta przechodziła spokojnie, a ta w samochodzie wtargnęła jak gdyby nigdy nic, a miała obowiązek zatrzymania jak wcześniejszy kierowca.

Avatar
mistrz z narzedziowni... / 25 marca 2015 o 11:43

...nikt nie zauważył sarkazmu w moim poście? Kobieta w wieku mojej babci raczej nie porusza się z szybkością światła, a kierujący pojazdem ma obowiązek szczególnej uwagi podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. Po prostu nie ma tłumaczenia. "Zebra" powinna wreszcie być traktowana, jak Święty Gral, a więc ze szczególną uwagą. Pieszy także ma prawo do bezpiecznego poruszania się po jezdni w miejscach specjalnie oznaczonych,  przeznaczonych do przechodzenia. Osoba zbliżająca się do pasów funkcjonuje niczym żółte światło w sygnalizacji drogowej ...

...nikt nie zauważył sarkazmu w moim poście? Kobieta w wieku mojej babci raczej nie porusza się z szybkością światła, a kierujący pojazdem ma obowiązek szczególnej uwagi podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. Po prostu nie ma tłumaczenia. "Zebra" powinna wreszcie być traktowana, jak Święty Gral, a więc ze szczególną uwagą. Pieszy także ma prawo do bezpiecznego poruszania się po jezdni w miejscach specjalnie oznaczonych,  przeznaczonych do przechodzenia. Osoba zbliżająca się do pasów funkcjonuje niczym żółte światło w s... rozwiń

Avatar
sdf / 25 marca 2015 o 07:55

Najprawdopodobniej to nikt ci nie uwierzy.... Warto kupić kamerkę samochodową i nagrywać aby mieć dowód czy wbiegła czy nie.... inaczej nie udowodnisz, bo powie że szła spokojnie... i co zrobisz?

Jak będą świadkowie to się da wybronić.
Poza tym na miejscu zdarzenia da sie to ocenić
Avatar
olo / 25 marca 2015 o 07:23

Najprawdopodobniej wbiegła na przejście, jak szalona i prowadząca nie zdążyła nawet zareagować. Po ulicach miast nie biega się, a jedynie porusza w sposób nie budzący kontrowersji. Po co przebiegać, jak kilka minut nie zbawi, a auta spokojnie pojada dalej... Rozbestwili się piesi, albo zazdroszczą ludziom majętnym wypasionych fur tak, jak w opisanym przypadku... ... 

Najprawdopodobniej to nikt ci nie uwierzy.... Warto kupić kamerkę samochodową i nagrywać aby mieć dowód czy wbiegła czy nie.... inaczej nie udowodnisz, bo powie że szła spokojnie... i co zrobisz?

Najprawdopodobniej to nikt ci nie uwierzy.... Warto kupić kamerkę samochodową i nagrywać aby mieć dowód czy wbiegła czy nie.... inaczej nie udowodnisz, bo powie że szła spokojnie... i co zrobisz?

rozwiń
Avatar
olo / 25 marca 2015 o 07:21

Miałem podobny przypadek. Niestety - starsi ludzie jak już idą taranem na przejście to nic ich nie zatrzyma - tzn. nie patrzą czy coś jedzie, czy nie. Ja teraz szczególnie na to uważam i zwalniam do prędkości umożliwiającej mi ewentualne zatrzymanie gdy taka "łania" jednak wejdzie (bez patrzenia czy coś jedzie czy nie). Prawda jest taka, że możecie jechać nawet 20km/h ale jak potrącicie pieszego na przejściu (mimo, że on wcale nie patrzył jak wchodził na nie) - to wasza wina będzie. Uważam, że dobre jest prawo nakazujące zatrzymanie się bezwzględne kierowcy. 

Pewnie kierowca dostanie grzywnę i kilka lat w zawieszeniu.

Miałem podobny przypadek. Niestety - starsi ludzie jak już idą taranem na przejście to nic ich nie zatrzyma - tzn. nie patrzą czy coś jedzie, czy nie. Ja teraz szczególnie na to uważam i zwalniam do prędkości umożliwiającej mi ewentualne zatrzymanie gdy taka "łania" jednak wejdzie (bez patrzenia czy coś jedzie czy nie). Prawda jest taka, że możecie jechać nawet 20km/h ale jak potrącicie pieszego na przejściu (mimo, że on wcale nie patrzył jak wchodził na nie) - to wasza wina będzie. Uważam, że dobre jest prawo nakazujące zatrzymanie się b... rozwiń

Avatar
mistrz z narzedziowni... / 24 marca 2015 o 22:31

Najprawdopodobniej wbiegła na przejście, jak szalona i prowadząca nie zdążyła nawet zareagować. Po ulicach miast nie biega się, a jedynie porusza w sposób nie budzący kontrowersji. Po co przebiegać, jak kilka minut nie zbawi, a auta spokojnie pojada dalej... Rozbestwili się piesi, albo zazdroszczą ludziom majętnym wypasionych fur tak, jak w opisanym przypadku... ... 

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 0

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 0

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 2

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości 0 10

Prawie 2 mln zł zapłaci miasto za utrzymanie wodotrysków na pl. Litewskim. Na taką kwotę opiewa umowa z firmą, która będzie się opiekować fontannami oraz oświetleniem placu. Samo oświetlenie wymaga napraw, bo nie wszystkie elementy iluminacji działają tak jak powinny. Kiedy usunięte będą usterki?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 1 6

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych