sobota, 17 lutego 2018 r.

Świdnik

KOD nie dostał zgody na zgromadzenie podczas wizyty Dudy w Świdniku. Odwoła się do sądu

Dodano: 10 listopada 2016, 10:54
Autor: TOMA

Komitet Obrony Demokracji zamierza odwołać się do sądu od decyzji Urzędu Miasta w Świdniku. Chodzi o odmowę zgody na zorganizowanie zgromadzenia publicznego w czasie piątkowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy.

Z okazji Święta Niepodległości prezydent RP przyleci do Świdnika, by wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych na placu Konstytucji 3 Maja. Działacze KOD-u chcą pojawić się na tym wydarzeniu, by „powitać” Andrzeja Dudę.

- Nie mieliśmy ustalonej konkretnej formuły. Planowaliśmy ustawić się w pobliżu z naszymi znaczkami, transparentem i Konstytucją, by przypomnieć, że także w takim mieście jak Świdnik demokracja jest broniona – mówi Bartosz Sierpniowski, koordynator lubelskiego KOD-u.

W środę złożył w świdnickim magistracie zawiadomienie o zamiarze organizacji zgromadzenia publicznego w postępowaniu uproszczonym. Otrzymał odpowiedź odmowną. Urząd powołuje się na przepis mówiący, że takie wydarzenie można zgłosić najpóźniej dwa dni przed jego organizacją.

„W nawiązaniu do powyższego informuję, że Pana zawiadomienie nie spełniło określonego w ustawie terminu powiadomienia gminy o zamiarze organizacji zgromadzenia” – czytamy w piśmie podpisanym przez Marzenę Kasperską, naczelnika Wydziału Obsługi Klienta UM Świdnik.

- Takie zawiadomienie powinno wpłynąć na dwa dni przed planowaną manifestacją, czyli do 8 listopada, do godz. 23.59, a wpłynęło 9 listopada. Jeśli byłoby to o czasie to decyzja byłaby pozytywna - mówi Łukasz Reszka z Urzędu Miasta w Świdniku.

KOD zamierza dziś złożyć odwołanie od tej decyzji do Sądu Okręgowego w Lublinie. – Nasz wniosek został złożony poprawnie, jednak Urząd Miasta w Świdniku ma swoją interpretację terminu „dwa dni”. Nigdy i nigdzie nikt nie robił nam w podobnych przypadkach takich problemów – zaznacza Sierpniowski.

Sąd na rozpatrzenie odwołania będzie miał 24 godziny.

- Urząd 

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(113) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 listopada 2016 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale opciach na cały kraj. Czego Duda nie poleci do Wrocławia tylko tutaj do obłąkanych
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2016 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odrazu na pierwszy rzut oka widać patrząc na wasze mordy mozna powiedzieć ze macie nie rowno pod sufitem.
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2016 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety ale musimy jeszcze długo poczekać aż to pokolenie ludzi oglupialych przez komune przeminie
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2016 o 11:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
*** same ***one stare larwy i ledwo co chodzące dziadki *** które c***a się znają na demokracji jak coś się nie podoba to wy***ac na ukrainę a nie demoralizujcie *** młodych polaków. na tą starość to już wam się coś totalnie po***iło w tych wyłysiałych pustych głowach. aż tak wam brakuje komuny bo czegoś tu *** nie rozumiem. na pierwszy rzut oka patrząc na wasze mordy widać ze macie nie równo pod sufitem. no ale niestety musimy jeszcze poczekać jakies 20 lat aż to pokolonie ludzi ogłupiałyvh przez komune przeminie.
Rozwiń
gość
gość (11 listopada 2016 o 11:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
******pb.pl/2841223,15705,lista-wstydu-platformy-obywatelskiej dla przypomnienia. niedawno podczas wywiadu w radio poseł wielgus z partii z kropką w nazwie mogła dowiedzieć się o misiewiczach z kręgów obecnej nowoczesnej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (113)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!