Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

26 grudnia 2010 r.
18:59
Edytuj ten wpis

Koncertowa scena letnia gotowa. Świdnik też ma swoją muszlę

0 12 A A

Dobiegła końca budowa letniej sceny w centrum Świdnika. Będzie miała kształt muszli. Pierwsze zespoły wystąpią na niej już na wiosnę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Scena koncertowa powstała w centrum miasta przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych przy ulicy Wyszyńskiego, w pobliżu placu z fontanną. Ma 228 mkw. powierzchni użytkowej. Inwestycja miała być gotowa na jesieni, ale miastu udało się rozstrzygnąć dopiero trzeci przetarg na jej wykonanie.

– Oferty znacznie przekraczały sumę, jaką mogliśmy zapłacić. Ostatecznie, musieliśmy zwiększyć kwotę w budżecie na ten cel. Pierwotnie planowaliśmy wydać 350 tys. zł, a inwestycja kosztowała 388 tys. zł – mówi Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta w Świdniku. – Na poniedziałek zaplanowaliśmy odbiór techniczny.

Zanim scena powstała, trzeba było rozebrać część tarasu Miejskiego Centrum Usług Socjalnych. To na jego podbudowie została ona wybudowana.

Konstrukcja ma kształt muszli. Będzie miała własne nagłośnienie i oświetlenie. Scena została wybrukowana, wokół niej powstaną alejki. W przyszłości miasto planuje postawić w tym miejscu ławeczki. Na razie mieszkańcy będą mogli siedzieć koło fontanny i słuchać muzyki.

W okresie letnim w Świdniku odbywa się szereg imprez kulturalnych. Dzięki tej inwestycji zespoły muzyczne zyskają odpowiednie miejsce do prezentowania swoich umiejętności.

– Dla nas to bardzo dobra wiadomość – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, w ramach którego działa wiele zespołów. – Wreszcie lokalne zespoły będą miały miejsce na zaprezentowanie swoich talentów. Od wiosny będziemy wykorzystywać scenę, teraz jeszcze dokupujemy sprzęt nagłaśniający. W maju planujemy zrobić duży Festiwal Miast Partnerskich.

Jest szansa, że w przyszłym roku Ratusz zorganizuje tutaj miejskiego sylwestra. – W związku z tym, że pojawiają się takie głosy mieszkańców, w przyszłym roku w budżecie MOK 50 tys. zł jest przeznaczonych na organizację sylwestra – zapowiada A. Soboń.

Scena podoba się mieszkańcom. – Bardzo szybko ją wybudowali. Cieszymy się, że w tak dużym mieście będzie miejsce, gdzie będą odbywać się plenerowe koncerty– mówi pani Krystyna.

– A najważniejsze, że jest na ogrodzonym terenie, to może jej od razu nie zniszczą wandale – dodaje pani Zofia.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkaniec / 10 lipca 2011 o 20:29
Koncertów słuchać się nie daje, trwają one po 12 godzin, mieszkańcy okolicznych bloków mają już tego dosyć, w domu własnych myśli nie słychać bo grają zbyt głośno.
Avatar
jon / 5 czerwca 2011 o 10:39
[quote name='a' timestamp='1307261897' post='485868']
Jestem pod szalonym wrażeniem takiej ilości zmian jakie następują w Świdniku. To miasto Żyje! I tylko jeden minus tej całej organizacji, niezmienny od 20 lat - komunikacja: Lublin - Świdnik. Europa to sprawna komunikacja - bez niej jesteśmy daleko w tyle i wszystko inne nie ma znaczenia. Zacznijcie myśleć panowie władza, please....................
[/quote]
miasto cię zasponsorowało ?
WSK ledwo żyje, basen w 30 stopniowe upały zamknięty, sport wegetuje, aeroklub wegetuje.
co bredzisz o komunikacji, jak w rodzinach są po 3 samochody
[quote name='a' timestamp='1307261897' post='485868']
Jestem pod szalonym wrażeniem takiej ilości zmian jakie następują w Świdniku. To miasto Żyje! I tylko jeden minus tej całej organizacji, niezmienny od 20 lat - komunikacja: Lublin - Świdnik. Europa to sprawna komunikacja - bez niej jesteśmy daleko w tyle i wszystko inne nie ma znaczenia. Zacznijcie myśleć panowie władza, please....................
[/quote]
miasto cię zasponsorowało ?
WSK ledwo żyje, basen w 30 stopniowe upały zamknięty, ... rozwiń
Avatar
a / 5 czerwca 2011 o 10:18
Jestem pod szalonym wrażeniem takiej ilości zmian jakie następują w Świdniku. To miasto Żyje! I tylko jeden minus tej całej organizacji, niezmienny od 20 lat - komunikacja: Lublin - Świdnik. Europa to sprawna komunikacja - bez niej jesteśmy daleko w tyle i wszystko inne nie ma znaczenia. Zacznijcie myśleć panowie władza, please....................
Avatar
joker / 3 stycznia 2011 o 20:21
Ten sracz potrzebny w tym miejscu jak dziura w moście.
Mógł sobie majkel postawić tą klatkę pod swoim blokiem. Tam przynajmniej ludzie wracający z mszy koło jego bloku by skorzystali bo w okrąglaku takiego czegoś nie ma
Avatar
Ela / 28 grudnia 2010 o 19:06
Ciekawe ile Jakson kupi "łabędzi" od Białowąsa??? Charytatywnie to się burmistrzyk nigdy nie udzielał........Po ostatniej podwyżce bankowo serce mu skruszeje
Avatar
oj oj oj aj waj / 27 grudnia 2010 o 18:15
no to teraz tylko czekac na koncert lokalnego "dzeksona" w muszli "klołzetowej" a sobon zrobi za saport
Avatar
lek.med / 27 grudnia 2010 o 13:09
nic się robi źle.... ktoś coś buduje też źle... oj trudno wam ludzie dogodzić... czy wy w ogóle jesteście z czegoś zadowoleni?
Avatar
OO / 27 grudnia 2010 o 11:31
[quote name=':-)' timestamp='1293440287' post='411802']
potrzebna ta muszla jak dziura w moscie
za prawie 400 tys mozna by bylo ciekawsze rzeczy zrobic
[/quote]

Swojak a ty w Świdniku mieszkasz? że się wypowiadasz.
Avatar
emerytka / 27 grudnia 2010 o 10:28
Oh.... Bardzo nam tego brakowało Aż się łezka w oku kręci
Avatar
Forest Gump / 27 grudnia 2010 o 09:59
[quote name='Geleks' timestamp='1293437154' post='411777']
To jakiś żart? Nie ma pilniejszych wydatków. W dodatku władze miasta mają chyba jakiś problem z gastryką...Najpierw szalet miejski, teraz jeszcze olbrzymia muszla w centrum.
[/quote]

Poznasz pisuara po czynach jego.
Współczuję mieszkańcom sąsiednich bloków.
Avatar
mieszkaniec / 10 lipca 2011 o 20:29
Koncertów słuchać się nie daje, trwają one po 12 godzin, mieszkańcy okolicznych bloków mają już tego dosyć, w domu własnych myśli nie słychać bo grają zbyt głośno.
Avatar
jon / 5 czerwca 2011 o 10:39
[quote name='a' timestamp='1307261897' post='485868']
Jestem pod szalonym wrażeniem takiej ilości zmian jakie następują w Świdniku. To miasto Żyje! I tylko jeden minus tej całej organizacji, niezmienny od 20 lat - komunikacja: Lublin - Świdnik. Europa to sprawna komunikacja - bez niej jesteśmy daleko w tyle i wszystko inne nie ma znaczenia. Zacznijcie myśleć panowie władza, please....................
[/quote]
miasto cię zasponsorowało ?
WSK ledwo żyje, basen w 30 stopniowe upały zamknięty, sport wegetuje, aeroklub wegetuje.
co bredzisz o komunikacji, jak w rodzinach są po 3 samochody
[quote name='a' timestamp='1307261897' post='485868']
Jestem pod szalonym wrażeniem takiej ilości zmian jakie następują w Świdniku. To miasto Żyje! I tylko jeden minus tej całej organizacji, niezmienny od 20 lat - komunikacja: Lublin - Świdnik. Europa to sprawna komunikacja - bez niej jesteśmy daleko w tyle i wszystko inne nie ma znaczenia. Zacznijcie myśleć panowie władza, please....................
[/quote]
miasto cię zasponsorowało ?
WSK ledwo żyje, basen w 30 stopniowe upały zamknięty, ... rozwiń
Avatar
a / 5 czerwca 2011 o 10:18
Jestem pod szalonym wrażeniem takiej ilości zmian jakie następują w Świdniku. To miasto Żyje! I tylko jeden minus tej całej organizacji, niezmienny od 20 lat - komunikacja: Lublin - Świdnik. Europa to sprawna komunikacja - bez niej jesteśmy daleko w tyle i wszystko inne nie ma znaczenia. Zacznijcie myśleć panowie władza, please....................
Avatar
joker / 3 stycznia 2011 o 20:21
Ten sracz potrzebny w tym miejscu jak dziura w moście.
Mógł sobie majkel postawić tą klatkę pod swoim blokiem. Tam przynajmniej ludzie wracający z mszy koło jego bloku by skorzystali bo w okrąglaku takiego czegoś nie ma
Avatar
Ela / 28 grudnia 2010 o 19:06
Ciekawe ile Jakson kupi "łabędzi" od Białowąsa??? Charytatywnie to się burmistrzyk nigdy nie udzielał........Po ostatniej podwyżce bankowo serce mu skruszeje
Avatar
oj oj oj aj waj / 27 grudnia 2010 o 18:15
no to teraz tylko czekac na koncert lokalnego "dzeksona" w muszli "klołzetowej" a sobon zrobi za saport
Avatar
lek.med / 27 grudnia 2010 o 13:09
nic się robi źle.... ktoś coś buduje też źle... oj trudno wam ludzie dogodzić... czy wy w ogóle jesteście z czegoś zadowoleni?
Avatar
OO / 27 grudnia 2010 o 11:31
[quote name=':-)' timestamp='1293440287' post='411802']
potrzebna ta muszla jak dziura w moscie
za prawie 400 tys mozna by bylo ciekawsze rzeczy zrobic
[/quote]

Swojak a ty w Świdniku mieszkasz? że się wypowiadasz.
Avatar
emerytka / 27 grudnia 2010 o 10:28
Oh.... Bardzo nam tego brakowało Aż się łezka w oku kręci
Avatar
Forest Gump / 27 grudnia 2010 o 09:59
[quote name='Geleks' timestamp='1293437154' post='411777']
To jakiś żart? Nie ma pilniejszych wydatków. W dodatku władze miasta mają chyba jakiś problem z gastryką...Najpierw szalet miejski, teraz jeszcze olbrzymia muszla w centrum.
[/quote]

Poznasz pisuara po czynach jego.
Współczuję mieszkańcom sąsiednich bloków.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!