piątek, 23 lutego 2018 r.

Świdnik

Losy lotniska w Świdniku w rękach wojewody

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 maja 2010, 12:15
Autor: (mag)

Dziś o godzinie 10 władze województwa i Portu Lotniczego Lublin złożyły do wojewody lubelskiego wniosek o wydanie pozwolenia na budowę lotniska w Świdniku.

Było to możliwe, ponieważ od czwartku w rękach PLL jest już decyzja środowiskowa, dokument, od którego zależy rozpoczęcie inwestycji.

Na wydanie decyzji wojewoda ma 95 dni. Czy zrobi to szybciej? Czytaj w tekście
Budowa lotniska w Świdniku coraz bliżej
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gość~
jon
Hubercik
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gość~
~gość~ (7 czerwca 2010 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
..bzdury ..bzdury i jeszcze raz bzdury..ta nierzetelność i brak profesjonalizmu lokalnych dziennikarzy jest przerażająca..aby cos budować trzeba mieć pozwolenie na budowę..aby mieć pozwolenie to najpierw trzeba posiadać ziemie na której chce się budować...skoro sie nie posiada to i pozwolenia się nie uzyska..to po co ten cały cyrk i szumny artykuł? ktos dobrze za to zapłacił?
Rozwiń
jon
jon (26 maja 2010 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DemoKrata napisał:
Jak widać po Twoim komentarzu, Internet przyciąga również antydemokratów i przeciwników wolności słowa. Żeby uzupełnić Twoje przeuczenie dodam encyklopedyczną definicję wolności słowa: "Wolność słowa – prawo do publicznego wyrażania własnego zdania oraz poglądów, a także jego poszanowania przez innych". Nie ma tam ani słowa o szydzeniu, wyzywaniu, lżeniu i insynuowaniu.
Wolności trzeba się również uczyć - ten egzamin totalnie oblałeś.

Pytasz o innych dokonania a kim sam jesteś ukryty pod nickiem Internauto?
Skoro pytasz to powiem Ci kilka słów o sobie - o działającym od ponad 20 lat przedsiębiorcy.
Wróciłem spoza kraju w 1989 żeby tu i teraz zmieniać i budować. Zrezygnowałem z azylu politycznego w jednym z krajów UE - z uznanych tam wszystkich nabytych tu w kraju praw takich jak staż, wykształcenie, miejsce pracy itp.
Wróciłem i zaangazowałem sie nie tylko w budowanie własnej firmy ale również społeczeństwa obywatelskiego.
Mając firmę w kraju, tu w Lublinie i kilku innych krajach ościennych, płaciłem straszną cenę działalności w warunkach układów, braku infrastruktury transportowej, wszechobecnej korupcji oraz urzędniczej niekompetencji, arogancji i nieodpowiedzialności.
Brak w Lublinie lotniska i Cargo przypłaciłem zdrowiem i pieniędzmi. Brak w Lublinie i okolicach normalnych i spełniłających podstawowe normy jakości dróg przypłaciłem niemal życiem, swoim i najbliższych życiem.
Obroty mojej firmy w 99% oparte są o sprzedaż i usługi świadczone poza Lublinem i regionem - widzę jednocześnie jak gigantyczne pieniądze topione są w lokalnych układach.
Współpracuję z mniejszymi i większymi firmami w różnych częściach świata - od USA po Izrael przez Rumunię i Rosję.
Spotkałem na swojej migracyjnej, społecznej, zawodowej i biznesowej drodze wielu wspaniałych ludzi - jestem przekonany, że każdy gdyby tu żył i działał, byłby 1000 razy większym krytykiem niż największy tu posty swoje piszący.
Skoro jest tak dobrze, to czemu ten cały głodny sukcesu świat, nie licząc różnej maści cwaniaków - omija nasze miasto szerokim łukiem?

Wiem jak się czujesz bo podobnie jak Ty myślałem 21 lat temu - wtedy kiedy podziekowałem za polityczny azyl w Niemczech i wróciłem do Lublina.
Wiem nawet jak Ty będziesz się tu czuł za 21 lat. Zapytasz skąd mogę to wiedzieć - odpowiem z najszczerszą prawdą, że ja to znam z autopsji!!!

Wybacz, że zakładał się z Tobą nie będę, ale w trakcie tych swoich ponad 21 letnich doświadczeń społecznych, zawodowych i biznesowych nauczono mnie, że są na świecie tacy, którym ręki podawać się nie powinno...

w Polsce coś koło 0,5 % masy towarowej przewozi się drogą lotniczą.
proponuję nie podniecać się lotniskiem
Rozwiń
Hubercik
Hubercik (23 maja 2010 o 16:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przewiduję następujący scenariusz: W połwie czerwca ( za tydzień wybory) z wielkim szumem i biciem w bębny uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Obowiązkowo eminencja abp. Potem dlugo, długo nic. Cisza jak na zlikwidowanym cmentarzu. Powód? Są trzy. Po pierwsze pieniądze, po drugie pieniądze i po trzecie pieniądze. A szkoda. BO JESTEM ZA!!!!!
Rozwiń
jan
jan (22 maja 2010 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trx napisał:
Lotnisko to KATASTROFA EKOLOGICZNA dla tego terenu. Świdnik (także Felin, duża część Lublina) będzie bardzo płakał za absurdalne pomysły tych nieudaczników!!!

Gośćiu czy Ty cokolwiek na Świecie widziałeś że zabierasz w tym temacie głos myślę że nie. Ostatnio była transmisja z lotniska w Balicach pod
Krakowem po obu tronach lotnisdka są wioski i jakoś tam KATASTROFY EKOLOGICZNEJ niema inikt nie protestuje anieudacznikiem to Ty jesteś
i siejesz wrogą propagandę.Nadmieniam że natysh łamach niejesteśmy anonimowi
Rozwiń
mzimu
mzimu (22 maja 2010 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy "lotnisko w Świdniku" oznacza zmianę podziału terytorialnego kraj? Czy część obszaru planowanej inwestycji obejmująca m.in drogę startową zostanie przeniesiona z powiatu Lublin/gm. Wólka do powiatu i gminy Świdnik?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!