Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

22 września 2011 r.
16:52
Edytuj ten wpis

Lotnisko po zmianach. Który projekt bardziej Ci się podoba?

5 18 A A

Port Lotniczy Lublin zaprezentował nowe wizualizacje terminalu na lotnisku w Świdniku. Trudno porównać je z pierwotnym projektem, ponieważ spółka nie pokazała, jak budynek będzie wyglądał z lotu ptaka. Wiadomo tylko, że jest o połowę mniejszy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Terminal zaprojektowano już trzy lata temu. Zwycięski projekt, który miał być naszą wizytówką, przygotowało 12 architektów ze spółek Are, Polconsult i Sener. Kosztował prawie 13 mln zł. Budynek miał mieć powierzchnię 23 tys. mkw. i dwa poziomy; na antresolę miały prowadzić ruchome schody i przeszklona winda. Tu miała być restauracja i efektowny taras widokowy.

W lipcu tego roku okazało się jednak, że terminal będzie o połowę mniejszy niż zakładano. Zniknął cały drugi poziom, piwnice i pomieszczenia gospodarcze. Powód? Konieczność dostosowania projektu do unijnych prognoz ruchu lotniczego.

Pierwsze "przymiarki” do nowego projektu mogliśmy zobaczyć w ubiegłym tygodniu na stronie portu. Wywołał wiele kon-trowersji wśród internautów, ale szybko zniknął, bo – jak tłumaczyła spółka – nie był ostateczny.

W czwartek spółka pokazała wizualizacje na podstawie ostatecznego projektu. Widać na nich front terminalu, wejście z budynku na płytę lotniska i przystanek dla szynobusu. Nie wiemy natomiast, jak budynek będzie wyglądał z lotu ptaka – nie można go więc porównać z pierwotną wersją.

– To są trzy pierwsze wizualizacje – tłumaczy Piotr Jankowski, rzecznik PLL. – Kolejne będziemy pokazywać sukcesywnie, jak będą powstawać.

A tak miało wyglądać lotnisko:


Budynek ma teraz 11 tys. mkw. i składa się z trzech skrzydeł. W zachodnim ulokowana jest strefa przylotów, we wschodnim odlotów, zaś w skrzydle południowym jest przystanek kolejowy i biura.
– W hali odlotów będzie 8 stanowisk rejestracji bagażu i odprawy biletowej – wylicza Jankowski. – Znajdą się tam również 4 automatyczne kioski obsługi self check-in. Będzie też można skorzystać z odprawy internetowej oraz za pomocą smartfonu.

Strefa odlotów będzie miała charakter otwartej przestrzeni; tu znajdzie się m.in. pasaż handlowy. Zaprojektowano dwie główne poczekalnie odlotowe: dla strefy Schengen i non Schengen. Z poczekalni podróżni przejdą w kierunku lotniska przez strefę bramek. W zachodniej części usytuowana będzie strefa przylotów, a w niej karuzela do wydawania bagażu. W części południowej znajdzie się przystanek kolejowy oraz wyjścia na parkingi.

Terminal znajdzie się na przedłużeniu osi poprzecznej pasa startowego. Taka lokalizacja umożliwi dojazd szynobusów bez-pośrednio do budynku. Będzie w nim mogło równocześnie przebywać blisko 1,5 tys. osób

– Projekt przewiduje możliwość dalszej rozbudowy terminalu – podkreśla Grzegorz Muszyński, prezes zarządu PLL.

Budynek zostanie rozbudowany, jeśli ruch pasażerów w Świdniku przekroczy milion osób rocznie.

Walczą o kontrakt

Trwa postępowanie zmierzające do wyłonienia wykonawcy terminala. Siedem firm zakwalifikowanych na pierwszym etapie ma czas do 3 października na złożenie swoich ofert cenowych. Umowa z wykonawcą zawarta zostanie w połowie października.


Wycieczka na budowę

Ci, którzy w poniedziałek wpisali się na naszą listę, w sobotę pojadą z nami na budowę lotniska w Świdniku. Spotykamy się o godzinie 10 na Placu Zamkowym (na naszych Czytelników będzie czekał autokar). Po lotnisku będzie oprowadzał wycieczkę inspektor nadzoru Tomasz Lis oraz rzecznik Portu Lotniczego Lublin Piotr Jankowski.

Co sądzicie o nowym lotnisku? Który projekt bardziej Wam się podoba? Piszcie swoje opinie w komentarzach poniżej. Najlepsze zostaną wykorzystane w gazecie \"Dziennik Wschodni\"


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 26 września 2011 o 20:54
[quote name='Gabi' timestamp='1317055811' post='540601']
Port lotniczy Kolonia/Bonn (niem.: Flughafen Köln/Bonn lub Konrad-Adenauer-Flughafen lub Flughafen Köln-Wahn) - międzynarodowy port lotniczy położony w odległości 15 km na południowy wschód od Kolonii i 15 km na północny wschód od Bonn.Wszyscy znaja Lotnisko Köln/Bonn
Nie pasuje mi LOTNISKO LUBLIN W SWIDNIKU:
Lotnisko Lublin-Swidnik albo Lotnisko Lublin Mikolaja Reja
-----
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają

Autor: Mikołaj Rej

Mam nadzieje za 5 lat,lotnisko bedzie otwarte dla wszystkich, gosci
[/quote]

pisałem wcześniej

Napisano 22 wrzesień 2011 - 20:16 #3
1. w języku polskim nie można ?!!!
2. Niemcy w swoim ojczystym języku nazywają lotniska , np. Berlin-Tegel , Berlin-Tempelhof . tylko nazwa miasta i dzielnicy , gdzie położone jest lotnisko. przypominam zarządowi Portu, w Polsce używamy języka polskiego, jest nawet ustawa o języku ojczystym.
2. Lublin w Świdniku ! piękne. jak przyleci zagraniczny turysta , wysiądzie w Świdniku i nie będzie nawet wiedział, że nie jest w Lublinie !!!
[quote name='Gabi' timestamp='1317055811' post='540601']
Port lotniczy Kolonia/Bonn (niem.: Flughafen Köln/Bonn lub Konrad-Adenauer-Flughafen lub Flughafen Köln-Wahn) - międzynarodowy port lotniczy położony w odległości 15 km na południowy wschód od Kolonii i 15 km na północny wschód od Bonn.Wszyscy znaja Lotnisko Köln/Bonn
Nie pasuje mi LOTNISKO LUBLIN W SWIDNIKU:
Lotnisko Lublin-Swidnik albo Lotnisko Lublin Mikolaja Reja
-----
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Pola... rozwiń
Avatar
Gabi / 26 września 2011 o 18:50
Port lotniczy Kolonia/Bonn (niem.: Flughafen Köln/Bonn lub Konrad-Adenauer-Flughafen lub Flughafen Köln-Wahn) - międzynarodowy port lotniczy położony w odległości 15 km na południowy wschód od Kolonii i 15 km na północny wschód od Bonn.Wszyscy znaja Lotnisko Köln/Bonn
Nie pasuje mi LOTNISKO LUBLIN W SWIDNIKU:
Lotnisko Lublin-Swidnik albo Lotnisko Lublin Mikolaja Reja
-----
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają

Autor: Mikołaj Rej

Mam nadzieje za 5 lat,lotnisko bedzie otwarte dla wszystkich, gosci
Port lotniczy Kolonia/Bonn (niem.: Flughafen Köln/Bonn lub Konrad-Adenauer-Flughafen lub Flughafen Köln-Wahn) - międzynarodowy port lotniczy położony w odległości 15 km na południowy wschód od Kolonii i 15 km na północny wschód od Bonn.Wszyscy znaja Lotnisko Köln/Bonn
Nie pasuje mi LOTNISKO LUBLIN W SWIDNIKU:
Lotnisko Lublin-Swidnik albo Lotnisko Lublin Mikolaja Reja
-----
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają

Autor: Mikołaj Rej

Ma... rozwiń
Avatar
abc / 23 września 2011 o 21:54
"tamten terminal to był do konkursu, ..., ktoś sobie narysował taki"

- Prezes PLL.

Avatar
jon / 23 września 2011 o 15:18
[quote name='ja' timestamp='1316723598' post='538779']
Jeśli myślicie że Ryanair (największy i jeden z najtańszych przewoźników w europie) będzie prosił się żeby latać z Lublina, to jesteście w wielkim błędzie.
Sprawdźcie jakie ruchy i zobowiązania musiał wykonać Rzeszów aby Ryanair chciał do nich latać, a mowa tu o grubą kasę na 'darmowa reklamę dla Ryanaira" czy wygrywanie przetargów na promocje miasta...
Nie sądzie żeby Lublinowi to się udało bo tu nikt logicznie, czy nie wspominając strategicznie nie działa.
Pozdrowienia.
[/quote]
Lufthansa do Swidnika nie przyjdzie na 100 % , British Airways też, Swissair - też.
taką listę można ciągnąć dalej ...
[quote name='ja' timestamp='1316723598' post='538779']
Jeśli myślicie że Ryanair (największy i jeden z najtańszych przewoźników w europie) będzie prosił się żeby latać z Lublina, to jesteście w wielkim błędzie.
Sprawdźcie jakie ruchy i zobowiązania musiał wykonać Rzeszów aby Ryanair chciał do nich latać, a mowa tu o grubą kasę na 'darmowa reklamę dla Ryanaira" czy wygrywanie przetargów na promocje miasta...
Nie sądzie żeby Lublinowi to się udało bo tu nikt logicznie, czy nie wspominając stra... rozwiń
Avatar
III znajomy Zygmunta W. / 23 września 2011 o 09:46
Po co w Lublinie styl krakowiacy i górale ? Ten nowy projekt przypomina coś między starym Okęciem a dużym Społem.
Tylko górali z muzyką brakuje. No tak, ale o górali łatwiej. Natomiast wyrównywanie zaokrągleń do kantów kojarzy się
ze straszakiem ekonomicznym - stadionem piłkarskim Krakowii; no może inaczej się pisze ale Świdnik też nie pisze się przez L. Myślę, że podejście do Aiport L. powinno być takie, że względy finansowe nie powinny dyktować projektu o sztywnej stylizacji - wizualizacji. Jeżeli od początku źle wygląda, to niech budowlańcy zrobią prostą bryłę z możliwością wielu wizualizacji jednego obiektu. Z całą sympatią dla ludzi którzy chcą budować i latać.
Po co w Lublinie styl krakowiacy i górale ? Ten nowy projekt przypomina coś między starym Okęciem a dużym Społem.
Tylko górali z muzyką brakuje. No tak, ale o górali łatwiej. Natomiast wyrównywanie zaokrągleń do kantów kojarzy się
ze straszakiem ekonomicznym - stadionem piłkarskim Krakowii; no może inaczej się pisze ale Świdnik też nie pisze się przez L. Myślę, że podejście do Aiport L. powinno być takie, że względy finansowe nie powinny dyktować projektu o sztywnej stylizacji - wizualizacji. Jeżeli od początku źle wygląda, to ni... rozwiń
Avatar
Jan Trzeźwomyślący / 23 września 2011 o 09:03
Magdaleno Bożko przestań robić ze mnie wariata bo to nie przystoi. Odsyłasz mnie do swojego artykułu abym coś z czymś porównał .....zaznaczmy z czymś czego jeszcze nie ma.
Czy to wy czytelnika uważacie za durnia czy może to wy jesteście durnowaci ?. Kto was dzisiaj uczy tej "sztuki dziennikarskiej" ?
Avatar
biedny / 23 września 2011 o 00:16
korzystam z uprzejmości sasiada
Avatar
Andrzej / 22 września 2011 o 23:23
Witam !!
Bardzo żałuje, że popszedni projekt odpadł.Jeżeli ca rok przekroczymy milion mieszkańców to będziemy znowu remontowa i zamkniemy lotnisko. Bez sensu taki angaż i tyle pieniędzy i taki bubel. Lepszy rydz niż nic.
Avatar
lublin miasto nepotyzmu / 22 września 2011 o 22:51
a na internet cie stac biedny?
Avatar
ja / 22 września 2011 o 22:33
Jeśli myślicie że Ryanair (największy i jeden z najtańszych przewoźników w europie) będzie prosił się żeby latać z Lublina, to jesteście w wielkim błędzie.
Sprawdźcie jakie ruchy i zobowiązania musiał wykonać Rzeszów aby Ryanair chciał do nich latać, a mowa tu o grubą kasę na 'darmowa reklamę dla Ryanaira" czy wygrywanie przetargów na promocje miasta...
Nie sądzie żeby Lublinowi to się udało bo tu nikt logicznie, czy nie wspominając strategicznie nie działa.
Pozdrowienia.
Avatar
jon / 26 września 2011 o 20:54
[quote name='Gabi' timestamp='1317055811' post='540601']
Port lotniczy Kolonia/Bonn (niem.: Flughafen Köln/Bonn lub Konrad-Adenauer-Flughafen lub Flughafen Köln-Wahn) - międzynarodowy port lotniczy położony w odległości 15 km na południowy wschód od Kolonii i 15 km na północny wschód od Bonn.Wszyscy znaja Lotnisko Köln/Bonn
Nie pasuje mi LOTNISKO LUBLIN W SWIDNIKU:
Lotnisko Lublin-Swidnik albo Lotnisko Lublin Mikolaja Reja
-----
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają

Autor: Mikołaj Rej

Mam nadzieje za 5 lat,lotnisko bedzie otwarte dla wszystkich, gosci
[/quote]

pisałem wcześniej

Napisano 22 wrzesień 2011 - 20:16 #3
1. w języku polskim nie można ?!!!
2. Niemcy w swoim ojczystym języku nazywają lotniska , np. Berlin-Tegel , Berlin-Tempelhof . tylko nazwa miasta i dzielnicy , gdzie położone jest lotnisko. przypominam zarządowi Portu, w Polsce używamy języka polskiego, jest nawet ustawa o języku ojczystym.
2. Lublin w Świdniku ! piękne. jak przyleci zagraniczny turysta , wysiądzie w Świdniku i nie będzie nawet wiedział, że nie jest w Lublinie !!!
[quote name='Gabi' timestamp='1317055811' post='540601']
Port lotniczy Kolonia/Bonn (niem.: Flughafen Köln/Bonn lub Konrad-Adenauer-Flughafen lub Flughafen Köln-Wahn) - międzynarodowy port lotniczy położony w odległości 15 km na południowy wschód od Kolonii i 15 km na północny wschód od Bonn.Wszyscy znaja Lotnisko Köln/Bonn
Nie pasuje mi LOTNISKO LUBLIN W SWIDNIKU:
Lotnisko Lublin-Swidnik albo Lotnisko Lublin Mikolaja Reja
-----
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Pola... rozwiń
Avatar
Gabi / 26 września 2011 o 18:50
Port lotniczy Kolonia/Bonn (niem.: Flughafen Köln/Bonn lub Konrad-Adenauer-Flughafen lub Flughafen Köln-Wahn) - międzynarodowy port lotniczy położony w odległości 15 km na południowy wschód od Kolonii i 15 km na północny wschód od Bonn.Wszyscy znaja Lotnisko Köln/Bonn
Nie pasuje mi LOTNISKO LUBLIN W SWIDNIKU:
Lotnisko Lublin-Swidnik albo Lotnisko Lublin Mikolaja Reja
-----
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają

Autor: Mikołaj Rej

Mam nadzieje za 5 lat,lotnisko bedzie otwarte dla wszystkich, gosci
Port lotniczy Kolonia/Bonn (niem.: Flughafen Köln/Bonn lub Konrad-Adenauer-Flughafen lub Flughafen Köln-Wahn) - międzynarodowy port lotniczy położony w odległości 15 km na południowy wschód od Kolonii i 15 km na północny wschód od Bonn.Wszyscy znaja Lotnisko Köln/Bonn
Nie pasuje mi LOTNISKO LUBLIN W SWIDNIKU:
Lotnisko Lublin-Swidnik albo Lotnisko Lublin Mikolaja Reja
-----
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają

Autor: Mikołaj Rej

Ma... rozwiń
Avatar
abc / 23 września 2011 o 21:54
"tamten terminal to był do konkursu, ..., ktoś sobie narysował taki"

- Prezes PLL.

Avatar
jon / 23 września 2011 o 15:18
[quote name='ja' timestamp='1316723598' post='538779']
Jeśli myślicie że Ryanair (największy i jeden z najtańszych przewoźników w europie) będzie prosił się żeby latać z Lublina, to jesteście w wielkim błędzie.
Sprawdźcie jakie ruchy i zobowiązania musiał wykonać Rzeszów aby Ryanair chciał do nich latać, a mowa tu o grubą kasę na 'darmowa reklamę dla Ryanaira" czy wygrywanie przetargów na promocje miasta...
Nie sądzie żeby Lublinowi to się udało bo tu nikt logicznie, czy nie wspominając strategicznie nie działa.
Pozdrowienia.
[/quote]
Lufthansa do Swidnika nie przyjdzie na 100 % , British Airways też, Swissair - też.
taką listę można ciągnąć dalej ...
[quote name='ja' timestamp='1316723598' post='538779']
Jeśli myślicie że Ryanair (największy i jeden z najtańszych przewoźników w europie) będzie prosił się żeby latać z Lublina, to jesteście w wielkim błędzie.
Sprawdźcie jakie ruchy i zobowiązania musiał wykonać Rzeszów aby Ryanair chciał do nich latać, a mowa tu o grubą kasę na 'darmowa reklamę dla Ryanaira" czy wygrywanie przetargów na promocje miasta...
Nie sądzie żeby Lublinowi to się udało bo tu nikt logicznie, czy nie wspominając stra... rozwiń
Avatar
III znajomy Zygmunta W. / 23 września 2011 o 09:46
Po co w Lublinie styl krakowiacy i górale ? Ten nowy projekt przypomina coś między starym Okęciem a dużym Społem.
Tylko górali z muzyką brakuje. No tak, ale o górali łatwiej. Natomiast wyrównywanie zaokrągleń do kantów kojarzy się
ze straszakiem ekonomicznym - stadionem piłkarskim Krakowii; no może inaczej się pisze ale Świdnik też nie pisze się przez L. Myślę, że podejście do Aiport L. powinno być takie, że względy finansowe nie powinny dyktować projektu o sztywnej stylizacji - wizualizacji. Jeżeli od początku źle wygląda, to niech budowlańcy zrobią prostą bryłę z możliwością wielu wizualizacji jednego obiektu. Z całą sympatią dla ludzi którzy chcą budować i latać.
Po co w Lublinie styl krakowiacy i górale ? Ten nowy projekt przypomina coś między starym Okęciem a dużym Społem.
Tylko górali z muzyką brakuje. No tak, ale o górali łatwiej. Natomiast wyrównywanie zaokrągleń do kantów kojarzy się
ze straszakiem ekonomicznym - stadionem piłkarskim Krakowii; no może inaczej się pisze ale Świdnik też nie pisze się przez L. Myślę, że podejście do Aiport L. powinno być takie, że względy finansowe nie powinny dyktować projektu o sztywnej stylizacji - wizualizacji. Jeżeli od początku źle wygląda, to ni... rozwiń
Avatar
Jan Trzeźwomyślący / 23 września 2011 o 09:03
Magdaleno Bożko przestań robić ze mnie wariata bo to nie przystoi. Odsyłasz mnie do swojego artykułu abym coś z czymś porównał .....zaznaczmy z czymś czego jeszcze nie ma.
Czy to wy czytelnika uważacie za durnia czy może to wy jesteście durnowaci ?. Kto was dzisiaj uczy tej "sztuki dziennikarskiej" ?
Avatar
biedny / 23 września 2011 o 00:16
korzystam z uprzejmości sasiada
Avatar
Andrzej / 22 września 2011 o 23:23
Witam !!
Bardzo żałuje, że popszedni projekt odpadł.Jeżeli ca rok przekroczymy milion mieszkańców to będziemy znowu remontowa i zamkniemy lotnisko. Bez sensu taki angaż i tyle pieniędzy i taki bubel. Lepszy rydz niż nic.
Avatar
lublin miasto nepotyzmu / 22 września 2011 o 22:51
a na internet cie stac biedny?
Avatar
ja / 22 września 2011 o 22:33
Jeśli myślicie że Ryanair (największy i jeden z najtańszych przewoźników w europie) będzie prosił się żeby latać z Lublina, to jesteście w wielkim błędzie.
Sprawdźcie jakie ruchy i zobowiązania musiał wykonać Rzeszów aby Ryanair chciał do nich latać, a mowa tu o grubą kasę na 'darmowa reklamę dla Ryanaira" czy wygrywanie przetargów na promocje miasta...
Nie sądzie żeby Lublinowi to się udało bo tu nikt logicznie, czy nie wspominając strategicznie nie działa.
Pozdrowienia.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!