Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

11 grudnia 2012 r.
19:13
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku blisko, a z dojazdem problem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
56 30 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek)
(Dorota Awiorko-Klimek)

Za pięć dni na nowym lotnisku ma wylądować pierwszy samolot. Do terminalu nie dotrze komunikacja miejska, tylko pociąg, a kolej nie ma nawet rozkładu jazdy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ci, którzy mają bilety na pierwsze loty ze Świdnika, mają też spory zgryz: jak tam dotrzeć. Pół biedy, jeśli pojadą samochodem. Gorzej, jeśli szukają transportu publicznego. Najbardziej pewna jest nazwa stacji końcowej: Świdnik Port Lotniczy.

Dojazd do terminalu miał zapewniać pociąg. Tor od niedawna jest gotowy. Gorzej z papierami. – Trwa procedura odbioru technicznego. Jeszcze w tym tygodniu powinniśmy uzyskać od nadzoru budowlanego pozwolenie na jego użytkowanie – zapewnia Andrzej Matysiewicz ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. – Zgłosiliśmy już gotowość jego eksploatacji od 14 grudnia.

– Jeszcze nie mamy takiego pisma. Kiedy je dostaniemy, od razu zamówimy rozkład jazdy – stwierdza Zofia Dziewulska z Przewozów Regionalnych, które na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego mają jeździć na lotnisko. Rozkład ustala Zakład Linii Kolejowych w Lublinie. – Od zamówienia wystarczy nam doba – informuje Zygmunt Grzechulski, dyrektor ZLK.

– Chcemy, by kursy zaczęły się w sobotę. Tak, żeby przed pierwszym lotem w poniedziałek wszystko mieć przetestowane – mówi Michał Tyburek z Urzędu Marszałkowskiego, który ma już propozycję rozkładu. Kursy mają służyć głównie pracownikom lotniska. Pierwszy dotrze tu ok. godz. 7, ostatni po godz. 20.
W sumie, ma być pięć przyjazdów i tyle samo odjazdów. Jak ich godziny będą się mieć do rozkładu lotów? – Samoloty przylatują o różnej porze w różne dni, a rozkład pociągów jest stały. Dlatego szynobus może być np. dwie godziny przed odlotem – wyjaśnia Tyburek. – Liczymy, że uzupełni nas komunikacja miejska.

Ale tak się nie stanie. – W chwili obecnej nie przewidujemy modyfikacji układu połączeń w celu zapewnienia połączenia z lotniskiem – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

W uchodzącej za jedną z najtańszych korporacji taksówkowych usłyszeliśmy, że kurs z centrum Lublina na lotnisko kosztowałby ok. 50 zł. Alternatywa? Ze stacji Świdnik Wschodni przez Franciszków można dojść pieszo. Dystans? 2,5 km.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lukasz / 25 grudnia 2012 o 23:07
Dokąd chcielibyście latać z Lublina?

Zagłosujcie i roześlijcie proszę ten link do swoich znajomych, wyniki opublikujemy 31 marca 2013.

[url="http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True"]http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True[/url]
Avatar
viola / 23 grudnia 2012 o 18:48
dobrze byłoby gdyby w przyszłości były loty Swidnik -Mediolan , Swidnik -Bergamo.Przecież na północy Włoch i w Szwajcari jest nas setki polek i właśnie z województwa lubelskiego.
Avatar
viola / 23 grudnia 2012 o 18:38
Witam! a może ktoś jest w stanie powiedzieć czy w przyszłości będą przewidziane loty do Mediolanu???
Avatar
Agnieszka / 18 grudnia 2012 o 14:16
Autor artykułu jest patałachem i nie postarał się aby sprawdzić co pisze. Prawdopodobnie nigdy nie był w Świdniku, a artykuł wykombinował wydłubując salceson z zębów...

Po 1. Świdnik ma dwie stacje kolejowe. Nawet jeśli szynobus jeszcze nie kursuje- to ze stacji Świdnik Miasto do terminala jest około kilometra ulicą Kuźniczą, Fabryczną a następnie Narzędziową (bez przeskakiwania rowów jak jakis deb*** napisał).

Po 2. z Lublina do Świdnika kursują busy i autobusy komunikacji prywatnej. Odjazd jest z obu dworców PKS w Lublinie co 10- 20 minut. Autobusy zatrzymują się również w wielu strategicznych punktach Lublina- można wygodnie się zapakować.
Wczoraj był pierwszy dzień pracy lotniska i widziałam busy z napisem LOTNISKO!!!!
Bez dopisków LUBLIN/ŚWIDNIK/WÓLKA/JANOWICE czy wuj tam wie jakich, czy z dopiskami jaka różnica?- mamy tylko jedno lotnisko w regionie i co by nie było napisane po -LOTNISKO/ AIRPORT -to nawet jak z Marsa ktoś przyleci to trafi chyba nie?

Po 3. 300 metrów od terminala przejeżdżają autobusy jadące z Lublina do Mełgwi (przez Franciszków właśnie).
Kursują co 45 minut i co godzinę- wystarczy poprosić kierowcę aby nas wysadził koło lotniska.
Po 4. komunikacja miejska wczoraj kursowała -napis LOTNISKO był!

Po 5. i ostatnie lotnisko JEST W ŚWIDNIKU - historycznie i terytorialnie od czasów przedwojennych leży na terenie miasta Świdnik - więc co by sobie władze nie pisały -zmodernizowane i przebudowane lotnisko lezy na terenie Świdnika - wiec jest lotniskiem w Świdniku.
Dobranoc
Autor artykułu jest patałachem i nie postarał się aby sprawdzić co pisze. Prawdopodobnie nigdy nie był w Świdniku, a artykuł wykombinował wydłubując salceson z zębów...

Po 1. Świdnik ma dwie stacje kolejowe. Nawet jeśli szynobus jeszcze nie kursuje- to ze stacji Świdnik Miasto do terminala jest około kilometra ulicą Kuźniczą, Fabryczną a następnie Narzędziową (bez przeskakiwania rowów jak jakis deb*** napisał).

Po 2. z Lublina do Świdnika kursują busy i autobusy komunikacji prywatnej. Odjazd jest z obu dworców PKS w... rozwiń
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 o 14:05
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
Tom / 13 grudnia 2012 o 12:59
[quote name='mystic' timestamp='1355296743' post='708160']
bilet z londynu tam i z powrotem można czasami w promocji kupić za 50 pln a tu taxi kosztuje 50 pln, ot komfort. jednak taksówkarze to banda złodziei i k.u*r.w
[/quote]tylko że samolotem leci 150 osób,a taksówką max 4 ,jakby taksówkarz mógł wziąc z Lublina na lotnisko 150 osób naraz,to też bys zapłacił 30gr za bilet-sam pomyśl zanim coś napiszesz
Avatar
taki tam / 13 grudnia 2012 o 11:14
Kto zechce to dojedzie na lotnisko...A swoją drogą nasze lotnisko Lublin Airport jest już zamieszczone na mapie flightradar24...Tak więc oficjalnie jest już w sieci lotnisk europejskich i światowych..Tak trzymać...
Co do nazwy, faktycznie stacja powinna nazywać się Lublin Airport Terminal...ale myślę, że ludzie z zachodu Europy, gdy ujrzą angielskie słowo "Airport" to powinni poczuć się bezpiecznie, niezależnie czy będzie w nazwie Świdnik czy Lublin...
Avatar
taki tam / 13 grudnia 2012 o 11:10
Jakby Niemcy wygrały wojnę to Ciebie też by już nie było..
Avatar
Pre / 12 grudnia 2012 o 22:45
Oczywiście, chodziło o trakcję trolejbusową a nie trolejbudsową.
Avatar
Pre / 12 grudnia 2012 o 22:35
Żeby dostać się na lotnisko i z powrotem np. do Lublina trzeba będzie trochę pokombinować !!! Miasto jakoś się nie postarało, lotnisko jest a odpowiedniego transportu oprócz np.własnego nie ma !!! Powinna zostać utworzona stała linia także z dworca PKS pod zamkiem.Widzę też inne rozwiązanie. Powracających, żeby nie musieli robić kilometrowych "spacerów" należy wyposażyć w spadochrony i nad starym poligonem dokonywać desantów. Piloci będą zadowoleni, bo nikt im nie będzie marudził przed i przy lądowaniu i pasażerowie też się ucieszą bo będą mieli bliżej do przystanku MPK ( na Felin prowadzona jest trakcja trolejbudsowa a i kilka linii autobusowych też tam jeździ ).
Żeby dostać się na lotnisko i z powrotem np. do Lublina trzeba będzie trochę pokombinować !!! Miasto jakoś się nie postarało, lotnisko jest a odpowiedniego transportu oprócz np.własnego nie ma !!! Powinna zostać utworzona stała linia także z dworca PKS pod zamkiem.Widzę też inne rozwiązanie. Powracających, żeby nie musieli robić kilometrowych "spacerów" należy wyposażyć w spadochrony i nad starym poligonem dokonywać desantów. Piloci będą zadowoleni, bo nikt im nie będzie marudził przed i przy lądowaniu i p... rozwiń
Avatar
Lukasz / 25 grudnia 2012 o 23:07
Dokąd chcielibyście latać z Lublina?

Zagłosujcie i roześlijcie proszę ten link do swoich znajomych, wyniki opublikujemy 31 marca 2013.

[url="http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True"]http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True[/url]
Avatar
viola / 23 grudnia 2012 o 18:48
dobrze byłoby gdyby w przyszłości były loty Swidnik -Mediolan , Swidnik -Bergamo.Przecież na północy Włoch i w Szwajcari jest nas setki polek i właśnie z województwa lubelskiego.
Avatar
viola / 23 grudnia 2012 o 18:38
Witam! a może ktoś jest w stanie powiedzieć czy w przyszłości będą przewidziane loty do Mediolanu???
Avatar
Agnieszka / 18 grudnia 2012 o 14:16
Autor artykułu jest patałachem i nie postarał się aby sprawdzić co pisze. Prawdopodobnie nigdy nie był w Świdniku, a artykuł wykombinował wydłubując salceson z zębów...

Po 1. Świdnik ma dwie stacje kolejowe. Nawet jeśli szynobus jeszcze nie kursuje- to ze stacji Świdnik Miasto do terminala jest około kilometra ulicą Kuźniczą, Fabryczną a następnie Narzędziową (bez przeskakiwania rowów jak jakis deb*** napisał).

Po 2. z Lublina do Świdnika kursują busy i autobusy komunikacji prywatnej. Odjazd jest z obu dworców PKS w Lublinie co 10- 20 minut. Autobusy zatrzymują się również w wielu strategicznych punktach Lublina- można wygodnie się zapakować.
Wczoraj był pierwszy dzień pracy lotniska i widziałam busy z napisem LOTNISKO!!!!
Bez dopisków LUBLIN/ŚWIDNIK/WÓLKA/JANOWICE czy wuj tam wie jakich, czy z dopiskami jaka różnica?- mamy tylko jedno lotnisko w regionie i co by nie było napisane po -LOTNISKO/ AIRPORT -to nawet jak z Marsa ktoś przyleci to trafi chyba nie?

Po 3. 300 metrów od terminala przejeżdżają autobusy jadące z Lublina do Mełgwi (przez Franciszków właśnie).
Kursują co 45 minut i co godzinę- wystarczy poprosić kierowcę aby nas wysadził koło lotniska.
Po 4. komunikacja miejska wczoraj kursowała -napis LOTNISKO był!

Po 5. i ostatnie lotnisko JEST W ŚWIDNIKU - historycznie i terytorialnie od czasów przedwojennych leży na terenie miasta Świdnik - więc co by sobie władze nie pisały -zmodernizowane i przebudowane lotnisko lezy na terenie Świdnika - wiec jest lotniskiem w Świdniku.
Dobranoc
Autor artykułu jest patałachem i nie postarał się aby sprawdzić co pisze. Prawdopodobnie nigdy nie był w Świdniku, a artykuł wykombinował wydłubując salceson z zębów...

Po 1. Świdnik ma dwie stacje kolejowe. Nawet jeśli szynobus jeszcze nie kursuje- to ze stacji Świdnik Miasto do terminala jest około kilometra ulicą Kuźniczą, Fabryczną a następnie Narzędziową (bez przeskakiwania rowów jak jakis deb*** napisał).

Po 2. z Lublina do Świdnika kursują busy i autobusy komunikacji prywatnej. Odjazd jest z obu dworców PKS w... rozwiń
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 o 14:05
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
Tom / 13 grudnia 2012 o 12:59
[quote name='mystic' timestamp='1355296743' post='708160']
bilet z londynu tam i z powrotem można czasami w promocji kupić za 50 pln a tu taxi kosztuje 50 pln, ot komfort. jednak taksówkarze to banda złodziei i k.u*r.w
[/quote]tylko że samolotem leci 150 osób,a taksówką max 4 ,jakby taksówkarz mógł wziąc z Lublina na lotnisko 150 osób naraz,to też bys zapłacił 30gr za bilet-sam pomyśl zanim coś napiszesz
Avatar
taki tam / 13 grudnia 2012 o 11:14
Kto zechce to dojedzie na lotnisko...A swoją drogą nasze lotnisko Lublin Airport jest już zamieszczone na mapie flightradar24...Tak więc oficjalnie jest już w sieci lotnisk europejskich i światowych..Tak trzymać...
Co do nazwy, faktycznie stacja powinna nazywać się Lublin Airport Terminal...ale myślę, że ludzie z zachodu Europy, gdy ujrzą angielskie słowo "Airport" to powinni poczuć się bezpiecznie, niezależnie czy będzie w nazwie Świdnik czy Lublin...
Avatar
taki tam / 13 grudnia 2012 o 11:10
Jakby Niemcy wygrały wojnę to Ciebie też by już nie było..
Avatar
Pre / 12 grudnia 2012 o 22:45
Oczywiście, chodziło o trakcję trolejbusową a nie trolejbudsową.
Avatar
Pre / 12 grudnia 2012 o 22:35
Żeby dostać się na lotnisko i z powrotem np. do Lublina trzeba będzie trochę pokombinować !!! Miasto jakoś się nie postarało, lotnisko jest a odpowiedniego transportu oprócz np.własnego nie ma !!! Powinna zostać utworzona stała linia także z dworca PKS pod zamkiem.Widzę też inne rozwiązanie. Powracających, żeby nie musieli robić kilometrowych "spacerów" należy wyposażyć w spadochrony i nad starym poligonem dokonywać desantów. Piloci będą zadowoleni, bo nikt im nie będzie marudził przed i przy lądowaniu i pasażerowie też się ucieszą bo będą mieli bliżej do przystanku MPK ( na Felin prowadzona jest trakcja trolejbudsowa a i kilka linii autobusowych też tam jeździ ).
Żeby dostać się na lotnisko i z powrotem np. do Lublina trzeba będzie trochę pokombinować !!! Miasto jakoś się nie postarało, lotnisko jest a odpowiedniego transportu oprócz np.własnego nie ma !!! Powinna zostać utworzona stała linia także z dworca PKS pod zamkiem.Widzę też inne rozwiązanie. Powracających, żeby nie musieli robić kilometrowych "spacerów" należy wyposażyć w spadochrony i nad starym poligonem dokonywać desantów. Piloci będą zadowoleni, bo nikt im nie będzie marudził przed i przy lądowaniu i p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 4

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!