sobota, 24 lutego 2018 r.

Świdnik

Lotnisko w Świdniku: Czy leci z nami ekspert?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 stycznia 2010, 08:28
Autor: Rafał Panas

Lotnisko w Świdniku pomaga budować specjalista od przetargów, który wcześniej pracował dla PPKS Wschód. Wtedy współpraca zakończyła się awanturą i procesem.

Port Lotniczy Lublin szuka chętnych m.in. do wyrównania terenu pod lotnisko, budowy sieci energetycznej i drogi startowej. Przy przygotowaniu przetargów na te przedsięwzięcia pracuje Leszek Klepacki. To ekspert, który wcześniej był konsultantem prawnym w PPKS Lublin. 

Przewoźnik ogłosił w 2007 roku przetarg na przygotowanie przebudowy Dworca Głównego w Lublinie. Jednak firma unieważniła postępowanie. Oceniła, że Ustawa o zamówieniach publicznych została w wielu miejscach rażąco naruszona i kontynuowanie go grozi karą 150 tys. zł. Kontrola wojewody potwierdziła wątpliwości. M.in. „oświadczenia i dokumenty, jakie mieli dostarczyć wykonawcy były niezgodnie z przepisami, wykonawcy nie zostali wezwani do uzupełnienia dokumentów, a przedmiot zamówienia został opisany w sposób niedopuszczalny”.

– Uznaliśmy, że pan Klepacki nie wykonał pracy. Dlatego nie dostał za to wynagrodzenia – tłumaczy Teresa Królikowska, prezes PKS Wschód. Klepacki był innego zdania i sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Lublinie. Wyrok zapadł pod koniec grudnia ub. roku.

Sąd postanowił, że Klepacki dostanie od PKS 5 tys. zł (walczył o 10 tys.) plus odsetki i zwrot kosztów procesu. Obie strony twierdzą, że wygrały. I obie zapowiadają apelację.

– Sąd stwierdził, że dobrze wykonałem pracę i tu mam satysfakcję – mówi Leszek Klepacki.

– Te 5 tys. zł to i tak za dużo. Będziemy się odwoływać – stwierdza Królikowska. I dodaje: Dziwię się, że do tak ważnej inwestycji, jak budowa lotniska, nie została wybrana osoba o bardzo dobrej opinii.

– Po tej historii z PKS też mam podobne wątpliwości – mówi proszący o anonimowość uczestnik świdnickiej inwestycji (chce uniknąć oskarżeń o jej torpedowanie).

Ale szef PLL nie będzie szukał innego eksperta od przetargów. – Pan Klepacki powiedział mi, że wygrał sprawę. To specjalista od lat znany na rynku. Niech mi pan pokaże fachowców, którzy nie spotkali się z jakimiś zarzutami – mówi prezes Grzegorz Muszyński.

Na siedem ogłoszonych przez PLL przetargów przyszło osiem protestów (jeden uwzględniono). – Protestów będzie jeszcze więcej, bo to lukratywne kontrakty – stwierdza Klepacki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~realista~
lotnik
Gość
(34) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~realista~
~realista~ (2 lutego 2010 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
a po kiego komu to lotnisko?

Czy kacyk z SLD p.Sadowski jako ,,wybitny" znawca lokalizacji lotnisk - nadal promuje Niedźwiadę? Kolesie i spółka dużo ziemi kupili?
Rozwiń
lotnik
lotnik (1 lutego 2010 o 17:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KTO PIERWSZY TEN LEPSZY

wwwportlublin.com

www.portlotniczylublin.com
Rozwiń
Gość
Gość (28 stycznia 2010 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a po kiego komu to lotnisko?
Rozwiń
chii
chii (27 stycznia 2010 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~kolka~ napisał:
Skoro Tempelhof według ciebie było OK to możesz mi powiedzieć dlaczego Niemcy go zlikwidowali ???? w "D"byłeś i "G" widziałeś a światowca udajesz. Puściłeś w młodości dwa razy latawca i już znawca aeronautyki się znalazł, uzurpujesz sobie prawo do zamykania komuś ust.
Fakt jest faktem Niedźwiada była wspaniałą lokalizacją -to tylko 35 km od Lublina niedaleko linii kolejowej w kierunku na Parczew.Doskonałe połączenie z Elizóką
(centrum zaopatrzenia w art.rolne dla całego regionu).Na skraju lubelskiego regionu o wielkich możliwościach turystycznych (Lasy Parczewskie,Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie).W lublinie coś się robi wtedy jak ktoś komuś chce coś zrobić na złość...i tak to wychodzi jak wychodzi.

najpierw sięgnij do słownika ortograficznego a potem sie wypowiadaj-zycze powodzenia
Rozwiń
~anonim~
~anonim~ (26 stycznia 2010 o 18:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LECI ALE W H
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (34)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!