Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

20 grudnia 2011 r.
18:49
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Dzisiaj zacznie się montaż konstrukcji terminalu

Autor: Zdjęcie autora (mag)
5 9 A A
Budowa lotniska w Świdniku (Maciej Kaczanowski)
Budowa lotniska w Świdniku (Maciej Kaczanowski)

W środę do Świdnika przyjechała ze Śląska konstrukcja stalowa terminalu i ekipa do jej montażu. – Na tej konstrukcji oprze się dach budynku – mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Montaż rozpocznie się dziś. Terminal stawia konsorcjum Budimex. Przy budowie dzień i noc pracuje ok. 120 ludzi. Szefowie Budmexu zapowiadają, że w lutym będzie już wiecha.

Terminal będzie miał 112 metrów długości, 64 metry szerokości i wysokość do 8,5 metra. Łącznie 11 tys. mkw. Będzie kosztował 66,8 mln zł. Będzie to jedyny terminal w Polsce skomunikowany dzięki kolei – podjedziemy pod niego szynobusem. W pierwszym etapie przyjmie do 1 mln pasażerów rocznie.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oko / 21 grudnia 2011 o 18:51
Magdalena B. CZOPEK!!!!!!!! Ale jak płacą to pisze, pisze...
Avatar
oko / 21 grudnia 2011 o 18:47
Magdalena B. CZOPEK!!!!! Zero profesjonalizmu, ale jak płacą to pisze, pisze...
Avatar
Iwona / 21 grudnia 2011 o 16:37
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1324459421' post='573477']
a mi się podoba perspektywa pójścia na przystanek mpk, wybrania trajtka 150, dojechania na dworzec PKP skąd szynobusem prosto na terminal a stamtąd o ile będą ale pewnie tak będzie, polecieć sobie gdzieś w Europe na weekend. żadnych strzeżonych parkingów dla samochodów, żadnych pazernych taksówkarzy tylko wpierw trajtkiem czy innym autobusem, później szynobusem, parę kroków i do samolotu. super sprawa
[/quote]
Gratuluje, tez mam takie marzenia,malo tego, ja nie mialabym nic przeciwko temu, by sie one spelnily. Kto wie, Wigilia, Nowy Rok tuz,tuz...
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1324459421' post='573477']
a mi się podoba perspektywa pójścia na przystanek mpk, wybrania trajtka 150, dojechania na dworzec PKP skąd szynobusem prosto na terminal a stamtąd o ile będą ale pewnie tak będzie, polecieć sobie gdzieś w Europe na weekend. żadnych strzeżonych parkingów dla samochodów, żadnych pazernych taksówkarzy tylko wpierw trajtkiem czy innym autobusem, później szynobusem, parę kroków i do samolotu. super sprawa
[/quote]
Gratuluje, tez mam tak... rozwiń
Avatar
gość / 21 grudnia 2011 o 14:01
[quote name='PKP ssie' timestamp='1324468180' post='573537']
Ciekawi mnie ile torów będzie przy samym lotnisku? Tylko jeden, bez żadnych bocznic? Powinni zrobić przynajmniej jedną bocznicę przy samym terminalu. Dzięki temu jeden szynobus mógłby sobie czekać na lotnisku na odjazd i ruszyć zaraz po przyjeździe na lotnisko drugiego szynobusu. I tak w kółko, wymieniałoby się tych kilka szynobusów. Na początku może nie jest to konieczne, ale w przyszłości, gdy lotnisko będzie obsługiwać sporą ilość lotów, powinna tak być, aby pasażerowie nie czekali godzinami na odjazd z lotniska do Lublina.
[/quote]

Szynobusy mogą się mijać na stacji PKP w Świdniku. Przecież dojaz z lotniska do stacji Świdnik nie będzie trwał godzinę.
[quote name='PKP ssie' timestamp='1324468180' post='573537']
Ciekawi mnie ile torów będzie przy samym lotnisku? Tylko jeden, bez żadnych bocznic? Powinni zrobić przynajmniej jedną bocznicę przy samym terminalu. Dzięki temu jeden szynobus mógłby sobie czekać na lotnisku na odjazd i ruszyć zaraz po przyjeździe na lotnisko drugiego szynobusu. I tak w kółko, wymieniałoby się tych kilka szynobusów. Na początku może nie jest to konieczne, ale w przyszłości, gdy lotnisko będzie obsługiwać sporą ilość lotów, powinna tak... rozwiń
Avatar
PKP ssie / 21 grudnia 2011 o 12:49
Ciekawi mnie ile torów będzie przy samym lotnisku? Tylko jeden, bez żadnych bocznic? Powinni zrobić przynajmniej jedną bocznicę przy samym terminalu. Dzięki temu jeden szynobus mógłby sobie czekać na lotnisku na odjazd i ruszyć zaraz po przyjeździe na lotnisko drugiego szynobusu. I tak w kółko, wymieniałoby się tych kilka szynobusów. Na początku może nie jest to konieczne, ale w przyszłości, gdy lotnisko będzie obsługiwać sporą ilość lotów, powinna tak być, aby pasażerowie nie czekali godzinami na odjazd z lotniska do Lublina.
Avatar
henryk / 21 grudnia 2011 o 11:16
Dobrze ze budują ale nie szybkośc a JAKOŚĆ PRAC Terminala Pasa Startowego jest ważna ,poniewaz i tak na Euro nie dokonczymy lotnika a szkoda.Map pytanie do dziennikarzy i budowniczych dlaczego mało pisze się o budowie trakcji szynobusa oraz o Wieży startowej lotniska niewiem ,czy to dobre określenie ,poniewaz w tej materii jestem lajkiem.PYtam decydentów czy jest szansa na rozbudowe [podłoze pasa startowego około 400mb to tylko boisko,oraz ogrodzenie większej części terenu lotniska].Piszę o tym ponieważ przez najbliższe lata 10 a moze i wiecej nie będzie szans rozbudowy.
Avatar
jasnowidz / 21 grudnia 2011 o 11:09
Dziś rano pomyślałem sobie."hmm. Dawno w Dzienniku Wschodnim nie było artykułu o lotnisku. Powinien być dziś" I jest. Powinny one mieć informację "artykuł sponsorowany". Bo nie ulega wątpliwości że lotnisko płaci za umieszczanie takich artykułów aby ocieplić wizerunek.
Według mnie dziennikarze są nieetyczni.
Ja wciąż pamiętam o oszustwie z wielkością terminalu i ciągle czekam na przeprosiny.
Avatar
llubellak@op.pl / 21 grudnia 2011 o 10:23
a mi się podoba perspektywa pójścia na przystanek mpk, wybrania trajtka 150, dojechania na dworzec PKP skąd szynobusem prosto na terminal a stamtąd o ile będą ale pewnie tak będzie, polecieć sobie gdzieś w Europe na weekend. żadnych strzeżonych parkingów dla samochodów, żadnych pazernych taksówkarzy tylko wpierw trajtkiem czy innym autobusem, później szynobusem, parę kroków i do samolotu. super sprawa
Avatar
JPII / 21 grudnia 2011 o 09:58
Będzie piękny, będzie duży, będzie z prawdziwego zdarzenia, będzie miał wymiary... boiska piłkarskiego? hehehe
Avatar
oko / 21 grudnia 2011 o 18:51
Magdalena B. CZOPEK!!!!!!!! Ale jak płacą to pisze, pisze...
Avatar
oko / 21 grudnia 2011 o 18:47
Magdalena B. CZOPEK!!!!! Zero profesjonalizmu, ale jak płacą to pisze, pisze...
Avatar
Iwona / 21 grudnia 2011 o 16:37
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1324459421' post='573477']
a mi się podoba perspektywa pójścia na przystanek mpk, wybrania trajtka 150, dojechania na dworzec PKP skąd szynobusem prosto na terminal a stamtąd o ile będą ale pewnie tak będzie, polecieć sobie gdzieś w Europe na weekend. żadnych strzeżonych parkingów dla samochodów, żadnych pazernych taksówkarzy tylko wpierw trajtkiem czy innym autobusem, później szynobusem, parę kroków i do samolotu. super sprawa
[/quote]
Gratuluje, tez mam takie marzenia,malo tego, ja nie mialabym nic przeciwko temu, by sie one spelnily. Kto wie, Wigilia, Nowy Rok tuz,tuz...
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1324459421' post='573477']
a mi się podoba perspektywa pójścia na przystanek mpk, wybrania trajtka 150, dojechania na dworzec PKP skąd szynobusem prosto na terminal a stamtąd o ile będą ale pewnie tak będzie, polecieć sobie gdzieś w Europe na weekend. żadnych strzeżonych parkingów dla samochodów, żadnych pazernych taksówkarzy tylko wpierw trajtkiem czy innym autobusem, później szynobusem, parę kroków i do samolotu. super sprawa
[/quote]
Gratuluje, tez mam tak... rozwiń
Avatar
gość / 21 grudnia 2011 o 14:01
[quote name='PKP ssie' timestamp='1324468180' post='573537']
Ciekawi mnie ile torów będzie przy samym lotnisku? Tylko jeden, bez żadnych bocznic? Powinni zrobić przynajmniej jedną bocznicę przy samym terminalu. Dzięki temu jeden szynobus mógłby sobie czekać na lotnisku na odjazd i ruszyć zaraz po przyjeździe na lotnisko drugiego szynobusu. I tak w kółko, wymieniałoby się tych kilka szynobusów. Na początku może nie jest to konieczne, ale w przyszłości, gdy lotnisko będzie obsługiwać sporą ilość lotów, powinna tak być, aby pasażerowie nie czekali godzinami na odjazd z lotniska do Lublina.
[/quote]

Szynobusy mogą się mijać na stacji PKP w Świdniku. Przecież dojaz z lotniska do stacji Świdnik nie będzie trwał godzinę.
[quote name='PKP ssie' timestamp='1324468180' post='573537']
Ciekawi mnie ile torów będzie przy samym lotnisku? Tylko jeden, bez żadnych bocznic? Powinni zrobić przynajmniej jedną bocznicę przy samym terminalu. Dzięki temu jeden szynobus mógłby sobie czekać na lotnisku na odjazd i ruszyć zaraz po przyjeździe na lotnisko drugiego szynobusu. I tak w kółko, wymieniałoby się tych kilka szynobusów. Na początku może nie jest to konieczne, ale w przyszłości, gdy lotnisko będzie obsługiwać sporą ilość lotów, powinna tak... rozwiń
Avatar
PKP ssie / 21 grudnia 2011 o 12:49
Ciekawi mnie ile torów będzie przy samym lotnisku? Tylko jeden, bez żadnych bocznic? Powinni zrobić przynajmniej jedną bocznicę przy samym terminalu. Dzięki temu jeden szynobus mógłby sobie czekać na lotnisku na odjazd i ruszyć zaraz po przyjeździe na lotnisko drugiego szynobusu. I tak w kółko, wymieniałoby się tych kilka szynobusów. Na początku może nie jest to konieczne, ale w przyszłości, gdy lotnisko będzie obsługiwać sporą ilość lotów, powinna tak być, aby pasażerowie nie czekali godzinami na odjazd z lotniska do Lublina.
Avatar
henryk / 21 grudnia 2011 o 11:16
Dobrze ze budują ale nie szybkośc a JAKOŚĆ PRAC Terminala Pasa Startowego jest ważna ,poniewaz i tak na Euro nie dokonczymy lotnika a szkoda.Map pytanie do dziennikarzy i budowniczych dlaczego mało pisze się o budowie trakcji szynobusa oraz o Wieży startowej lotniska niewiem ,czy to dobre określenie ,poniewaz w tej materii jestem lajkiem.PYtam decydentów czy jest szansa na rozbudowe [podłoze pasa startowego około 400mb to tylko boisko,oraz ogrodzenie większej części terenu lotniska].Piszę o tym ponieważ przez najbliższe lata 10 a moze i wiecej nie będzie szans rozbudowy.
Avatar
jasnowidz / 21 grudnia 2011 o 11:09
Dziś rano pomyślałem sobie."hmm. Dawno w Dzienniku Wschodnim nie było artykułu o lotnisku. Powinien być dziś" I jest. Powinny one mieć informację "artykuł sponsorowany". Bo nie ulega wątpliwości że lotnisko płaci za umieszczanie takich artykułów aby ocieplić wizerunek.
Według mnie dziennikarze są nieetyczni.
Ja wciąż pamiętam o oszustwie z wielkością terminalu i ciągle czekam na przeprosiny.
Avatar
llubellak@op.pl / 21 grudnia 2011 o 10:23
a mi się podoba perspektywa pójścia na przystanek mpk, wybrania trajtka 150, dojechania na dworzec PKP skąd szynobusem prosto na terminal a stamtąd o ile będą ale pewnie tak będzie, polecieć sobie gdzieś w Europe na weekend. żadnych strzeżonych parkingów dla samochodów, żadnych pazernych taksówkarzy tylko wpierw trajtkiem czy innym autobusem, później szynobusem, parę kroków i do samolotu. super sprawa
Avatar
JPII / 21 grudnia 2011 o 09:58
Będzie piękny, będzie duży, będzie z prawdziwego zdarzenia, będzie miał wymiary... boiska piłkarskiego? hehehe
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 3

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 0

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 7

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 65 3

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 12 26

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria