Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

17 maja 2012 r.
16:50
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Kładą perony

Autor: Zdjęcie autora (mag)
8 14 A A
 (portlotniczy.lublin.pl)
(portlotniczy.lublin.pl)

Na lotnisku w Świdniku trwa układanie płyt peronowych dla szynobusu, który podjedzie pod drzwi terminalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W samym budynku montowane są ścianki z płyt gipsowo-kartonowych, trwa montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych.

– Układana jest posadzka z płytek lastrykowych – wyjaśnia Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

W budynku lotniskowej straży pożarnej cały czas trwa montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz prowadzone są prace wykończeniowe elewacji. Podobnie w budynku techniczno-garażowym. W budynku technicznym terminalu gotowa jest już elewacja.

Na drodze startowej wykonywana jest warstwa podbudowy z piasku stabilizowanego cementem, zaś na drodze kołowania i płycie samolotu zagrożonego układana jest podbudowa z kruszywa.

W bazie paliw, którą buduje konsorcjum Zakład Budowlano-Sprzętowy wykonano już ławy i ściany fundamentowe. – Prowadzone są prace przygotowawcze do położenia posadzek, trwa izolacja i zasypka fundamentów – dodaje Jankowski.

Trwa budowa dróg pożarowych, technicznych i patrolowych. Strabag wykonuje roboty ziemne, układana jest warstwa mrozoochronna i dolna warstwa podbudowy.

Więcej o budowie na www.airport.lublin.pl

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 21 maja 2012 o 17:22
Odezwały się chyba wrony z Niedźwiady.
Przestańcie krakać wreszcie i zliczcie plusy dla regionu kiedy w końcu te lotnisko
w Świdniku powstanie.
Serce się raduje jak patrzymy na te zmiany w okolicy.
Każdy by chciał żeby to już był koniec budowy dróg i lotniska, ale potrzeba cierpliwości
i jeszcze trochę wody w Bystrzycy musi się przelać.
"Nie od razu Kraków zbudowano."
Avatar
lolo / 20 maja 2012 o 20:04
kiedy otwarcie szampan sie studzi
Avatar
Marcin / 20 maja 2012 o 12:22
[quote name='lou' timestamp='1337468331' post='631777']
A na mapie geodezyjniej tory bocznicy Augusy-Westland kończą się pod samym terminalem, kto ciekaw niech sam sprawdzi na mapach, więc po co ten wjazd/ nie-wjazd do środka? dla 5 lotów dziennie?
[/quote]

Sprawdź sobie, w jakim stanie jest ten tor. Przebiega on przez Park Technologiczny i nie jest cały czas jednym torem, w pewnym momencie się rozdwaja, coś jakby mijanka na terenie zakładu, dalej idzie pod samo ogrodzenie od strony budowanego lotniska. Tyle, że ten tor jest od lat nieużywany, w ogóle wyłączony z ruchu, gdy zważą węgiel do elektrociepłowni to też nie tym torem, bo on odbija w lewo na samym początku, przy bramie wjazdowej. Poza tym jest zbyt blisko parku, jest przy samym parku, to trochę niebezpieczne, szynobusy misiałyby jeździć tamtędy bardzo wolno, by nikt nie wyskoczył przed pociąg. No i oczywiście ten tor tak czy siak musiałby przejść generalny remont, pewnie całkiem by go wymienili, nowe szyny i podkłady, bo te stare już się raczej nie nadają do niczego. I najważniejsze - tor idzie przez WSK i chyba dlatego nie można byłoby prowadzić ruchu pasażerskiego takim torem, bo to bocznica zakładu i jej właścicielem nie jest PKP, tylko zakład.
[quote name='lou' timestamp='1337468331' post='631777']
A na mapie geodezyjniej tory bocznicy Augusy-Westland kończą się pod samym terminalem, kto ciekaw niech sam sprawdzi na mapach, więc po co ten wjazd/ nie-wjazd do środka? dla 5 lotów dziennie?
[/quote]

Sprawdź sobie, w jakim stanie jest ten tor. Przebiega on przez Park Technologiczny i nie jest cały czas jednym torem, w pewnym momencie się rozdwaja, coś jakby mijanka na terenie zakładu, dalej idzie pod samo ogrodzenie od strony budowanego... rozwiń
Avatar
ewa / 20 maja 2012 o 10:35
Podpory dachu nad częścią peronu usytuowanego w hali terminala "wchodzą" w skrajnię ciągów pieszych !!!!!!!!!!! Idąc peronem będziemy stukali głowami w perony. Ale to drobiazg, można "na kucaka".
Avatar
Madzia / 20 maja 2012 o 09:10
A kiedy lotniskowi ZŁODZIEJE zadośćuczynią okradzionym mieszkańcom z terenów przyległych??? Zniszczono Nam życie!!! - podobnie zresztą do wyniszczonej kolonii susła perełkowanego (z około 12 tyś sztuk zostało zaledwie kilkanaście par !!!!????). Niestety tutaj nie pomogła (sowicie opłacona) ocena oddziaływania na środowisko. Lotnisko to syf i nie da się przy nim żyć (suseł ocen środowiskowych nie czyta więc - zdechł ).
Avatar
Janusz / 20 maja 2012 o 06:09
Mydlenie oczu bo i tak wiadomo że termin ukończenia jest odległy tak samo jak drogi dojazdowe do lotniska
czyli budowa ul.Mełgiewskiej i Al.Lotników Polskich zapraszam na wycieczkę jeżdżę tamtędy codziennie jak tak się będzie budować i pracować to gratuluję wykonawcom i nadzorowi.
Redakcja Dziennika Wschodniego też się powinna tam wybrać z aparatem i pokazać swój raport z budowy a nie przekazany upiększony .Tego samego dotyczy budowa S-17 na odcinku Piaski-Witosa to jest żenada jedni coś robią drudzy zrywają i tak dalej a obiecany termin listopad 2012 to jest chyba z kosmosu.
Pozdrawiam
Mydlenie oczu bo i tak wiadomo że termin ukończenia jest odległy tak samo jak drogi dojazdowe do lotniska
czyli budowa ul.Mełgiewskiej i Al.Lotników Polskich zapraszam na wycieczkę jeżdżę tamtędy codziennie jak tak się będzie budować i pracować to gratuluję wykonawcom i nadzorowi.
Redakcja Dziennika Wschodniego też się powinna tam wybrać z aparatem i pokazać swój raport z budowy a nie przekazany upiększony .Tego samego dotyczy budowa S-17 na odcinku Piaski-Witosa to jest żenada jedni coś robią drudzy zrywają i tak dalej a obiecan... rozwiń
Avatar
lou / 20 maja 2012 o 00:58
A na mapie geodezyjniej tory bocznicy Augusy-Westland kończą się pod samym terminalem, kto ciekaw niech sam sprawdzi na mapach, więc po co ten wjazd/ nie-wjazd do środka? dla 5 lotów dziennie?
Avatar
ja / 20 maja 2012 o 00:36
[quote name='radx' timestamp='1337464336' post='631772']
a to perony nie biały być w środku? Przecież wszędzie reklamowali, że super litnisko, jedyne w całej Polsce gdzie będzie się wjeżdżać pociągiem prosto na terminal
[/quote]

Jak pociąg nie wyhamuje, to może wjechać!!!
Avatar
radx / 19 maja 2012 o 23:52
a to perony nie biały być w środku? Przecież wszędzie reklamowali, że super litnisko, jedyne w całej Polsce gdzie będzie się wjeżdżać pociągiem prosto na terminal
Avatar
ja / 19 maja 2012 o 22:57
Mam jakieś nieodparte wrażenie, że te przypominające minioną epokę ciągłe relacje z budowy, mają na celu jakieś oszustwo. To tak jak iluzjonista, który przed sztuczką pokazuje, że nic nie ma w rękawach, choć ma kartę gdzie indziej. A my lubimy być bujani...
Nie wiem co, ale coś mi tu nie gra...
Avatar
Andrzej / 21 maja 2012 o 17:22
Odezwały się chyba wrony z Niedźwiady.
Przestańcie krakać wreszcie i zliczcie plusy dla regionu kiedy w końcu te lotnisko
w Świdniku powstanie.
Serce się raduje jak patrzymy na te zmiany w okolicy.
Każdy by chciał żeby to już był koniec budowy dróg i lotniska, ale potrzeba cierpliwości
i jeszcze trochę wody w Bystrzycy musi się przelać.
"Nie od razu Kraków zbudowano."
Avatar
lolo / 20 maja 2012 o 20:04
kiedy otwarcie szampan sie studzi
Avatar
Marcin / 20 maja 2012 o 12:22
[quote name='lou' timestamp='1337468331' post='631777']
A na mapie geodezyjniej tory bocznicy Augusy-Westland kończą się pod samym terminalem, kto ciekaw niech sam sprawdzi na mapach, więc po co ten wjazd/ nie-wjazd do środka? dla 5 lotów dziennie?
[/quote]

Sprawdź sobie, w jakim stanie jest ten tor. Przebiega on przez Park Technologiczny i nie jest cały czas jednym torem, w pewnym momencie się rozdwaja, coś jakby mijanka na terenie zakładu, dalej idzie pod samo ogrodzenie od strony budowanego lotniska. Tyle, że ten tor jest od lat nieużywany, w ogóle wyłączony z ruchu, gdy zważą węgiel do elektrociepłowni to też nie tym torem, bo on odbija w lewo na samym początku, przy bramie wjazdowej. Poza tym jest zbyt blisko parku, jest przy samym parku, to trochę niebezpieczne, szynobusy misiałyby jeździć tamtędy bardzo wolno, by nikt nie wyskoczył przed pociąg. No i oczywiście ten tor tak czy siak musiałby przejść generalny remont, pewnie całkiem by go wymienili, nowe szyny i podkłady, bo te stare już się raczej nie nadają do niczego. I najważniejsze - tor idzie przez WSK i chyba dlatego nie można byłoby prowadzić ruchu pasażerskiego takim torem, bo to bocznica zakładu i jej właścicielem nie jest PKP, tylko zakład.
[quote name='lou' timestamp='1337468331' post='631777']
A na mapie geodezyjniej tory bocznicy Augusy-Westland kończą się pod samym terminalem, kto ciekaw niech sam sprawdzi na mapach, więc po co ten wjazd/ nie-wjazd do środka? dla 5 lotów dziennie?
[/quote]

Sprawdź sobie, w jakim stanie jest ten tor. Przebiega on przez Park Technologiczny i nie jest cały czas jednym torem, w pewnym momencie się rozdwaja, coś jakby mijanka na terenie zakładu, dalej idzie pod samo ogrodzenie od strony budowanego... rozwiń
Avatar
ewa / 20 maja 2012 o 10:35
Podpory dachu nad częścią peronu usytuowanego w hali terminala "wchodzą" w skrajnię ciągów pieszych !!!!!!!!!!! Idąc peronem będziemy stukali głowami w perony. Ale to drobiazg, można "na kucaka".
Avatar
Madzia / 20 maja 2012 o 09:10
A kiedy lotniskowi ZŁODZIEJE zadośćuczynią okradzionym mieszkańcom z terenów przyległych??? Zniszczono Nam życie!!! - podobnie zresztą do wyniszczonej kolonii susła perełkowanego (z około 12 tyś sztuk zostało zaledwie kilkanaście par !!!!????). Niestety tutaj nie pomogła (sowicie opłacona) ocena oddziaływania na środowisko. Lotnisko to syf i nie da się przy nim żyć (suseł ocen środowiskowych nie czyta więc - zdechł ).
Avatar
Janusz / 20 maja 2012 o 06:09
Mydlenie oczu bo i tak wiadomo że termin ukończenia jest odległy tak samo jak drogi dojazdowe do lotniska
czyli budowa ul.Mełgiewskiej i Al.Lotników Polskich zapraszam na wycieczkę jeżdżę tamtędy codziennie jak tak się będzie budować i pracować to gratuluję wykonawcom i nadzorowi.
Redakcja Dziennika Wschodniego też się powinna tam wybrać z aparatem i pokazać swój raport z budowy a nie przekazany upiększony .Tego samego dotyczy budowa S-17 na odcinku Piaski-Witosa to jest żenada jedni coś robią drudzy zrywają i tak dalej a obiecany termin listopad 2012 to jest chyba z kosmosu.
Pozdrawiam
Mydlenie oczu bo i tak wiadomo że termin ukończenia jest odległy tak samo jak drogi dojazdowe do lotniska
czyli budowa ul.Mełgiewskiej i Al.Lotników Polskich zapraszam na wycieczkę jeżdżę tamtędy codziennie jak tak się będzie budować i pracować to gratuluję wykonawcom i nadzorowi.
Redakcja Dziennika Wschodniego też się powinna tam wybrać z aparatem i pokazać swój raport z budowy a nie przekazany upiększony .Tego samego dotyczy budowa S-17 na odcinku Piaski-Witosa to jest żenada jedni coś robią drudzy zrywają i tak dalej a obiecan... rozwiń
Avatar
lou / 20 maja 2012 o 00:58
A na mapie geodezyjniej tory bocznicy Augusy-Westland kończą się pod samym terminalem, kto ciekaw niech sam sprawdzi na mapach, więc po co ten wjazd/ nie-wjazd do środka? dla 5 lotów dziennie?
Avatar
ja / 20 maja 2012 o 00:36
[quote name='radx' timestamp='1337464336' post='631772']
a to perony nie biały być w środku? Przecież wszędzie reklamowali, że super litnisko, jedyne w całej Polsce gdzie będzie się wjeżdżać pociągiem prosto na terminal
[/quote]

Jak pociąg nie wyhamuje, to może wjechać!!!
Avatar
radx / 19 maja 2012 o 23:52
a to perony nie biały być w środku? Przecież wszędzie reklamowali, że super litnisko, jedyne w całej Polsce gdzie będzie się wjeżdżać pociągiem prosto na terminal
Avatar
ja / 19 maja 2012 o 22:57
Mam jakieś nieodparte wrażenie, że te przypominające minioną epokę ciągłe relacje z budowy, mają na celu jakieś oszustwo. To tak jak iluzjonista, który przed sztuczką pokazuje, że nic nie ma w rękawach, choć ma kartę gdzie indziej. A my lubimy być bujani...
Nie wiem co, ale coś mi tu nie gra...
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 21 9

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 10 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 5 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 3

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 31 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!