Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

21 czerwca 2010 r.
20:13
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: opóźni się budowa, aż 54 zaskarżenia

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 68 A A

Aż 54 odwołania od decyzji środowiskowej dla lotniska w Świdniku wpłynęły do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie. Można je było składać do wczoraj do godz. 15:40.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jedno odwołanie złożyło stowarzyszenie, resztę osoby fizyczne z obszaru oddziaływania lotniska – informuje Aleksandra Woźniak-Figurska z RDOŚ. I przyznaje: Jest ich rzeczywiście dużo.

Oznacza to, że budowa portu lotniczego w Świdniku na pewno nie ruszy w połowie lipca, jak zapowiadały władze portu i województwa. – Liczba zaskarżeń nie ma już dla nas znaczenia. Ruszyła procedura odwoławcza, więc w tej sytuacji rozpoczęcie inwestycji rzeczywiście może się opóźnić – przyznaje Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Odwołania zostaną w ciągu 2–3 dni przekazane do Warszawy, będzie je rozpatrywał generalny dyrektor ochrony środowiska. Ma na to 30 dni.

Jeśli GDOŚ podtrzyma decyzję RDOŚ, wtedy będzie musiał minąć kolejny miesiąc, by się ona uprawomocniła. O ile strony nie zaskarżą jej do sądu, co oznacza kolejne miesiące oczekiwania. Ale GDOŚ może też uchylić decyzję RDOŚ w całości lub części i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia. A to oznacza, że wszystkie procedury musiałyby ruszyć od początku. – Nie zaczniemy budowy przed jesienią – mówi nam osoba z kręgu inwestycji.

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
europejka / 28 czerwca 2010 o 14:56
DLA MNIE NIEWAŻNE GDZIE,NIEDZWIADA CZY ŚWIDNIK.WAŻNE ABY TO LOTNISKO WRESZCIE POWSTAŁO.JEST BARDZO POTRZEBNE,ZE 100 POWODÓW,O KTÓRYCH PRZECIĘTNY OBYWATEL WIE.NIE ROZUMIEM LUDZI,KTORZY NEGUJA FAKT POTRZEBY LOTNISKA W NASZYM MAKROREGIONIE.
Avatar
olo / 27 czerwca 2010 o 12:23
Jaki kraj tacy ludzie,co tu można zbudować nic ,jak zawsze komus bedzie przeszkadzac coś.POLACY TO WIELKI NARUT ALE ŻADNO SPOŁECZEŃSTWO.
Avatar
lotniskowiec / 27 czerwca 2010 o 11:05
ZBIERA SIE EKIPA JUŻ NA TYCH KOMUCHÓW CO ZASKARŻAJA WSZYSTKO I WSZYSTKICH. Nie chcieli po dobroci to teraz niech domy prywatne jak najszybciej ubezpieczają.
Avatar
pyzdra / 26 czerwca 2010 o 09:07
ktosik napisał:
To się przeprowadź.

TYS PROWDA!!!!!!!!!!
Avatar
ktosik / 25 czerwca 2010 o 08:52
eee napisał:
Tobie może nie potrzebne, ale ja mam dość latania do Krk i 5h w aucie z malym dzieckie, żeby dojechac do lsw!!


To się przeprowadź.
Avatar
jojooo / 24 czerwca 2010 o 19:52
złotówa napisał:
Ale wypłat pensji żadne odwołania nie opóżnią? Oj to dobrze!!!!!!!

Avatar
złotówa / 24 czerwca 2010 o 19:48
Ale wypłat pensji żadne odwołania nie opóżnią? Oj to dobrze!!!!!!!
Avatar
odwołanie / 24 czerwca 2010 o 19:44
Avatar
kick / 24 czerwca 2010 o 19:42
I bardzo dobrze!!!!!!!
Avatar
racja / 24 czerwca 2010 o 19:05
olo napisał:
..dosc tego bajania o gruntach w Niedźwiadzie które pokupowali działacze z PSL, Grunty pod płyte lotniska zostały wykupione ze srednią cena ok 15 tys za ha . Struktura włascicielska nie zmieniona od lat. Więc gdzie te kokosy tych z PSL. Czy wiesz matołku jeden z drugim jaka jest cena hektara pod lotnisko w Świdniku? dowiedz sie to może przejrzysz kto robił kokosy i przestaniesz pisać bzdury !!! Lotnisko w Niedźwiadzie miało kilka atutów : główny to długi pas startowy , dodatkowo zero konfliktów środowiskowych, duzo przestrzeni na infrastrukturę okołolotniskową i bardzo dobre skomunikowanie z Lublinem. Świetny był pomysł z przerobieniem dworca Północnego na terminal odpraw co jest rozwiązanie stosowanym w kilku duzych swiatowych portach. Niedźwiada byłaby duzym międzynarodowym portem pasażerskim i jeszcze większym cargo. Pozwoliłoby to na zbilansowanie kosztó utrzymania z czym wiele lotnisk ma bardzo duży problem. Planowane rozwiazania ozywiłyby zarówno tę część Lublina jak i w sumie typowo rolniczą część województwa. NAJWAŻNIEJSZYM aspektem było to ,ze juz w sierpniu 2010r budowa pasa zostałaby zakończona. Propaganda medialna kiepskiego pomysłu PIS i kontynuacja przez PO doprowadziły do tego co mamy. Miało byc szybko i tanio a jest jak zawsze..Polak potrafi spieprzyć każdą idęę. Dziwię sie tylko PSL bo to była ich inicjatywa a przeciez współrządzili województwem.Jak widać nawet chłop ma czasem dobry pomysł i warto go posłuchać..

Święta racja . Popieram to co napisałeś.Pozdrawiam

Święta racja . Popieram to co napisałeś.Pozdrawiam rozwiń
Avatar
europejka / 28 czerwca 2010 o 14:56
DLA MNIE NIEWAŻNE GDZIE,NIEDZWIADA CZY ŚWIDNIK.WAŻNE ABY TO LOTNISKO WRESZCIE POWSTAŁO.JEST BARDZO POTRZEBNE,ZE 100 POWODÓW,O KTÓRYCH PRZECIĘTNY OBYWATEL WIE.NIE ROZUMIEM LUDZI,KTORZY NEGUJA FAKT POTRZEBY LOTNISKA W NASZYM MAKROREGIONIE.
Avatar
olo / 27 czerwca 2010 o 12:23
Jaki kraj tacy ludzie,co tu można zbudować nic ,jak zawsze komus bedzie przeszkadzac coś.POLACY TO WIELKI NARUT ALE ŻADNO SPOŁECZEŃSTWO.
Avatar
lotniskowiec / 27 czerwca 2010 o 11:05
ZBIERA SIE EKIPA JUŻ NA TYCH KOMUCHÓW CO ZASKARŻAJA WSZYSTKO I WSZYSTKICH. Nie chcieli po dobroci to teraz niech domy prywatne jak najszybciej ubezpieczają.
Avatar
pyzdra / 26 czerwca 2010 o 09:07
ktosik napisał:
To się przeprowadź.

TYS PROWDA!!!!!!!!!!
Avatar
ktosik / 25 czerwca 2010 o 08:52
eee napisał:
Tobie może nie potrzebne, ale ja mam dość latania do Krk i 5h w aucie z malym dzieckie, żeby dojechac do lsw!!


To się przeprowadź.
Avatar
jojooo / 24 czerwca 2010 o 19:52
złotówa napisał:
Ale wypłat pensji żadne odwołania nie opóżnią? Oj to dobrze!!!!!!!

Avatar
złotówa / 24 czerwca 2010 o 19:48
Ale wypłat pensji żadne odwołania nie opóżnią? Oj to dobrze!!!!!!!
Avatar
odwołanie / 24 czerwca 2010 o 19:44
Avatar
kick / 24 czerwca 2010 o 19:42
I bardzo dobrze!!!!!!!
Avatar
racja / 24 czerwca 2010 o 19:05
olo napisał:
..dosc tego bajania o gruntach w Niedźwiadzie które pokupowali działacze z PSL, Grunty pod płyte lotniska zostały wykupione ze srednią cena ok 15 tys za ha . Struktura włascicielska nie zmieniona od lat. Więc gdzie te kokosy tych z PSL. Czy wiesz matołku jeden z drugim jaka jest cena hektara pod lotnisko w Świdniku? dowiedz sie to może przejrzysz kto robił kokosy i przestaniesz pisać bzdury !!! Lotnisko w Niedźwiadzie miało kilka atutów : główny to długi pas startowy , dodatkowo zero konfliktów środowiskowych, duzo przestrzeni na infrastrukturę okołolotniskową i bardzo dobre skomunikowanie z Lublinem. Świetny był pomysł z przerobieniem dworca Północnego na terminal odpraw co jest rozwiązanie stosowanym w kilku duzych swiatowych portach. Niedźwiada byłaby duzym międzynarodowym portem pasażerskim i jeszcze większym cargo. Pozwoliłoby to na zbilansowanie kosztó utrzymania z czym wiele lotnisk ma bardzo duży problem. Planowane rozwiazania ozywiłyby zarówno tę część Lublina jak i w sumie typowo rolniczą część województwa. NAJWAŻNIEJSZYM aspektem było to ,ze juz w sierpniu 2010r budowa pasa zostałaby zakończona. Propaganda medialna kiepskiego pomysłu PIS i kontynuacja przez PO doprowadziły do tego co mamy. Miało byc szybko i tanio a jest jak zawsze..Polak potrafi spieprzyć każdą idęę. Dziwię sie tylko PSL bo to była ich inicjatywa a przeciez współrządzili województwem.Jak widać nawet chłop ma czasem dobry pomysł i warto go posłuchać..

Święta racja . Popieram to co napisałeś.Pozdrawiam

Święta racja . Popieram to co napisałeś.Pozdrawiam rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 68

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 1

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 9 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 15 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 39 8

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 19 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 27 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 38 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 333 12

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!