czwartek, 22 marca 2018 r.

Świdnik

Lotnisko w Świdniku: Opóźni się budowa portu lotniczego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 czerwca 2010, 21:47

To już pewne: budowa lotniska w Świdniku nie ruszy latem, jak zapowiadały władze portu i województwa. Procedury związane z odwołaniami od decyzji środowiskowej mogą ciągnąć się miesiącami.

– Zgadza się, złożyliśmy odwołanie od decyzji środowiskowej – potwierdził wczoraj Wiesław Szajewski ze Stowarzyszenia Inicjatywa 2008, które jest przeciwne budowie lotniska w Świdniku.

Odwołanie już wpłynęło do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, razem z dwoma innymi, które złożyły osoby mieszkające w obszarze oddziaływania lotniska. To fatalna wiadomość dla Portu Lotniczego Lublin. Oznacza, że budowa portu na pewno nie ruszy w połowie lipca, jak 2 tygodnie temu zapowiadały władze portu i województwa. Mało tego: opóźnienie może wynieść co najmniej kilka miesięcy.

– Wojewoda nie może wydać pozwolenia na budowę, jeśli nie ma prawomocnej decyzji środowiskowej. W tej sytuacji fizyczne rozpoczęcie inwestycji rzeczywiście może się opóźnić – przyznaje Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Sprawa może się dodatkowo skomplikować, jeśli wpłyną kolejne odwołania. – Strony mogą je składać do 17 czerwca włącznie. Potem dajemy sobie jeszcze cztery dni na dostarczenie dokumentów przez pocztę – wyjaśnia Jerzy Krzyszycha, z-ca regionalnego dyrektora ochrony środowiska.

Odwołania zostaną przekazane do Warszawy, będzie je rozpatrywał generalny dyrektor ochrony środowiska. – Zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego ma na to 30 dni – informuje Monika Jakubiak, rzecznik GDOŚ.

Jeśli GDOŚ podtrzyma decyzję RDOŚ, wtedy będzie musiał minąć kolejny miesiąc, by się ona uprawomocniła. O ile strony nie zaskarżą jej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a ostatecznie do Naczelnego Sądu Administracyjnego. To bowiem oznacza kolejne miesiące oczekiwania.

Ale drugi scenariusz jest jeszcze gorszy. GDOŚ może uchylić decyzję RDOŚ w całości lub części i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia przez RDOŚ w Lublinie. A to oznacza, że wszystkie procedury musiałyby ruszyć od początku.

– Tak czy inaczej nie zaczniemy budowy przed jesienią – mówi nam osoba z kręgu inwestycji.

Prawomocna decyzja środowiskowa to w tej chwili najważniejszy dokument, od którego zależy przyszłość inwestycji w Świdniku. Bez niej wojewoda nie wyda pozwolenia na budowę. Nie będzie można również uruchomić specustawy i zacząć wywłaszczeń pod lotnisko.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jon
jon
emeryt
(97) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jon
jon (4 marca 2011 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='romburak' timestamp='1276167123' post='300686']
a na h..j ci ten aqua park?l
lotnisko to podstawa rozwoju miasta i drogi
[/quote]
kosmodrom od razu ! będzie lepszy rozwój
Rozwiń
jon
jon (23 lutego 2011 o 21:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='dora' timestamp='1276149035' post='300418']
ludzie lubelszczyzny susel ma to dosiebie ze da susla i znajdzie sobie inne miejsce
a wy macie szanse byc na mapie swiata i blizej swiata
przestancie byc malostkowi patrzcie do przodu
lotnisko da wam prace place itp...............
budowac i za rok londujemy
do zobaczenia
[/quote]
da pracę, chyba przy smażeniu kiełbasek !
puknij się w głowę.
pamietam jak za pierwszej władzy solidarnościowej w świdniku sprowadzono takiego włocha -biznesmena
od jubilerstwa . miał uruchomić produkcję w świdniku. i miał zatrudnić, jak na mieście ludzie mówili 3500 osób. podobnie będzie z pracą na lotnisku.
Rozwiń
emeryt
emeryt (23 lutego 2011 o 10:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Zarząd już bierze nie złą kasę i Rada Nadzorcza .Podział Polski na A i B do Końca Świata . Bez złudzeń .Tow .Bierut w grobie się przewraca .To jest kara za utrwalanie Władzy Ludowej , po wojnie w Chełmie i w Lublinie . Palikot na Premiera ,on nie ma dziadka w Wermachcie i poradzi sobie z zielonymi ludkami .
Rozwiń
Henryk
Henryk (27 października 2010 o 07:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='tt' date='10 czerwiec 2010 - 08:37 ' timestamp='1276151853' post='300460']
A później durne pytania z serii „dlaczego Lublinianie uważają, że w Lublinie źle się żyje???” A dlatego, że otaczają nas nieroby, kombinatorzy i nieudacznicy. Każdy widzi tylko swój interes i wyznaje zasadę, że jeśli ja na tym nie skorzystam to nikt nie skorzysta!!!
[/quote]
Przyjedzcie do Wrocławia a zobaczycie las żurawi ,(nie ma ochrony żurawi ) same budowy .Wrocław ma lotnisko ,ma autostradę ,ale ma też innych ludzi . A po wojnie był zniszczony po bombardowaniach ,tak jak Warszawa. Wniosek -zniszczyć Lublin , a potem się zobaczy ?
Rozwiń
sprytny zbyś
sprytny zbyś (17 czerwca 2010 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (97)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!