Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

19 lipca 2011 r.
10:27
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku. Sama budowa pochłonie 300 mln zł

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
25 51 A A
Tak według planów miało wyglądać lotnisko
Tak według planów miało wyglądać lotnisko

Port lotniczy w Świdniku pochłonie nie 224, ale ponad 500 mln zł. sama budowa lotniska to wydatek 283 mln zł. Do takich wniosków doszła spółka Port Lotniczy Lublin, po oszacowaniu wszystkich kosztów. Nową kwotę wpisano do oficjalnych dokumentów. Nie oznacza to jednak, że wycena jest ostateczna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z końcem maja Port Lotniczy Lublin i Zarząd Województwa podpisały aneks do umowy, dotyczącej budowy lotniska. Dotyczył on zwiększenia kosztów inwestycji. Wnioskowała o to sama spółka.

– Zmiana kwoty to wynik połączenia dwóch odrębnych projektów złożonych przez Port Lotniczy Lublin - tłumaczy Katarzyna Olchowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego. – Pozwoliło to na skonsolidowanie przedsięwzięcia w jedną całość i powstanie jednego dużego projektu lotniskowego, finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wcześniej Port formalnie prowadził dwie inwestycje. Pierwszy projekt dotyczył samej budowy. Jej koszty wyceniono w marcu na blisko 224 mln zł. Z tej puli 86 mln zł ma pochodzić z UE.

Drugi projekt obejmował zapewnienie bezpieczeństwa w porcie. Chodzi m.in. o budowę odpowiedniej infrastruktury i zakup sprzętu. Koszty oszacowano na 21,5 mln zł, z czego ok. 15 mln zł zapewnia Unia.

Wartość połączonych projektów daje kwotę ponad 245 mln zł. Tymczasem koszt zapisany w najnowszych dokumentach to ponad 504 mln zł. Skąd różnica?

Okazuje się, że spółka postanowiła rozszerzyć zakres projektu.
– W pierwszym podejściu nie uwzględniono np. prac ziemnych – mówi Piotr Jankowski, rzecznik PLL Lublin.

Do tego należy doliczyć przebudowę gazociągów i sieci energetycznych, uzbrojenie terenu oraz podatek VAT.

Dotarliśmy do szczegółowych kalkulacji PLL Lublin, uwzględniających realizację mniejszego terminalu. Wynika z nich, że budowa lotniska pochłonie 283,8 mln zł. Dokumentacja projektowa i środowiskowa to koszt 11 mln zł. Za zakup gruntów zarezerwowano 80,6 mln zł. Z kolei zakup sprzętu i wyposażenia lotniska pochłonie ok. 35 mln zł. Daje to w sumie 410 mln zł.

Jak pokryć te wydatki? Według PLL, 144 mln zapewni Unia Europejska. Kolejne 150 mln zł pokryją wyemitowane przez Port obligacje. Uzyskana przed trzema laty dotacja w ramach Kontraktu Wojewódzkiego to następne 17 mln zł. Brakujące 99 mln zł to wkład własny miasta i województwa.
Po uwzględnieniu gruntów wniesionych aportem przez samorządy, wartość wkładu własnego wyniesie ok. 65 mln zł.
Suma wydaje się wystarczająca. Trzeba jednak doliczyć do niej podatek VAT. Z wyliczeń PLL wynika, że przekroczy on 93 mln zł (zwroty podatku na bieżąco trafiają do spółki). Łącznie więc, wydatki na lotnisko przekroczą 504 mln zł.

Dlaczego wcześniej nie brano pod uwagę dodatkowych wydatków?

– W ostatnich latach szacowane koszty inwestycji zmieniały się kilkakrotnie – tłumaczy Jankowski. – Aktualizujemy dane w oparciu o wyniki przetargów. Może nie jest to ostatnia zmiana. Nie wiadomo, jaki będzie finalny koszt inwestycji?

Czy jest górny limit wydatków na lotnisko?
– Ostateczną kwotę poznamy po rozstrzygnięciu przetargu na terminal. Powinno to nastąpić we wrześniu – zapewnia rzecznik.

Budynek ma być znacznie mniejszy, niż pierwotnie planowano. Tymczasem koszty rosną.


Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pre / 19 lipca 2011 o 19:57
[quote name='ktosik' timestamp='1311094310' post='503710']
Kiedyś dawno temu napisałam" z kogo się śmiejecie?, z siebie się śmiejecie, i ten się śmieje kto się śmieje ostatni.
Dlaczego teraz widzę święte oburzenie? Gdzie byliście gdy mydlono Wam oczy wizją wspaniałej przyszłości w postaci lotniska budowanego za wszelką cenę, wbrew zdrowemu rozsądkowi, danym ekonomicznym. Mało kto się wtedy zastanawiał po co to i dlaczego kosztem lasu, ludzi, a to tylko polityka, nie dbałość o lud i jego wygodę. Polityka w postaci wyrugowania PSL-u, a w zamian koalicja PO-PiS, stąd to lotnisko. Wszystkie te trzy partie są mi obce.
[/quote]


Niestety, później się dziwimy dlaczego:
lubelszczyzna jest taka biedna, ludzie stąd uciekają, prawie nie ma inwestycji ze strony firm produkcyjnych tylko większość handlowych, bezkarnie uchodzi niewłaściwe dysponowanie publicznymi pieniędzmi itd przez co z roku na roku coraz bardziej pogłębiają się różnice między naszym województwem a pozostałą częścią kraju i dlatego jesteśmy coraz biedniejsi. Pieniędzy na dofinansowanie i utrzymanie funkcjonujacych jeszcze i dających zatrudnienie firm nie ma ale są na nietrafione inwestycje i pomysły za które płacimy my wszyscy.
[quote name='ktosik' timestamp='1311094310' post='503710']
Kiedyś dawno temu napisałam" z kogo się śmiejecie?, z siebie się śmiejecie, i ten się śmieje kto się śmieje ostatni.
Dlaczego teraz widzę święte oburzenie? Gdzie byliście gdy mydlono Wam oczy wizją wspaniałej przyszłości w postaci lotniska budowanego za wszelką cenę, wbrew zdrowemu rozsądkowi, danym ekonomicznym. Mało kto się wtedy zastanawiał po co to i dlaczego kosztem lasu, ludzi, a to tylko polityka, nie dbałość o lud i jego wygodę. Polity... rozwiń
Avatar
ktosik / 19 lipca 2011 o 18:51
Kiedyś dawno temu napisałam" z kogo się śmiejecie?, z siebie się śmiejecie, i ten się śmieje kto się śmieje ostatni.
Dlaczego teraz widzę święte oburzenie? Gdzie byliście gdy mydlono Wam oczy wizją wspaniałej przyszłości w postaci lotniska budowanego za wszelką cenę, wbrew zdrowemu rozsądkowi, danym ekonomicznym. Mało kto się wtedy zastanawiał po co to i dlaczego kosztem lasu, ludzi, a to tylko polityka, nie dbałość o lud i jego wygodę. Polityka w postaci wyrugowania PSL-u, a w zamian koalicja PO-PiS, stąd to lotnisko. Wszystkie te trzy partie są mi obce.
Kiedyś dawno temu napisałam" z kogo się śmiejecie?, z siebie się śmiejecie, i ten się śmieje kto się śmieje ostatni.
Dlaczego teraz widzę święte oburzenie? Gdzie byliście gdy mydlono Wam oczy wizją wspaniałej przyszłości w postaci lotniska budowanego za wszelką cenę, wbrew zdrowemu rozsądkowi, danym ekonomicznym. Mało kto się wtedy zastanawiał po co to i dlaczego kosztem lasu, ludzi, a to tylko polityka, nie dbałość o lud i jego wygodę. Polityka w postaci wyrugowania PSL-u, a w zamian koalicja PO-PiS, stąd to lotnisko. Wszystkie t... rozwiń
Avatar
ktosik / 19 lipca 2011 o 18:45
[quote name='Pre' timestamp='1311086897' post='503660']
Polecam o lotnisku to: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9969426,Lotnisko_bedzie_dwa_razy_drozsze__I_moze_byc_wiecej.html

Czy chodziło o to żeby wygrał Świdnik a nie Niedźwiada i racja pewnej partii politycznej? bez względu na koszty !
Proponuję przecztać o obejrzeć wizualizację, bo będziemy mieli kurnik nie rozwojowe lotnisko. Jak sądzicie, dlaczego nasi POLYTYCY i URZĘDNIKI ( pisownia celowa ) zataili te fakty? Kogo my utrzymujemy i za co płacimy potężne pieniądze?
[/quote]

Niektórym nie udało się zamknąć oczu, pozostali tych pierwszych nie słuchali, obrzucając ich najczęściej błotem i wrogami lotniska nazywając.
[quote name='Pre' timestamp='1311086897' post='503660']
Polecam o lotnisku to: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9969426,Lotnisko_bedzie_dwa_razy_drozsze__I_moze_byc_wiecej.html

Czy chodziło o to żeby wygrał Świdnik a nie Niedźwiada i racja pewnej partii politycznej? bez względu na koszty !
Proponuję przecztać o obejrzeć wizualizację, bo będziemy mieli kurnik nie rozwojowe lotnisko. Jak sądzicie, dlaczego nasi POLYTYCY i URZĘDNIKI ( pisownia celowa ) zataili te fakty? Kogo my ... rozwiń
Avatar
ktosik / 19 lipca 2011 o 18:42
[quote name='pab' timestamp='1311085885' post='503656']
lotnik, daj trochę jaśniej, może być na priv: alarm24@dziennikwschodni.pl
[/quote]
Np. drogi kolego artykuł o szumnym otwarciu 300 metrów drogi w parku przemysłowym, a pod nim komentarz o zmianie pozwolenia na budowę
Avatar
ktosik / 19 lipca 2011 o 18:40
[quote name='thunder93' timestamp='1311085052' post='503651']
Chętnie bym się wiecej dowiedział o Panu Muszyńskim:
- zobaczył jego CV
- co robił zanim został Panem Prezesem
- w jaki sposób objął to stanowisko
[/quote]
To poszukaj sobie KRS firmy Rupes i Karya, szczególnie polecam dane finansowe i kredyty kupieckie ( już w 2007 r. o tym pisałam).
Avatar
ktosik / 19 lipca 2011 o 18:37
[quote name='Inżynier B.' timestamp='1311074485' post='503576']
Czy mamy durniów tworzących takie plany i deb***i, którzy je zatwierdzają? Średnio rozgarnięty uczeń szkoły podstawowej wie, że jeśli się buduje lotnisko to prace ziemne muszą być. Tak samo wiadomo, że wszelką infrastrukturę typu kanalizacja, woda, gaz, linie przesyłowe energii elektrycznej, telekomunikacyjne itp. należy przebudować (jeśli są) lub zbudować od nowa. I należy to traktować jako koszty łączone (suma kosztów), które ktoś (obywatele) musi wyłożyć.
Świadomość rządzących Lublinem i województwem zdaje się sięgać tylko takiego POziomu, iż zorientowali się, że potrzeba jest droga (co odtrąbiono w ubiegłym tygodniu).
Nie wystarczy pajacować w mediach z samolocikiem w rączce, tu trzeba czasami pomyśleć.
[/quote]

RPO jednak przewiduje rozbudowę lotniska w Świdniku w oparciu o trawiastą powierzchnię i istniejącą infrastrukturę, której tam przecież nie ma i nigdy nie było.
[quote name='Inżynier B.' timestamp='1311074485' post='503576']
Czy mamy durniów tworzących takie plany i deb***i, którzy je zatwierdzają? Średnio rozgarnięty uczeń szkoły podstawowej wie, że jeśli się buduje lotnisko to prace ziemne muszą być. Tak samo wiadomo, że wszelką infrastrukturę typu kanalizacja, woda, gaz, linie przesyłowe energii elektrycznej, telekomunikacyjne itp. należy przebudować (jeśli są) lub zbudować od nowa. I należy to traktować jako koszty łączone (suma kosztów), które ktoś (obywatele) musi... rozwiń
Avatar
ktosik / 19 lipca 2011 o 18:32
[quote name='J-23 NADAJE' timestamp='1311071904' post='503550']
Problem w tym że ja jako mieszkaniec tej nieszczęsnej Lubelszczyzny wcale a wcale nie mam ochoty na zrzutkę ze wspólnej skarbonki na tak iluzoryczny projekt jak Lubelskie lotnisko. To że kilku gości oraz ich rodziny ukręcą swoje lody przy tym projekcie toż to cecha wrodzona PSL-u który rozdaje karty. Będziecie mieli lotnisko którego nie będziecie w stanie utrzymać
[/quote]

Sierotko Marysiu niedoinformowana, lody kręci PO i PiS przy tym lotnisku, czytaj więcej, więcej będziesz wiedział.
[quote name='J-23 NADAJE' timestamp='1311071904' post='503550']
Problem w tym że ja jako mieszkaniec tej nieszczęsnej Lubelszczyzny wcale a wcale nie mam ochoty na zrzutkę ze wspólnej skarbonki na tak iluzoryczny projekt jak Lubelskie lotnisko. To że kilku gości oraz ich rodziny ukręcą swoje lody przy tym projekcie toż to cecha wrodzona PSL-u który rozdaje karty. Będziecie mieli lotnisko którego nie będziecie w stanie utrzymać
[/quote]

Sierotko Marysiu niedoinformowana, lody kręci PO i PiS prz... rozwiń
Avatar
ff / 19 lipca 2011 o 17:34
a tak było ponad 4 lata temu http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070420/MAGAZYN/70419020
Avatar
lublinianin / 19 lipca 2011 o 17:11
LUDZIE TO JUŻ NIE SĄ ŻARTY TU TRZEBA PROKURATORA GENERALNEGO I WSZYSTKIE CENTRALNE URZĘDY DO KONTROLI,TO JEST MEGA PRZEKRĘT NA SKALĘ EUROPEJSKĄ!!!!!
Avatar
Pre / 19 lipca 2011 o 16:48
Polecam o lotnisku to: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9969426,Lotnisko_bedzie_dwa_razy_drozsze__I_moze_byc_wiecej.html

Czy chodziło o to żeby wygrał Świdnik a nie Niedźwiada i racja pewnej partii politycznej? bez względu na koszty !
Proponuję przecztać o obejrzeć wizualizację, bo będziemy mieli kurnik nie rozwojowe lotnisko. Jak sądzicie, dlaczego nasi POLYTYCY i URZĘDNIKI ( pisownia celowa ) zataili te fakty? Kogo my utrzymujemy i za co płacimy potężne pieniądze?
Avatar
Pre / 19 lipca 2011 o 19:57
[quote name='ktosik' timestamp='1311094310' post='503710']
Kiedyś dawno temu napisałam" z kogo się śmiejecie?, z siebie się śmiejecie, i ten się śmieje kto się śmieje ostatni.
Dlaczego teraz widzę święte oburzenie? Gdzie byliście gdy mydlono Wam oczy wizją wspaniałej przyszłości w postaci lotniska budowanego za wszelką cenę, wbrew zdrowemu rozsądkowi, danym ekonomicznym. Mało kto się wtedy zastanawiał po co to i dlaczego kosztem lasu, ludzi, a to tylko polityka, nie dbałość o lud i jego wygodę. Polityka w postaci wyrugowania PSL-u, a w zamian koalicja PO-PiS, stąd to lotnisko. Wszystkie te trzy partie są mi obce.
[/quote]


Niestety, później się dziwimy dlaczego:
lubelszczyzna jest taka biedna, ludzie stąd uciekają, prawie nie ma inwestycji ze strony firm produkcyjnych tylko większość handlowych, bezkarnie uchodzi niewłaściwe dysponowanie publicznymi pieniędzmi itd przez co z roku na roku coraz bardziej pogłębiają się różnice między naszym województwem a pozostałą częścią kraju i dlatego jesteśmy coraz biedniejsi. Pieniędzy na dofinansowanie i utrzymanie funkcjonujacych jeszcze i dających zatrudnienie firm nie ma ale są na nietrafione inwestycje i pomysły za które płacimy my wszyscy.
[quote name='ktosik' timestamp='1311094310' post='503710']
Kiedyś dawno temu napisałam" z kogo się śmiejecie?, z siebie się śmiejecie, i ten się śmieje kto się śmieje ostatni.
Dlaczego teraz widzę święte oburzenie? Gdzie byliście gdy mydlono Wam oczy wizją wspaniałej przyszłości w postaci lotniska budowanego za wszelką cenę, wbrew zdrowemu rozsądkowi, danym ekonomicznym. Mało kto się wtedy zastanawiał po co to i dlaczego kosztem lasu, ludzi, a to tylko polityka, nie dbałość o lud i jego wygodę. Polity... rozwiń
Avatar
ktosik / 19 lipca 2011 o 18:51
Kiedyś dawno temu napisałam" z kogo się śmiejecie?, z siebie się śmiejecie, i ten się śmieje kto się śmieje ostatni.
Dlaczego teraz widzę święte oburzenie? Gdzie byliście gdy mydlono Wam oczy wizją wspaniałej przyszłości w postaci lotniska budowanego za wszelką cenę, wbrew zdrowemu rozsądkowi, danym ekonomicznym. Mało kto się wtedy zastanawiał po co to i dlaczego kosztem lasu, ludzi, a to tylko polityka, nie dbałość o lud i jego wygodę. Polityka w postaci wyrugowania PSL-u, a w zamian koalicja PO-PiS, stąd to lotnisko. Wszystkie te trzy partie są mi obce.
Kiedyś dawno temu napisałam" z kogo się śmiejecie?, z siebie się śmiejecie, i ten się śmieje kto się śmieje ostatni.
Dlaczego teraz widzę święte oburzenie? Gdzie byliście gdy mydlono Wam oczy wizją wspaniałej przyszłości w postaci lotniska budowanego za wszelką cenę, wbrew zdrowemu rozsądkowi, danym ekonomicznym. Mało kto się wtedy zastanawiał po co to i dlaczego kosztem lasu, ludzi, a to tylko polityka, nie dbałość o lud i jego wygodę. Polityka w postaci wyrugowania PSL-u, a w zamian koalicja PO-PiS, stąd to lotnisko. Wszystkie t... rozwiń
Avatar
ktosik / 19 lipca 2011 o 18:45
[quote name='Pre' timestamp='1311086897' post='503660']
Polecam o lotnisku to: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9969426,Lotnisko_bedzie_dwa_razy_drozsze__I_moze_byc_wiecej.html

Czy chodziło o to żeby wygrał Świdnik a nie Niedźwiada i racja pewnej partii politycznej? bez względu na koszty !
Proponuję przecztać o obejrzeć wizualizację, bo będziemy mieli kurnik nie rozwojowe lotnisko. Jak sądzicie, dlaczego nasi POLYTYCY i URZĘDNIKI ( pisownia celowa ) zataili te fakty? Kogo my utrzymujemy i za co płacimy potężne pieniądze?
[/quote]

Niektórym nie udało się zamknąć oczu, pozostali tych pierwszych nie słuchali, obrzucając ich najczęściej błotem i wrogami lotniska nazywając.
[quote name='Pre' timestamp='1311086897' post='503660']
Polecam o lotnisku to: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9969426,Lotnisko_bedzie_dwa_razy_drozsze__I_moze_byc_wiecej.html

Czy chodziło o to żeby wygrał Świdnik a nie Niedźwiada i racja pewnej partii politycznej? bez względu na koszty !
Proponuję przecztać o obejrzeć wizualizację, bo będziemy mieli kurnik nie rozwojowe lotnisko. Jak sądzicie, dlaczego nasi POLYTYCY i URZĘDNIKI ( pisownia celowa ) zataili te fakty? Kogo my ... rozwiń
Avatar
ktosik / 19 lipca 2011 o 18:42
[quote name='pab' timestamp='1311085885' post='503656']
lotnik, daj trochę jaśniej, może być na priv: alarm24@dziennikwschodni.pl
[/quote]
Np. drogi kolego artykuł o szumnym otwarciu 300 metrów drogi w parku przemysłowym, a pod nim komentarz o zmianie pozwolenia na budowę
Avatar
ktosik / 19 lipca 2011 o 18:40
[quote name='thunder93' timestamp='1311085052' post='503651']
Chętnie bym się wiecej dowiedział o Panu Muszyńskim:
- zobaczył jego CV
- co robił zanim został Panem Prezesem
- w jaki sposób objął to stanowisko
[/quote]
To poszukaj sobie KRS firmy Rupes i Karya, szczególnie polecam dane finansowe i kredyty kupieckie ( już w 2007 r. o tym pisałam).
Avatar
ktosik / 19 lipca 2011 o 18:37
[quote name='Inżynier B.' timestamp='1311074485' post='503576']
Czy mamy durniów tworzących takie plany i deb***i, którzy je zatwierdzają? Średnio rozgarnięty uczeń szkoły podstawowej wie, że jeśli się buduje lotnisko to prace ziemne muszą być. Tak samo wiadomo, że wszelką infrastrukturę typu kanalizacja, woda, gaz, linie przesyłowe energii elektrycznej, telekomunikacyjne itp. należy przebudować (jeśli są) lub zbudować od nowa. I należy to traktować jako koszty łączone (suma kosztów), które ktoś (obywatele) musi wyłożyć.
Świadomość rządzących Lublinem i województwem zdaje się sięgać tylko takiego POziomu, iż zorientowali się, że potrzeba jest droga (co odtrąbiono w ubiegłym tygodniu).
Nie wystarczy pajacować w mediach z samolocikiem w rączce, tu trzeba czasami pomyśleć.
[/quote]

RPO jednak przewiduje rozbudowę lotniska w Świdniku w oparciu o trawiastą powierzchnię i istniejącą infrastrukturę, której tam przecież nie ma i nigdy nie było.
[quote name='Inżynier B.' timestamp='1311074485' post='503576']
Czy mamy durniów tworzących takie plany i deb***i, którzy je zatwierdzają? Średnio rozgarnięty uczeń szkoły podstawowej wie, że jeśli się buduje lotnisko to prace ziemne muszą być. Tak samo wiadomo, że wszelką infrastrukturę typu kanalizacja, woda, gaz, linie przesyłowe energii elektrycznej, telekomunikacyjne itp. należy przebudować (jeśli są) lub zbudować od nowa. I należy to traktować jako koszty łączone (suma kosztów), które ktoś (obywatele) musi... rozwiń
Avatar
ktosik / 19 lipca 2011 o 18:32
[quote name='J-23 NADAJE' timestamp='1311071904' post='503550']
Problem w tym że ja jako mieszkaniec tej nieszczęsnej Lubelszczyzny wcale a wcale nie mam ochoty na zrzutkę ze wspólnej skarbonki na tak iluzoryczny projekt jak Lubelskie lotnisko. To że kilku gości oraz ich rodziny ukręcą swoje lody przy tym projekcie toż to cecha wrodzona PSL-u który rozdaje karty. Będziecie mieli lotnisko którego nie będziecie w stanie utrzymać
[/quote]

Sierotko Marysiu niedoinformowana, lody kręci PO i PiS przy tym lotnisku, czytaj więcej, więcej będziesz wiedział.
[quote name='J-23 NADAJE' timestamp='1311071904' post='503550']
Problem w tym że ja jako mieszkaniec tej nieszczęsnej Lubelszczyzny wcale a wcale nie mam ochoty na zrzutkę ze wspólnej skarbonki na tak iluzoryczny projekt jak Lubelskie lotnisko. To że kilku gości oraz ich rodziny ukręcą swoje lody przy tym projekcie toż to cecha wrodzona PSL-u który rozdaje karty. Będziecie mieli lotnisko którego nie będziecie w stanie utrzymać
[/quote]

Sierotko Marysiu niedoinformowana, lody kręci PO i PiS prz... rozwiń
Avatar
ff / 19 lipca 2011 o 17:34
a tak było ponad 4 lata temu http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070420/MAGAZYN/70419020
Avatar
lublinianin / 19 lipca 2011 o 17:11
LUDZIE TO JUŻ NIE SĄ ŻARTY TU TRZEBA PROKURATORA GENERALNEGO I WSZYSTKIE CENTRALNE URZĘDY DO KONTROLI,TO JEST MEGA PRZEKRĘT NA SKALĘ EUROPEJSKĄ!!!!!
Avatar
Pre / 19 lipca 2011 o 16:48
Polecam o lotnisku to: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9969426,Lotnisko_bedzie_dwa_razy_drozsze__I_moze_byc_wiecej.html

Czy chodziło o to żeby wygrał Świdnik a nie Niedźwiada i racja pewnej partii politycznej? bez względu na koszty !
Proponuję przecztać o obejrzeć wizualizację, bo będziemy mieli kurnik nie rozwojowe lotnisko. Jak sądzicie, dlaczego nasi POLYTYCY i URZĘDNIKI ( pisownia celowa ) zataili te fakty? Kogo my utrzymujemy i za co płacimy potężne pieniądze?
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 27

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!