Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

19 maja 2011 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Trwa budowa płyty postojowej (zdjęcia)

9 21 A A
 (Bartek Żurawski)
(Bartek Żurawski)

W tym tygodniu na terenie przyszłego lotniska w Świdniku ruszyły prace przy budowie płyty postoju samolotów: w tej chwili tworzona jest warstwa podbudowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To jeden z czterech najważniejszych, obok drogi startowej, drogi kołowania i terminala, etapów budowy lotniska. Prowadzi go firma Heilit +Woerner Budowlana z Wrocławia, która przez najbliższe pół roku ma wybudować płytę. Wartość robót to 17 mln zł.

Płyta pomieści 5–6 samolotów typu Boeing 737 i Airbus 320. Ma być dostosowana do przewidywanego ruchu na lotnisku, który w pierwszym roku zakłada 260-300 tys. pasażerów, a w ciągu 5 lat dojście do miliona pasażerów rocznie. Roboty na łącznej powierzchni nawierzchni 39 tys. mkw. obejmą m.in. wykonanie warstw konstrukcyjnych płyty postoju samolotów (PPS) oraz płyty postoju sprzętu wraz z profilowaniem podłoża.

Równolegle trwają prace przy usuwaniu karp oraz zdejmowanie warstwy żyznej gleby z podłoża.W rejonie drogi startowej prowadzona jest zaś makroniwelacja. – Trwają również prace przy przebudowie kolektora sanitarnego i prowadzony jest montaż docelowego ogrodzenia lotniska – wylicza Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin. – Kontynuowane są prace przy wybudowaniu linii niskiego napięcia, linii kablowych średniego i niskiego napięcia w Świdniku Dużym.

Powody do zadowolenia mają szefowie i pracownicy firm w Parku Przemysłowym. Gotowa jest już droga od północnej bramy parku do firmy Heliseco. – Droga umożliwi dojazd do firm w Parku Przemysłowym, co jest przede wszystkim ważne dla firmy Heliseco, ponieważ rozpoczęcie budowy lotniska odcięło tę firmę od świata – mówi Jankowski. – Droga zostanie oficjalnie otwarta na przełomie maja i czerwca.

Przed portem jeszcze rozstrzygniecie najważniejszego przetargu – na budowę terminala. Zgłosiło się do niego 15 firm, ale władze portu wciąż są na etapie oceny złożonych ofert. – Wykonawca zostanie wyłoniony po podpisaniu umowy z bankiem na emisję obligacji – mówi Jankowski. W przetargu, poza ceną, istotnym kryterium wyboru będzie również czas wykonania. Firma, która wygra przetarg, będzie miała 11 miesięcy na wybudowanie terminala.


Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 28 maja 2011 o 19:33
[quote name='peter68' timestamp='1306600248' post='483333']
Ty się doucz..Lublin nigdy nie był wsią...Jest jednym z najstarszych miast i centrów osadnictwa w Polsce...Prawa miejskie wprawdzie dopiero w 1317 roku (to i tak bardzo dawno), ale gród miejski był na wzgórzu Czwartek już w VII wieku. Lublin był przez wiele lat zaniedbywany przez rządy komuchów i późniejsze demokratyczne władze. TERAZ nadszedł czas, aby ten współczesny, zły wizerunek "Koziego Grodu" w Europie i na świecie zmienić..bo tylko mówi się o Warszawie i Krakowie, i koniec. Do tego celu potrzebne jest nam lotnisko i wiele szczęścia, aby pozyskać chociaż jednego, wielkiego inwestora z prawdziwego zdarzenia. Lublin ma swoje walory i na miano "wsi" z pewnością nie zasługuje.
[/quote]
no fakt ! komuchy zaniedbywały Lublin. tylko kilka fabryk zbudowali, paręnaście mniejszych zakładów pracy,
i ze 2 uczelnie wyższe.
no i milicja goniła do roboty ...
P.S. jeszcze Zalew Zemborzycki
[quote name='peter68' timestamp='1306600248' post='483333']
Ty się doucz..Lublin nigdy nie był wsią...Jest jednym z najstarszych miast i centrów osadnictwa w Polsce...Prawa miejskie wprawdzie dopiero w 1317 roku (to i tak bardzo dawno), ale gród miejski był na wzgórzu Czwartek już w VII wieku. Lublin był przez wiele lat zaniedbywany przez rządy komuchów i późniejsze demokratyczne władze. TERAZ nadszedł czas, aby ten współczesny, zły wizerunek "Koziego Grodu" w Europie i na świecie zmienić..bo tylko mó... rozwiń
Avatar
peter68 / 28 maja 2011 o 18:30
Ty się doucz..Lublin nigdy nie był wsią...Jest jednym z najstarszych miast i centrów osadnictwa w Polsce...Prawa miejskie wprawdzie dopiero w 1317 roku (to i tak bardzo dawno), ale gród miejski był na wzgórzu Czwartek już w VII wieku. Lublin był przez wiele lat zaniedbywany przez rządy komuchów i późniejsze demokratyczne władze. TERAZ nadszedł czas, aby ten współczesny, zły wizerunek "Koziego Grodu" w Europie i na świecie zmienić..bo tylko mówi się o Warszawie i Krakowie, i koniec. Do tego celu potrzebne jest nam lotnisko i wiele szczęścia, aby pozyskać chociaż jednego, wielkiego inwestora z prawdziwego zdarzenia. Lublin ma swoje walory i na miano "wsi" z pewnością nie zasługuje.
Ty się doucz..Lublin nigdy nie był wsią...Jest jednym z najstarszych miast i centrów osadnictwa w Polsce...Prawa miejskie wprawdzie dopiero w 1317 roku (to i tak bardzo dawno), ale gród miejski był na wzgórzu Czwartek już w VII wieku. Lublin był przez wiele lat zaniedbywany przez rządy komuchów i późniejsze demokratyczne władze. TERAZ nadszedł czas, aby ten współczesny, zły wizerunek "Koziego Grodu" w Europie i na świecie zmienić..bo tylko mówi się o Warszawie i Krakowie, i koniec. Do tego celu potrzebne jest nam lotnisko i wiele ... rozwiń
Avatar
OBCY / 26 maja 2011 o 13:25
Co za pajac robił te zdjęcia. Tak to można zrobić fotki w pierdziszewie wielkim i napisać że to przebudowa Manhatanu!!
Avatar
jon / 21 maja 2011 o 16:12
[quote name='KK' timestamp='1305873182' post='480472']
Człowieku z całym szacunkiem ale to Ty się podniecasz ,jesteś malkontentem i tyle ,miłego dnia a lotnisko powstanie i będzie się miało dobrze ,bo to przyszłość
[/quote]
ktoś z zarządu ?
argumenty cieniaste
Avatar
klm / 21 maja 2011 o 10:06
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1305883391' post='480525']
fajnie poczytać forum gdzie przewaga optymistów i tych którzy naprawdę się cieszą jest tak znacząca i widoczna nad wiecznym zrzędami i marudami! dobrze piszą przedmówcy, te lotnisko to impuls dla rozwoju miasta, regionu. to nowe miejsca pracy, to więcej turystów, to lepsza perspektywa dla nas, dla mieszkańców. w końcu w Lublinie mieszkają nie tylko ludzie, którzy żyją za minimum socjalne, tu mieszkają też ludzie, których będzie stać na lot w dwie strony gdzieś na weekend!
super że jest budowane, super że powstaje trasa ekspresowa, nawet dobrze że ta strefa choć w wielkich bólach ale rośnie powoli i daje nowe miejsca pracy!

wielki plus dla nas, dla mieszkańców tego miasta i regionu
[/quote]


Wszystko to powstaje za późno i byle jak, lotnisko - porażka, jaki inwestor tu przyleci <lol>.

Lublin był,jest i będzie zwykłą wsią, a lotnisko miejsc pracy tyle nie zapewni.

Weź się troszkę doucz, bo w szkole chyba nie wykładali przedsiębiorczości i ekonomi.
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1305883391' post='480525']
fajnie poczytać forum gdzie przewaga optymistów i tych którzy naprawdę się cieszą jest tak znacząca i widoczna nad wiecznym zrzędami i marudami! dobrze piszą przedmówcy, te lotnisko to impuls dla rozwoju miasta, regionu. to nowe miejsca pracy, to więcej turystów, to lepsza perspektywa dla nas, dla mieszkańców. w końcu w Lublinie mieszkają nie tylko ludzie, którzy żyją za minimum socjalne, tu mieszkają też ludzie, których będzie stać na lot w... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 20 maja 2011 o 11:23
fajnie poczytać forum gdzie przewaga optymistów i tych którzy naprawdę się cieszą jest tak znacząca i widoczna nad wiecznym zrzędami i marudami! dobrze piszą przedmówcy, te lotnisko to impuls dla rozwoju miasta, regionu. to nowe miejsca pracy, to więcej turystów, to lepsza perspektywa dla nas, dla mieszkańców. w końcu w Lublinie mieszkają nie tylko ludzie, którzy żyją za minimum socjalne, tu mieszkają też ludzie, których będzie stać na lot w dwie strony gdzieś na weekend!
super że jest budowane, super że powstaje trasa ekspresowa, nawet dobrze że ta strefa choć w wielkich bólach ale rośnie powoli i daje nowe miejsca pracy!

wielki plus dla nas, dla mieszkańców tego miasta i regionu
fajnie poczytać forum gdzie przewaga optymistów i tych którzy naprawdę się cieszą jest tak znacząca i widoczna nad wiecznym zrzędami i marudami! dobrze piszą przedmówcy, te lotnisko to impuls dla rozwoju miasta, regionu. to nowe miejsca pracy, to więcej turystów, to lepsza perspektywa dla nas, dla mieszkańców. w końcu w Lublinie mieszkają nie tylko ludzie, którzy żyją za minimum socjalne, tu mieszkają też ludzie, których będzie stać na lot w dwie strony gdzieś na weekend!
super że jest budowane, super że powstaje trasa ekspres... rozwiń
Avatar
Nabuchodonozor / 20 maja 2011 o 10:53
[quote name='lecho' timestamp='1305879826' post='480506']
W latach siedemdziesiątych XIX wieku przez Lublin została poprowadzona kolej na trasie Warszawa-Kowel. Lublin w przeciągu 30 lat zwiększył populację dwukrotnie z 30 tys. do blisko 60tys. Tak samo lotnisko da impuls do rozwoju miasta, przynajmniej aby docierali do Lublina ludzie, którzy mają kapitał.
[/quote]
...też tak uważam, że gdyby tylko w tych kategoriach rozpatrywać, to lotnisko musi być. Malkontenci i narzekacze nie mają argumentu, poza narzekaniem.
Avatar
lecho / 20 maja 2011 o 10:23
W latach siedemdziesiątych XIX wieku przez Lublin została poprowadzona kolej na trasie Warszawa-Kowel. Lublin w przeciągu 30 lat zwiększył populację dwukrotnie z 30 tys. do blisko 60tys. Tak samo lotnisko da impuls do rozwoju miasta, przynajmniej aby docierali do Lublina ludzie, którzy mają kapitał.
Avatar
Nabuchodonozor / 20 maja 2011 o 10:02
[quote name='sztorm' timestamp='1305876109' post='480486']
może doczekamy tych czasów gdzie decydenci którzy decydowali o tej księżycowej inwestycji pójdą do pierdla za marnację kasy. Z tego lotniska będą latać dupy marszałka i wojewody a samolot wyląduje raz w tygodniu. Poroniona ambicja władz województwa . Nie jest tajemnicą że już dzisiaj tnie się inwestycje w całym regionie bo lotnisko kosztuje
[/quote]
@sztorm: Inwestycja nie jest poroniona. Jest przede wszystkim spóźniona i ma prezesa do niczego....
Gość, który ma kierować taką firmą (inwestycja jeszcze nie oddana), który zarzeka się, że nie będzie się "układał" z tanimi liniami - to wszystko nie wróży dobrze...
[quote name='sztorm' timestamp='1305876109' post='480486']
może doczekamy tych czasów gdzie decydenci którzy decydowali o tej księżycowej inwestycji pójdą do pierdla za marnację kasy. Z tego lotniska będą latać dupy marszałka i wojewody a samolot wyląduje raz w tygodniu. Poroniona ambicja władz województwa . Nie jest tajemnicą że już dzisiaj tnie się inwestycje w całym regionie bo lotnisko kosztuje
[/quote]
@sztorm: Inwestycja nie jest poroniona. Jest przede wszystkim spóźniona i ma prezesa do niczeg... rozwiń
Avatar
sztorm / 20 maja 2011 o 09:21
może doczekamy tych czasów gdzie decydenci którzy decydowali o tej księżycowej inwestycji pójdą do pierdla za marnację kasy. Z tego lotniska będą latać dupy marszałka i wojewody a samolot wyląduje raz w tygodniu. Poroniona ambicja władz województwa . Nie jest tajemnicą że już dzisiaj tnie się inwestycje w całym regionie bo lotnisko kosztuje
Avatar
jon / 28 maja 2011 o 19:33
[quote name='peter68' timestamp='1306600248' post='483333']
Ty się doucz..Lublin nigdy nie był wsią...Jest jednym z najstarszych miast i centrów osadnictwa w Polsce...Prawa miejskie wprawdzie dopiero w 1317 roku (to i tak bardzo dawno), ale gród miejski był na wzgórzu Czwartek już w VII wieku. Lublin był przez wiele lat zaniedbywany przez rządy komuchów i późniejsze demokratyczne władze. TERAZ nadszedł czas, aby ten współczesny, zły wizerunek "Koziego Grodu" w Europie i na świecie zmienić..bo tylko mówi się o Warszawie i Krakowie, i koniec. Do tego celu potrzebne jest nam lotnisko i wiele szczęścia, aby pozyskać chociaż jednego, wielkiego inwestora z prawdziwego zdarzenia. Lublin ma swoje walory i na miano "wsi" z pewnością nie zasługuje.
[/quote]
no fakt ! komuchy zaniedbywały Lublin. tylko kilka fabryk zbudowali, paręnaście mniejszych zakładów pracy,
i ze 2 uczelnie wyższe.
no i milicja goniła do roboty ...
P.S. jeszcze Zalew Zemborzycki
[quote name='peter68' timestamp='1306600248' post='483333']
Ty się doucz..Lublin nigdy nie był wsią...Jest jednym z najstarszych miast i centrów osadnictwa w Polsce...Prawa miejskie wprawdzie dopiero w 1317 roku (to i tak bardzo dawno), ale gród miejski był na wzgórzu Czwartek już w VII wieku. Lublin był przez wiele lat zaniedbywany przez rządy komuchów i późniejsze demokratyczne władze. TERAZ nadszedł czas, aby ten współczesny, zły wizerunek "Koziego Grodu" w Europie i na świecie zmienić..bo tylko mó... rozwiń
Avatar
peter68 / 28 maja 2011 o 18:30
Ty się doucz..Lublin nigdy nie był wsią...Jest jednym z najstarszych miast i centrów osadnictwa w Polsce...Prawa miejskie wprawdzie dopiero w 1317 roku (to i tak bardzo dawno), ale gród miejski był na wzgórzu Czwartek już w VII wieku. Lublin był przez wiele lat zaniedbywany przez rządy komuchów i późniejsze demokratyczne władze. TERAZ nadszedł czas, aby ten współczesny, zły wizerunek "Koziego Grodu" w Europie i na świecie zmienić..bo tylko mówi się o Warszawie i Krakowie, i koniec. Do tego celu potrzebne jest nam lotnisko i wiele szczęścia, aby pozyskać chociaż jednego, wielkiego inwestora z prawdziwego zdarzenia. Lublin ma swoje walory i na miano "wsi" z pewnością nie zasługuje.
Ty się doucz..Lublin nigdy nie był wsią...Jest jednym z najstarszych miast i centrów osadnictwa w Polsce...Prawa miejskie wprawdzie dopiero w 1317 roku (to i tak bardzo dawno), ale gród miejski był na wzgórzu Czwartek już w VII wieku. Lublin był przez wiele lat zaniedbywany przez rządy komuchów i późniejsze demokratyczne władze. TERAZ nadszedł czas, aby ten współczesny, zły wizerunek "Koziego Grodu" w Europie i na świecie zmienić..bo tylko mówi się o Warszawie i Krakowie, i koniec. Do tego celu potrzebne jest nam lotnisko i wiele ... rozwiń
Avatar
OBCY / 26 maja 2011 o 13:25
Co za pajac robił te zdjęcia. Tak to można zrobić fotki w pierdziszewie wielkim i napisać że to przebudowa Manhatanu!!
Avatar
jon / 21 maja 2011 o 16:12
[quote name='KK' timestamp='1305873182' post='480472']
Człowieku z całym szacunkiem ale to Ty się podniecasz ,jesteś malkontentem i tyle ,miłego dnia a lotnisko powstanie i będzie się miało dobrze ,bo to przyszłość
[/quote]
ktoś z zarządu ?
argumenty cieniaste
Avatar
klm / 21 maja 2011 o 10:06
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1305883391' post='480525']
fajnie poczytać forum gdzie przewaga optymistów i tych którzy naprawdę się cieszą jest tak znacząca i widoczna nad wiecznym zrzędami i marudami! dobrze piszą przedmówcy, te lotnisko to impuls dla rozwoju miasta, regionu. to nowe miejsca pracy, to więcej turystów, to lepsza perspektywa dla nas, dla mieszkańców. w końcu w Lublinie mieszkają nie tylko ludzie, którzy żyją za minimum socjalne, tu mieszkają też ludzie, których będzie stać na lot w dwie strony gdzieś na weekend!
super że jest budowane, super że powstaje trasa ekspresowa, nawet dobrze że ta strefa choć w wielkich bólach ale rośnie powoli i daje nowe miejsca pracy!

wielki plus dla nas, dla mieszkańców tego miasta i regionu
[/quote]


Wszystko to powstaje za późno i byle jak, lotnisko - porażka, jaki inwestor tu przyleci <lol>.

Lublin był,jest i będzie zwykłą wsią, a lotnisko miejsc pracy tyle nie zapewni.

Weź się troszkę doucz, bo w szkole chyba nie wykładali przedsiębiorczości i ekonomi.
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1305883391' post='480525']
fajnie poczytać forum gdzie przewaga optymistów i tych którzy naprawdę się cieszą jest tak znacząca i widoczna nad wiecznym zrzędami i marudami! dobrze piszą przedmówcy, te lotnisko to impuls dla rozwoju miasta, regionu. to nowe miejsca pracy, to więcej turystów, to lepsza perspektywa dla nas, dla mieszkańców. w końcu w Lublinie mieszkają nie tylko ludzie, którzy żyją za minimum socjalne, tu mieszkają też ludzie, których będzie stać na lot w... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 20 maja 2011 o 11:23
fajnie poczytać forum gdzie przewaga optymistów i tych którzy naprawdę się cieszą jest tak znacząca i widoczna nad wiecznym zrzędami i marudami! dobrze piszą przedmówcy, te lotnisko to impuls dla rozwoju miasta, regionu. to nowe miejsca pracy, to więcej turystów, to lepsza perspektywa dla nas, dla mieszkańców. w końcu w Lublinie mieszkają nie tylko ludzie, którzy żyją za minimum socjalne, tu mieszkają też ludzie, których będzie stać na lot w dwie strony gdzieś na weekend!
super że jest budowane, super że powstaje trasa ekspresowa, nawet dobrze że ta strefa choć w wielkich bólach ale rośnie powoli i daje nowe miejsca pracy!

wielki plus dla nas, dla mieszkańców tego miasta i regionu
fajnie poczytać forum gdzie przewaga optymistów i tych którzy naprawdę się cieszą jest tak znacząca i widoczna nad wiecznym zrzędami i marudami! dobrze piszą przedmówcy, te lotnisko to impuls dla rozwoju miasta, regionu. to nowe miejsca pracy, to więcej turystów, to lepsza perspektywa dla nas, dla mieszkańców. w końcu w Lublinie mieszkają nie tylko ludzie, którzy żyją za minimum socjalne, tu mieszkają też ludzie, których będzie stać na lot w dwie strony gdzieś na weekend!
super że jest budowane, super że powstaje trasa ekspres... rozwiń
Avatar
Nabuchodonozor / 20 maja 2011 o 10:53
[quote name='lecho' timestamp='1305879826' post='480506']
W latach siedemdziesiątych XIX wieku przez Lublin została poprowadzona kolej na trasie Warszawa-Kowel. Lublin w przeciągu 30 lat zwiększył populację dwukrotnie z 30 tys. do blisko 60tys. Tak samo lotnisko da impuls do rozwoju miasta, przynajmniej aby docierali do Lublina ludzie, którzy mają kapitał.
[/quote]
...też tak uważam, że gdyby tylko w tych kategoriach rozpatrywać, to lotnisko musi być. Malkontenci i narzekacze nie mają argumentu, poza narzekaniem.
Avatar
lecho / 20 maja 2011 o 10:23
W latach siedemdziesiątych XIX wieku przez Lublin została poprowadzona kolej na trasie Warszawa-Kowel. Lublin w przeciągu 30 lat zwiększył populację dwukrotnie z 30 tys. do blisko 60tys. Tak samo lotnisko da impuls do rozwoju miasta, przynajmniej aby docierali do Lublina ludzie, którzy mają kapitał.
Avatar
Nabuchodonozor / 20 maja 2011 o 10:02
[quote name='sztorm' timestamp='1305876109' post='480486']
może doczekamy tych czasów gdzie decydenci którzy decydowali o tej księżycowej inwestycji pójdą do pierdla za marnację kasy. Z tego lotniska będą latać dupy marszałka i wojewody a samolot wyląduje raz w tygodniu. Poroniona ambicja władz województwa . Nie jest tajemnicą że już dzisiaj tnie się inwestycje w całym regionie bo lotnisko kosztuje
[/quote]
@sztorm: Inwestycja nie jest poroniona. Jest przede wszystkim spóźniona i ma prezesa do niczego....
Gość, który ma kierować taką firmą (inwestycja jeszcze nie oddana), który zarzeka się, że nie będzie się "układał" z tanimi liniami - to wszystko nie wróży dobrze...
[quote name='sztorm' timestamp='1305876109' post='480486']
może doczekamy tych czasów gdzie decydenci którzy decydowali o tej księżycowej inwestycji pójdą do pierdla za marnację kasy. Z tego lotniska będą latać dupy marszałka i wojewody a samolot wyląduje raz w tygodniu. Poroniona ambicja władz województwa . Nie jest tajemnicą że już dzisiaj tnie się inwestycje w całym regionie bo lotnisko kosztuje
[/quote]
@sztorm: Inwestycja nie jest poroniona. Jest przede wszystkim spóźniona i ma prezesa do niczeg... rozwiń
Avatar
sztorm / 20 maja 2011 o 09:21
może doczekamy tych czasów gdzie decydenci którzy decydowali o tej księżycowej inwestycji pójdą do pierdla za marnację kasy. Z tego lotniska będą latać dupy marszałka i wojewody a samolot wyląduje raz w tygodniu. Poroniona ambicja władz województwa . Nie jest tajemnicą że już dzisiaj tnie się inwestycje w całym regionie bo lotnisko kosztuje
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 48 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 399 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!