niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Świdnik

Lotnisko w Świdniku: Umowa na płytę postojową samolotów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2011, 17:33

Damian Kublik (z prawej), prezes firmy Heilit +Woerner Budowlana podpisuje z Grzegorzem Muszyńskim,
Damian Kublik (z prawej), prezes firmy Heilit +Woerner Budowlana podpisuje z Grzegorzem Muszyńskim,

Władze Portu Lotniczego Lublin podpisały umowę z wykonawcą płyty postoju samolotów. Do końca roku płyta i droga startowa mają być już gotowe. Spółka lada dzień ogłosi też przetarg na budowę terminala.

Wycięli ponad 100 ha lasu, usunęli niewybuchy i przełożyli część instalacji. To bilans kilku ostatnich miesięcy na placu budowy portu w Świdniku. Wiosna zapowiada się jeszcze bardziej pracowicie. Wczoraj zarząd spółki podpisał umowę z firmą Heilit +Woerner Budowlana z Wrocławia. Firma przez najbliższe pół roku ma wybudować płytę postoju samolotów. Wartość robót to 17 mln zł.

– Płyta pomieści 5–6 samolotów typu Boeing 737 i Airbus 320 – mówi Dariusz Krzowski, wiceprezes PLL. – Dostosowaliśmy ją do przewidywanego ruchu na lotnisku, który w pierwszym roku zakłada 260–300 tys. pasażerów, a w ciągu 5 lat dojście do miliona pasażerów rocznie.

Płyta postoju samolotów to pierwszy z czterech najważniejszych, obok drogi startowej, drogi kołowania i terminala, etapów budowy lotniska.
– W najbliższych dniach rozstrzygniemy przetarg na budowę drogi startowej oraz dróg kołowania i ogłosimy ostatni już, na budowę terminala – zapowiada Grzegorz Muszyński, prezes PLL. – Wszystko idzie zgodnie z planem. Przed nami pracowita wiosna.

Na przełomie marca i kwietnia spółka podpisze umowę z wybranym bankiem na emisję obligacji PLL o wartości 180 mln zł. To pozwoli domknąć budżet inwestycji. – Mamy zamknięty model finansowania budowy portu i w tej chwili nie ma już zagrożenia w tej kwestii – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, który jest głównym udziałowcem PLL i gwarantem emisji obligacji. – Już można uwierzyć, że to lotnisko powstanie.

W tej chwili trwa usuwanie pozostałości po wyciętych drzewach. Zajmuje się tym firma Wazko, zaś firma Taylor przekłada kolektor sanitarny. Na placu budowy jeszcze raz pojawią się też saperzy, by sprawdzić, czy głęboko w ziemi nie zostały jeszcze jakieś niewybuchy. Rozstrzygnięto też przetarg na ogrodzenie lotniska, które postawi firma Paarc.

Spółka czeka jeszcze na brakujące nieruchomości, które po zakończeniu procedury wywłaszczeniowej przekaże wojewoda. Chodzi o działki, których właściciele nie zgodzili się na sprzedaż swoich nieruchomości PLL.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jamci
OO
PATRYK.M
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jamci
Jamci (17 marca 2011 o 18:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Patryk M" , pomijam co masz "pod sufitem" , ale przypominam , że podszywanie się pod kogoś , jest karalne . Tylko "żółte" papiery mogą Cię uchronić od odpowiedzialności karnej.
Rozwiń
OO
OO (17 marca 2011 o 12:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Patryk, chyba panu instalacja pier***nęła.
Rozwiń
PATRYK.M
PATRYK.M (17 marca 2011 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='PATRYK M' timestamp='1300360217' post='451414']

SZANOWNI PAŃSTWO JAKO NOWY PREZES POLSKIEJ AGENCJI ŻEGLUGI POWIETRZNEJ Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE PRAGNĘ POINFORMOWAĆ ŻE ROZBUDOWA LOTNISKA W ŚWIDNIKU ZOSTANIE WSTRZYMANA OD DNIA 21 03.2011 DO CZASU AŻ WŁADZE WOJEWÓDZTWA JAK I PREZES MIEJSCOWEGO PORTU LOTNICZEGO NIE POWIEDZĄ PRAWDY MIESZKAŃCOM LUBELSZCZYZNYPRAWDĄ JEST TO ,ZE LOTNISKO W ŚWIDNIKU ZE WZGLĘDU NA PRODUKCJĘ SPRZĘTU LATAJĄCEGO UZYSKAŁO TYLKO I WYŁĄCZNIE STATUS ,,CARGO,, ORAZ LOTNISKA ZAPASOWEGO DLA WARSZAWSKIEGO OKĘCIA I DLA SAMOLOTÓW TRANSPORTOWYCH ORAZ SPECJALNEGO PRZEZNACZENIA NIE WIĘKSZYCH JAK C130 HERCULES . SPOSÓB W JAKI ZOSTAŁA WYTYCZONA ŚCIEŻKA PODEJŚCIA JAK I MIEJSCE PODEJŚCIA SPRAWIŁO ŻE DOSTAJEMY KILKASET E-MAILI, TELEFONÓW JAK I FAKSÓW ZE SKARGAMI , PROŚBAMI ,PETYCJAMI . JEDNOCZEŚNIE INFORMUJĘ ŻE ZAPOZNAŁEM SIĘ Z PLANEM ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO NA KTÓRYM JEST WYRAŹNIE NASZKICOWANY SCHEMAT BUDOWY KOMPLEKSU HOTELOWO-ADMINISTRACYJNEGO I NIE MA MOWY O TERMINALU . POWRÓCĘ JESZCZE DO ŚCIEŻKI PODEJŚCIA KTÓRA ZOSTAŁA WYTYCZONA NAD STARYM MIASTEM KONKRETNIE NAD ZAMKIEM W LUBLINIE ZALEDWIE OD 20 DO 50 METRÓW NAD ZADASZENIEM TEGOŻ OBIEKTU NATOMIAST STREFA OCZEKIWANIA W RAZIE ZŁEJ POGODY LUB KOLEJKI DO LĄDOWANIA ZOSTAŁA UMIESZCZONA NAD BLOKAMI NA OS CZECHÓW ZALEDWIE 100 METRÓW NAD BUDYNKAMI . DZIĘKI ANKIECIE JAKĄ PRZEPROWADZILIŚMY WŚRÓD OKOLICZNYCH MIESZKAŃCÓW JAK I CAŁEGO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO 99,9% RESPONDENTÓW OPOWIEDZIAŁO SIĘ ZA TYM ZE LOTNISKO W ŚWIDNIKU BĘDZIE PRZYNOSIŁO STRATY LUBELSZCZYŹNIE WSZYSTKIE OSOBY ZDECYDOWANIE MÓWIŁY,ŻE BĘDĄ LATAĆ TYLKO Z LOTNISK , KTÓRE SĄ PEWNE I KTÓRE ZNAJĄ TJ WARSZAWA RZESZÓW I KRAKÓW .RÓWNIEŻ NA SPOTKANIU PREZESÓW SOJUSZÓW LOTNICZYCH JAK I WSZYSTKICH ŚWIATOWYCH LINII LOTNICZYCH POZWOLIŁEM SOBIE PUŚCIĆ INFORMACJĘ O PRZYSZŁYM LOTNISKU Z DOKŁADNYMI PARAMETRAMI I WSPÓŁRZĘDNYMI NIESTETY ŻADNA LINIA NIE JEST ZAINTERESOWANA LOTAMI DO/Z LUBLINA INACZEJ MÓWIĄC NIKT Z TYCH OSÓB O ZDROWYCH ZMYSŁACH NIE PUŚCI SAMOLOTU KIEDY POGODA ZMIENIA SIĘ CO MINUTĘ RÓWNIEŻ ZE WZGLĘDU NA TO ZE JEST TAM PRODUKCJA ŚMIGŁOWCÓW NIESTETY NIKT NIE DA PASAŻEROM
GWARANCJI CZY MASZYNA KTÓRA PO PRODUKCJI ZOSTANIE OBLATYWANA W RAZIE AWARII NIE SPADNIE NA PARKING LUB CO GORSZA NA RZEKOMY TERMINAL
ze względu na dobro okolicznych mieszkańców pragnę również poinformować że lotnisko Świdnik leży na terenach objętych programem natura2000 i należy w całości do ministerstwa środowiskaINFORMUJĘ MEDIA ŻE ZAKŁAMYWANIE MIESZKAŃCÓW LUBELSZCZYZNY BĘDZIE MIAŁO KONSEKWENCJE W POSTACI CAŁKOWITEGO ZAMKNIĘCIA LOTNISKA JAK I PRZENIESIENIE PRODUKCJI ŚMIGŁOWCÓW DO MIELCA
[/quote]
Rozwiń
PATRYK M
PATRYK M (17 marca 2011 o 12:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

SZANOWNI PAŃSTWO JAKO NOWY PREZES POLSKIEJ AGENCJI ŻEGLUGI POWIETRZNEJ Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE PRAGNĘ POINFORMOWAĆ ŻE ROZBUDOWA LOTNISKA W ŚWIDNIKU ZOSTANIE WSTRZYMANA OD DNIA 21 03.2011 DO CZASU AŻ WŁADZE WOJEWÓDZTWA JAK I PREZES MIEJSCOWEGO PORTU LOTNICZEGO NIE POWIEDZĄ PRAWDY MIESZKAŃCOM LUBELSZCZYZNYPRAWDĄ JEST TO ,ZE LOTNISKO W ŚWIDNIKU ZE WZGLĘDU NA PRODUKCJĘ SPRZĘTU LATAJĄCEGO UZYSKAŁO TYLKO I WYŁĄCZNIE STATUS ,,CARGO,, ORAZ LOTNISKA ZAPASOWEGO DLA WARSZAWSKIEGO OKĘCIA I DLA SAMOLOTÓW NIE WIĘKSZYCH JAK C130 HERCULES . SPOSÓB W JAKI ZOSTAŁA WYTYCZONA ŚCIEŻKA PODEJŚCIA JAK I MIEJSCE PODEJŚCIA SPRAWIŁO ŻE DOSTAJEMY KILKASET E-MAILI, TELEFONÓW JAK I FAKSÓW ZE SKARGAMI , PROŚBAMI ,PETYCJAMI . JEDNOCZEŚNIE INFORMUJĘ ŻE ZAPOZNAŁEM SIĘ Z PLANEM ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO NA KTÓRYM JEST WYRAŹNIE NASZKICOWANY SCHEMAT BUDOWY KOMPLEKSU HOTELOWO-ADMINISTRACYJNEGO I NIE MA MOWY O TERMINALU . POWRÓCĘ JESZCZE DO ŚCIEŻKI PODEJŚCIA KTÓRA ZOSTAŁA WYTYCZONA NAD STARYM MIASTEM KONKRETNIE NAD ZAMKIEM W LUBLINIE ZALEDWIE OD 20 DO 50 METRÓW NAD ZADASZENIEM TEGOŻ OBIEKTU NATOMIAST STREFA OCZEKIWANIA W RAZIE ZŁEJ POGODY LUB KOLEJKI DO LĄDOWANIA ZOSTAŁA UMIESZCZONA NAD BLOKAMI NA OS CZECHÓW ZALEDWIE 100 METRÓW NAD BUDYNKAMI . DZIĘKI ANKIECIE JAKĄ PRZEPROWADZILIŚMY WŚRÓD OKOLICZNYCH MIESZKAŃCÓW JAK I CAŁEGO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO 99,9% RESPONDENTÓW OPOWIEDZIAŁO SIĘ ZA TYM ZE LOTNISKO W ŚWIDNIKU BĘDZIE PRZYNOSIŁO STRATY LUBELSZCZYŹNIE WSZYSTKIE OSOBY ZDECYDOWANIE MÓWIŁY,ŻE BĘDĄ LATAĆ TYLKO Z LOTNISK , KTÓRE SĄ PEWNE I KTÓRE ZNAJĄ TJ WARSZAWA RZESZÓW I KRAKÓW .RÓWNIEŻ NA SPOTKANIU PREZESÓW SOJUSZÓW LOTNICZYCH JAK I WSZYSTKICH ŚWIATOWYCH LINII LOTNICZYCH POZWOLIŁEM SOBIE PUŚCIĆ INFORMACJĘ O PRZYSZŁYM LOTNISKU Z DOKŁADNYMI PARAMETRAMI I WSPÓŁRZĘDNYMI NIESTETY ŻADNA LINIA NIE JEST ZAINTERESOWANA LOTAMI DO/Z LUBLINA INACZEJ MÓWIĄC NIKT Z TYCH OSÓB O ZDROWYCH ZMYSŁACH NIE PUŚCI SAMOLOTU KIEDY POGODA ZMIENIA SIĘ CO MINUTĘ RÓWNIEŻ ZE WZGLĘDU NA TO ZE JEST TAM PRODUKCJA ŚMIGŁOWCÓW NIESTETY NIKT NIE DA PASAŻEROM
GWARANCJI CZY MASZYNA KTÓRA PO PRODUKCJI ZOSTANIE OBLATYWANA W RAZIE AWARII NIE SPADNIE NA PARKING LUB CO GORSZA NA RZEKOMY TERMINAL
ze względu na dobro okolicznych mieszkańców pragnę również poinformować że lotnisko Świdnik leży na terenach objętych programem natura2000 i należy w całości do ministerstwa środowiskaINFORMUJĘ MEDIA ŻE ZAKŁAMYWANIE MIESZKAŃCÓW LUBELSZCZYZNY BĘDZIE MIAŁO KONSEKWENCJE W POSTACI CAŁKOWITEGO ZAMKNIĘCIA LOTNISKA JAK I PRZENIESIENIE PRODUKCJI ŚMIGŁOWCÓW DO MIELCA
Rozwiń
henryk
henryk (15 marca 2011 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Marszałku Hetman prosze pogonic duet Sobczak -Muszynski do ROBOTY bo tam na Polach poza jedna koparka nie widac postępu prac .Jak długo mieszkanczy musza czekac na konkretna prace Miasto podpicu umów i juz zarobiły siedziby Po firmy z Gdanska {kaszub] i Wrosławia z miasta Schetyny a Lublin wydaje kase i drepci w miejscu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!