Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

22 grudnia 2010 r.
19:22
Edytuj ten wpis

Luksusowa toaleta stanęła w Świdniku. Kosztowała miasto 135 tys. zł

2 23 A A

Wszystkie urządzenia bezdotykowe, elektroniczny rozpylacz zapachów – tak wygląda toaleta, która stoi już w centrum Świdnika. Ratusz zapłacił za nią 135 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Odbiór obiektu nastąpi z końcem stycznia, a od początku lutego toaleta miejska powinna być już czynna – mówi Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik. – Obecnie trwają ostatnie prace przy niej. Pozostały też kwestie formalne.

Bezpłatny szalet stoi na terenie skweru z fontanną przy ulicy Wyszyńskiego. Jest to gotowy kontener, który został podłączony do kanalizacji sanitarnej. Toaleta jest bardzo nowoczesna. Konstrukcja budynku jest stalowa, ocynkowana, a elewacja wykonana z płyt granitowych.

Budynek jest ogrzewany. Znajduje się w nim jedna kabina, przystosowana dla osób niepełnosprawnych
oraz pisuar. Spłuczka jest wyposażona w mechanizm bezdotykowego spłukiwania wody. Również inne urządzenia są wyłączane za pomocą czujnika podczerwieni. W kabinie został zamontowany elektroniczny rozpylacz zapachów. Zainstalowany został także system automatycznego gaszenia pożaru w koszu na śmieci. Będzie on połączony z modułem SMS powiadamiającym służby miejskie o jego włączeniu. Podobnie stanie się w przypadku włączenia alarmu. Za postawienie takiej toalety miasto zapłaci 135 tys. zł.

– Wcześniej uważaliśmy, że liczba dostępnych toalet w mieście jest wystarczająca. Znajdują się one w galeriach handlowych, urzędach, przy targu. Ale mieszkańcy od lat domagali się, by takie miejsce powstało w samym centrum, bo jest potrzebne – podkreśla Artur Soboń. – Toaleta będzie codziennie sprawdzana i czyszczona. Poza tym, niczego się w niej nie dotyka, więc trudno coś urwać, zniszczyć.

Z nowej toalety w mieście cieszą się mieszkańcy. – Bardzo dobrze, że wreszcie w centrum jest szalet. Wygląda bardzo ładnie, nawet ekskluzywnie. Gdyby nie było napisu, nikt by nie zgadł, że to toaleta – uważa pani Halina.

– Od lat była taka potrzeba. Świdnik to duże miasto, ludzie przyjeżdżają z okolicznych miasteczek załatwiać w urzędach sprawy, blisko jest targowisko – dodaje pani Grażyna.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pibitex / 17 stycznia 2011 o 10:27
jaki kibel, o czym wy gadacie...?
Avatar
kit / 16 stycznia 2011 o 18:07
[quote name='Zupek' timestamp='1293789317' post='414383']
Stanął szalet w srodku miasta,obok moherowa kasta
Jakson ,Soboń tego chcieli żeby wszyscy kibel mieli
A w marmurze sracz schowany i od srodka ogrzewany
Teraz dupki ciepło maja jak kiebelek zapełniają
Pokarz klase nam Jaksonie i urzeduj tam z Soboniem
[/quote]
Avatar
kit / 16 stycznia 2011 o 18:02
[quote name='Zupek' timestamp='1293789317' post='414383']
Stanął szalet w srodku miasta,obok moherowa kasta
Jakson ,Soboń tego chcieli żeby wszyscy kibel mieli
A w marmurze sracz schowany i od srodka ogrzewany
Teraz dupki ciepło maja jak kiebelek zapełniają
Pokarz klase nam Jaksonie i urzeduj tam z Soboniem
[/quote]
Avatar
Zupek / 31 grudnia 2010 o 10:55
Stanął szalet w srodku miasta,obok moherowa kasta
Jakson ,Soboń tego chcieli żeby wszyscy kibel mieli
A w marmurze sracz schowany i od srodka ogrzewany
Teraz dupki ciepło maja jak kiebelek zapełniają
Pokarz klase nam Jaksonie i urzeduj tam z Soboniem
Avatar
nzB / 30 grudnia 2010 o 14:22
Niech zrobią w koncu stadion AVII a nie jakieś sracze!
Avatar
marek / 28 grudnia 2010 o 10:53
Ciekawe kiedy zaczna nowe miejsca pracy tworzyc!!!!Najlepiej nic w tym kierunku nie robić tylko sracze budować,sądy,jeszcze jedna fontanne niech postawia żeby Świdnickie mohery miały gdzie siedzieć!!!!!!!!!!!
Avatar
o / 24 grudnia 2010 o 22:34
no to zmieniamy ksywe dla jacksona na szaletman !!! a sobon bedzie p...odcieral
Avatar
Avia / 24 grudnia 2010 o 14:53
[size="6"]W KUPIE SIŁA!!![/size]
Avatar
kml / 24 grudnia 2010 o 14:53
Inwestycja na miarę XXI - napewno Świdnik dzięki temu się rozwinie.

DNO !
Avatar
Józwa / 24 grudnia 2010 o 13:11
Pomiędzy owym publicznym kiblem a muszlą (za przeproszenieniem) koncertową koniecznie należy postawić pomnik Meachela Jacksona. Twarz niekoniecznie musi być podobna. W jednej ręce gitara a drugą drapie się po ........ch. To będzie godne uczczene IV kadencji.
Avatar
Pibitex / 17 stycznia 2011 o 10:27
jaki kibel, o czym wy gadacie...?
Avatar
kit / 16 stycznia 2011 o 18:07
[quote name='Zupek' timestamp='1293789317' post='414383']
Stanął szalet w srodku miasta,obok moherowa kasta
Jakson ,Soboń tego chcieli żeby wszyscy kibel mieli
A w marmurze sracz schowany i od srodka ogrzewany
Teraz dupki ciepło maja jak kiebelek zapełniają
Pokarz klase nam Jaksonie i urzeduj tam z Soboniem
[/quote]
Avatar
kit / 16 stycznia 2011 o 18:02
[quote name='Zupek' timestamp='1293789317' post='414383']
Stanął szalet w srodku miasta,obok moherowa kasta
Jakson ,Soboń tego chcieli żeby wszyscy kibel mieli
A w marmurze sracz schowany i od srodka ogrzewany
Teraz dupki ciepło maja jak kiebelek zapełniają
Pokarz klase nam Jaksonie i urzeduj tam z Soboniem
[/quote]
Avatar
Zupek / 31 grudnia 2010 o 10:55
Stanął szalet w srodku miasta,obok moherowa kasta
Jakson ,Soboń tego chcieli żeby wszyscy kibel mieli
A w marmurze sracz schowany i od srodka ogrzewany
Teraz dupki ciepło maja jak kiebelek zapełniają
Pokarz klase nam Jaksonie i urzeduj tam z Soboniem
Avatar
nzB / 30 grudnia 2010 o 14:22
Niech zrobią w koncu stadion AVII a nie jakieś sracze!
Avatar
marek / 28 grudnia 2010 o 10:53
Ciekawe kiedy zaczna nowe miejsca pracy tworzyc!!!!Najlepiej nic w tym kierunku nie robić tylko sracze budować,sądy,jeszcze jedna fontanne niech postawia żeby Świdnickie mohery miały gdzie siedzieć!!!!!!!!!!!
Avatar
o / 24 grudnia 2010 o 22:34
no to zmieniamy ksywe dla jacksona na szaletman !!! a sobon bedzie p...odcieral
Avatar
Avia / 24 grudnia 2010 o 14:53
[size="6"]W KUPIE SIŁA!!![/size]
Avatar
kml / 24 grudnia 2010 o 14:53
Inwestycja na miarę XXI - napewno Świdnik dzięki temu się rozwinie.

DNO !
Avatar
Józwa / 24 grudnia 2010 o 13:11
Pomiędzy owym publicznym kiblem a muszlą (za przeproszenieniem) koncertową koniecznie należy postawić pomnik Meachela Jacksona. Twarz niekoniecznie musi być podobna. W jednej ręce gitara a drugą drapie się po ........ch. To będzie godne uczczene IV kadencji.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 0 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 4 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 27 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 20 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!