Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

23 stycznia 2011 r.
16:36
Edytuj ten wpis

Mełgiew: Zbudują amfiteatr nad wodą

0 18 A A
 Inwestycja będzie kosztować 721 tys. zł, a 75 proc. tej sumy stanowi unijne dofinansowanie. (Fot. K
Inwestycja będzie kosztować 721 tys. zł, a 75 proc. tej sumy stanowi unijne dofinansowanie. (Fot. K

Zadaszona scena, na której będą występować artyści, a wokół niej ławeczki – tak będzie wyglądał amfiteatr w Mełgwi. Jego budowa zakończy się do końca tego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Właściwie będzie to muszla koncertowa. Stanie w Mełgwi na tyłach plebanii, przy zbiorniku wodnym – informuje Jadwiga Dec, inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Gminy w Mełgwi (pow. świdnicki). – Nad zalewem mieszkańcy często spędzają czas. Jest to teren rekreacyjny, który dzięki budowie amfiteatru stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Amfiteatr będzie miał stalową konstrukcję, żelbetowe ściany i żółty dach z metalu. Na scenę będą prowadziły żelbetowe schody. – Będzie miał część otwartą i zamknięty tył. Na zapleczu znajdą się m.in. garderoby, zostanie zainstalowane oświetlenie. Kupimy też system nagłaśniający, mimo że nie jest objęty tym projektem – mówi inspektor Dec.

W muszli będą odbywać się wszystkie imprezy gminne i artystyczne. – Dzięki temu nie będziemy musieli więcej wypożyczać sceny z okazji różnych koncertów – cieszy się J. Dec. – Do tej pory wszelkie uroczystości i koncerty odbywały się na parkingu przed Urzędem Gminy. To było kłopotliwe, bo musieliśmy zamykać ulicę. Nad zalewem będzie bezpieczniej i przyjemniej, a przede wszystkim będzie więcej miejsca.

W przyszłości przy scenie gmina we własnym zakresie postawi ławeczki. – Zrobimy dokładny plan zagospodarowania tego miejsca, by uwzględnić ustawienie ławek, nasadzenie krzewów, kwiatów – wyjaśnia inspektor Dec. – Zamierzamy też założyć tam monitoring, by uniknąć zniszczeń.

Projekt obejmuje także budowę chodników, od ronda do placu, na którym stanie amfiteatr. – Budowa musi zakończyć się do końca roku. Do tego momentu musimy nie tylko wybudować amfiteatr, ale także rozliczyć finansowo projekt. Wkrótce ogłosimy przetarg – zapewnia gmina. Inwestycja będzie kosztować 721 tys. zł, a 75 proc. tej sumy stanowi unijne dofinansowanie.

Gmina wyremontuje także budynek świetlicy wiejskiej w Mełgwi, który również stoi nad zalewem. – Wymienimy okna i drzwi oraz poszycie dachowe. Budynek zostanie ocieplony, będzie nowa elewacja – dodaje Dec. Inwestycja będzie kosztować 181 tys. zł, z czego 50 proc. stanowi dofinansowanie. Remont zakończy się do końca grudnia 2011 roku.

Z inwestycji cieszą się mieszkańcy. – Wreszcie będzie miejsce, gdzie będą mogły zaprezentować swoje talenty lokalne zespoły muzyczne – mówi pani Agnieszka.

– Dzięki temu jest szansa, że będzie więcej imprez w mieście – dodaje pani Małgorzata.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
war / 7 maja 2012 o 16:29
Brawo Mełgiew ! Zobaczcie że konsekwentnie wszystko idzie do przodu
Avatar
że co? / 26 kwietnia 2012 o 18:29
[quote name='rooni' timestamp='1295806761' post='427981']
Odkąd jest tutaj rondo, nie było żadnego wypadku, czy też stłuczki, ale ty masz to w d...pie. A pomnik jest podarunkiem artysty, więc co cię boli??? Chyba głowa.
[/quote]
Chyba to jakiś niedzielny kierowca się wypowiadał, codziennie przejeżdżam przez to "rondo", z tego co mi wiadomo było już kilka stłuczek i wymuszeń, w ogóle jest ono dziwnie skonstruowane widoczność z niektórych wjazdów jest słaba, wcześniej było normalne, proste skrzyżowanie to musieli popsuć, zresztą wielu okolicznych mieszkańców zwyczajnie NIE WIE CO TO JEST ruch okrężny i wjeżdża na osoby jadące po rodzie, wiec moim zdaniem postawienie tam tego czegoś z tym piekarzem/młynarzem/ch** wie kim na środku było tam potrzebne jak świni siodło, jest wiele ważniejszych spraw, na które można było wydać te zmarnowane pieniądze, a ten kto przejeżdża tam raz na rok, albo chodzi pieszo niech się lepiej nie wypowiada.
[quote name='rooni' timestamp='1295806761' post='427981']
Odkąd jest tutaj rondo, nie było żadnego wypadku, czy też stłuczki, ale ty masz to w d...pie. A pomnik jest podarunkiem artysty, więc co cię boli??? Chyba głowa.
[/quote]
Chyba to jakiś niedzielny kierowca się wypowiadał, codziennie przejeżdżam przez to "rondo", z tego co mi wiadomo było już kilka stłuczek i wymuszeń, w ogóle jest ono dziwnie skonstruowane widoczność z niektórych wjazdów jest słaba, wcześniej było normalne, proste sk... rozwiń
Avatar
he he / 13 stycznia 2012 o 06:27
Pani DEC a gdzie harmonogram występow artystycznych chętnie obejrzałbym ten teatrzyk gminny????????
Avatar
jan / 7 listopada 2011 o 16:50
Główny artysta od 20 lat jeden i ten sam sprzedał cały majątek Gminy.
Avatar
duzy / 5 lutego 2011 o 14:27
http://www.kurierlubelski.pl/stronaglowna/351089,korupcja-w-lubelskiej-strazy-pozarnej-jest-akt-oskarzenia,id,t.html
Avatar
Pibitex / 26 stycznia 2011 o 09:58
może być...
Avatar
młody / 26 stycznia 2011 o 00:03
Oczywiście, że taki amfiteatr powinien być zbudowany wiele lat temu. To co się wyrabia przy okazji różnych uroczystości i imprez lokalnych woła o pomstę do nieba. Ale cóż się dziwić: jaki pan taki kram. Pewnie coś duet M&D coś wysmaży. Ale niestety Prowizorka jest drugim imieniem pana Motyla. Przykłady? A proszę bardzo: rozlatujące się po roku drogi gminne, chodniki zatrzymujące wodę na jezdni, gdzie jest mała gastronomia i rozwój turystyki na bazie stawów w Mełgwi, ilu chętnych odwiedziło obserwatorium astronomiczne, ziąb i cieknący dach nad salą gimnastyczną w Mełgwi itp. Ale "najlepsze" przed nami. Kiełbasa wyborcza w kształcie mikro-basenu miała być otwarta w grudniu 2010. I co? i nic. A mamy 25 stycznia 2011. Wyobraźmy sobie, że dojdzie do jego otwarcia. Kto będzie płacił za prąd ogrzewający wodę? Bo przecież ogrzewanie słoneczne w naszej strefie klimatycznej to bzdura. Baseny pełnowymiarowe np. w Świdniku są utrzymywane w dużej części z opłat za korzystanie z nich. Kto przyjdzie na basen z zimną wodą, z jedną szatnią i o takich wymiarach i głębokości? A miało być tak fajnie jak opowiadała D. Zobacz tutaj http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101119/SWIDNIK/148011542
Oczywiście, że taki amfiteatr powinien być zbudowany wiele lat temu. To co się wyrabia przy okazji różnych uroczystości i imprez lokalnych woła o pomstę do nieba. Ale cóż się dziwić: jaki pan taki kram. Pewnie coś duet M&D coś wysmaży. Ale niestety Prowizorka jest drugim imieniem pana Motyla. Przykłady? A proszę bardzo: rozlatujące się po roku drogi gminne, chodniki zatrzymujące wodę na jezdni, gdzie jest mała gastronomia i rozwój turystyki na bazie stawów w Mełgwi, ilu chętnych odwiedziło obserwatorium astronomiczne, ziąb i cieknący dac... rozwiń
Avatar
lola / 25 stycznia 2011 o 13:56
Amfiteatr jest niezbędny tak jak i ta altana. Będzie gdzie się napić, raj zwłaszcza dla Adamssów, i innych.
A tak na marginesie, to należałoby zacząć od jakiejś oferty dla młodzieży... Występy Jarzębatek to trochę za mało... Pomimo tego że jest taaaki zajebisty Dom kultury, to i tak nie ma na co patrzeć...
Aha, czy ktoś się orientuje w sprawie zastępcy wójta? Czy to prawda, że dostał wymówienie za brak zaangażowania w wybory?
Avatar
znany / 25 stycznia 2011 o 08:50
Amfiteatr w Mełgwi - śmiechu warte!!! Pewnie z nim będzie też jak z basenem. Wiele szumu, a dalej jest zamknięty. Nie wiem czy wiecie, że na szybkie jego otwarcie nie mamy co liczyć - jakieś problemy z przetargiem?!?!?. I nie będzie pieniążków unijnych?!?!? .... jak szkoda!!!! A tyle osób się cieszyło.
Avatar
Ciupaga / 24 stycznia 2011 o 19:47
– Dzięki temu jest szansa, że będzie więcej imprez w mieście – dodaje pani Małgorzata.

dobre:D
Avatar
war / 7 maja 2012 o 16:29
Brawo Mełgiew ! Zobaczcie że konsekwentnie wszystko idzie do przodu
Avatar
że co? / 26 kwietnia 2012 o 18:29
[quote name='rooni' timestamp='1295806761' post='427981']
Odkąd jest tutaj rondo, nie było żadnego wypadku, czy też stłuczki, ale ty masz to w d...pie. A pomnik jest podarunkiem artysty, więc co cię boli??? Chyba głowa.
[/quote]
Chyba to jakiś niedzielny kierowca się wypowiadał, codziennie przejeżdżam przez to "rondo", z tego co mi wiadomo było już kilka stłuczek i wymuszeń, w ogóle jest ono dziwnie skonstruowane widoczność z niektórych wjazdów jest słaba, wcześniej było normalne, proste skrzyżowanie to musieli popsuć, zresztą wielu okolicznych mieszkańców zwyczajnie NIE WIE CO TO JEST ruch okrężny i wjeżdża na osoby jadące po rodzie, wiec moim zdaniem postawienie tam tego czegoś z tym piekarzem/młynarzem/ch** wie kim na środku było tam potrzebne jak świni siodło, jest wiele ważniejszych spraw, na które można było wydać te zmarnowane pieniądze, a ten kto przejeżdża tam raz na rok, albo chodzi pieszo niech się lepiej nie wypowiada.
[quote name='rooni' timestamp='1295806761' post='427981']
Odkąd jest tutaj rondo, nie było żadnego wypadku, czy też stłuczki, ale ty masz to w d...pie. A pomnik jest podarunkiem artysty, więc co cię boli??? Chyba głowa.
[/quote]
Chyba to jakiś niedzielny kierowca się wypowiadał, codziennie przejeżdżam przez to "rondo", z tego co mi wiadomo było już kilka stłuczek i wymuszeń, w ogóle jest ono dziwnie skonstruowane widoczność z niektórych wjazdów jest słaba, wcześniej było normalne, proste sk... rozwiń
Avatar
he he / 13 stycznia 2012 o 06:27
Pani DEC a gdzie harmonogram występow artystycznych chętnie obejrzałbym ten teatrzyk gminny????????
Avatar
jan / 7 listopada 2011 o 16:50
Główny artysta od 20 lat jeden i ten sam sprzedał cały majątek Gminy.
Avatar
duzy / 5 lutego 2011 o 14:27
http://www.kurierlubelski.pl/stronaglowna/351089,korupcja-w-lubelskiej-strazy-pozarnej-jest-akt-oskarzenia,id,t.html
Avatar
Pibitex / 26 stycznia 2011 o 09:58
może być...
Avatar
młody / 26 stycznia 2011 o 00:03
Oczywiście, że taki amfiteatr powinien być zbudowany wiele lat temu. To co się wyrabia przy okazji różnych uroczystości i imprez lokalnych woła o pomstę do nieba. Ale cóż się dziwić: jaki pan taki kram. Pewnie coś duet M&D coś wysmaży. Ale niestety Prowizorka jest drugim imieniem pana Motyla. Przykłady? A proszę bardzo: rozlatujące się po roku drogi gminne, chodniki zatrzymujące wodę na jezdni, gdzie jest mała gastronomia i rozwój turystyki na bazie stawów w Mełgwi, ilu chętnych odwiedziło obserwatorium astronomiczne, ziąb i cieknący dach nad salą gimnastyczną w Mełgwi itp. Ale "najlepsze" przed nami. Kiełbasa wyborcza w kształcie mikro-basenu miała być otwarta w grudniu 2010. I co? i nic. A mamy 25 stycznia 2011. Wyobraźmy sobie, że dojdzie do jego otwarcia. Kto będzie płacił za prąd ogrzewający wodę? Bo przecież ogrzewanie słoneczne w naszej strefie klimatycznej to bzdura. Baseny pełnowymiarowe np. w Świdniku są utrzymywane w dużej części z opłat za korzystanie z nich. Kto przyjdzie na basen z zimną wodą, z jedną szatnią i o takich wymiarach i głębokości? A miało być tak fajnie jak opowiadała D. Zobacz tutaj http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101119/SWIDNIK/148011542
Oczywiście, że taki amfiteatr powinien być zbudowany wiele lat temu. To co się wyrabia przy okazji różnych uroczystości i imprez lokalnych woła o pomstę do nieba. Ale cóż się dziwić: jaki pan taki kram. Pewnie coś duet M&D coś wysmaży. Ale niestety Prowizorka jest drugim imieniem pana Motyla. Przykłady? A proszę bardzo: rozlatujące się po roku drogi gminne, chodniki zatrzymujące wodę na jezdni, gdzie jest mała gastronomia i rozwój turystyki na bazie stawów w Mełgwi, ilu chętnych odwiedziło obserwatorium astronomiczne, ziąb i cieknący dac... rozwiń
Avatar
lola / 25 stycznia 2011 o 13:56
Amfiteatr jest niezbędny tak jak i ta altana. Będzie gdzie się napić, raj zwłaszcza dla Adamssów, i innych.
A tak na marginesie, to należałoby zacząć od jakiejś oferty dla młodzieży... Występy Jarzębatek to trochę za mało... Pomimo tego że jest taaaki zajebisty Dom kultury, to i tak nie ma na co patrzeć...
Aha, czy ktoś się orientuje w sprawie zastępcy wójta? Czy to prawda, że dostał wymówienie za brak zaangażowania w wybory?
Avatar
znany / 25 stycznia 2011 o 08:50
Amfiteatr w Mełgwi - śmiechu warte!!! Pewnie z nim będzie też jak z basenem. Wiele szumu, a dalej jest zamknięty. Nie wiem czy wiecie, że na szybkie jego otwarcie nie mamy co liczyć - jakieś problemy z przetargiem?!?!?. I nie będzie pieniążków unijnych?!?!? .... jak szkoda!!!! A tyle osób się cieszyło.
Avatar
Ciupaga / 24 stycznia 2011 o 19:47
– Dzięki temu jest szansa, że będzie więcej imprez w mieście – dodaje pani Małgorzata.

dobre:D
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 4 9

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 73 21

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 2 7

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 10

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!