Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 września 2008 r.
17:17
Edytuj ten wpis

Miasto chce sprzedać budynek, w którym jest przychodnia

0 15 A A

Lekarze z przychodni przy ul. Jarzębinowej w Świdniku dostali od władz propozycję pierwokupu swoich lokali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trzech największych praktyk na to nie stać. Boją się, że zostaną na bruku, jeśli pomieszczenia kupi ktoś inny.

W budynku przychodni przy ul. Jarzębinowej mieści się kilkanaście niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Przyjmują tam m.in. lekarze rodzinni, stomatolodzy, ginekolodzy, alergolodzy, rehabilitanci oraz pielęgniarki środowiskowe. Trzy największe praktyki to Brzeziny I, II i III. To one mają pod opieką połowę mieszkańców Świdnika.

Kilka dni temu lekarze dostali ofertę z Urzędu Miasta: mają prawo pierwokupu lokali, które zajmują ich praktyki. Zwrócili się o pomoc do jednego ze świdnickich radnych, który w ich sprawie wystąpił na ostatniej sesji.

- W tym wypadku prywatyzacja doprowadzi do upadku praktyk. Burmistrz chce pozbawić opieki zdrowotnej połowę społeczności Świdnika! - mówił Wojciech Borkowski, radny świdnicki. - Niby mają prawo pierwokupu, ale ich na to nie stać. Żaden bank nie udzieli im kredytu, bo mają kontrakty tylko na rok.

Borkowski uważa, że jeśli władze ogłoszą przetarg, to na pewno znajdzie się inny kupiec. - Potem scenariusz będzie taki: nowy właściciel nałoży wysoki, zaporowy czynsz, a w końcu da miesiąc wypowiedzenia i wyrzuci na bruk. Mam prośbę do burmistrza i radnych: nie dopuśćmy do tego - apelował Borkowski.

- Przychodnia powinna pozostać w centrum. W interesie miasta jest, aby miało wpływ na jej lokalizację - uważa radny Kazimierz Bachanek.

Władze Świdnika zapewniają, że nie wystawiają budynku do publicznej sprzedaży, a jedynie chcą go zbyć najemcom. - Mogą wziąć kredyt, bo nasza oferta może być zastawem. Jesteśmy elastyczni, jeśli strony zechcą kupić nieruchomość, to mamy rok na "skonsumowanie” transakcji - podkreśla Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika. Zapewnia, że oferta została złożona po wieloletnich dyskusjach z samymi lekarzami.

- Nasza propozycja jest dobra, atrakcyjna ze względu na warunki. Ale nie możemy rozłożyć należności na raty, ani nie wolno nam obniżyć ceny. I proszę nie mówić, że burmistrz zlikwiduje usługi medyczne, bo burmistrz takiej władzy nie ma - zastrzega Radek.

Dlaczego miasto chce pozbyć się nieruchomości? Bo koszty administrowania nią przewyższają zyski z czynszu. - Sami lekarze prosili nas o wycenę lokali. Jeśli nie będzie odpowiadała większości, to wrócimy do rozmów - zaznacza Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Zdaniem Borkowskiego, lekarze boją się, że ich lokale kupi ktoś inny. - Czy to możliwe? - dopytywał się radny Aleksander Suski.

- Jeśli lekarze nie wykupią lokali, to podniesiemy czynsz. A jeśli w przyszłości gmina będzie potrzebowała pieniędzy, to może się zdarzyć, że ten budynek sprzedamy - wyjaśnia Radek.

Lekarze mają czas do namysłu do połowy września.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anna / 4 listopada 2008 o 06:47
Yurek napisał:
Pan Borkowski już załatwił sobie winde.Za nasze pieniądze.Do poprzednika kase mają z NFZ co miesiąc za ŁEB.Ilu przyjdzie nie wiadomo a płacą za ilość zapisanych pacjentów.

Załatwił dla siebie,czy dla pacjentów,bo nie wygląda na takiego co nie wchodzi na piętro Ty BARANIE.
Avatar
antykolo / 13 października 2008 o 07:26
MarK napisał:
O swój tyłek zazwyczaj tacy się martwią, ale zawsze mogą liczyć na pomoc "zielonych kolegów" spod znaku Zielonej Góry (LZLRP) lub zielonej koniczynki. Patrz sytuacja w Annopolu!

Co tam Annopol? W Gościeradowie dzierżący władzę w 2000 r. przekazali wszystko w temacie poz koledze z partii (tylko budynków nie zdążyli sprzedać). Później koledzy, którzy jeszcze utrzymali się w Radzie bronili go jak mogli przed konkurencją. A teraz zamierzają za pieniądze podatników przez tereny należące do gminy wybudować wygodniejszą drogę dojazdową (wyłącznie) do domu Pana Lekarza .

Co tam Annopol? W Gościeradowie dzierżący władzę w 2000 r. przekazali wszystko w temacie poz koledze z partii (tylko budynków nie zdążyli sprzedać). Później koledzy, którzy jeszcze utrzymali się w Radzie bronili go jak mogli przed konkurencją. A teraz zamierzają za pieniądze podatników przez tereny należące do gminy wybudować wygodniejszą drogę dojazdową (wyłącznie) do domu Pana Lekarza . rozwiń
Avatar
MarK / 12 października 2008 o 21:29
JAAA napisał:
Zapewne jesteś tym biednym lekarzem który trzepie NFZ z ramienia stowarzyszenia czarownic zielonogórskiego i szkoda ci kasy tylko jak zwykle liczysz na drapane i na darmochę jako nieudacznik lek .med.

O swój tyłek zazwyczaj tacy się martwią, ale zawsze mogą liczyć na pomoc "zielonych kolegów" spod znaku Zielonej Góry (LZLRP) lub zielonej koniczynki. Patrz sytuacja w Annopolu!
Avatar
Gość / 7 października 2008 o 18:19
Pan Borkowski mało zarabia ?na NFZ należy zobaczyć oswiadczenie majątkowe radnego 200 000 tys. rocznie
Avatar
JAAA / 4 października 2008 o 21:13
Zapewne jesteś tym biednym lekarzem który trzepie NFZ z ramienia stowarzyszenia czarownic zielonogórskiego i szkoda ci kasy tylko jak zwykle liczysz na drapane i na darmochę jako nieudacznik lek .med.
Avatar
jaaa / 4 października 2008 o 21:10
marzena napisał:
Sorry, ale tu chodzi o trzy praktyki lekarza rodzinnego. Niby gdzie oni trzepią tę kasę? Pieniadze dostają z NFZ, a jakoś nigdy nie słyszałam, zeba ta instytucja dawała się trzepać. A my z tych praktyk korzystamy za darmo. Owszem, wyrzućmy lekarzy, tylko gdzie będziemy się potem leczyć? Przecież w tych trzech praktykach leczy się prawie pół miasta. To jest przeciez także i w interesie pacjenta, żeby praktyki były jak najbliżej ludzi. Te wszystkie prywatne gabineciki dadzą sobie radę, ale gdzie pójdziemy my, zwykli pacjenci po darmowe leczenie?
rozwiń
Avatar
głodny / 15 września 2008 o 10:16
marzena napisał:
Sorry, ale tu chodzi o trzy praktyki lekarza rodzinnego. Niby gdzie oni trzepią tę kasę? Pieniadze dostają z NFZ, a jakoś nigdy nie słyszałam, zeba ta instytucja dawała się trzepać. A my z tych praktyk korzystamy za darmo.


I tutaj sie mylisz!
Za każdego z nas NFZ płaci kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli praktyka ma ok. 6 tys pacjentów to sobie policz. Do tego dochodzą dodatkowe pieniądze za różne programy, badania itp. Nie mówiąc o "prezentach" od firm farmaceutycznych.
Więc nie mów że mamy leczenie "za darmo" a lekarze są biedni.


I tutaj sie mylisz!
Za każdego z nas NFZ płaci kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli praktyka ma ok. 6 tys pacjentów to sobie policz. Do tego dochodzą dodatkowe pieniądze za różne programy, badania itp. Nie mówiąc o "prezentach" od firm farmaceutycznych.
Więc nie mów że mamy leczenie "za darmo" a lekarze są biedni. rozwiń
Avatar
... :) / 11 września 2008 o 15:19
swid napisał:
Szpital już sprzedany to czas zająć się praktykami lekarskimi!, Ciekawe co burmistrz z radnymi szykuje dalej na sprzedaż. może sobie coś kupię

kochany gosciu... A CZEMUŻ SPRZEDANY????? przystawiłeś USZKO W złe MIEJSCE,NIE ładnie NIE ładnie !!!!! LUDZIE TO CZYTAJĄ!!
e !!!!! LUDZIE TO CZYTAJĄ!! rozwiń
Avatar
MIK DRIK / 9 września 2008 o 21:14
Ludzie nie panikujcie lekarze mają kasę i wykupią obiekt. Muszą tylko zrobić szum że to im się krzywda dzieje.Obiekt przychodni powinien być sprzedany bo się sypie i wymaga remontu. Dobrze że burmistrz myśli o tym.
Avatar
Yurek / 8 września 2008 o 19:21
Pan Borkowski już załatwił sobie winde.Za nasze pieniądze.Do poprzednika kase mają z NFZ co miesiąc za ŁEB.Ilu przyjdzie nie wiadomo a płacą za ilość zapisanych pacjentów.
Avatar
anna / 4 listopada 2008 o 06:47
Yurek napisał:
Pan Borkowski już załatwił sobie winde.Za nasze pieniądze.Do poprzednika kase mają z NFZ co miesiąc za ŁEB.Ilu przyjdzie nie wiadomo a płacą za ilość zapisanych pacjentów.

Załatwił dla siebie,czy dla pacjentów,bo nie wygląda na takiego co nie wchodzi na piętro Ty BARANIE.
Avatar
antykolo / 13 października 2008 o 07:26
MarK napisał:
O swój tyłek zazwyczaj tacy się martwią, ale zawsze mogą liczyć na pomoc "zielonych kolegów" spod znaku Zielonej Góry (LZLRP) lub zielonej koniczynki. Patrz sytuacja w Annopolu!

Co tam Annopol? W Gościeradowie dzierżący władzę w 2000 r. przekazali wszystko w temacie poz koledze z partii (tylko budynków nie zdążyli sprzedać). Później koledzy, którzy jeszcze utrzymali się w Radzie bronili go jak mogli przed konkurencją. A teraz zamierzają za pieniądze podatników przez tereny należące do gminy wybudować wygodniejszą drogę dojazdową (wyłącznie) do domu Pana Lekarza .

Co tam Annopol? W Gościeradowie dzierżący władzę w 2000 r. przekazali wszystko w temacie poz koledze z partii (tylko budynków nie zdążyli sprzedać). Później koledzy, którzy jeszcze utrzymali się w Radzie bronili go jak mogli przed konkurencją. A teraz zamierzają za pieniądze podatników przez tereny należące do gminy wybudować wygodniejszą drogę dojazdową (wyłącznie) do domu Pana Lekarza . rozwiń
Avatar
MarK / 12 października 2008 o 21:29
JAAA napisał:
Zapewne jesteś tym biednym lekarzem który trzepie NFZ z ramienia stowarzyszenia czarownic zielonogórskiego i szkoda ci kasy tylko jak zwykle liczysz na drapane i na darmochę jako nieudacznik lek .med.

O swój tyłek zazwyczaj tacy się martwią, ale zawsze mogą liczyć na pomoc "zielonych kolegów" spod znaku Zielonej Góry (LZLRP) lub zielonej koniczynki. Patrz sytuacja w Annopolu!
Avatar
Gość / 7 października 2008 o 18:19
Pan Borkowski mało zarabia ?na NFZ należy zobaczyć oswiadczenie majątkowe radnego 200 000 tys. rocznie
Avatar
JAAA / 4 października 2008 o 21:13
Zapewne jesteś tym biednym lekarzem który trzepie NFZ z ramienia stowarzyszenia czarownic zielonogórskiego i szkoda ci kasy tylko jak zwykle liczysz na drapane i na darmochę jako nieudacznik lek .med.
Avatar
jaaa / 4 października 2008 o 21:10
marzena napisał:
Sorry, ale tu chodzi o trzy praktyki lekarza rodzinnego. Niby gdzie oni trzepią tę kasę? Pieniadze dostają z NFZ, a jakoś nigdy nie słyszałam, zeba ta instytucja dawała się trzepać. A my z tych praktyk korzystamy za darmo. Owszem, wyrzućmy lekarzy, tylko gdzie będziemy się potem leczyć? Przecież w tych trzech praktykach leczy się prawie pół miasta. To jest przeciez także i w interesie pacjenta, żeby praktyki były jak najbliżej ludzi. Te wszystkie prywatne gabineciki dadzą sobie radę, ale gdzie pójdziemy my, zwykli pacjenci po darmowe leczenie?
rozwiń
Avatar
głodny / 15 września 2008 o 10:16
marzena napisał:
Sorry, ale tu chodzi o trzy praktyki lekarza rodzinnego. Niby gdzie oni trzepią tę kasę? Pieniadze dostają z NFZ, a jakoś nigdy nie słyszałam, zeba ta instytucja dawała się trzepać. A my z tych praktyk korzystamy za darmo.


I tutaj sie mylisz!
Za każdego z nas NFZ płaci kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli praktyka ma ok. 6 tys pacjentów to sobie policz. Do tego dochodzą dodatkowe pieniądze za różne programy, badania itp. Nie mówiąc o "prezentach" od firm farmaceutycznych.
Więc nie mów że mamy leczenie "za darmo" a lekarze są biedni.


I tutaj sie mylisz!
Za każdego z nas NFZ płaci kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli praktyka ma ok. 6 tys pacjentów to sobie policz. Do tego dochodzą dodatkowe pieniądze za różne programy, badania itp. Nie mówiąc o "prezentach" od firm farmaceutycznych.
Więc nie mów że mamy leczenie "za darmo" a lekarze są biedni. rozwiń
Avatar
... :) / 11 września 2008 o 15:19
swid napisał:
Szpital już sprzedany to czas zająć się praktykami lekarskimi!, Ciekawe co burmistrz z radnymi szykuje dalej na sprzedaż. może sobie coś kupię

kochany gosciu... A CZEMUŻ SPRZEDANY????? przystawiłeś USZKO W złe MIEJSCE,NIE ładnie NIE ładnie !!!!! LUDZIE TO CZYTAJĄ!!
e !!!!! LUDZIE TO CZYTAJĄ!! rozwiń
Avatar
MIK DRIK / 9 września 2008 o 21:14
Ludzie nie panikujcie lekarze mają kasę i wykupią obiekt. Muszą tylko zrobić szum że to im się krzywda dzieje.Obiekt przychodni powinien być sprzedany bo się sypie i wymaga remontu. Dobrze że burmistrz myśli o tym.
Avatar
Yurek / 8 września 2008 o 19:21
Pan Borkowski już załatwił sobie winde.Za nasze pieniądze.Do poprzednika kase mają z NFZ co miesiąc za ŁEB.Ilu przyjdzie nie wiadomo a płacą za ilość zapisanych pacjentów.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 10

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 332 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 199 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!