Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

17 kwietnia 2014 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Mieszkasz w Świdniku? To kupuj w Świdniku. Urzędnicy zachęcą

57 25 A A

Urzędnicy będą zachęcać mieszkańców Świdnika, by po zakupy nie jeździli do Lublina, ale wspierali lokalnych przedsiębiorców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mieszkańcy Świdnika z góry zakładają, że w marketach w Lublinie jest taniej - mówi Artur Soboń, sekretarz miasta Świdnik. - Chcemy zachęcić ich do zapoznania się z ofertą zakładów usługowych i handlowych w naszym mieście. Chcemy by zrozumieli, że zakupy lepiej zrobić w Świdniku. Urzędnicy chcą przede wszystkim pomóc lokalnym przedsiębiorcom w promocji. - Chcielibyśmy aby powstało specjalne logo, billboardy i plakaty - wylicza Soboń. - Myślimy też nad stroną internetową, na której lokalne sklepy będą mogły zamieszczać informacje o swoich promocjach. Może zrobimy jakiś przelicznik, np. z każdej złotówki wydanej w Świdniku tyle a tyle idzie na oświatę? Blisko miesiąc temu ruszyła duża nowa galeria handlowa w Lublinie - Felicity, ale świdnickie centrum handlowe na razie klientów nie narzeka. - Klienci są, nikt z najemców umowy nie wypowiedział - mówi Roman Joć, prezes spółki Konsorcjum, która jest właścicielem Galerii Venus w Świdniku. - Za wcześnie jednak, by mówić czy otwarcie Felicity przełoży się na nasze obroty. Konsorcjum przygotowuje się do rozbudowy Galerii Venus. Nowa, trzecia część galerii, będzie mieć powierzchnię ok. 1 tys. mkw. Do budynku, który powstanie na miejscu obecnego parkingu, sprowadzi się duńska sieci Jysk. Nowy obiekt handlowy ma powstać również w pobliżu stadionu Avii Świdnik i PZL Świdnik. Właściciel działki nie chce jeszcze mówić o konkretach. - Taki budynek jest w planie, ale nie mamy jeszcze projektu. Być może powstanie jeszcze w tym, a może w przyszłym roku - mówi właściciel działki, który chce pozostać anonimowy. Są jednak i tacy, którzy z inwestowania w Świdniku się wycofują. Latem przy al. Armii Krajowej miała ruszyć budowa Centrum Zakupów Świdnik. W galerii miał być supermarket spożywczy, sklepy z odzieżą, artykułami drogeryjnymi oraz elektroniką. Już wiadomo jednak, że to centrum handlowe nie powstanie. - W związku ze zmianą sytuacji na lokalnym rynku, projekt nie spełnia obecnie założeń i kryteriów długoterminowej strategii inwestycyjnej - tłumaczy Agnieszka Podbielska z Grupy NAP Invest.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieczysław / 20 maja 2014 o 12:49

Mieszkańcy wcześniej zaczęli akcję. Mają nawet swój fanpage gdzie zapraszają przedsiębiorców do prezentowania swoich promocji i nowości.

A politycy tylko deklarują...

facebook com /mieszkamwswidniku

Avatar
Gość / 23 kwietnia 2014 o 18:41

mam nadzieje ze jakson z soboniem i radkiem poleca w najblizszych wyborach.

Pewnie mysla ze dozywotnio beda ludzie ich wybierac he he

Avatar
Jan / 21 kwietnia 2014 o 10:51

Artur , z tych Kauflandów, Lidlów, Biedronek i Carrefourów to kasa zostaje w Świdniku  ?

Jasne, najpierw sprowadzają wielkie sieci które wykańczają rodzimy handel a teraz mówi żeby kupować u Świdnickich przedsiębiorców.. których pytam których? tych dziesiąciu których zostało w całym mieście? Bujaj się!

Avatar
a / 18 kwietnia 2014 o 10:50

trochę ci nie wyszło, postaraj się o coś innego :)

"Lublin Airport"

"Port Lotniczy Lublin"

:D

 Co musi zrobić mieszkaniec Lublina żeby zobaczyć samolot???

..przyjechać do Świdnika.....

Avatar
Don / 18 kwietnia 2014 o 09:28

Budujesz supermarket w Polsce np.w Lublinie płać podatek w Polsce w Lublinie, a nie tam gdzie zarejstrowana jest "firma matka"

Od tego powinni zacząć urzędnicy!

Mają ochronkę z góry ,od Tuska,dopiero JAREK jak nastanie to zrobi im koło  du pu  im i obcym bankom,zaczniemy w końcu zarabiać na podatkach.

Avatar
lz / 18 kwietnia 2014 o 09:24

A gdzie ten pan Soboń i jego koledzy z PiS robią zakupy? Można ich spotkać w Plazie, Felicyty, Olimpie. To coś nie tak z jego pamięcią. Chyba, że wspiera właścicieli galeri Venus która powstała dzięki jego głosowi. A to Venus wykończyła handel w Świdniku!

Avatar
jo_gurt / 18 kwietnia 2014 o 09:14

Budujesz supermarket w Polsce np.w Lublinie płać podatek w Polsce w Lublinie, a nie tam gdzie zarejstrowana jest "firma matka"

Od tego powinni zacząć urzędnicy!

100% racji... I to samo powinno tyczyć się banków, ubezpieczalni itp. dowolnych sieciówek. Nawet klubów gogo :lol:

Avatar
jan / 18 kwietnia 2014 o 06:51

Odnoszę wrażenie,że pan Soboń chce zrobić reklamę ale to nie jest pomoc tutejszym sklepom,jak czytam to ma wejść firma duńska i chyba inne obce a nie nasze -miejscowe.Ta reklama ma za zadanie zachęcić "obcych" czyli zniszczyć miejscowych?

Avatar
ech / 18 kwietnia 2014 o 02:28

Słabo Panie Słaboń !!!  Pana rozumowanie może i ma jakieś częściowe uzasadnienie ale tworząc taki lokalny "patriotyzm" a zarazem nacjonalizm, może chce Pan utworzyć państwo Świdnik ?! Więc konsekwentnie zachowajmy związek przyczynowo - skutkowy czyli : Mieszkasz w Świdniku to: żyj, baw się,  ucz się, pracuj, wydawaj pieniądze w Świdniku, zakładaj rodzinę lub żyj w związku z partnerem / ką ze Świdnika! A najlepiej nigdy stamtąd nie wyjeżdżaj  i swoimi bąkami nie zanieczyszczaj powietrza w innych gminach tylko w Świdniku !!!  ;)

Avatar
Jaa / 18 kwietnia 2014 o 00:01

Trafne spostrzeżenia :)

Budujesz supermarket w Polsce np.w Lublinie płać podatek w Polsce w Lublinie, a nie tam gdzie zarejstrowana jest "firma matka"

Od tego powinni zacząć urzędnicy!

Avatar
Mieczysław / 20 maja 2014 o 12:49

Mieszkańcy wcześniej zaczęli akcję. Mają nawet swój fanpage gdzie zapraszają przedsiębiorców do prezentowania swoich promocji i nowości.

A politycy tylko deklarują...

facebook com /mieszkamwswidniku

Avatar
Gość / 23 kwietnia 2014 o 18:41

mam nadzieje ze jakson z soboniem i radkiem poleca w najblizszych wyborach.

Pewnie mysla ze dozywotnio beda ludzie ich wybierac he he

Avatar
Jan / 21 kwietnia 2014 o 10:51

Artur , z tych Kauflandów, Lidlów, Biedronek i Carrefourów to kasa zostaje w Świdniku  ?

Jasne, najpierw sprowadzają wielkie sieci które wykańczają rodzimy handel a teraz mówi żeby kupować u Świdnickich przedsiębiorców.. których pytam których? tych dziesiąciu których zostało w całym mieście? Bujaj się!

Avatar
a / 18 kwietnia 2014 o 10:50

trochę ci nie wyszło, postaraj się o coś innego :)

"Lublin Airport"

"Port Lotniczy Lublin"

:D

 Co musi zrobić mieszkaniec Lublina żeby zobaczyć samolot???

..przyjechać do Świdnika.....

Avatar
Don / 18 kwietnia 2014 o 09:28

Budujesz supermarket w Polsce np.w Lublinie płać podatek w Polsce w Lublinie, a nie tam gdzie zarejstrowana jest "firma matka"

Od tego powinni zacząć urzędnicy!

Mają ochronkę z góry ,od Tuska,dopiero JAREK jak nastanie to zrobi im koło  du pu  im i obcym bankom,zaczniemy w końcu zarabiać na podatkach.

Avatar
lz / 18 kwietnia 2014 o 09:24

A gdzie ten pan Soboń i jego koledzy z PiS robią zakupy? Można ich spotkać w Plazie, Felicyty, Olimpie. To coś nie tak z jego pamięcią. Chyba, że wspiera właścicieli galeri Venus która powstała dzięki jego głosowi. A to Venus wykończyła handel w Świdniku!

Avatar
jo_gurt / 18 kwietnia 2014 o 09:14

Budujesz supermarket w Polsce np.w Lublinie płać podatek w Polsce w Lublinie, a nie tam gdzie zarejstrowana jest "firma matka"

Od tego powinni zacząć urzędnicy!

100% racji... I to samo powinno tyczyć się banków, ubezpieczalni itp. dowolnych sieciówek. Nawet klubów gogo :lol:

Avatar
jan / 18 kwietnia 2014 o 06:51

Odnoszę wrażenie,że pan Soboń chce zrobić reklamę ale to nie jest pomoc tutejszym sklepom,jak czytam to ma wejść firma duńska i chyba inne obce a nie nasze -miejscowe.Ta reklama ma za zadanie zachęcić "obcych" czyli zniszczyć miejscowych?

Avatar
ech / 18 kwietnia 2014 o 02:28

Słabo Panie Słaboń !!!  Pana rozumowanie może i ma jakieś częściowe uzasadnienie ale tworząc taki lokalny "patriotyzm" a zarazem nacjonalizm, może chce Pan utworzyć państwo Świdnik ?! Więc konsekwentnie zachowajmy związek przyczynowo - skutkowy czyli : Mieszkasz w Świdniku to: żyj, baw się,  ucz się, pracuj, wydawaj pieniądze w Świdniku, zakładaj rodzinę lub żyj w związku z partnerem / ką ze Świdnika! A najlepiej nigdy stamtąd nie wyjeżdżaj  i swoimi bąkami nie zanieczyszczaj powietrza w innych gminach tylko w Świdniku !!!  ;)

Avatar
Jaa / 18 kwietnia 2014 o 00:01

Trafne spostrzeżenia :)

Budujesz supermarket w Polsce np.w Lublinie płać podatek w Polsce w Lublinie, a nie tam gdzie zarejstrowana jest "firma matka"

Od tego powinni zacząć urzędnicy!

Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 10 2

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 3

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 27 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!