środa, 21 lutego 2018 r.

Świdnik

Monitoring: Więcej kamer w Świdniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 maja 2012, 17:55

 (Archiwum)
(Archiwum)

W Świdniku zostanie rozbudowany system monitoringu. Kamery mają pojawić się m.in. na blokach socjalnych. Przy ul. Hotelowej 6 A kamera będzie w środku budynku. Tego typu rozwiązanie miasto zastosuje po raz pierwszy. Powód? Budynek jest często dewastowany.

Obecnie w Świdniku jest zamontowanych w sumie 28 kamer. – Monitoring się sprawdza. Kamer powinno być jak najwięcej, co najmniej dwa razy więcej niż jest obecnie – tłumaczy Jan Sprawka, komendant Straży Miejskiej w Świdniku.

Ze statystyki straży miejskiej wynika, że w miejscach, w których działają kamery spada przestępczość. W ubiegłym roku dzięki kamerom ujawniono pół tysiąca wykroczeń.

– W dużym stopniu urządzenia te odstraszają, że negatywne działanie może zostać wykryte. Dzięki kamerom ujawniane są wszelkiego rodzaju wybryki chuligańskie. Chodzi również o spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jak też blokowanie przez kierowców podjazdów czy parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych. Ujawniane są również przypadki dewastacji mienia, ale też bójki czy pobicia.

Teraz władze miasta chcą kupić kolejne urządzenia. Kamery będą zamontowane na budynkach socjalnych – przy ul. Jaworowej 14 i przy ul. Hotelowej 6A. – W tym budynku urządzenie będzie zamontowane wewnątrz. Takie rozwiązanie zastosujemy po raz pierwszy – tłumaczy Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika. – Jest to konsekwencją niszczenia wnętrza tego budynku.

Pod tym adresem interweniuje policja. – Jest to miejsce, w którym mamy zgłoszenia dotyczące zarówno zakłócania porządku jak i spożywania alkoholu. Gromadzi się także młodzieży. Były też przypadki niszczona mienia – wylicza mł. asp. Magdalena Szczepanowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Kolejne urządzenia będą zamontowane także przy ul. Kolejowej. – Gdzie kamera będzie obrotowa. Będzie obejmowała kilka budynków w okolicy bloku socjalnego – podaje burmistrz Radek.

Kolejne kamery mają pojawić się na skwerze przy ulicach Kościuszki i Głowackiego. – Znajduje się tutaj plac zabaw, który jest notorycznie dewastowany – podkreśla Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji w Urzędzie Miasta w Świdniku.

Monitoringiem ma zostać objęty także teren przy budowanym Centrum Kultury (zastąpi Miejski Ośrodek Kultury).

– Do końca czerwca ma być wykonana dokumentacja projektowa – zapowiada Kurowska.

Wtedy będzie wiadomo na jak dużą ilość kamer będzie stać miasto. Ilość tych urządzeń ma się zwiększyć już jesienią.

Podczas ostatniej sesji, na której pojawił się temat monitoringu miejskiego radni wskazywali również inne lokalizacje. Proponowali też, aby zorganizować spotkanie z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Tomi
:)
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 czerwca 2012 o 19:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FAJNIE!!!!!!!!!!!!!
I jak ludzie mają postrzegać ludzi mieszkających w socjalach jak takie artykuły są publikowane.
W "normalnych" blokach też są rodziny patologiczne!!! też piją i się biją. Takie "normalne bloki niczym nie różnią się od socjalnych a takie rzeczy o nas mówią!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Tomi
Tomi (29 maja 2012 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na Klonowej by się FOTORADAR przydał, chodnik jest przy samej jezdni, a kierowcy jeżdżą jak ... bez wyobraźni!!!
Rozwiń
:)
:) (29 maja 2012 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko jak kamera jest kiepska to nagranie nic nie da bo z przybliżenia twarzy zrobi się jeden wilki piksel. Lepiej kupić mniej ale dobrej jakości !!!
Rozwiń
Korwin
Korwin (29 maja 2012 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polska to najbardziej inwigilowany kraj w Europie , rozmowy podsluchiwane a dookoła kamery.Zamontujcie kamery w toalecie publicznej za 135 tys która nie działa .
Rozwiń
zygmunt
zygmunt (29 maja 2012 o 10:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#4D4D4D][font=arial][left]"blokowanie przez kierowców podjazdów czy parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych" - na ulicy Wyspiańskiego przy bloku nr 7 i 8, mimo założonych kamer żaden patrol policji ani straży miejskiej jeszcze nie zareagował na notorycznie parkujące samochody na miejscach dla inwalidów, więc stwierdzenie w artykule na temat samochodów źle parkujących w tym przypadku jest totalną bzdurą...[/left][/font][/color]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!