wtorek, 20 lutego 2018 r.

Świdnik

Najdroższe chaszcze świata

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2006, 11:50

PZL jest winny miastu krocie. Wczoraj coś drgnęło. Świdnik dostał niepotrzebną zakładowi nieruchomość. I teraz PZL ma mniej na sumieniu, a miasto ma na głowie dwa porośnięte krzakami place.

Wczoraj Rada Miasta zdecydowała, że na własność gminy miejskiej Świdnik przejdą dwie nieruchomości WSK PZL. Tak, jak poprzednie, mają być formą spłacania długu zakładów, bo w tej chwili zaległości przekraczają już ponad 8 mln zł.
Dwie nieruchomości przy ulicy Metalurgicznej, to dwa place na terenie parku przemysłowego, które wyceniono na ponad 735 tys. zł.
Co miasto zamierza z nimi zrobić?
- Mamy już kilka planów w związku z tymi terenami. Możliwe, że wynajmiemy je, bądź sprzedamy Remndisowi pod bazę samochodową. W tej chwili firma wynajmuje teren w gminie Mełgiew - mówi Ryszard Sudoł, wiceburmistrz Świdnika. - A jeśli ten pomysł nie wypali, to na tym terenie będziemy mogli urządzić składowisko dla porzuconych samochodów.
Cały czas trwają negocjacje z zarządem PZL w sprawie zwrotu pozostałej części długu.
- Jest ustalony harmonogram spłaty tych należności. Ale z przykrością muszę stwierdzić, że PZL go nie realizuje w sposób zadowalający - mówi Artur Soboń, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. - Na pewno będziemy dążyć do tego, żeby skłonić firmę do przestrzegania zawartych w tym harmonogramie terminów.
Ale może skończyć się tylko na rozmowach między Ratuszem a jego wierzycielem.
- Miasto nie zrobi nigdy żadnego kroku, który zagrozi stabilności firmy i wypłatom pensji dla pracowników. Nawet gdyby miało to być niekorzystne dla budżetu miasta - zapewnia Soboń.
Sprawa zaległości podatkowych największego zakładu w Świdniku jest dyskutowana co jakiś czas. Poprzednim razem dużo się w Świdniku mówiło na ten temat, gdy Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy nagrodziło prezesa zakładu wysoką premią. Decyzja zapadła jednogłośnie. "Za” opowiedział się też przedstawiciel miasta - Artur Soboń.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!