Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 grudnia 2010 r.
19:22
Edytuj ten wpis

Niebezpieczny wyjazd z Lublina do Świdnika przyczyną ciągłych stłuczek

0 18 A A

W tym roku na al. Lotników Polskich w Świdniku policjanci zanotowali ponad 400 wykroczeń drogowych. Ostatnio kierowca próbując uniknąć czołowego zderzenia, roztrzaskał latarnię.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dopóki nie zmienią organizacji ruchu w mieście, to dalej będzie tak niebezpiecznie – ocenia Grzegorz Hołub, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku. Policja uważa, że sytuację może poprawić jedynie budowa innych dróg wyjazdowych w kierunku Lublina.

Widząc, jak często kierowcy łamią tam przepisy, policja zwiększyła liczbę kontroli w tej części Świdnika. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

– W 2010 roku zanotowaliśmy już 419 przypadków złamania prawa na tej trasie. To najczęściej wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, przekraczanie dozwolonej prędkości. Wypadek, jak dotąd, był tylko jeden, jednak w rejestrze mamy ponad 40 kolizji – dodaje zastępca komendanta.

Sytuacja może się poprawić w ciągu najbliższych dwóch lat, kiedy powstanie trasa ekspresowa Lublin–Piaski.

– Wtedy dojazd od Lublina do Świdnika będzie możliwy nowo wybudowaną ulicą przechodzącą nad węzłem Witosa na obwodnicy Lublina. Droga będzie prowadziła wzdłuż lasu Rejkowizna i będzie łączyła się z al. Lotników Polskich na nowo powstałym rondzie – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Obecny wjazd od al. Lotników Polskich będzie zlikwidowany. Do Świdnika będzie można wjechać także od strony ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Tam ma powstać nowa droga do budowanego lotniska.

Władze chcą także wyremontować samą al. Lotników Polskich. – Składaliśmy wnioski o sfinansowanie tego w ramach schetynówki, jednak dwa razy nasze wnioski zostały odrzucone przez ministerstwo – mówi Radosław Brzóska, rzecznik Starostwa Powiatowego w Świdniku. – Będziemy szukać pieniędzy we własnym budżecie. Ten remont jest bardzo ważny – dodaje. Pierwsze prace mają się rozpocząć w przyszłym roku.


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 18 grudnia 2010 o 22:48
I tak sie nie nauczycie jezdic
Avatar
Lukasz / 13 grudnia 2010 o 08:16
[quote name='ANTYGDAKA' timestamp='1291795945' post='401044']
NALEWAJKO I KOLEDZY ZE ŚMIESZNEJ FIRMY GDDKiA ŻYJĄ W JAKIMŚ K...MIRZE, NA JAWIE I ŚNIĄ O WIELKICH INWESTYCJACH, OBIECANYCH W PROPAGANDZIE PRZEDWYBORCZEJ TUSKA I KOLEGÓW Z PłO!!JAKA K...OBWODNICA, JAKIE K...ESTAKADY!!???TU NIC NIE BĘDZIE!! Z DRUGIEJ STRONY OBSERWUJĄC WIELE SKRZYŻOWAŃ, NIEBEZPIECZNYCH, ŹLE OZNAKOWANYCH, GDZIE DOCHODZI DO TRAGEDII I STŁUCZEK, WIDZĘ,ŻE WYSTARCZYŁO BY TROCHĘ INWENCJI WŁODARZY, TROCHĘ CHĘCI,BY O KILKA PROCENT POPRAWIĆ ICH JAKOŚĆ!!ZMIENIĆ ZNAKI,ODSEPAROWAĆ RUCH PIESZYCH, PRZEBUDOWAĆ SKRZYŻOWANIE ITD!!ALE K...PO CO!!URZĘDNICY MAJĄ KOSMICZNE WIZJE!RĘCE OPADAJĄ!!
[/quote]

Tym się to kończy jak na wsi podłączają Internet.
[quote name='ANTYGDAKA' timestamp='1291795945' post='401044']
NALEWAJKO I KOLEDZY ZE ŚMIESZNEJ FIRMY GDDKiA ŻYJĄ W JAKIMŚ K...MIRZE, NA JAWIE I ŚNIĄ O WIELKICH INWESTYCJACH, OBIECANYCH W PROPAGANDZIE PRZEDWYBORCZEJ TUSKA I KOLEGÓW Z PłO!!JAKA K...OBWODNICA, JAKIE K...ESTAKADY!!???TU NIC NIE BĘDZIE!! Z DRUGIEJ STRONY OBSERWUJĄC WIELE SKRZYŻOWAŃ, NIEBEZPIECZNYCH, ŹLE OZNAKOWANYCH, GDZIE DOCHODZI DO TRAGEDII I STŁUCZEK, WIDZĘ,ŻE WYSTARCZYŁO BY TROCHĘ INWENCJI WŁODARZY, TROCHĘ CHĘCI,BY O KILK... rozwiń
Avatar
Brabancjusz / 8 grudnia 2010 o 19:02
A którędy będzie możliwość dojazdu ze Świdnika na Piaski i Chełm? Bo wciąż wszędzie piszą o tym Lublinie, a ja pracuję w Chełmie. A korki to też wina pewnej części kierowców (ale żeby nie było, też się do nich zaliczam) i ich narcystycznego przywiązania do "fotela" przy kierownicy, powodującego dramatyczne natężenie ruchu, co 10 lat temu byłoby nie do pomyślenia. Komunikacją miejską szlachta poruszać się nie chce, to drogi wokół Lublina i w samym Lublinie blokuje, ot taka prawda mości dobrodzieje. Pozdrawiam:)
Avatar
OO / 8 grudnia 2010 o 15:31
Budowa nowego dojazdu nic nie usprawni bo to będzie ulica o szerokości ul. Lotników Polskich. Czyli do węzła przy gazowni będziemy poruszać się gęsiego. Wystarczy mniej sprawny kierowca lub stłuczka i podróż do Lublina to dwie godziny. Wiem bo widziałem wszystkie projekty przebudowy. Budowa lotniska też spowodował problemy i nie będzie lepiej a tylko gorzej.
Avatar
hahaha / 8 grudnia 2010 o 15:10
[quote name='lek.med' timestamp='1291800331' post='401086']
Jakson jest burmistrzem bezpartyjnym:) Paranoja jest szukanie winy w pisie bo droga jest zła. To może koleiny na odcinku Pisaki Lublin to wina PO? Taki sposób myślenia jest żenujący...
[/quote]


BEZPARTYJNYM !? HAHAHA Gdzie Ty żyjesz? W Kosmosie chyba
[quote name='lek.med' timestamp='1291800331' post='401086']
Jakson jest burmistrzem bezpartyjnym:) Paranoja jest szukanie winy w pisie bo droga jest zła. To może koleiny na odcinku Pisaki Lublin to wina PO? Taki sposób myślenia jest żenujący...
[/quote]


BEZPARTYJNYM !? HAHAHA Gdzie Ty żyjesz? W Kosmosie chyba rozwiń
Avatar
drogowiec / 8 grudnia 2010 o 15:02
Zlikwidowali drogę powiatową Mełgiewską bo budują lotnisko, więc cały Jacków, Mełgiew i okolice do Lublina wali nie bezpośrednio przez las ale przez Świdnik Racławicka i Lotników, ot takie drobne usprawnienie życia mieszkańców.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 o 13:09
[quote name='kierowca' timestamp='1291809555' post='401229']
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
[/quote]
Swoim mieście w pierwszym pokoleniu na lewym pasie wypasioną bryką kupioną za ojcowe dopłaty do hektarów. Słoma ci z butów jeszcze wystaje sądząc po Twoim pierwszm wpisie. Przeczytaj, a dojdziesz do takiego samego wniosku.
[quote name='kierowca' timestamp='1291809555' post='401229']
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
[/quote]
Swoim mieście w pierwszym pokoleniu na lewym pasie wypasioną bryką kupioną za ojcowe dopłaty do hek... rozwiń
Avatar
kierowca / 8 grudnia 2010 o 12:59
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
Avatar
patrol / 8 grudnia 2010 o 11:55
[quote name='kierowca' timestamp='1291804872' post='401169']
Po co przebudowywać ulice do Lublina???? Niech wieśniaki siedzą w swoim Hamburgu i nie zaśmiecają miasta Lublina swoimi gruchotami. Zwłaszcza na lewym pasie.
[/quote]
Wieśniaki??,może i tak,szkoda,że Ty jesteś buraczysko bez szkoły,pewnie jeździsz zgodnie z przepisami i zawsze trzymasz się prawego pasa,a w konopnicy zajeżdżasz do lasu i dymasz swojego kolegę..................
Avatar
kierowca / 8 grudnia 2010 o 11:41
Po co przebudowywać ulice do Lublina???? Niech wieśniaki siedzą w swoim Hamburgu i nie zaśmiecają miasta Lublina swoimi gruchotami. Zwłaszcza na lewym pasie.
Avatar
Andrzej / 18 grudnia 2010 o 22:48
I tak sie nie nauczycie jezdic
Avatar
Lukasz / 13 grudnia 2010 o 08:16
[quote name='ANTYGDAKA' timestamp='1291795945' post='401044']
NALEWAJKO I KOLEDZY ZE ŚMIESZNEJ FIRMY GDDKiA ŻYJĄ W JAKIMŚ K...MIRZE, NA JAWIE I ŚNIĄ O WIELKICH INWESTYCJACH, OBIECANYCH W PROPAGANDZIE PRZEDWYBORCZEJ TUSKA I KOLEGÓW Z PłO!!JAKA K...OBWODNICA, JAKIE K...ESTAKADY!!???TU NIC NIE BĘDZIE!! Z DRUGIEJ STRONY OBSERWUJĄC WIELE SKRZYŻOWAŃ, NIEBEZPIECZNYCH, ŹLE OZNAKOWANYCH, GDZIE DOCHODZI DO TRAGEDII I STŁUCZEK, WIDZĘ,ŻE WYSTARCZYŁO BY TROCHĘ INWENCJI WŁODARZY, TROCHĘ CHĘCI,BY O KILKA PROCENT POPRAWIĆ ICH JAKOŚĆ!!ZMIENIĆ ZNAKI,ODSEPAROWAĆ RUCH PIESZYCH, PRZEBUDOWAĆ SKRZYŻOWANIE ITD!!ALE K...PO CO!!URZĘDNICY MAJĄ KOSMICZNE WIZJE!RĘCE OPADAJĄ!!
[/quote]

Tym się to kończy jak na wsi podłączają Internet.
[quote name='ANTYGDAKA' timestamp='1291795945' post='401044']
NALEWAJKO I KOLEDZY ZE ŚMIESZNEJ FIRMY GDDKiA ŻYJĄ W JAKIMŚ K...MIRZE, NA JAWIE I ŚNIĄ O WIELKICH INWESTYCJACH, OBIECANYCH W PROPAGANDZIE PRZEDWYBORCZEJ TUSKA I KOLEGÓW Z PłO!!JAKA K...OBWODNICA, JAKIE K...ESTAKADY!!???TU NIC NIE BĘDZIE!! Z DRUGIEJ STRONY OBSERWUJĄC WIELE SKRZYŻOWAŃ, NIEBEZPIECZNYCH, ŹLE OZNAKOWANYCH, GDZIE DOCHODZI DO TRAGEDII I STŁUCZEK, WIDZĘ,ŻE WYSTARCZYŁO BY TROCHĘ INWENCJI WŁODARZY, TROCHĘ CHĘCI,BY O KILK... rozwiń
Avatar
Brabancjusz / 8 grudnia 2010 o 19:02
A którędy będzie możliwość dojazdu ze Świdnika na Piaski i Chełm? Bo wciąż wszędzie piszą o tym Lublinie, a ja pracuję w Chełmie. A korki to też wina pewnej części kierowców (ale żeby nie było, też się do nich zaliczam) i ich narcystycznego przywiązania do "fotela" przy kierownicy, powodującego dramatyczne natężenie ruchu, co 10 lat temu byłoby nie do pomyślenia. Komunikacją miejską szlachta poruszać się nie chce, to drogi wokół Lublina i w samym Lublinie blokuje, ot taka prawda mości dobrodzieje. Pozdrawiam:)
Avatar
OO / 8 grudnia 2010 o 15:31
Budowa nowego dojazdu nic nie usprawni bo to będzie ulica o szerokości ul. Lotników Polskich. Czyli do węzła przy gazowni będziemy poruszać się gęsiego. Wystarczy mniej sprawny kierowca lub stłuczka i podróż do Lublina to dwie godziny. Wiem bo widziałem wszystkie projekty przebudowy. Budowa lotniska też spowodował problemy i nie będzie lepiej a tylko gorzej.
Avatar
hahaha / 8 grudnia 2010 o 15:10
[quote name='lek.med' timestamp='1291800331' post='401086']
Jakson jest burmistrzem bezpartyjnym:) Paranoja jest szukanie winy w pisie bo droga jest zła. To może koleiny na odcinku Pisaki Lublin to wina PO? Taki sposób myślenia jest żenujący...
[/quote]


BEZPARTYJNYM !? HAHAHA Gdzie Ty żyjesz? W Kosmosie chyba
[quote name='lek.med' timestamp='1291800331' post='401086']
Jakson jest burmistrzem bezpartyjnym:) Paranoja jest szukanie winy w pisie bo droga jest zła. To może koleiny na odcinku Pisaki Lublin to wina PO? Taki sposób myślenia jest żenujący...
[/quote]


BEZPARTYJNYM !? HAHAHA Gdzie Ty żyjesz? W Kosmosie chyba rozwiń
Avatar
drogowiec / 8 grudnia 2010 o 15:02
Zlikwidowali drogę powiatową Mełgiewską bo budują lotnisko, więc cały Jacków, Mełgiew i okolice do Lublina wali nie bezpośrednio przez las ale przez Świdnik Racławicka i Lotników, ot takie drobne usprawnienie życia mieszkańców.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 o 13:09
[quote name='kierowca' timestamp='1291809555' post='401229']
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
[/quote]
Swoim mieście w pierwszym pokoleniu na lewym pasie wypasioną bryką kupioną za ojcowe dopłaty do hektarów. Słoma ci z butów jeszcze wystaje sądząc po Twoim pierwszm wpisie. Przeczytaj, a dojdziesz do takiego samego wniosku.
[quote name='kierowca' timestamp='1291809555' post='401229']
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
[/quote]
Swoim mieście w pierwszym pokoleniu na lewym pasie wypasioną bryką kupioną za ojcowe dopłaty do hek... rozwiń
Avatar
kierowca / 8 grudnia 2010 o 12:59
Patrol - nie wszyscy bawią się tak jak ty!!! - nie mierz więc wszystkich swoją miarą. (Swoją drogą ciekawe są te wiejskie zabawy. Już wiem skąd tyle tam bękartów).

Jesli nie jeżdżę prawym pasem to na pewno mnie nie dogonisz, a poza tym jestem w "moim" mieście i nie jestem na wycieczce krajoznawczej.
Avatar
patrol / 8 grudnia 2010 o 11:55
[quote name='kierowca' timestamp='1291804872' post='401169']
Po co przebudowywać ulice do Lublina???? Niech wieśniaki siedzą w swoim Hamburgu i nie zaśmiecają miasta Lublina swoimi gruchotami. Zwłaszcza na lewym pasie.
[/quote]
Wieśniaki??,może i tak,szkoda,że Ty jesteś buraczysko bez szkoły,pewnie jeździsz zgodnie z przepisami i zawsze trzymasz się prawego pasa,a w konopnicy zajeżdżasz do lasu i dymasz swojego kolegę..................
Avatar
kierowca / 8 grudnia 2010 o 11:41
Po co przebudowywać ulice do Lublina???? Niech wieśniaki siedzą w swoim Hamburgu i nie zaśmiecają miasta Lublina swoimi gruchotami. Zwłaszcza na lewym pasie.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 5 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 4 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0