Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 grudnia 2017 r.
17:55

Nowa droga ma ułatwić dojazd od S17 do lotniska. Jest umowa na dofinansowanie

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
30 12 A A
Ulica Kusocińskiego połączy miasto z drogą S17 i ułatwi dojazd do lotniska
Ulica Kusocińskiego połączy miasto z drogą S17 i ułatwi dojazd do lotniska

Umowa na dofinansowanie budowy ulicy Kusocińskiego została podpisana w środę w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. Strategiczna dla Świdnika inwestycja otrzyma 17 mln zł z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ulica Kusocińskiego połączy miasto z drogą S17 i ułatwi dojazd do lotniska, odciążając dotychczasowy ruch przez miasto. Powstanie ponad 2-kilometrowa droga z chodnikami i ścieżką rowerową, rondo u zbiegu z ul. Modrzewiową i al. NSZZ „Solidarność” oraz skrzyżowania z Morsztyna, Asnyka, Konopnickiej, Turkusową, Orzeszkowej, Rubinową i Kolorową.

Ulica Kusocińskiego należy do Starostwa Powiatowego. Starostwo, jako właściciel drogi, odpowiada za przygotowanie przedsięwzięcia, m. in. wykup nieruchomości. Ciężar sfinansowania inwestycji i jej wykonania wzięło na siebie miasto, skutecznie sięgając po unijne dofinansowanie.

Budowa wyceniona została na ok. 28 mln zł. – Udało nam się zdobyć 17 mln zł z puli zarezerwowanej w Regionalnym Programie Operacyjnym na Lubelski Obszar Funkcjonalny. Pozostałe pieniądze będą pochodziły ze środków własnych miasta – informuje burmistrz Świdnika Waldemar Jakson.

W sumie miasto przeznaczy na Kusocińskiego ok. 31 mln zł (wraz ze środkami na wykup gruntów), a powiat 1,7 mln zł (wkład na wykup ziemi). W budżecie Świdnika na 2018 rok radni miejscy zabezpieczyli na budowę Kusocińskiego 5,3 mln zł.

– Przygotowujemy przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji - mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

Tymczasem na Kusocińskiego już trwają prace, które trzeba wykonać przed głównym zadaniem. Pracownicy miejskiej spółki Pegimek wymieniają sieć kanalizacyjną. Usuwane są kamionkowe rury pamiętające lata 80-te, a w ich miejsce układana jest nowoczesna instalacja.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 21:30
Nareszcie ktos odpowiedzialnie podszedl do komunikacji LSW z ekspresowka... brawo Jakson
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 18:08
Kto podał skrzyżowanie z ul. Konopnickiej ?, zna ten dziennikarz Świdnik?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 09:38
Oby tylko urzedasy budowali te droge z takim zaangazowaniem jak budowali swoj palac! W roku 2018 5 mln w budzecie na Kusocinskiego to bardzo malo!
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 17:00
Panie Jakson glosuje na pana! To bardzo wazna inwestycja i wyborcy doceniaja ile wysilku w jej realizacje wklada miasto! Duze podziekowania tez dla powiatu - dokumentacja, wykupy to kupa roboty! Jeszcze raz gratulacje! Mieszkancy Swidnika maja nadzieje, ze prace rusza szybko i droga powstanie w rekodowym terminie. Trzymamy kciuki !
Avatar
czyt / 1 stycznia 2018 o 16:30
undefined napisał:
Tylko dlaczego dopiero teraz? Niemal pięć lat po ukończeniu S17
 Może tak w końcu ozakować ten Świdnik, bo można jechać przez las i pole, a można i pojechać za daleko. Podobnie zjazd naS17 z Lubartowa: powinno być znak, potwierdzenie i potwierdzenie na docelowej. Jest?? WIdać to na rozjeżdżonym trawniku. I Po co tam 8 pasów ruchu, szczególlnie 4 z poboczem od wschodniej strony, bo ja niewiem: by sie rozbijali przy zmianie 4, na jeden pas przed radarem
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 09:59
hahaha kamionkę usuwają .... toż to ona nie jeden plastik przeżyje...
Avatar
As / 1 stycznia 2018 o 01:39
Chyba ze wcześniej to zła unia przykreci kurek z kasa
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 23:25
Będą studzienki w jezdni, w pasie ruchu w linii kol pojazdu, podobnie jak w ul. Wyszyńskiego. Jak już wybudują, to niech kierowcy się nie dziwią, będzie jedno takie miejsce, gdzie os drogi przesunie się i dalej powróci, to miejsce skrzyżowania z gazociągiem wysokiego ciśnienia. Sęk w tym że na gazociągu jest już założona rura ochronna, ale nie pokrywa się ona z korytarzem drogi, no i trzeba było na pewnym odcinku dopasować drogę do już zabezpieczonego w dawnych czasach gazociągu, za dużo kasy na odkrywkę i ponowne zabezpieczenie. Lepiej zrobić uskok drogi, he he takie tam od razu uspokojenie ruchu.
Będą studzienki w jezdni, w pasie ruchu w linii kol pojazdu, podobnie jak w ul. Wyszyńskiego. Jak już wybudują, to niech kierowcy się nie dziwią, będzie jedno takie miejsce, gdzie os drogi przesunie się i dalej powróci, to miejsce skrzyżowania z gazociągiem wysokiego ciśnienia. Sęk w tym że na gazociągu jest już założona rura ochronna, ale nie pokrywa się ona z korytarzem drogi, no i trzeba było na pewnym odcinku dopasować drogę do już zabezpieczonego w dawnych czasach gazociągu, za dużo kasy na odkrywkę i ponowne zabezpieczenie. Lepiej zrob... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 23:03
jak zwykle nie ma mapki
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 21:29
Lata 80 ubiegłego wieku.To strasznie dawno. 30 lat temu. W mieście Adana we Wschodniej Turcji jest kamienny most na rzece Seyhan zbudowany w 117 roku za czasów Cesarza Hadriana.Jeszcze kilka lat temu jeździły po nim ciężarówki. Obecnie dla ruchu pieszego i jednośladów.Służy mieszkańcom 1900 lat.Nadal w dobrym stanie.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 21:30
Nareszcie ktos odpowiedzialnie podszedl do komunikacji LSW z ekspresowka... brawo Jakson
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 18:08
Kto podał skrzyżowanie z ul. Konopnickiej ?, zna ten dziennikarz Świdnik?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 09:38
Oby tylko urzedasy budowali te droge z takim zaangazowaniem jak budowali swoj palac! W roku 2018 5 mln w budzecie na Kusocinskiego to bardzo malo!
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 17:00
Panie Jakson glosuje na pana! To bardzo wazna inwestycja i wyborcy doceniaja ile wysilku w jej realizacje wklada miasto! Duze podziekowania tez dla powiatu - dokumentacja, wykupy to kupa roboty! Jeszcze raz gratulacje! Mieszkancy Swidnika maja nadzieje, ze prace rusza szybko i droga powstanie w rekodowym terminie. Trzymamy kciuki !
Avatar
czyt / 1 stycznia 2018 o 16:30
undefined napisał:
Tylko dlaczego dopiero teraz? Niemal pięć lat po ukończeniu S17
 Może tak w końcu ozakować ten Świdnik, bo można jechać przez las i pole, a można i pojechać za daleko. Podobnie zjazd naS17 z Lubartowa: powinno być znak, potwierdzenie i potwierdzenie na docelowej. Jest?? WIdać to na rozjeżdżonym trawniku. I Po co tam 8 pasów ruchu, szczególlnie 4 z poboczem od wschodniej strony, bo ja niewiem: by sie rozbijali przy zmianie 4, na jeden pas przed radarem
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 09:59
hahaha kamionkę usuwają .... toż to ona nie jeden plastik przeżyje...
Avatar
As / 1 stycznia 2018 o 01:39
Chyba ze wcześniej to zła unia przykreci kurek z kasa
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 23:25
Będą studzienki w jezdni, w pasie ruchu w linii kol pojazdu, podobnie jak w ul. Wyszyńskiego. Jak już wybudują, to niech kierowcy się nie dziwią, będzie jedno takie miejsce, gdzie os drogi przesunie się i dalej powróci, to miejsce skrzyżowania z gazociągiem wysokiego ciśnienia. Sęk w tym że na gazociągu jest już założona rura ochronna, ale nie pokrywa się ona z korytarzem drogi, no i trzeba było na pewnym odcinku dopasować drogę do już zabezpieczonego w dawnych czasach gazociągu, za dużo kasy na odkrywkę i ponowne zabezpieczenie. Lepiej zrobić uskok drogi, he he takie tam od razu uspokojenie ruchu.
Będą studzienki w jezdni, w pasie ruchu w linii kol pojazdu, podobnie jak w ul. Wyszyńskiego. Jak już wybudują, to niech kierowcy się nie dziwią, będzie jedno takie miejsce, gdzie os drogi przesunie się i dalej powróci, to miejsce skrzyżowania z gazociągiem wysokiego ciśnienia. Sęk w tym że na gazociągu jest już założona rura ochronna, ale nie pokrywa się ona z korytarzem drogi, no i trzeba było na pewnym odcinku dopasować drogę do już zabezpieczonego w dawnych czasach gazociągu, za dużo kasy na odkrywkę i ponowne zabezpieczenie. Lepiej zrob... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 23:03
jak zwykle nie ma mapki
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 21:29
Lata 80 ubiegłego wieku.To strasznie dawno. 30 lat temu. W mieście Adana we Wschodniej Turcji jest kamienny most na rzece Seyhan zbudowany w 117 roku za czasów Cesarza Hadriana.Jeszcze kilka lat temu jeździły po nim ciężarówki. Obecnie dla ruchu pieszego i jednośladów.Służy mieszkańcom 1900 lat.Nadal w dobrym stanie.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 0

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 5 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji
ZDJĘCIA
galeria

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji 11 5

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny 1 0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Wisła musiała się pogodzić z porażką. Trzy punkty z Puław wywiózł lider tabeli GKS Jastrzębie. Goście po wyrównanym meczu wygrali 1:0

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym
22 kwietnia 2018, 13:00

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym 2 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji już w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13.

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach
22 kwietnia 2018, 17:00

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się uroczysta premiera spektaklu Czarodziejski imbryk Teatru Lalek Muchomor"

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda 0 0

Szybszą i lepszą diagnostykę nowotworową ma zapewnić mikrosonda, nad którą pracują badacze z SDS Optic. Badania będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium, które niedawno zostało otwarte.

Motor lepszy od JKS Jarosław

Motor lepszy od JKS Jarosław 41 9

Piłkarze Motoru po dwóch remisach z rzędu tym razem zgarnęli komplet punktów. Nie było łatwo, ale żółto-biało-niebiescy pokonali ostatecznie ostatni w tabeli JKS Jarosław 1:0. Dzięki temu udany debiut w roli pierwszego trenera zaliczył Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił Marcina Sasala.

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu
21 kwietnia 2018, 20:00

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Henry No Hurry!

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu 4 16

Mecz na szczycie dla Hetmana. Zespół z Zamościa pokonał Stal Kraśnik 3:0. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego zagrali bardzo dobre zawody, ale trzeba też dodać, że goście praktycznie całą drugą połowę grali w dziesiątkę. A ostatnie 25 minut nawet w dziewiątkę.

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy
LISTA

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy 14 10

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, ale w niektórych sklepach zrobimy zakupy. Ustawa pozwala na to, żeby właściciele stanęli tego dnia za ladą. Sklepy wymieniliśmy w naszej liście.

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera 3 10

Zespół trenera Artura Bożyka dość niespodziewanie uległ na własnym stadionie Orlętom Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Przegrana z lokalnym rywalem kosztowała drużynę z Chełma utratę pozycji lidera

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi 24 2

Zawodnicy z Wieniawy przegrali na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1:2. Głównym architektem wyjazdowej wygranej Kłosa był Alan Chmiel – strzelec dwóch bramek.

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę 14 0

Policjanci z Ryk zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na 17-latku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!