czwartek, 22 marca 2018 r.

Świdnik

Nowa linia autobusowa z Lublina do Świdnika jeszcze w tym tygodniu

Dodano: 8 sierpnia 2016, 18:37
Autor: Dominik Smaga

W sobotę, 13 sierpnia zacznie kursowanie nowa linia autobusowa nr 35 uruchamiana przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Pojedzie z Felina przez Kalinówkę i zapewni dojazd do cmentarza w Świdniku, do którego nie dojeżdżają już busy

Linia 35 odjeżdżać ma z pętli na Felinie pięć razy dziennie w dni powszednie (o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00), zaś w weekendy cztery razy dziennie (nie będzie wykonywany kurs z godz. 7.00).
Trasa wiedzie przez Drogę Męczenników Majdanka, Piasecką, drogę serwisową wzdłuż ekspresówki, następnie przez świdnicką ul. Wyszyńskiego, Klonową, Kusocińskiego i Racławicką dojadą do ronda przy helikopterze.

Z okolic helikoptera (przystanek Racławicka II 01) autobusy w stronę Felina będą odjeżdżać o godz. 8.00, 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00 w dni powszednie, zaś sobotni i niedzielny rozkład ma się różnić tym, że nie będzie kursu o godz. 8.00.

W autobusach linii 35 na całej długości trasy będą obowiązywać bilety ważne w „Drugiej Strefie”, zwane nieraz biletami „po Świdniku” (np. jednorazowe za 3 zł normalne, a ulgowe za 1,50 zł), mimo że końcówka trasy znajduje się już w Lublinie. Oczywiście z kursów mogą korzystać też posiadacze biletów na „Pełną Strefę”, czyli połączenie strefy obejmującej Lublin oraz tej podmiejskiej.

Linia 35 będzie obsługiwana najkrótszymi autobusami używanymi w lubelskiej komunikacji miejskiej, czyli 9-metrowymi autosanami wyposażonymi w biletomat i klimatyzowanymi. Do funkcjonowania linii dopłacają samorządy Świdnika (ok. 10,5 tys. zł miesięcznie) i gminy Głusk (ok. 4,5 tys. zł miesięcznie).

Będzie to już czwarta linia lubelskiej komunikacji kursująca do Świdnika. Pierwszą była nocna N2, która od maja 2012 r. wyjeżdża poza Lublin wybranymi kursami, potem wydłużano część kursów dziennej linii 55, zaś rok temu uruchomiono linię 5 przez Świdnik do Mełgwi.

 

Czytaj więcej o: komunikacja miejska Świdnik
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 sierpnia 2016 o 22:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od Października Linia 35 powinna kończyć kursy 2 przystanki dalej czyli na pętli Felin Uniwersytet, należałoby dostosować kursy do godzin kiedy kończą zajęcia studenci tam studiujący, żeby autobus nie odjechał pusty. Taka sugestia w temacie
Rozwiń
Gość
Gość (9 sierpnia 2016 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Autobus powinien mieć przystanek koncowy na petli na Majdanku wtedy zapewniał by dojazd do cmentarza i było by wiecej możliwości przesiadkowych.
Rozwiń
Gość
Gość (9 sierpnia 2016 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Problem z mpk polega na tym że komunikacja ta ( czyt. dyrekcja ) koniecznie chce jak najwięcej zarobić , a nie służyć ludziom i miastu . By dojechać do pracy należy 3 razy się przesiąść - czyli skasować 3 bilety , do tego celu zostały skrócone długości poszczególnych linii .Perfidią natomiast jest próba dotarcia z okolic podmiejskich , w tym i Świdnika . Autobusy podmiejskie dojeżdżają do granic miasta lub rogatek , a dalej szukaj wiatru w polu + następne 3 przesiadki .Więc wszyscy jeżdżą własnymi autami . Włodarze miasta powinni udać się po mądrość i logikę do lekarza a nie brać się do planowania ruchu .
Rozwiń
Gość
Gość (9 sierpnia 2016 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może by puścić normalną linię autobusową z centrum do centrum, dla ludzi , a nie dla turystów ?
Rozwiń
Maciek
Maciek (9 sierpnia 2016 o 05:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drodzy Państwo Urzędnicy, skoro ta linia połączy Świdnik z duzy węzłem przesiadkowym na Felinie to dlaczego nie pomyśleliście (a nie jest to trudne) i nie "puściliście" pierwszego autobusu ze Świdnika ok godz. 5 tak żeby ok 6 złapać na tym przesiadkowym węźle kolejny autobus i zdążyć na 7 do pracy? Po co ktoś ma jechać do Lublina o 8 i być na Felinie o 9?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!