niedziela, 18 lutego 2018 r.

Świdnik

Pałac do kupienia za jedyne 2,5 mln

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 czerwca 2009, 20:56

Pałac w Podzamczu (pow. świdnicki) może być atrakcyjnym kąskiem dla tych, którzy zechcą go kupić za ponad 2,5 mln zł, później wyremontować i zamieszkać w pięknej, podlubelskiej rezydencji. Gmina Mełgiew właśnie poinformowała o zamiarze jego sprzedaży.

Zabytkowy gmach wzniesiony została na fundamentach dawnego zamku - stąd nazwa miejscowości Podzamcze. Pierwotnie barokowa budowla została gruntownie przebudowana w XIX i XX wieku. Dziś jest w niezłym stanie, otacza ją blisko 7-hektarowy park ze starodrzewem, z okazałą bramą wjazdową. Obecnie w pałacu mieści się szkoła podstawowa, a w pałacowej oficynie mieszkają lokatorzy.

- Będziemy chcieli z przyszłym właścicielem dojść do porozumienia - wyjaśnia Wacław Motyl, wójt gminy Mełgiew. - Mamy już dokumentację na budowę niewielkiej szkółki trzyklasowej odpowiadającej wszystkim standardom. Tam wyprowadzimy najmłodsze dzieci. Te ze starszych klas będą dowożone do Mełgwi, gdzie jest świetnie wyposażona szkoła, mają tam "Orlika” i zaplecze kulturalne.

Władze gminy pomyślały też o lokatorach oficyny. Będą się ubiegać o położoną obok działkę będącą własnością Agencji Rynku Rolnego. Jeśli dostaną ją na własność, zbudują budynek socjalny.

- Lokatorzy oficyny przeniosą się więc o 100 metrów dalej i do lepszych warunków - wyjaśnia wójt. - Nam zależy na tym, żeby zabytek był zagospodarowany, choć i tak jest w dobrym stanie, park jest odpowiednio utrzymany, zbiorniki wodne, jakie tam się znajdują, były oczyszczone. Z przyszłymi właścicielami chcemy mieć dobre relacje i będziemy o tym wszystkim rozmawiać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Sąsiad
stefan
k2
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Sąsiad
Sąsiad (18 lipca 2012 o 19:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ruina , przykryty grzyb , generalnie żadna okazja , wywalić tyle kasy jak to połowe nie jest warte , dodatkowo grunt mało stabilny jak to w całej Mełgwi ( torfowisko i wysoki poziom wód gruntowych) i ciekawe kto sie tam wpakuje na tę minę .
Dodatkowo sąsiedztwo pijaków , złodziejstwa , menelstwa ( od 50 lat albo i wcześniej zasiedlone) na pewno zachęcające nie jest .
Dziura zabita dechami . Nie ma tam nic oprócz dziadostwa . Ale kto wie może trafi sie ktoś kto chce utopić parę złotych także polowanie na jelenia otwarte .
Rozwiń
stefan
stefan (18 marca 2012 o 18:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pytam' timestamp='1245532593' post='142566']
To, co się dzieje w Mełgwi, to jest jednym słowem ŻAL. Wójt dba owszem, ale raczej o swoje interesy. Odnośnie obserwatorium atronomicznego, o którym ktoś wcześniej wspomniał, to jest ono nieczynne. Nikt tam nie był, a ono już jest zepsute. Z tego względu, że kupiono sprzęt używany, który okazał się wadliwy. Słyszałam, że kosztował około 70 tysięcy zł. No brawo panie wójcie, rzeczywiście 70 tysięcy to okazja jak za stary sprzęt. Obserwatorium teraz istnieje tylko na papierze. A przy okazji, jeśli już tutaj mogę się wypowiedzieć na temat praw, którymi rządzi się nasz urząd gminy, to wyrażam swoje ogromne ubolewanie. Nad czym?A nad tym, że na każdych wyborach w komisji są te same twarze. Dzieci tych samych twarzy, a niebawem pewnie i ich wnuki. Jest to odrażające, że osoby pracujące w gminie zasiadają w komisji żeby się nachapać dodatkowych pieniędzy i dać do koryta swoim dzieciom. Jeśli przeczytają to odpowiednie osoby, to będą wiedziały, że o nich mówię. Jestem studentką, nie pracuję podczas roku akademickiego, ale w niedzielę mogłabym zasiąść w wyborach i zarobić chociaż na dojazdy autobusem do miasta. Niestety nie mam takiej szansy. W losowaniu wyłaniane są zawsze te same osoby. A tak w ogóle, to gratuluję im. Mają niebywałe szczęście, zawsze wypada na nich. Nie ma to jak mieć farta w grach losowych.
Helikopter na wodzie i fontanna stylizowana na tą znajdującą się w Rzymie, mówią same za siebie. Mówią o tym, że gmina Mełgiew jest zacofana.
Panie Wacławie Motylu, pana czas już dawno powinien się zakończyć. Niestety nikt nie wygra z pana elektoratem, który tworzą pracownicy urzędu gminy, ich dzieci, wnuki oraz powinowaci do 4 stopnia w lini bocznej. Rządy tzw ekipy "motylowskiej" są obrazą dla ludzi wykształconych, których horyzonty sięgają dalej aniżeli horyzonty wszystkich razem wziętych pracowników urzędu gminy w Mełgwi. Już dawno wójtem powinien zostać człowiek młodszy, bardziej światły, a nie osoba niewykształcona, która nie potrafi sklecić poprawnego językowo i stylistycznie zdania w języku polskiem, nie mówiąc o innych językach.
Jeśli mogę dodać, to chcę także nadmienić, że prowadzenie gminnego ośrodka kultury przez osobę, która z kulturą nie ma nic wspólnego, nie jest dobrym wyjściem. Powiedzmy sobie szczerze. Urząd gminy to głęboki PRL. Ludzie obudźcie się!!
Powiem szczerze, otwiera mi się wirtualny nóż w kieszeni na samą myśl o tych wszystkich, którzy znajdują się na swoich stołkach przez przypadek.
Mam nadzieję, chociaż już coraz mniej jej posiadam, że ten bałagan się skończy wraz z odejściem pana Wacława M. Że wraz z nim odejdą osoby niekompetentne, członkowie ich rodzin, którzy są upychani gdzie się da. Niech odejdzie ta cała szajka starych emerytów i rencistów. Dajcie pracować młodym. Zajmijcie się wychowywaniem wnuków. Nie każcie im pracować w gminie, nie zmuszajcie ich do chodzenia do tego pseudo domu kultury do pani Adamiec, Stoczkowskiej. Dajcie nam żyć!
Zegnam:)
[/quote]
dziecko , przypierniczasz się bezpodstawnie. zawsze w komisji jest 1 ( 2 )osoby z UG.
komisja to nie są tylko te 2 osoby
Rozwiń
k2
k2 (18 marca 2012 o 17:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
byłem przejazdem w tym podzamczu pałac jeszcze z zewnątrz nie zdewastowany, w oficynie mieszkają ludzie slams jakich mało problem alkocholowy jest napewno bo to co widziałem bedąc tam godzine to daje obraz . w odległości ok. 70 metrów jest barak po zabudowaniach dworskich tam też mieszkają ludzie w fatalnych warunkach, mysle że ten wójt z Mełgwi to niegospodarny gość, bo miec takie slamy i nie może zaradzic temu to wstyd. Tam mieszka z tego co widziałem ok. 3- 4 rodzin prawdopodobnie patologia społeczna. Dziwie się że wójt nic nie robi, z tym problemem powinna sie tam znależc telewizja tvn polsat lub tv1 i pokazac jak ludzie w XXIw. mieszkaja - pokazać tego wójt
Rozwiń
Gość
Gość (22 sierpnia 2009 o 08:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe kto ma na to chrapkę
Rozwiń
Nowe Forum Gminy MEŁGIEW
Nowe Forum Gminy MEŁGIEW (28 lipca 2009 o 16:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://melgiew.fora.pl"]Nowe Forum Gminy Mełgiew[/url]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!