Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 grudnia 2013 r.
11:24
Edytuj ten wpis

Pijany 19-latek chciał wejść na szczyt choinki. Zniszczył ozdoby

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
240 12 A A
 (KWP)
(KWP)

Zniszczona miejska choinka, porozbijane bombki i skradziony wózek sklepowy. Tak skończyła się bożonarodzeniowa zabawa dwóch mężczyzn w centrum Świdnika. Wartość start to blisko 1100 złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 grudnia. Policjanci odebrali wówczas zgłoszenie o zniszczeniu stojącej w centrum Świdnika choinki.

– Na miejscu mundurowi zauważyli wychodzących z pod choinki dwóch mężczyzn, którzy na widok stróżów prawa rzucili się do ucieczki – mówi Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. – Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali jednego z mężczyzn.

Okazało się, że to 19-letni mieszkaniec Świdnika. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wytrzeźwiał w policyjnym areszcie.

– Mężczyzna wraz ze swoim kompanem "spacerując” po mieście przy jednym ze sklepów zauważyli zakupowy wózek, który sobie przywłaszczyli – wyjaśnia Szczepanowska. – Prowadzili go na zmianę i tak przyjechali z nim na plac Konstytucji 3 Maja w centrum miasta.

Tam 19-latek postanowił wdrapać się na świąteczne drzewko. W rezultacie zniszczył zawieszone na choince bombki i oświetlenie. Wartość strat to blisko 1100 złotych.

Sprawcy za uszkodzenie drzewka grozi do 5 lat więzienia, a za kradzież wózka - grzywna.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ela20110 / 8 stycznia 2014 o 20:28

Dzień Dobry!

Pomogę w odszkodowaniu,jeśli ktoś uległ Nasza firma jest rzetelna i pomaga osobom uzyskać należne odszkodowanie,90 tysięcy ponad osobom pomogliśmy uzyskać należne odszkodowanie.tel.725 943 367 zadzwoń po darmową informację pomogę bez opłat

Avatar
ola / 7 stycznia 2014 o 17:37

A na cholere w tamtym miejscu ta choinka? Najgorsze miejsce na choinkę wszyscy ja szarpią, włażą do środka,! Kto odpowiada za te dekoracje? Nie mogą jej postawić na rondzie koło galeri S ?

Tak i niech zasłoni to całe i tak małe rondo, bo po co komu dobra widoczność na rondzie...

Avatar
Ola / 7 stycznia 2014 o 10:27
Jak to w Świdniku... nic ładnego długo nie będzie bo zaraz patologia gówniarska zniszczy. Tylko potem się słyszy, że u nas nigdy nic nie ma, że dziura, że syf i brud- nie ma dziwne jak sami sobie to psujemy.
Avatar
lolo / 31 grudnia 2013 o 17:59

nawet niepełnosprawni mają swoje prawa i to nie ich wina?

Avatar
printed pertalia / 31 grudnia 2013 o 16:22

Widocznie na choince brakowało żywego aniołka

Avatar
Rafi / 31 grudnia 2013 o 14:13
A na cholere w tamtym miejscu ta choinka? Najgorsze miejsce na choinkę wszyscy ja szarpią, włażą do środka,! Kto odpowiada za te dekoracje? Nie mogą jej postawić na rondzie koło galeri S ?
Avatar
durniu / 31 grudnia 2013 o 12:52

Chyba dawno Ch** nie dostałeś bo cwaniakujesz , chłopak sie pewnie dobrze bawił a to ze ty do  rozrywkowych nie nalezysz to mozesz tylko hejtowac.

To niech się bawi na swój koszt

Avatar
Aaa / 31 grudnia 2013 o 12:20

Chyba dawno Ch** nie dostałeś bo cwaniakujesz , chłopak sie pewnie dobrze bawił a to ze ty do  rozrywkowych nie nalezysz to mozesz tylko hejtowac.

Oo! haha i chyba na forum nawet kompan pijanego 19latka się odnalazł. 

Avatar
A / 31 grudnia 2013 o 12:18

Dokładnie, w pierwszej kolejności niech pokryją straty a w ramach zadośćuczynienia zasponsorują przyszłoroczną choinkę miejską. Przez rok czasu może uda im się uzbierać środki na ten cel. Nie odpuściłabym, w końcu to też dobro wspólne i dlaczego my mamy płacić za idiotów

Avatar
Gość / 31 grudnia 2013 o 12:16

a kto pokryje szkody? Oprócz więzienia powinien zapłacic za naprawe. i wybatożyc go na placu w południe w nowy Rok.

Chyba dawno Ch** nie dostałeś bo cwaniakujesz , chłopak sie pewnie dobrze bawił a to ze ty do  rozrywkowych nie nalezysz to mozesz tylko hejtowac.

Avatar
ela20110 / 8 stycznia 2014 o 20:28

Dzień Dobry!

Pomogę w odszkodowaniu,jeśli ktoś uległ Nasza firma jest rzetelna i pomaga osobom uzyskać należne odszkodowanie,90 tysięcy ponad osobom pomogliśmy uzyskać należne odszkodowanie.tel.725 943 367 zadzwoń po darmową informację pomogę bez opłat

Avatar
ola / 7 stycznia 2014 o 17:37

A na cholere w tamtym miejscu ta choinka? Najgorsze miejsce na choinkę wszyscy ja szarpią, włażą do środka,! Kto odpowiada za te dekoracje? Nie mogą jej postawić na rondzie koło galeri S ?

Tak i niech zasłoni to całe i tak małe rondo, bo po co komu dobra widoczność na rondzie...

Avatar
Ola / 7 stycznia 2014 o 10:27
Jak to w Świdniku... nic ładnego długo nie będzie bo zaraz patologia gówniarska zniszczy. Tylko potem się słyszy, że u nas nigdy nic nie ma, że dziura, że syf i brud- nie ma dziwne jak sami sobie to psujemy.
Avatar
lolo / 31 grudnia 2013 o 17:59

nawet niepełnosprawni mają swoje prawa i to nie ich wina?

Avatar
printed pertalia / 31 grudnia 2013 o 16:22

Widocznie na choince brakowało żywego aniołka

Avatar
Rafi / 31 grudnia 2013 o 14:13
A na cholere w tamtym miejscu ta choinka? Najgorsze miejsce na choinkę wszyscy ja szarpią, włażą do środka,! Kto odpowiada za te dekoracje? Nie mogą jej postawić na rondzie koło galeri S ?
Avatar
durniu / 31 grudnia 2013 o 12:52

Chyba dawno Ch** nie dostałeś bo cwaniakujesz , chłopak sie pewnie dobrze bawił a to ze ty do  rozrywkowych nie nalezysz to mozesz tylko hejtowac.

To niech się bawi na swój koszt

Avatar
Aaa / 31 grudnia 2013 o 12:20

Chyba dawno Ch** nie dostałeś bo cwaniakujesz , chłopak sie pewnie dobrze bawił a to ze ty do  rozrywkowych nie nalezysz to mozesz tylko hejtowac.

Oo! haha i chyba na forum nawet kompan pijanego 19latka się odnalazł. 

Avatar
A / 31 grudnia 2013 o 12:18

Dokładnie, w pierwszej kolejności niech pokryją straty a w ramach zadośćuczynienia zasponsorują przyszłoroczną choinkę miejską. Przez rok czasu może uda im się uzbierać środki na ten cel. Nie odpuściłabym, w końcu to też dobro wspólne i dlaczego my mamy płacić za idiotów

Avatar
Gość / 31 grudnia 2013 o 12:16

a kto pokryje szkody? Oprócz więzienia powinien zapłacic za naprawe. i wybatożyc go na placu w południe w nowy Rok.

Chyba dawno Ch** nie dostałeś bo cwaniakujesz , chłopak sie pewnie dobrze bawił a to ze ty do  rozrywkowych nie nalezysz to mozesz tylko hejtowac.

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!