środa, 21 marca 2018 r.

Świdnik

Pobiegaj po lotnisku w Świdniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 maja 2012, 17:43

Zwiedzający będą mogli z bliska zobaczyć, jak wygląda budynek terminalu pasażerskiego, a przedstawic
Zwiedzający będą mogli z bliska zobaczyć, jak wygląda budynek terminalu pasażerskiego, a przedstawic

W sobotę każdy będzie mógł zobaczyć powstające lotnisko, a przy okazji wziąć udział w XX Biegu Solidarności "Lubelski Lipiec ‘80”. Będzie to jedyna okazja, żeby przebiec się po płycie postoju samolotów.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu na Dzień Otwarty na terenie budowy portu lotniczego – mówi Piotr Jankowski, rzecznik PLL. – Będzie to także niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak powstaje największa inwestycja na Lubelszczyźnie, a przy okazji można będzie wziąć udział w prologu jubileuszowego Biegu Solidarności "Lubelski Lipiec ‘80”.

Autobus zabierze wszystkich chętnych z Lublina o godzinie 8.30 sprzed hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4, a ze Świdnika o 9.30 sprzed poczty przy ul. Niepodległości 13.

– Zwiedzający będą mogli z bliska zobaczyć, jak wygląda budynek terminalu pasażerskiego, a przedstawiciele portu opowiedzą o szczegółach dotyczących inwestycji i odpowiedzą na wszystkie pytania – dodaje Jankowski. – Będzie można obejrzeć pokaz sterowanych modeli samolotów, wystawę zdjęć oraz filmy promujące lubelskie lotnisko.

Bieg Solidarności wyruszy z lotniska o godzinie 10. Uczestnicy pobiegną wzdłuż płyty postoju samolotów, fragmentem drogi mełgiewskiej, a następnie przez Franciszków do placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku. Długość trasy to 3,5 km.

– To jedyna okazja, aby przebiec się po płycie postoju samolotów, czyli tzw. części airside lotniska. Zachęcam również do wzięcia udziału w głównym Biegu Solidarności. Ja na pewno wystartuję – deklaruje Grzegorz Muszyński, prezes PLL.

Na lotniskowy prolog biegu nie trzeba się zapisywać – to część pozakonkursowa, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni, niezależnie od tego, czy startują w głównej konkurencji.

O 11.30 w centrum Świdnika rozpocznie się konkursowa rywalizacja. Do przebiegnięcia będzie łącznie 14 km. – Zrobimy pętlę po Świdniku, której nigdy nie było. A meta będzie na stadionie MKS Start Lublin ok. godziny 13.15 – mówi Marek Wątorski, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność”.

Poza biegiem głównym odbędzie się też Bieg Ulicami Lublina podzielony na Bieg VIP-ów, Studentów, Młodzieży. Do przebiegnięcia będzie ok. 2,5 km od Placu Łokietka do Stadionu MKS Start Lublin. – Oprócz tego będzie konkurencja dla najmłodszych, czyli Bieg Krasnali, a także Bieg Niepełnosprawnych – mówi Wątorski.

Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe. Każdy uczestnik, który ukończy bieg, dostanie pamiątkowy dyplom, koszulkę, słodycze i wodę mineralną.

Zapisz się na bieg
Zapisy na XX Bieg Solidarności przyjmowane są w biurze zawodów do 1 czerwca. Zarząd Regionu Środkowowschodniego NSZZ Solidarność, Lublin ul. Królewska 3, niski parter, tel. 81/ 5320811, w 41 fax. 81/ 5323301, e-mail: bieg.lublin@solidarnosc.org.pl

Wyjazd na lotnisko
Autobus wyjedzie z Lublina o godzinie 8.30 sprzed hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4 (zapisy: 81 479 01 94), a ze Świdnika o 9.30 sprzed poczty przy ul. Niepodległości 13 (zapisy: 81 468 74 54, e-mail: portal@poczta.swidnik.pl).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Entuzjasta
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Entuzjasta
Entuzjasta (30 maja 2012 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rewelacyjny pomysł.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!