poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Świdnik

Pobiegnij po płycie powstającego lotniska

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 maja 2012, 16:37

Płyta postoju samolotów na lotnisku w Świdniku jest już gotowa. To stąd 2 czerwca o godzinie 10 wyst
Płyta postoju samolotów na lotnisku w Świdniku jest już gotowa. To stąd 2 czerwca o godzinie 10 wyst

Jubileuszowy XX Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec ‘80” rozpocznie się… na płycie postoju samolotów powstającego portu lotniczego. To okazja do zobaczenia historycznej budowy.

– Postanowiliśmy, że przy okazji jubileuszowego Biegu Solidarności będziemy promować powstające lotnisko – mówi Marek Wątorski, z-ca przewodniczącego Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność”.

– Dlatego prolog biegu odbędzie się na płycie postoju samolotów, przed terminalem. To nie będzie rywalizacja sportowa, ale takie radosne rozpoczęcie imprezy. Z lotniska przebiegniemy 3,5 km do placu Konstytucji w Świdniku – i to stamtąd rozpocznie się właściwy bieg.

Co ważne, na lotniskowy prolog biegu nie trzeba się zapisywać – to część pozakonkursowa, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni, niezależnie od tego, czy startują w konkurencji.

– To niepowtarzalna i być może jedyna okazja, by przebiec się po płycie postoju samolotów. Gdy lotnisko zostanie uruchomione, nie będzie możliwości swobodnego chodzenia w tym miejscu – mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Z lotniska biegacze wyruszą o godzinie 10 rano. Półtorej godziny później w centrum Świdnika rozpocznie się konkursowa rywalizacja. Do przebiegnięcia będzie łącznie 14 km. – Zrobimy pętlę po Świdniku, a meta będzie na stadionie MKS Start Lublin ok. godziny 13.15 – dodaje Wątorski.

Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy dyplom, koszulkę, słodycze i wodę mineralną.

• Poza biegiem głównym odbędzie się też Bieg Ulicami Lublina podzielony na Bieg VIP-ów, Studentów, Młodzieży. Do przebiegnięcia będzie ok. 2,5 km od placu Łokietka do Stadionu MKS Start Lublin.

• Oprócz tego będzie konkurencja dla najmłodszych, czyli Bieg Krasnali, a także Bieg Niepełnosprawnych.

Zapisz się na bieg

Zapisy prowadzi biuro zawodów od 21 maja do 1 czerwca 2012 r. Nie będą przyjmowane zgłoszenia w dniu zawodów. Trzeba się zgłosić osobiście lub pisemienie do Zarząd Regionu Środkowowschodniego NSZZ Solidarność, Lublin ul. Królewska 3 (tel. 81 5320811, w 41 fax. 81 5323301); e-mail: bieg.lublin@solidarnosc.org.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Paweł
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 maja 2012 o 07:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W nagrodę uścisk reki przez PREZIA. Żenada!
Rozwiń
Paweł
Paweł (18 maja 2012 o 08:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może by tak datę biegu podać...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!