czwartek, 25 maja 2017 r.

Świdnik

Policja w Świdniku liczy na wsparcie miasta. Prosi o 20 tys. zł

Dodano: 14 grudnia 2011, 17:39

Byłyby to trzy dwuosobowe patrole policji, które pełniłyby służbę w wyznaczonych miejscach m.in. w c
Byłyby to trzy dwuosobowe patrole policji, które pełniłyby służbę w wyznaczonych miejscach m.in. w c

W okresie wakacyjnym będą potrzebne dodatkowe patrole, a cześć funkcjonariuszy z tutejszej komendy zostanie skierowana na Euro 2012 – uważa świdnicka policja i apeluje do miasta o finansowe wsparcie.

– Komenda Powiatowa Policji w Świdniku wystosowała pismo do Urzędu Miasta Świdnik o sfinansowanie dodatkowych ponadnormatywnych patroli na terenie gminy – mówi mł. asp. Magdalena Szczepanowska, rzecznik prasowy świdnickim policjantów.

– Na podstawie analizy danych za 10 miesięcy tego roku doszliśmy do wniosku, że zwłaszcza w lecie jest potrzeba skierowania większej ilości policjantów na ulice. Wtedy dochodzi do większej ilości wykroczeń tj. spożywania alkoholu w miejscach publicznych, zakłócania ciszy nocnej czy niszczenia mienia.

Byłyby to trzy dwuosobowe patrole policji, które pełniłyby służbę w wyznaczonych miejscach m.in. w centrum miasta, w okolicy placów zabaw czy w parkach. Dodatkowi funkcjonariusze zostaliby skierowani na ulice trzy razy w tygodniu, w okresie od maja do września przyszłego roku.

W czerwcu część policjantów ze Świdnika zostanie oddelegowana do pełnienia służby podczas organizacji Euro 2012.

– Funkcjonariusze potrzebują pomocy z naszej strony. Co prawda my też tych pieniędzy nie mamy za dużo – zaznacza Tomasz Szydło, zastępca burmistrza Świdnika.

Mieszkańcy przyznają, że dodatkowe patrole to dobry pomysł.

– Zwłaszcza, jeśli policjanci byliby obecni w miejscach w których kręci się podejrzane towarzystwo, gdzie strach przejść samemu, zwłaszcza po zmroku. 20 tys. zł z przeznaczeniem na poprawę naszego bezpieczeństwa to nie jest jakaś zawrotna kwota. – uważa pani Ilona ze Świdnika.

Miasto zapowiada, że poprze prośbę policji, ale decyzję podejmą radni. – Uwzględnimy ten wniosek w ramach autopoprawki burmistrza do jego propozycji do budżetu na przyszły rok – zapewnia Artur Soboń, sekretarz Świdnika.

– Jest to jednak typowy przykład przesuwania wydatków państwa na samorządy. Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców nie należy do obowiązków gminy. Podejrzewam, że takich wniosków może być w przyszłości więcej.

Jeśli radni zgodzą się na przekazanie pieniędzy, dla świdnickich policjantów byłaby to okazja na zarobienie dodatkowych pieniędzy. – Te służby byłyby dodatkowo płatne. Policjanci pełniliby je w dni wolne od pracy – zaznacza przedstawiciela świdnickiej policji.
Czytaj więcej o:
kosmaty
Piotr
Mariusz
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

kosmaty
kosmaty (15 grudnia 2011 o 08:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hehehe. tak się sklada ze akurat tam gdzie coś się dzieje i naprawde ich potrzeba to nigdy nie przyjeżdzają. nie raz byłem świadkiem takich akcji. za to nasza policja bardzo lubi posiedzenia nocne koło hali targowej i kauflanda. dwa radiowozy obok siebie i śmichy chichy na całego
Rozwiń
Piotr
Piotr (15 grudnia 2011 o 07:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może nasza dzielna straż miejska w końcu się wykarze i coś zrobi dla naszego miasta
Rozwiń
Mariusz
Mariusz (14 grudnia 2011 o 23:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
po co to zwiększać patrole, w mieście jest bezpiecznie, a że ktoś sobie piwko wypije w parku za torami po 22 to komu to przeszkadza ? tam nikt w nocy nie chodzi poza młodzieżą, wole żeby tam spokojnie siedzieli niż siedzieli na osiedlu pod blokami pół nocy na ławkach i nie dawali spać ludziom (w lecie się zwykle śpi przy otwartych oknach i wszystko słychać) niech sobie piją w parku zamiast na osiedlach a policji nie zwiększałbym dochodów
Rozwiń
qote
qote (14 grudnia 2011 o 23:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najpierw chcą emerytur po przepracowaniu symbolicznego stażu pracy-podczas gdy reszta społeczeństwa musi na emeryturę zapracować.Teraz chcą dodatkowych pieniędzy.... Skandal! W taryfikatorze nie ma recepty jak się pieniądze zarabia?Przecież wasz taryfikator to najlepsze lekarstwo na logiczne myślenie.
Rozwiń
0 zł
0 zł (14 grudnia 2011 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To widzę, że za poważne sprawy chcą się wziąć. Nic innego nie robili tylko karali za głupoty, bo przy większej grupie i zdarzeniu boją się. Nie powinni dostać ani grosza, ale zapewne wtedy mandaty będą za wszystko żeby dostać premie...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24