środa, 21 marca 2018 r.

Świdnik

Umów na sprzątanie z powiatem nie będzie.
Władze starostwa zdecydowały odciąć się od porządkowania przystanków. Zajmą się tylko kontrolą ich czystości i sprawdzaniem czy wszędzie wiszą aktualne rozkłady jazdy. Nie będzie też zmian w kursowaniu busów. I na pewno wszyscy przewoźnicy będą odjeżdżać z dotychczasowych przystanków.

– Jeśli chcieliby zatrzymywać się tylko w jednym miejscu, trzeba byłoby zmienić całą organizację ruchu. A tego nie załatwi się od ręki – mówi Mirosław Król, starosta świdnicki – Zresztą na taki ruch inni przewoźnicy tylko czekają. To na pewno przysporzyłoby im klientów.
Problem pojawił się wraz z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym. Wcześniej przewoźnicy płacili za użytkowanie przystanku złotówkę za każdą pętlę (Świdnik–Lublin–Świdnik), a nowelizacja zniosła tę opłatę. Wtedy powiat zaproponował przewoźnikom opłatę tylko za sprzątanie wiat i wywieszanie zbiorczego rozkładu jazdy. Powoływał się na ustawę o zachowaniu czystości i porządku w gminach. Ostatecznie ustalono cenę na 50 groszy od pętli. Część przewoźników podpisała wtedy umowy.
– Myśmy od razu się zgodzili na taką opłatę – mówi Wiesława Filipowicz, prezes Stowarzyszenia Przewoźników Prywatnych. – Skupiamy 14 świdnickich przewoźników.
Ale Zarząd Powiatu anulował wszystkie zawarte do tej pory umowy. – Albo wszyscy podpiszą umowy, albo niech sami szukają firmy, która za nich posprząta – mówi Mirosław Król.
Starosta zapowiedział, że pracownicy powiatu będą sprawdzać czystość przystanków. Skontrolują też, czy na przystankach wiszą rozkład jazdy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!