wtorek, 20 lutego 2018 r.

Świdnik

Przebudowa dworca PKP, nowe stanowiska dla autobusów

Dodano: 8 lipca 2016, 12:04
Autor: aa

Świdniccy radni zgodzili się by miasto zawarło porozumienie, który uszczegóławia zasady współpracy w dwóch unijnych projektach partnerskich „Zielony LOF” i „Mobilny LOF”.

Głównym założeniem przedsięwzięcia „Mobilny LOF” jest poprawa mobilności transportowej i niskoemisyjności w Lubelskim Obszarze Funkcjonalnym m.in. poprzez rozbudowę sieci komunikacji publicznej połączonej z budową węzłów przesiadkowych i infrastruktury towarzyszącej.

W projekcie udział bierze 12 gmin – miasto Świdnik, Niemce (lider projektu), Głusk, Jastków, Konopnica, Lubartów, Miasto Lubartów, Mełgiew, Nałęczów, Niedrzwica Duża, Piaski i Wólka.

– Planowana jest przebudowa terenu obecnego dworca PKP gdzie zostaną zlokalizowane stanowiska dla autobusów, stworzenie bezpiecznego połączenia od wschodu jak również przebudowa skrzyżowania z ul. Klubową – wylicza Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju. – Powstanie też ciąg pieszo-rowerowy. Mam nadzieję, że wzdłuż ulicy Okulickiego aż do ul. Maczka, gdzie zostanie zbudowana kolejna stacja roweru miejskiego.
W planach jest też budowa oświetlenia.

– Łączna wartość tego zadania jeśli chodzi o wszystkich partnerów to kwota 87 mln zł. Na naszą gminę przypada ponad 10 mln zł – wylicza Piotrowicz. – Dofinansowanie, które uzyskamy, to 8 mln 760 tys. zł.

Drugi projekt, który Świdnik będzie realizować wspólnie z miastem Lubartów i gminami Niemce, Spiczyn i Wólka to „Zielony LOF”. Urząd Miasta w Świdniku chce zagospodarować zielone terenu wokół obiektów dawnego kompleksu sportowego Avii.

– Kolejny wytypowany teren jest pomiędzy Brzezinami, jak również wysypisko śmieci oraz teren bazy Pegimek – dodaje Piotrowicz.

Jeśli porozumienia między gminami zostaną podpisane, to będzie można przystąpić do dalszych działań. – Zajmiemy się przygotowaniem inwestycji pod kątem formalno-prawnym – zapowiada Piotrowicz.

Całkowita wartość projektu „Zielony LOF” to 20 mln zł, z czego ponad 4 mln zł jest przeznaczonych na inwestycje w Świdniku.

farbowany lis lewicy
Harnaś
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

farbowany lis lewicy
farbowany lis lewicy (16 lipca 2016 o 23:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I znowu solą w oczy powiatowi. Siedzi Białowąs i Osina i płaczą, że Jaksonowi i młodzieży wychodzi. Powiat się tylko promuje, a miasto robi! Zamiast czczego gadania (jak w powiecie) w mieście są konkrety!! Oby tak dalej, a młodość przywróci normalność w powiecie. Podziękujmy PSLowi Kołodziejczykowi, Platformesowi Białowąsowi i Czerwonemu Osinie!
Rozwiń
Harnaś
Harnaś (13 lipca 2016 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
teren zielony na byłym wysypisku. sztuka jest sztuka i strumieniem € płynie. lepiej niech dzekson z radkiem wy***a park mieszkańcom z lokalizacją w kol.krepiec
Rozwiń
Gość
Gość (9 lipca 2016 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na targowej latarnie beda?
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2016 o 21:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hamburk i tak będzie hamburkiem. Taka prawda.
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2016 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dojazd do pkp autobusem - 5 minut, pociag do lublina - 10 minut, latwa przesiadka na lubelskim pkp i dalsza jazda autobusem - 10 minut - i jestesmy w dowolnym miejscu w centrum lublina. Wystarczy zgrac wszystko w czasie i usprawnic komunikacje. DA SIE, trzymam kciuki za projekt
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!