środa, 13 grudnia 2017 r.

Świdnik

Przebudowa dworca PKP, nowe stanowiska dla autobusów

Dodano: 8 lipca 2016, 12:04
Autor: aa

Świdniccy radni zgodzili się by miasto zawarło porozumienie, który uszczegóławia zasady współpracy w dwóch unijnych projektach partnerskich „Zielony LOF” i „Mobilny LOF”.

Głównym założeniem przedsięwzięcia „Mobilny LOF” jest poprawa mobilności transportowej i niskoemisyjności w Lubelskim Obszarze Funkcjonalnym m.in. poprzez rozbudowę sieci komunikacji publicznej połączonej z budową węzłów przesiadkowych i infrastruktury towarzyszącej.

W projekcie udział bierze 12 gmin – miasto Świdnik, Niemce (lider projektu), Głusk, Jastków, Konopnica, Lubartów, Miasto Lubartów, Mełgiew, Nałęczów, Niedrzwica Duża, Piaski i Wólka.

– Planowana jest przebudowa terenu obecnego dworca PKP gdzie zostaną zlokalizowane stanowiska dla autobusów, stworzenie bezpiecznego połączenia od wschodu jak również przebudowa skrzyżowania z ul. Klubową – wylicza Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju. – Powstanie też ciąg pieszo-rowerowy. Mam nadzieję, że wzdłuż ulicy Okulickiego aż do ul. Maczka, gdzie zostanie zbudowana kolejna stacja roweru miejskiego.
W planach jest też budowa oświetlenia.

– Łączna wartość tego zadania jeśli chodzi o wszystkich partnerów to kwota 87 mln zł. Na naszą gminę przypada ponad 10 mln zł – wylicza Piotrowicz. – Dofinansowanie, które uzyskamy, to 8 mln 760 tys. zł.

Drugi projekt, który Świdnik będzie realizować wspólnie z miastem Lubartów i gminami Niemce, Spiczyn i Wólka to „Zielony LOF”. Urząd Miasta w Świdniku chce zagospodarować zielone terenu wokół obiektów dawnego kompleksu sportowego Avii.

– Kolejny wytypowany teren jest pomiędzy Brzezinami, jak również wysypisko śmieci oraz teren bazy Pegimek – dodaje Piotrowicz.

Jeśli porozumienia między gminami zostaną podpisane, to będzie można przystąpić do dalszych działań. – Zajmiemy się przygotowaniem inwestycji pod kątem formalno-prawnym – zapowiada Piotrowicz.

Całkowita wartość projektu „Zielony LOF” to 20 mln zł, z czego ponad 4 mln zł jest przeznaczonych na inwestycje w Świdniku.

farbowany lis lewicy
Harnaś
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

farbowany lis lewicy
farbowany lis lewicy (16 lipca 2016 o 23:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I znowu solą w oczy powiatowi. Siedzi Białowąs i Osina i płaczą, że Jaksonowi i młodzieży wychodzi. Powiat się tylko promuje, a miasto robi! Zamiast czczego gadania (jak w powiecie) w mieście są konkrety!! Oby tak dalej, a młodość przywróci normalność w powiecie. Podziękujmy PSLowi Kołodziejczykowi, Platformesowi Białowąsowi i Czerwonemu Osinie!
Rozwiń
Harnaś
Harnaś (13 lipca 2016 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
teren zielony na byłym wysypisku. sztuka jest sztuka i strumieniem € płynie. lepiej niech dzekson z radkiem wy***a park mieszkańcom z lokalizacją w kol.krepiec
Rozwiń
Gość
Gość (9 lipca 2016 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na targowej latarnie beda?
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2016 o 21:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hamburk i tak będzie hamburkiem. Taka prawda.
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2016 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dojazd do pkp autobusem - 5 minut, pociag do lublina - 10 minut, latwa przesiadka na lubelskim pkp i dalsza jazda autobusem - 10 minut - i jestesmy w dowolnym miejscu w centrum lublina. Wystarczy zgrac wszystko w czasie i usprawnic komunikacje. DA SIE, trzymam kciuki za projekt
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!