piątek, 23 lutego 2018 r.

Świdnik

Przedszkolaki, czeka was miesiąc tułaczki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2010, 20:42

Dzieci z "dwójki” w Świdniku dopiero w październiku pójdą do swojego przedszkola. Przy ulicy Okulickiego trwa generalny remont budynku.

Generalny remont Przedszkola nr 2 w Świdniku zgodnie z umową miał zakończyć się 31 sierpnia. Jednak od jakiegoś czasu było wiadomo, że wykonawca nie zdąży na czas. Dlatego we wrześniu dzieci nie będą bawić się i uczyć w budynku przy ulicy Okulickiego.

– Rodzice maluchów z niepokojem obserwują przeciągający się remont – mówi Mirosław Tarkowski, miejski radny.

– To prawda, że nie zdążyliśmy zakończyć prac do 1 września. Wszystko przez to, że były opóźnienia z przygotowaniem projektu. Wykonawca zapłacił za to kary – podkreśla Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika do spraw inwestycyjnych. – Jesteśmy ostrożnymi optymistami i sądzimy, że ze wszystkimi formalnościami uporamy się do końca września.

Miasto wprawdzie odbierze wkrótce budynek, ale żeby do przedszkola wróciły dzieci, trzeba uzyskać pozwolenia na jego użytkowanie. – Poinformowaliśmy rodziców o tej sytuacji – dodaje wiceburmistrz Radek.

– Wysłaliśmy listy do wszystkich rodziców z podpowiedzią, do których przedszkoli od 1 września można będzie zaprowadzać dzieci – wyjaśnia Tomasz Szydło, zastępca burmistrza Świdnika do spraw społecznych i oświatowych.

Najstarsze grupy zerówkowe będą przez miesiąc chodziły do Szkoły Podstawowej nr 7. Kolejne dzieci trafią do Przedszkola nr 3, gdzie maluchy dostaną do dyspozycji małą salę gimnastyczną.

Najmłodsze przedszkolaki zostaną przeniesione do Przedszkola nr 6. Natomiast dzieci, które zostały przyjęte do "dwójki” do grup pięciogodzinnych, będą chodzić do Przedszkola Integracyjnego nr 5. Wraz z dziećmi do innych placówek przez miesiąc będą chodzić ich wychowawczynie.

Po remoncie zmieni się wygląd zewnętrzny i otoczenie budynku przy ul. Okulickiego. Przedszkole zostało ocieplone i ogrodzone. Na maluchy będzie czekał nowy plac zabaw. W środku budynek również został odnowiony. Powstał w nim nowy oddział żłobkowy. Na jego potrzeby przygotowano dwie sale i zaplecze. Prowadzi do niego oddzielne wejście.

– Ale oddział żłobkowy zostanie uruchomiony dopiero po otwarciu przedszkola – zaznacza wiceburmistrz Szydło.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mama Pięciolatka
kami
amozetychcesz
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mama Pięciolatka
Mama Pięciolatka (6 września 2010 o 07:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten remont miał się odbyć już w 2009 roku, ale nie udało się znaleźć dla dzieci miejsca w innych placówkach. Uważam, ze wielkim + całego przedsięwzięcia jest powstanie drugiego oddziału żłobkowego. W informacji, którą otrzymaliśmy z UM jest wyraźnie napisane, ze przewiduje się, iż przedszkole zacznie działać dopiero od listopada. Zwracam również uwagę, iż zdjęcie pokazuje jedynie przybudówkę i wymienione okna - byłam tam w piątek i jeszcze nie jest ocieplone.
Rozwiń
kami
kami (2 września 2010 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szkoda, Ze te dzieci 5godzinne nie mają nic ciepłego do jedzenia. Muszą swoje nosić. A te co poszły do 7 nawet herbaty ciepłej nie dostają, a salka w której przebywają jest bez zabawek, kawałeczek chodnika więc na zabawe na podłodze lub odpoczynek nie ma mowy, a poza tym są tam tylko 4 godziny. To skandal!!!
Rozwiń
amozetychcesz
amozetychcesz (2 września 2010 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bzdury pleciesz sam czy ci kazano... nie masz dzieci
Rozwiń
achceszporyju
achceszporyju (2 września 2010 o 11:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze że robia remonty ,ogrodzenia budowy lotniska itp.A czy jest to czas przed wyborami czy nie malo co mnie interesuje jako mieszkańca tego miasteczka:)
Rozwiń
codi
codi (2 września 2010 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy tej i innych inwestycji nie można było zrealizować rok, dwa lata wcześniej, ale co tam, Panowie mają swoją strategię na rozwój miasta, mało związaną z potrzebami świdniczan. Najważniejsze aby pokazać się przed wyborami, a mieszkańcy niech się męczą i nie narzekają.... Szkoda dzieciaków...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!