Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

4 grudnia 2007 r.
15:06
Edytuj ten wpis

Przekształcają las, szacują grunty

0 7 A A

Las w Wilczych Dołach nie ma już statusu ochronnego, a tym samym wykup tych terenów pod lotnisko będzie o połowę tańszy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stosowną uchwałę podjęła właśnie Rada Miasta Świdnik. Podobną uchwałę podejmą w najbliższy czwartek radni gminy Wólka Lubelska.

- Ten fragment lasu nie stanowi strefy aktywnego wypoczynku mieszkańców ani terenu rekreacyjnego, z uwagi na gęste poszycie jest on trudno dostępny. Nie występuje tu starodrzew a jedynie tzw. krzaczowate odmiany drzew - przekonuje Piotr Jankowski, rzecznik spółki Port Lotniczy Lublin.

Tymczasem trwa wycena prywatnych gruntów, które będą potrzebne pod lotnisko. Rzeczoznawcy odwiedzają właścicieli i ustalają szacunkową wartość działek i domów przeznaczonych do wykupienia. Prace mają potrwać do 13 grudnia, a na początku przyszłego roku spółka rozpocznie wykup gruntów. (mag)

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jerry / 16 grudnia 2007 o 17:07
nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że nowoczesny samochód produkuje rocznie 5-6 ton CO2 ?
mamy nadmiar tlenu zdaje się wokolicach Lublina...
Avatar
jon / 16 grudnia 2007 o 17:05
Bill , nie wiesz ty czasem gdzię mająbyć sadzone te nowe drzewa ( 5 x 160 ha ) ?
Avatar
MEK / 5 grudnia 2007 o 22:50
Czy radni Świdnika i radni gminy Wólka działają swoimi decyzjami na niekorzyść mieszkańców, przecież dostaną o połowę mniej pieniędzy od Spółki Port Lotniczy.
Co ma mydło do powidła.
Avatar
Bill / 5 grudnia 2007 o 09:19
Najlepiej zgodnie z wytycznymi KE, województwo lubelskie przekształcić w województwo lasów państwowych.
I zwierzyna będzie miała schronienie, grzyby i jagody będą też rosły, a tlen bedziemy pakować w pudełka i eksportować na zachód.

PS. Jakbys miał jakiekolwiek pojęcie o inwestycjach w terenach zalesionych, to byś pewnie wiedział że za każde ścięte przedwcześnie drzewo nasadza się kilka nowych.

Pozdrawiam
Avatar
lipniak / 5 grudnia 2007 o 00:17
volv napisał:
to sie tam przeprowadz razem ze swoja rodzina. Proponuje zasadzic lasy na terenie calej Polski i zamieszkac jak pustelnik w puszczy.

[color="#008000"][/color][font="Palatino Linotype"][/font][size="4"][/size]Proponuje poprosic milosnikow suslow o osobiste wyciecie lasu
Avatar
volv / 4 grudnia 2007 o 22:30
unnick napisał:
Granda w biały dzień.
Dla ilu zwierząt może stanowić schronienie 1ha lasu?
Ile grzybów i jagód rośnie na 1 ha lasu?
Ile 1ha lasu produkuje tlenu?

A chcą wyciąć 160 hektarów!!!



to sie tam przeprowadz razem ze swoja rodzina. Proponuje zasadzic lasy na terenie calej Polski i zamieszkac jak pustelnik w puszczy.
Avatar
unnick / 4 grudnia 2007 o 20:53
Granda w biały dzień.
Dla ilu zwierząt może stanowić schronienie 1ha lasu?
Ile grzybów i jagód rośnie na 1 ha lasu?
Ile 1ha lasu produkuje tlenu?

A chcą wyciąć 160 hektarów!!!
Avatar
jerry / 16 grudnia 2007 o 17:07
nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że nowoczesny samochód produkuje rocznie 5-6 ton CO2 ?
mamy nadmiar tlenu zdaje się wokolicach Lublina...
Avatar
jon / 16 grudnia 2007 o 17:05
Bill , nie wiesz ty czasem gdzię mająbyć sadzone te nowe drzewa ( 5 x 160 ha ) ?
Avatar
MEK / 5 grudnia 2007 o 22:50
Czy radni Świdnika i radni gminy Wólka działają swoimi decyzjami na niekorzyść mieszkańców, przecież dostaną o połowę mniej pieniędzy od Spółki Port Lotniczy.
Co ma mydło do powidła.
Avatar
Bill / 5 grudnia 2007 o 09:19
Najlepiej zgodnie z wytycznymi KE, województwo lubelskie przekształcić w województwo lasów państwowych.
I zwierzyna będzie miała schronienie, grzyby i jagody będą też rosły, a tlen bedziemy pakować w pudełka i eksportować na zachód.

PS. Jakbys miał jakiekolwiek pojęcie o inwestycjach w terenach zalesionych, to byś pewnie wiedział że za każde ścięte przedwcześnie drzewo nasadza się kilka nowych.

Pozdrawiam
Avatar
lipniak / 5 grudnia 2007 o 00:17
volv napisał:
to sie tam przeprowadz razem ze swoja rodzina. Proponuje zasadzic lasy na terenie calej Polski i zamieszkac jak pustelnik w puszczy.

[color="#008000"][/color][font="Palatino Linotype"][/font][size="4"][/size]Proponuje poprosic milosnikow suslow o osobiste wyciecie lasu
Avatar
volv / 4 grudnia 2007 o 22:30
unnick napisał:
Granda w biały dzień.
Dla ilu zwierząt może stanowić schronienie 1ha lasu?
Ile grzybów i jagód rośnie na 1 ha lasu?
Ile 1ha lasu produkuje tlenu?

A chcą wyciąć 160 hektarów!!!



to sie tam przeprowadz razem ze swoja rodzina. Proponuje zasadzic lasy na terenie calej Polski i zamieszkac jak pustelnik w puszczy.
Avatar
unnick / 4 grudnia 2007 o 20:53
Granda w biały dzień.
Dla ilu zwierząt może stanowić schronienie 1ha lasu?
Ile grzybów i jagód rośnie na 1 ha lasu?
Ile 1ha lasu produkuje tlenu?

A chcą wyciąć 160 hektarów!!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 1 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 1

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 19 3

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 128 30

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 10

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 36 44

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 14 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 40 10

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 44 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!