poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Świdnik

Przyjechali z Dolnego Śląska za pracą. Dokonali dwóch brutalnych napadów

Dodano: 28 grudnia 2012, 16:43
Autor: er

Rafał D. usłyszał zarzut próby zabójstwa
Rafał D. usłyszał zarzut próby zabójstwa

Rafał D. i Bogdan K. przyjechali z Dolnego Śląska do woj. lubelskiego za pracą. W ponad tydzień dokonali dwóch brutalnych napadów.

30-letni Rafał D. usłyszał dzisiaj w prokuraturze zarzut próby zabójstwa taksówkarza. Jego kompan, 32-letni Bogdan K., udziału w tym napadzie. Świdnicka prokuratura wystąpiła o ich aresztowanie.

Jak już informowaliśmy mężczyźni zostali zatrzymani przez policję w środę w Dzierżoniowie. Jeden z nich wpadł, gdy jechał zrabowanym w Bychawie fiatem punto, drugi był w domu.

13 grudnia Rafał D. i Bogdan K. zamówili kurs taksówką z Lublina do Strzyżewic. Po dojechaniu w okolice miejscowości Rechta Bogdan K. wysiadł z samochodu. Rafał D. zaatakował kierowcę nożem. Omal nie poderżnął mu gardła. Taksówkarz nachylił się, dzięki czemu został zraniony w brodę. Uciekł z samochodu.

Bandyci odjechali autem. Porzucili je w Bychawie. Potem prawdopodobnie ukrywali się w tym miasteczku w pustym domu. 22 grudnia przyjechał tam mężczyzna, który doglądał domu. Bandyci związali go przewodem elektrycznym, poranili nożem. Zabrali mu pieniądze i dokumenty, po czym odjechali jego fiatem punto. Wrócili w swoje rodzinne strony.

- Policjanci powiązali te sprawy – informuje Janusz Wojtowicz z KWP w Lublinie. - Zebrane w sprawie dowody wskazywały, że związek ze sprawą mogą mieć dwaj mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego.

Dzisiaj w świdnickiej prokuraturze Rafał D. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa taksówkarza, napadu na tego mężczyznę oraz udziału w rabunku w Bychawie. Bogdan K. podejrzany jest o udział w obydwu tych napadach. Prokuratura uważa, że nie wiedział, że jego kompan zamierza zabić taksówkarza.

- Przyznali się do dokonania rozbojów, Rafał D. zaprzecza, że usiłował zabić taksówkarza – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
as
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 grudnia 2012 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zatrudnić za darmo do sprzątania ulic i batem przez łeb jak nie wykona.
Rozwiń
Gość
Gość (29 grudnia 2012 o 00:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='as' timestamp='1356728880' post='714242']
dajcie ludziom pracę i godną płacę a nie będą szukać lewego zarobku
[/quote]
Takie śmiecie zawsze będą szukać łatwego zarobku! Nawet jeśli obowiązywałby nakazy pracy!
Rozwiń
as
as (28 grudnia 2012 o 22:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dajcie ludziom pracę i godną płacę a nie będą szukać lewego zarobku
Rozwiń
Gość
Gość (28 grudnia 2012 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na Lubelszczyzne za praca..?

To chyba jakis niesmaczny zart.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24