Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

13 czerwca 2010 r.
20:50
Edytuj ten wpis

PZL: Cały Świdnik patrzy Włochom na ręce

0 29 A A

Dzisiaj związkowcy z PZL Świdnik uzgadniają z zarządem kryteria i warunki zwolnień grupowych w zakładzie. Tymczasem szefowie urzędów pracy w Świdniku i Lublinie już myślą, jak zabezpieczyć przyszłość zwalnianych pracowników. Ma ich być aż 450.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Właśnie jesteśmy w trakcie negocjacji z zarządem. A gdy toczą się rozmowy, nie można ujawnić ich szczegółów – uciął w piątek Ryszard Kość, przewodniczący zakładowej "Solidarności”.

Wiemy, że kontynuowane w poniedziałek rozmowy dotyczą tego, ilu pracowników i na jakich warunkach finansowych odejdzie z zakładu. Związkowcy ustalają też z zarządem kryteria, według których typowane będą osoby do zwolnień. Nie godzą się na te zaproponowane przez kierownictwo, m.in.: "Przebywanie na urlopach wychowawczych, trwających co najmniej 3 miesiące”, czy "Nieobecności w pracy (absencja chorobowa) w 2008 r., 2009 r., 2010 r. (…).”

Cały artykuł czytaj w Strefie Biznesu: Zwolnienia grupowe w PZL Świdnik: Co wywalczą związkowcy?

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 18 czerwca 2010 o 08:44
Tropiciel napisał:
Komuna się skończyła. Nie ma obowiązku zapewnienia pracy. Włosi kupili zakład po to żeby zarabiać a nie po to żeby dokładać do niego. Ale przeświadczenie że wszystko mi się należy to właśnie pozostało po komunie. Najłatwiej zwalać winę na innych .

miała z czego dokładać , widać
Avatar
swid / 15 czerwca 2010 o 10:45
A Polaczki nadal glosuja na Tuska i Komorowskiego- Panow cudotworcow to tylko ladnie mowic umieja.
Avatar
chrobry / 14 czerwca 2010 o 18:48
Gość napisał:
i to jest prawda- lincz jedyne wyjscie...

Możesz ich cmoknąć w odbyt...
Avatar
Gość / 14 czerwca 2010 o 17:32
Tomasz napisał:
[size=3][font="Arial Black"]NALEŻAŁO PATRZEĆ NA RĘCE DURNIOM CO SPRZEDALI WŁOCHOM PZL, ZAPROŚCIE ICH DO ŚWIDNIKA I ZRÓBCIE TO CO POWINNIŚCIE ZROBIĆ W IMIĘ 450 RODZIN KTÓRE STRACĄ ŹRÓDŁO DOCHODU! [/font][/size][color="#8B0000"][/color]

i to jest prawda- lincz jedyne wyjscie...
Avatar
100 g. / 14 czerwca 2010 o 15:29
Włosi w Lublinie słyną z budowy hali sportowej na Czubac tzw pająka. Świdnikowi również gratulujemy inwestora
Avatar
7 / 14 czerwca 2010 o 14:48
A ci którzy odeszli na świadczenia i z kasą to się uśmiechają. Są to znaczne zakładowe kacyki. Cytuję "Mam teraz sporą kasę a w firmie to przez te lata też się sporo zarobiło" A na pytanie dlaczego odszedłeś .... odpowiedź ..... skończyło się eldorado.
Avatar
50-latek / 14 czerwca 2010 o 14:18
malone napisał:
... rząd ma zasrany obowązek zapewnić obywatelom godną pracę...

Hmmm... marzy się Tobie powrót do PRL-u?? Wtedy były nawet nakazy pracy ale od 20 lat NIE MA obowiązku pracy!!! Walczyliśmy z socjalizmem bo się nam kapitalizm marzył - więc mamy to co chcieliśmy.
Avatar
7 / 14 czerwca 2010 o 13:36
I nic się makaroniarzom nie zrobi Zrobią to co chcą. A marionetka Majewski dlatego mafiozo trzyma morę w kubeł bo tak mu nakazują włosii Był pajacem i nim zostanie. Był tym co lizał jaja kolejnym rządom tak samo a nawet jeszcze więcej liże jaja włochom "Dobroduszny tłuścioch" (szara emminęciia) co nawet po firmie nie ruszał się na piechotę. Całkowity głupek a może nie ? A może chłopy róbta co chceta żebym nic o tym nie wiedział. I chłopy robiły kaszankę Na prawdę... do niedawnej chwili wierni pretorianie !!'. To było naprawdę państwo w państwie !!!!!!
I nic się makaroniarzom nie zrobi Zrobią to co chcą. A marionetka Majewski dlatego mafiozo trzyma morę w kubeł bo tak mu nakazują włosii Był pajacem i nim zostanie. Był tym co lizał jaja kolejnym rządom tak samo a nawet jeszcze więcej liże jaja włochom "Dobroduszny tłuścioch" (szara emminęciia) co nawet po firmie nie ruszał się na piechotę. Całkowity głupek a może nie ? A może chłopy róbta co chceta żebym nic o tym nie wiedział. I chłopy robiły kaszankę Na prawdę... do niedawnej chwili wierni pretorianie !!'. To było na... rozwiń
Avatar
nic / 14 czerwca 2010 o 13:28
Strajkowaliście że kumuchy podnieśli raz na 10 lat ceny gdzie wcześniej zapowiadali i wy cwoki stajkowaliście bo schabowy z drożal czego teraz nie strajkujecie prowadzą was na rzeź baranki boże głosujcie na kapitalistów bialych
Avatar
bezrobotny / 14 czerwca 2010 o 13:23
to samo będzie co Fabryką samochodów cięzarowych w Lublinie Sprzedana zostala Koreanczykom 5-lat ochrony i od 2000r. siedzi syndyk kasę trzepie a pracownicy lichej spółedce pracuja po 14 godzi jak ci sie nie podoba to zwolnij na twoje miejsce jest 50-ciu głupich polaczków
Avatar
jon / 18 czerwca 2010 o 08:44
Tropiciel napisał:
Komuna się skończyła. Nie ma obowiązku zapewnienia pracy. Włosi kupili zakład po to żeby zarabiać a nie po to żeby dokładać do niego. Ale przeświadczenie że wszystko mi się należy to właśnie pozostało po komunie. Najłatwiej zwalać winę na innych .

miała z czego dokładać , widać
Avatar
swid / 15 czerwca 2010 o 10:45
A Polaczki nadal glosuja na Tuska i Komorowskiego- Panow cudotworcow to tylko ladnie mowic umieja.
Avatar
chrobry / 14 czerwca 2010 o 18:48
Gość napisał:
i to jest prawda- lincz jedyne wyjscie...

Możesz ich cmoknąć w odbyt...
Avatar
Gość / 14 czerwca 2010 o 17:32
Tomasz napisał:
[size=3][font="Arial Black"]NALEŻAŁO PATRZEĆ NA RĘCE DURNIOM CO SPRZEDALI WŁOCHOM PZL, ZAPROŚCIE ICH DO ŚWIDNIKA I ZRÓBCIE TO CO POWINNIŚCIE ZROBIĆ W IMIĘ 450 RODZIN KTÓRE STRACĄ ŹRÓDŁO DOCHODU! [/font][/size][color="#8B0000"][/color]

i to jest prawda- lincz jedyne wyjscie...
Avatar
100 g. / 14 czerwca 2010 o 15:29
Włosi w Lublinie słyną z budowy hali sportowej na Czubac tzw pająka. Świdnikowi również gratulujemy inwestora
Avatar
7 / 14 czerwca 2010 o 14:48
A ci którzy odeszli na świadczenia i z kasą to się uśmiechają. Są to znaczne zakładowe kacyki. Cytuję "Mam teraz sporą kasę a w firmie to przez te lata też się sporo zarobiło" A na pytanie dlaczego odszedłeś .... odpowiedź ..... skończyło się eldorado.
Avatar
50-latek / 14 czerwca 2010 o 14:18
malone napisał:
... rząd ma zasrany obowązek zapewnić obywatelom godną pracę...

Hmmm... marzy się Tobie powrót do PRL-u?? Wtedy były nawet nakazy pracy ale od 20 lat NIE MA obowiązku pracy!!! Walczyliśmy z socjalizmem bo się nam kapitalizm marzył - więc mamy to co chcieliśmy.
Avatar
7 / 14 czerwca 2010 o 13:36
I nic się makaroniarzom nie zrobi Zrobią to co chcą. A marionetka Majewski dlatego mafiozo trzyma morę w kubeł bo tak mu nakazują włosii Był pajacem i nim zostanie. Był tym co lizał jaja kolejnym rządom tak samo a nawet jeszcze więcej liże jaja włochom "Dobroduszny tłuścioch" (szara emminęciia) co nawet po firmie nie ruszał się na piechotę. Całkowity głupek a może nie ? A może chłopy róbta co chceta żebym nic o tym nie wiedział. I chłopy robiły kaszankę Na prawdę... do niedawnej chwili wierni pretorianie !!'. To było naprawdę państwo w państwie !!!!!!
I nic się makaroniarzom nie zrobi Zrobią to co chcą. A marionetka Majewski dlatego mafiozo trzyma morę w kubeł bo tak mu nakazują włosii Był pajacem i nim zostanie. Był tym co lizał jaja kolejnym rządom tak samo a nawet jeszcze więcej liże jaja włochom "Dobroduszny tłuścioch" (szara emminęciia) co nawet po firmie nie ruszał się na piechotę. Całkowity głupek a może nie ? A może chłopy róbta co chceta żebym nic o tym nie wiedział. I chłopy robiły kaszankę Na prawdę... do niedawnej chwili wierni pretorianie !!'. To było na... rozwiń
Avatar
nic / 14 czerwca 2010 o 13:28
Strajkowaliście że kumuchy podnieśli raz na 10 lat ceny gdzie wcześniej zapowiadali i wy cwoki stajkowaliście bo schabowy z drożal czego teraz nie strajkujecie prowadzą was na rzeź baranki boże głosujcie na kapitalistów bialych
Avatar
bezrobotny / 14 czerwca 2010 o 13:23
to samo będzie co Fabryką samochodów cięzarowych w Lublinie Sprzedana zostala Koreanczykom 5-lat ochrony i od 2000r. siedzi syndyk kasę trzepie a pracownicy lichej spółedce pracuja po 14 godzi jak ci sie nie podoba to zwolnij na twoje miejsce jest 50-ciu głupich polaczków
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 0 1

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 0 6

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 0 28

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd 0 5

W czwartek sąd rejonowy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko 0 7

Puławscy urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami działek, na których jeszcze w tym roku może powstać nowe miejskie targowisko. Opcje są dwie: tymczasowy, tańszy obiekt na cudzej ziemi lub pozyskanie gruntu i budowa tego docelowego z pełnym wyposażeniem.

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 0 3

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 0 1

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 0 9

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 7

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 5

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 5