piątek, 23 lutego 2018 r.

Świdnik

PZL-Świdnik znowu państwowe?

Dodano: 15 lipca 2016, 13:19
Autor: jsz

Zakłady PZL Świdnik
Zakłady PZL Świdnik

Resort obrony zastanawia się nad przejęciem części udziałów w PZL-Świdnik – donosi „Gazeta Prawna”. Przedstawiciele ministerstwa mieli już w tej sprawie rozmawiać z przedstawicielami fabryki i jej właściciela, włoską grupą Leonardo.

Według GP, przejęcie miałoby to się odbyć poprzez wymianę akcji – część PZL przejąłby Skarb Państwa. Zakład zostałby wówczas włączony do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W zamian Włosi mieliby objąć część udziałów w polskim przemyśle obronnym. Plan ma wpisywać się w dotychczasowe deklaracje PiS, mówiące o repolonizacji przemysłu zbrojeniowego. Również Polska Grupa Zbrojeniowa wskazywała w swoich prezentacjach, że jest gotowa na przejęcie innych firm. Nacjonalizacja PZL miałaby wzmocnić kontrolę państwa nad produkcją uzbrojenia.

Kierownictwo PZL- Świdnik nie komentuje sprawy. Również przedstawiciele resortu obrony, w rozmowie z Gazetą Prawną, nie potwierdzili doniesień o planowanej nacjonalizacji fabryki. – Spotkanie sekretarza stanu w resorcie obrony narodowej dotyczące przejęcia udziałów PZL-Świdnik od Leonardo nie miało miejsca – powiedział Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON i dyrektor gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza.

Gazeta Prawna powołując się na „dwa niezależne źródła” przekonuje jednak, że rozmowy były prowadzone. Transakcja mogłaby dojść do skutku, gdyby MON zamówiło w Świdniku nowe śmigłowce AW149 lub zdecydowało się na modernizację użytkowanych już maszyn.

Czytaj więcej o: Świdnik PZL Świdnik
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
stryrany praca
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 stycznia 2017 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
śmiech na sali... Agusta Westland teraz jakieś Leonardo, kpiny i jaja, ciekawe co to ma na celu? a ludzi dalej się zwalnia po cichu...
Rozwiń
Gość
Gość (16 lipca 2016 o 22:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezes Pawlak z psl z rady nadzorczej lotniska zniesie embargo na eksport broni do okupantow Krymu i Świdnik znowu ruszy. Brawa dla zielonych towsrzyszy!
Rozwiń
stryrany praca
stryrany praca (15 lipca 2016 o 23:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ja czekam na te obiecane 100 milionów od solidaruchów z lat 80, bo teraz za robienie dzieci dają za darmo tj. 500+, a ja już za stary na robienie a wczesniej musiałem sam na swoje  zrobione dzieci pracować i niech mi teraz dadzą chociaż te obiecnae i nie zrealizowane 100 milionów. A w PL to chociaż pracownicy dostali pieniądze w związku z prywatyzacją i znowu mają być państwowei. Mnie kraj złamanego grosza za darmo nie dał. A tu jak nie kiedyś prywatyzacja to teraz rozmnażanie się.
Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2016 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak pamiętam to NSZZ jeździła do Warszawy żeby sprzedać Włochom
Rozwiń
Z wsiomiasta
Z wsiomiasta (15 lipca 2016 o 19:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam 52 akcje. Oczekuję propozycji. Np. od Antka z MON.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!