Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 grudnia 2010 r.
21:09
Edytuj ten wpis

Radni przełożyli pieniądze z budowy stadionu na Centrum Kultury

0 16 A A

Świdniccy radni dołożyli 2,5 mln zł na budowę Centrum Kultury. Dzięki temu będzie można ruszać z inwestycją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ponieważ nawet najtańsza oferta na budowę centrum, była wyższa niż przewidywał budżet, miasto miało dwa wyjścia. Unieważnić przetarg, albo dołożyć pieniędzy na inwestycję.

– Dodaliśmy 2,5 mln zł na budowę Centrum Kultury, aby ten przetarg rozstrzygnąć. Ta kwota umożliwi nam przyjęcie oferty najtańszego oferenta – mówi Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik. – Obecnie na ten cel mamy zagwarantowane w budżecie 12,5 mln zł. Ta kwota nie uwzględnia jednak wyposażenia obiektu, a jedynie prace budowlane.

Budowa świdnickiego Centrum Kultury będzie realizowana w dwóch etapach. Na początku zostanie dobudowany nowy budynek do już istniejącego kina LOT. Będzie miał ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Obiekt będzie bardzo nowoczesny. Powstanie przy nim 58 miejsc parkingowych. Dopiero później rozpocznie się modernizacja istniejącego budynku. Zostanie zachowana bryła i charakterystyczne elementy architektury z lat 60., m.in. mozaika na froncie kina. Oba budynki zostaną sobą połączone. Będzie tam miejsce dla wszystkich środowisk kulturalnych, teraz rozproszonych w trzech miejscach.

– Oferty zostały już otwarte, więc wiadomo, że 12,5 mln zł wystarczy na zawarcie umowy z firmą, która złożyła najtańszą ofertę i spełniła wszystkie wymagania. Umowa zostanie podpisana na przełomie grudnia i stycznia – zapowiada Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji w Urzędzie Miasta w Świdniku.

Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał dwa lata na przeprowadzenie całej inwestycji.
Kwota "dołożona” do przebudowy pochodzi m.in. z sumy zagwarantowanej na przebudowę stadionu miejskiego. – Ze stadionu przesunęliśmy 1 mln zł, a resztę z innych mniejszych inwestycji na lata 2011 i 2012. Zostaną zrealizowane później – wyjaśnia naczelnik Kurowska.

Po zmianie, na przebudowę stadionu w budżecie zostanie zagwarantowane 1,2 mln zł na przyszły rok i 6,5 mln zł na następny.

– Stadion to zadanie z gwiazdką, co oznacza, że jego realizacja zależy od dofinansowania z Unii. Złożyliśmy wniosek o fundusze, ale jeszcze nie został rozpatrzony – mówi Kurowska. – Na stadion potrzeba 17 mln zł, z czego 8 mln zł udziału własnego mamy zagwarantowane.

– Nie rezygnujemy z tej inwestycji. Nie mamy na razie dokumentacji tego obiektu i nie jesteśmy w stanie wydatkować pieniędzy na ten cel, dlatego ją przesuwamy – przekonuje Artur Soboń. – Stadion jest naszym oczkiem w głowie, jest częścią ogromnego projektu, na który chcemy pozyskać spore unijne dofinansowanie.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Arek / 10 stycznia 2011 o 18:15
Gdzie jest piłka? Gdzie siatkówka? zamiast tego same róźańcowe kółka...
Avatar
mietek / 9 stycznia 2011 o 04:23
pul ty dzeluwo nie usuwaj normalnych komentazy poz m.
Avatar
Mateusz / 9 stycznia 2011 o 02:57
twój komentarz można skomentować krótko - tak jak masz w nicku LOL
Avatar
lol / 5 stycznia 2011 o 12:13
[quote name='Naughty By Nature' timestamp='1293800756' post='414509']
Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
[/quote]

Gdyby nie pomysł w na wybudowanie tu WSK to Świdnik byłby zwykłą wsią - z resztą jest taką dalej, tyle że z kanalizacją i kilkoma drogami, wow i nawet galerie dla wieśniaków postawili, a stadion ? a komu on potrzebny? ,żeby Świdnickie dresy miały gdzie śpiewać jaka to Avia jest zajebista. Żal i kupa śmiechu !
[quote name='Naughty By Nature' timestamp='1293800756' post='414509']
Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
[/quote]

Gdyby nie pomysł w na wybudowanie tu WSK to Świdnik byłby zwykłą wsią - z resztą jest taką dalej, tyle że z kanalizacją i kilkoma drogami, wow i nawet... rozwiń
Avatar
dosyć oszukiania wyborców / 4 stycznia 2011 o 14:03
dajcie nam stadion, dajcie nam stadion, dajcie nam stadion bo spalimy ten je***y óżont mjasta
Avatar
Naughty By Nature / 31 grudnia 2010 o 14:05
[quote name='z Łęcznej' timestamp='1293709727' post='413843']
A po co Wam w Świdniku stadion?????????????
[/quote]


Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2010 o 11:10
[quote name='zbroja' timestamp='1293702358' post='413747']
Lubelszczyzna jak Rosja - biedna, bosa ale uzbrojona ..... w broń atomowo - kulturalną. Po co nam drogi, stadiony i biznes - bardziej potrzebne są przedstawienia kulturalne.
[/quote]
Widać brakuje już stanowisk kierowniczych w miejskich spółkach i trzeba stworzyć coś bezpiecznego, budżetowego, aby wybitni menadżerowie którzy dali dupy w biznesie ale należą do właściwej partii mieli za co żyć. A i radni mają zapewne w rodzinach wykształconych humanistycznie żądnych nowych wyzwań więc wszytko będzie hulać aż miło
[quote name='zbroja' timestamp='1293702358' post='413747']
Lubelszczyzna jak Rosja - biedna, bosa ale uzbrojona ..... w broń atomowo - kulturalną. Po co nam drogi, stadiony i biznes - bardziej potrzebne są przedstawienia kulturalne.
[/quote]
Widać brakuje już stanowisk kierowniczych w miejskich spółkach i trzeba stworzyć coś bezpiecznego, budżetowego, aby wybitni menadżerowie którzy dali dupy w biznesie ale należą do właściwej partii mieli za co żyć. A i radni mają zapewne w rodzinach wykształconych... rozwiń
Avatar
KIBIC / 31 grudnia 2010 o 08:05
Panie Jackson, do dymisji, tylko bajerować Pan umie i nic więcej,
Avatar
pablo / 30 grudnia 2010 o 19:15
Jak ciemny może być lud, żeby głosować na Sobonia? Popyt na głupotę tego człowieka chyba rośnie.
Co do szpitala. Ile razy można oddłużać Szpital i po co? Żeby odnowić za pieniądze lokalne, a potem skomercjalizować? Należy wywalić na zbity ryj dyrektora zoz i zatrudnić ekonomistę.
Nie dokończono szkoły muzycznej, a już będą budować dom kultury, po to żeby pociotki miały ciepłe posadki i głosowały na Jaksona i Sobonia.
Avatar
bzn / 30 grudnia 2010 o 14:17
CHCEMY STADIONU!

pozdrAVIAm

a ty ścierwo z Lecznej won
Avatar
Arek / 10 stycznia 2011 o 18:15
Gdzie jest piłka? Gdzie siatkówka? zamiast tego same róźańcowe kółka...
Avatar
mietek / 9 stycznia 2011 o 04:23
pul ty dzeluwo nie usuwaj normalnych komentazy poz m.
Avatar
Mateusz / 9 stycznia 2011 o 02:57
twój komentarz można skomentować krótko - tak jak masz w nicku LOL
Avatar
lol / 5 stycznia 2011 o 12:13
[quote name='Naughty By Nature' timestamp='1293800756' post='414509']
Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
[/quote]

Gdyby nie pomysł w na wybudowanie tu WSK to Świdnik byłby zwykłą wsią - z resztą jest taką dalej, tyle że z kanalizacją i kilkoma drogami, wow i nawet galerie dla wieśniaków postawili, a stadion ? a komu on potrzebny? ,żeby Świdnickie dresy miały gdzie śpiewać jaka to Avia jest zajebista. Żal i kupa śmiechu !
[quote name='Naughty By Nature' timestamp='1293800756' post='414509']
Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
[/quote]

Gdyby nie pomysł w na wybudowanie tu WSK to Świdnik byłby zwykłą wsią - z resztą jest taką dalej, tyle że z kanalizacją i kilkoma drogami, wow i nawet... rozwiń
Avatar
dosyć oszukiania wyborców / 4 stycznia 2011 o 14:03
dajcie nam stadion, dajcie nam stadion, dajcie nam stadion bo spalimy ten je***y óżont mjasta
Avatar
Naughty By Nature / 31 grudnia 2010 o 14:05
[quote name='z Łęcznej' timestamp='1293709727' post='413843']
A po co Wam w Świdniku stadion?????????????
[/quote]


Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2010 o 11:10
[quote name='zbroja' timestamp='1293702358' post='413747']
Lubelszczyzna jak Rosja - biedna, bosa ale uzbrojona ..... w broń atomowo - kulturalną. Po co nam drogi, stadiony i biznes - bardziej potrzebne są przedstawienia kulturalne.
[/quote]
Widać brakuje już stanowisk kierowniczych w miejskich spółkach i trzeba stworzyć coś bezpiecznego, budżetowego, aby wybitni menadżerowie którzy dali dupy w biznesie ale należą do właściwej partii mieli za co żyć. A i radni mają zapewne w rodzinach wykształconych humanistycznie żądnych nowych wyzwań więc wszytko będzie hulać aż miło
[quote name='zbroja' timestamp='1293702358' post='413747']
Lubelszczyzna jak Rosja - biedna, bosa ale uzbrojona ..... w broń atomowo - kulturalną. Po co nam drogi, stadiony i biznes - bardziej potrzebne są przedstawienia kulturalne.
[/quote]
Widać brakuje już stanowisk kierowniczych w miejskich spółkach i trzeba stworzyć coś bezpiecznego, budżetowego, aby wybitni menadżerowie którzy dali dupy w biznesie ale należą do właściwej partii mieli za co żyć. A i radni mają zapewne w rodzinach wykształconych... rozwiń
Avatar
KIBIC / 31 grudnia 2010 o 08:05
Panie Jackson, do dymisji, tylko bajerować Pan umie i nic więcej,
Avatar
pablo / 30 grudnia 2010 o 19:15
Jak ciemny może być lud, żeby głosować na Sobonia? Popyt na głupotę tego człowieka chyba rośnie.
Co do szpitala. Ile razy można oddłużać Szpital i po co? Żeby odnowić za pieniądze lokalne, a potem skomercjalizować? Należy wywalić na zbity ryj dyrektora zoz i zatrudnić ekonomistę.
Nie dokończono szkoły muzycznej, a już będą budować dom kultury, po to żeby pociotki miały ciepłe posadki i głosowały na Jaksona i Sobonia.
Avatar
bzn / 30 grudnia 2010 o 14:17
CHCEMY STADIONU!

pozdrAVIAm

a ty ścierwo z Lecznej won
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 1 2

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 8 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 188 6

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 3 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 4

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 2

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 9 1

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 3 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!