czwartek, 22 marca 2018 r.

Świdnik

Rodzina i Prawo do teczek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2006, 19:49
Autor: (kal)

Wczoraj świdniccy radni przegłosowali dokument, w którym wzywają Radę Ministrów i Parlament Rzeczpospolitej o jak najszybsze zmiany w ustawodawstwie lustracyjnym.

A chodzi o to, żeby każdy mógł zajrzeć do teczek osób pełniących funkcje publiczne – od samorządowców aż po prezydenta. Inicjatywa takiego dokumentu wyszła od radnych klubu Rodzina i Prawo.
– Teraz nasze stanowisko będzie przekazane rządowi i parlamentowi. Otrzymają je też media – mówi Andrzej Gumienniak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świdniku.
Radny nie ukrywa że uchwalone wczoraj stanowisko ma związek z sytuacją, w jakiej znalazła się Zyta Gilowska.
– O tym, żeby odtajnić teczki, mówiło się już wcześniej – zapewnia Andrzej Gumienniak. – Ale teraz ta cała sprawa ma swoją kulminację. Dlatego zaapelowaliśmy do władz państwowych o regulację prawną. Chcemy, żeby więcej nie powtórzyła się sytuacja, że ktoś wykorzystuje materiały zawarte w teczkach.
Radni w swym apelu odnieśli się bezpośrednio do sytuacji byłej wicepremier. „Sytuacja, w której Rzecznik Interesu Publicznego stawia zarzuty w oparciu o materiały, z którymi osoba zainteresowana nie może się zapoznać jest zwykłą niegodziwością” – napisano w stanowisku.
Nie wszyscy świdniccy radni poparli jednak ten dokument.
– Nie mieszajmy się w kompetencje ustawodawcy – wzywał swych kolegów Jakub Osina.
Pomimo to stanowisko zostało przyjęte. „Za” głosowało dziesięciu spośród 15 radnych obecnych na sali. Jeden był „przeciw” i jeden wstrzymał się od głosu. Trzech radnych w ogóle nie zagłosowało.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!