Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

2 stycznia 2011 r.
19:05
Edytuj ten wpis

Rosną ceny za grób na cmentarzu

0 9 A A
Podwyżkę opłat miasto tłumaczy wzrostem kosztów utrzymania cmentarza (Maciej Kaczanowski)
Podwyżkę opłat miasto tłumaczy wzrostem kosztów utrzymania cmentarza (Maciej Kaczanowski)

W Świdniku po 13 latach zmieniono opłaty za miejsca pochówku. Od stycznia, w zależności od wielkości grobu, zapłacimy od 50 do 100 proc. więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obecnie za grób 4-miejscowy trzeba będzie zapłacić 500 zł plus VAT. Do tej pory opłata wynosiła 200 zł. Grób 3-miejscowy to teraz koszt 300 zł plus VAT (przed podwyżką 200 zł). Miejsce pochówku na 2 miejsca kosztuje 250 zł plus VAT (wcześniej 100 zł), a na 1 miejsce – 200 zł plus VAT (wcześniej 100 zł). Można też dodatkowo za 300 zł plus VAT wykupić grób przy alei głównej.

– To są opłaty jednorazowe za korzystanie z grobu przez 25 lat. Podwyższona zostanie także opłata za wjazd na teren cmentarza z 10 zł do 30 zł – mówi Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji w Urzędzie Miasta Świdnik.
Poprzednie opłaty zostały ustalone 13 lat temu.

– Do tej pory były one wystarczające, ale cmentarz bardzo się powiększył. A to spowodowało, że jest coraz więcej nieczystości, więc koszt utrzymana cmentarza znacznie wzrósł – wyjaśnia naczelnik Kurowska. – Do tego należy doliczyć energię elektryczną, bo cmentarz jest oświetlony oraz zużycie wody, z której korzystają osoby odwiedzające groby bliskich.

Z tego powodu dotychczasowe opłaty przestały być wystarczające. Poza tym gmina planuje rozbudowę cmentarza i w tym celu dokupiła kolejne działki, co również rodzi dodatkowe koszty.

– W 2010 roku zleciliśmy wykonanie dokumentacji projektowej na zagospodarowanie tego terenu. W tym roku wykonamy m.in. kosztorys, żeby w kolejnych latach rozpocząć budowę – podkreśla Kurowska. – Musimy to zrobić, bo zaczyna brakować miejsc pochówku. Do końca 2011 roku są one zabezpieczone, później może być problem.

Tereny, o które zostanie poszerzony cmentarz, znajdują się tuż za nim. Jest to niecka, którą trzeba będzie wypełnić ziemią. Później konieczne będzie wykonanie kanalizacji deszczowej.

– Zostanie wybudowany niewielki budynek administracyjny. Cmentarz zostanie odwodniony i ogrodzony. Powstanie sieć wodociągowa – mówi naczelnik Kurowska. Będą też dojazdy do kwater i alejki. Główne ciągi zostaną oświetlone.

W koncepcji zagospodarowania tego terenu znajdzie się na pewno kolumbarium. – Miejsca na urny zostaną wyznaczone w kilku miejscach – dodaje Kurowska.

– Bardzo dobry pomysł z tym kolumbarium. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele miejsca. Poza tym, obecnie coraz więcej osób wybiera ten sposób pochówku – uważa pani Monika ze Świdnika.
Na razie nie wiadomo, ile rozbudowa cmentarza będzie kosztować. Dowiemy się tego, gdy powstanie kosztorys.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
doris1 / 5 stycznia 2011 o 19:28
jedzie trupem!!!
ekipy zamykające groby powinny robić to staranniej!!!
w lecie, jak są upały to na cmentarzu czuć trupi odór!!!!!
powinna być spalarnia ciał!!!
kto jest za?????
Avatar
pablo / 3 stycznia 2011 o 22:47
Pan sekretarz Rady Miasta Artur Soboń na pytanie dlaczego drożeją opłaty za cmentarz błysnął odpowiedzią cytuję: [size="7"]"bo rośnie popyt"[/size]. Gratuluję wyborcom świetnego wyboru
Avatar
Wiesława / 3 stycznia 2011 o 19:19
To jeszcze nie jest drogo. W Lubartowie na cmentarzu parafialnym 3 lata temu zapłaciłam 3000 zł.
Avatar
luiza / 3 stycznia 2011 o 15:49
Od dawna ten temat mnie frapuje . Mam na myśli stale rosnące koszty pochówku .I tak się jakoś dzieje , że zawsze
dziwnym trafem te koszty są wprost proporcjonalne do wysokości aktualnego zasiłku pogrzebowego .
Tak się pechowo składa , że na przestrzeni minionych kilkunastu lat odeszło parę bardzo bliskich mi osób .
Koszty tych pogrzebów musiałam pokryć w całości , lub w znacznej wysokości .
I wiecie co zauważyłam ? Zasiłek pogrzebowy NIGDY nie wystarczał mi /czy nam/ na pokrycie tych kosztów .
A w tym czasie były 3 czy 4 różne - rosnące - stawki .
Zwiększony zasiłek NATYCHMIAST powodował wzrost cen pochówku .
No i teraz zastanawiam się jak te koszty będą się kształtowały ?
Czy też dopasują się do wysokości zasiłku ????????
Od dawna ten temat mnie frapuje . Mam na myśli stale rosnące koszty pochówku .I tak się jakoś dzieje , że zawsze
dziwnym trafem te koszty są wprost proporcjonalne do wysokości aktualnego zasiłku pogrzebowego .
Tak się pechowo składa , że na przestrzeni minionych kilkunastu lat odeszło parę bardzo bliskich mi osób .
Koszty tych pogrzebów musiałam pokryć w całości , lub w znacznej wysokości .
I wiecie co zauważyłam ? Zasiłek pogrzebowy NIGDY nie wystarczał mi /czy nam/ na pokrycie tych kosztów .
A w tym czasie by... rozwiń
Avatar
kubeba / 3 stycznia 2011 o 14:09
"Rosną ceny za grób na cmentarzu"...a zasiłki pogrzebowe zmalały niemal że o połowę.
Nie zdziwmy się jeżeli w lesie znajdziemy już nie tylko starą zużytą pralkę ale i zużytego dziadka.POlityka w odPOwiednim wydaniu może zmienić nasze całe dotychczasowe życie; obyczaje,świętości,zachowania i tradycje.Bez wybuchu armat możemy przestać być właścicielami ojcowizn. Wystarczy,że nam ustanowią odpowiednie stawki podatkowe i płace minimalne. Wyrzekniemy się posiadania nawet "malucha"-wystarczy ,że wzrosną koszty paliwa i ubezpieczeń a zarabiać będziemy jak do tej pory 350 € /mc.Dziadzio z babcią już nie przepiszą w spadku mieszkania wnuczkowi bo będą go musiały oddać bankom aby nie umrzeć z głodu.Wnuczek z kolei nie kupi mieszkania za zarobione 1500 PLN. I koło się zamyka.Pytanie....czy trzeba;armat,bomb,samolotów,atomów aby kogoś pozbawić ojczyzny ? Nieeeee,wystarczy mieć trochę pieniędzy aby przekupić sprzedajnych POlityków a ci uchwalą odpowiednie prawo które takimi mechanizmami pozwoli diasporom przejąć ich kraj.("co nam hańba gdy talary mają większy kurs od wiary")
Szymon Peres dobrze wiedział co mówi w 2007 r na Forum Ekonomicznym w Tel Awivie, a to czym zastąpili napis POLSKA na mapie urzednicy Urzędu Marszalkowskiego w Lublinie to wcale nie było pozbawione sensu.
I jeszcze jedno -nikt kto umie trzeźwo patrzeć nie ptępi Putina za to jak postąpił z Chodorkowskim...pokumajcie.
Polska 40 mln.kraj i nie stać jej na zakup odpowiedniego samolotu dla rządu-chociaż mamy
miedź,węgiel,urodzajne gleby ?.A taki Izrael który ma jedynie zielone grejfruty...połowa ludzi służy w armii a druga bezustannie czyta torę,kupuje całą eskadrę najnowocześniejszych samolotów bojowych ? No a teraz POdopieczni Tuska,Rostowskiego,Kopaczowej,Fedakowej i Boniego POdumajcie o perspektywie -eutanazja i BAKUTIL ,bo z Życimskim nie potargujecie i cena pod M-1 lub rodzinne M-2 będzie wysoka. Tak na marginesie -ciekawy jestem ile Ratuszowi płaci podatku Litman Roman za "latyfundia" w obrębie ulic;Unickiej,Walecznych,Podmiejskiej i za wiele jeszcze takich miejsc gdzie gojom wstęp wzbroniony ? .
"Rosną ceny za grób na cmentarzu"...a zasiłki pogrzebowe zmalały niemal że o połowę.
Nie zdziwmy się jeżeli w lesie znajdziemy już nie tylko starą zużytą pralkę ale i zużytego dziadka.POlityka w odPOwiednim wydaniu może zmienić nasze całe dotychczasowe życie; obyczaje,świętości,zachowania i tradycje.Bez wybuchu armat możemy przestać być właścicielami ojcowizn. Wystarczy,że nam ustanowią odpowiednie stawki podatkowe i płace minimalne. Wyrzekniemy się posiadania nawet "malucha"-wystarczy ,że wzrosną koszty paliwa i ub... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2011 o 14:06
Wszystko chcecie za darmo, za darmo, za darmo.....
Matka czy ojciec przez całe życie zasłużyli sobie na to byście ich godnie pochowali.
Trzeba myśleć wcześniej o tym.
Avatar
marabut / 3 stycznia 2011 o 13:49
Bandzior Tusk zabrał od marca ponad dwa tys. za pogrzeb, a opłaty za grób wzrastają o od 50 do 250% (o VAcie nie wspomnę). Redaktor jak zwykle nie analfabeta to nieliczaty. cyt. "Miejsce pochówku na 2 miejsca kosztuje 250 zł plus VAT (wcześniej 100 zł),?????????????????
Avatar
crx / 3 stycznia 2011 o 13:00
"Są ludy dojrzałe do śmierci,są ludy niedorosłe do życia...."-śp.Jacek Kaczmarski wiedział co pisze....!!!
Avatar
ania / 3 stycznia 2011 o 12:36
Szanowny czytelniku. U mnie w parafii grub murowany 2 miejscowy kosztuje 2100zł a do tego placowe uiszczane u księdza to 100zl na 25 lat. Poza tym jeżeli firma przywozi pomnik do zestawienia to trzeba zapłacić wjazdowe na cmentarz w wysokośći 50zł. I proszę mi teraz powiedziec na co starcza taki zasiłek pogrzebowy?
Avatar
doris1 / 5 stycznia 2011 o 19:28
jedzie trupem!!!
ekipy zamykające groby powinny robić to staranniej!!!
w lecie, jak są upały to na cmentarzu czuć trupi odór!!!!!
powinna być spalarnia ciał!!!
kto jest za?????
Avatar
pablo / 3 stycznia 2011 o 22:47
Pan sekretarz Rady Miasta Artur Soboń na pytanie dlaczego drożeją opłaty za cmentarz błysnął odpowiedzią cytuję: [size="7"]"bo rośnie popyt"[/size]. Gratuluję wyborcom świetnego wyboru
Avatar
Wiesława / 3 stycznia 2011 o 19:19
To jeszcze nie jest drogo. W Lubartowie na cmentarzu parafialnym 3 lata temu zapłaciłam 3000 zł.
Avatar
luiza / 3 stycznia 2011 o 15:49
Od dawna ten temat mnie frapuje . Mam na myśli stale rosnące koszty pochówku .I tak się jakoś dzieje , że zawsze
dziwnym trafem te koszty są wprost proporcjonalne do wysokości aktualnego zasiłku pogrzebowego .
Tak się pechowo składa , że na przestrzeni minionych kilkunastu lat odeszło parę bardzo bliskich mi osób .
Koszty tych pogrzebów musiałam pokryć w całości , lub w znacznej wysokości .
I wiecie co zauważyłam ? Zasiłek pogrzebowy NIGDY nie wystarczał mi /czy nam/ na pokrycie tych kosztów .
A w tym czasie były 3 czy 4 różne - rosnące - stawki .
Zwiększony zasiłek NATYCHMIAST powodował wzrost cen pochówku .
No i teraz zastanawiam się jak te koszty będą się kształtowały ?
Czy też dopasują się do wysokości zasiłku ????????
Od dawna ten temat mnie frapuje . Mam na myśli stale rosnące koszty pochówku .I tak się jakoś dzieje , że zawsze
dziwnym trafem te koszty są wprost proporcjonalne do wysokości aktualnego zasiłku pogrzebowego .
Tak się pechowo składa , że na przestrzeni minionych kilkunastu lat odeszło parę bardzo bliskich mi osób .
Koszty tych pogrzebów musiałam pokryć w całości , lub w znacznej wysokości .
I wiecie co zauważyłam ? Zasiłek pogrzebowy NIGDY nie wystarczał mi /czy nam/ na pokrycie tych kosztów .
A w tym czasie by... rozwiń
Avatar
kubeba / 3 stycznia 2011 o 14:09
"Rosną ceny za grób na cmentarzu"...a zasiłki pogrzebowe zmalały niemal że o połowę.
Nie zdziwmy się jeżeli w lesie znajdziemy już nie tylko starą zużytą pralkę ale i zużytego dziadka.POlityka w odPOwiednim wydaniu może zmienić nasze całe dotychczasowe życie; obyczaje,świętości,zachowania i tradycje.Bez wybuchu armat możemy przestać być właścicielami ojcowizn. Wystarczy,że nam ustanowią odpowiednie stawki podatkowe i płace minimalne. Wyrzekniemy się posiadania nawet "malucha"-wystarczy ,że wzrosną koszty paliwa i ubezpieczeń a zarabiać będziemy jak do tej pory 350 € /mc.Dziadzio z babcią już nie przepiszą w spadku mieszkania wnuczkowi bo będą go musiały oddać bankom aby nie umrzeć z głodu.Wnuczek z kolei nie kupi mieszkania za zarobione 1500 PLN. I koło się zamyka.Pytanie....czy trzeba;armat,bomb,samolotów,atomów aby kogoś pozbawić ojczyzny ? Nieeeee,wystarczy mieć trochę pieniędzy aby przekupić sprzedajnych POlityków a ci uchwalą odpowiednie prawo które takimi mechanizmami pozwoli diasporom przejąć ich kraj.("co nam hańba gdy talary mają większy kurs od wiary")
Szymon Peres dobrze wiedział co mówi w 2007 r na Forum Ekonomicznym w Tel Awivie, a to czym zastąpili napis POLSKA na mapie urzednicy Urzędu Marszalkowskiego w Lublinie to wcale nie było pozbawione sensu.
I jeszcze jedno -nikt kto umie trzeźwo patrzeć nie ptępi Putina za to jak postąpił z Chodorkowskim...pokumajcie.
Polska 40 mln.kraj i nie stać jej na zakup odpowiedniego samolotu dla rządu-chociaż mamy
miedź,węgiel,urodzajne gleby ?.A taki Izrael który ma jedynie zielone grejfruty...połowa ludzi służy w armii a druga bezustannie czyta torę,kupuje całą eskadrę najnowocześniejszych samolotów bojowych ? No a teraz POdopieczni Tuska,Rostowskiego,Kopaczowej,Fedakowej i Boniego POdumajcie o perspektywie -eutanazja i BAKUTIL ,bo z Życimskim nie potargujecie i cena pod M-1 lub rodzinne M-2 będzie wysoka. Tak na marginesie -ciekawy jestem ile Ratuszowi płaci podatku Litman Roman za "latyfundia" w obrębie ulic;Unickiej,Walecznych,Podmiejskiej i za wiele jeszcze takich miejsc gdzie gojom wstęp wzbroniony ? .
"Rosną ceny za grób na cmentarzu"...a zasiłki pogrzebowe zmalały niemal że o połowę.
Nie zdziwmy się jeżeli w lesie znajdziemy już nie tylko starą zużytą pralkę ale i zużytego dziadka.POlityka w odPOwiednim wydaniu może zmienić nasze całe dotychczasowe życie; obyczaje,świętości,zachowania i tradycje.Bez wybuchu armat możemy przestać być właścicielami ojcowizn. Wystarczy,że nam ustanowią odpowiednie stawki podatkowe i płace minimalne. Wyrzekniemy się posiadania nawet "malucha"-wystarczy ,że wzrosną koszty paliwa i ub... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2011 o 14:06
Wszystko chcecie za darmo, za darmo, za darmo.....
Matka czy ojciec przez całe życie zasłużyli sobie na to byście ich godnie pochowali.
Trzeba myśleć wcześniej o tym.
Avatar
marabut / 3 stycznia 2011 o 13:49
Bandzior Tusk zabrał od marca ponad dwa tys. za pogrzeb, a opłaty za grób wzrastają o od 50 do 250% (o VAcie nie wspomnę). Redaktor jak zwykle nie analfabeta to nieliczaty. cyt. "Miejsce pochówku na 2 miejsca kosztuje 250 zł plus VAT (wcześniej 100 zł),?????????????????
Avatar
crx / 3 stycznia 2011 o 13:00
"Są ludy dojrzałe do śmierci,są ludy niedorosłe do życia...."-śp.Jacek Kaczmarski wiedział co pisze....!!!
Avatar
ania / 3 stycznia 2011 o 12:36
Szanowny czytelniku. U mnie w parafii grub murowany 2 miejscowy kosztuje 2100zł a do tego placowe uiszczane u księdza to 100zl na 25 lat. Poza tym jeżeli firma przywozi pomnik do zestawienia to trzeba zapłacić wjazdowe na cmentarz w wysokośći 50zł. I proszę mi teraz powiedziec na co starcza taki zasiłek pogrzebowy?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!