wtorek, 20 marca 2018 r.

Świdnik

Są dotacje na drogi w powiecie świdnickim

Dodano: 16 września 2016, 08:44
Autor: aa

Uwaga kierowcy. Samorządowcy planują przebudować drogi – Minkowice- Wierzchowiska oraz Biskupice-Fajsławice i Biskupice-Trawniki. Będą się też starać o dofinansowanie z rządowego programu. Radni poparli te plany.

Jak zapowiedział podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Świdniku Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki dziś zostaną złożone dwa wnioski o dofinansowanie do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pierwszy z nich dotyczy przebudowy drogi powiatowej Biskupice-Fajsławice (na odcinku o długości 680 m) i drogi powiatowej Biskupice-Trawniki (o długości ponad 2,713 km).

Jest planowana m.in. budowa ronda na skrzyżowaniu tych dwóch dróg, co ma poprawić bezpieczeństwo. Ma też skrócić się czas dojazdu do Zespołu Placówek Oświatowych w Trawnikach. Zaplanowana przebudowa stanowi kontynuację zakończonych w 2014 roku prac m.in. remontowych.

Na ten cel zostało zapisanych w budżecie powiatu blisko 4 mln zł. Nieco więcej, bo prawie 4,4 mln zł rada zabezpieczyła w tegorocznym budżecie powiatu na przebudowę drogi Minkowice- Wierzchowiska.

Dzięki tej inwestycji będzie możliwie przekierowani lokalnego ruchu z terenów gmin Mełgiew i Piaski położonych po północnej stronie drogi ekspresowej Lublin-Piaski na stronę przeciwną tej ekspresówki. Skróci się również dojazd do m.in. Zespołu Szkół w Bystrzejowicach i przychodni zdrowia w tej miejscowości. Będzie to również kontynuacja już wcześniej rozpoczętych prac.
O drogowych inwestycjach, które miałby być wykonane w ramach tego samego rządowego programu było na sesji więcej.

Wczoraj radni zgodzili się bowiem na przekazanie dotacji celowej trzem gminom – Mełgiew (459 tys. zł), Piaski (290 tys. zł) i Rybczewice (120 tys. zł).

– Ma to pomóc w aplikowaniu o środki zewnętrze i zdobyciu większej ilości punktów – wyjaśniał starosta świdnicki.

Chodzi również o dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

W przypadku Mełgwi chodzi o budowę trzech ulic – Wyspiańskiego, Niemcewicza i Morsztyna. Także na trzech drogach gmina Piaski chce poprawiać bezpieczeństwo. – Są to ulice – Braci Spozów, Rynek i Spółdzielcza – wyliczał Marcin Najda, przewodniczący Rady Powiatu w Świdniku i jednocześnie sekretarz gminy Piaski. – Ulica Braci Spozów jest drogą dojazdową do ośrodka zdrowia, policji i powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W przypadku gminy Rybczewice urzędnicy chcą przebudować około kilometrowy odcinek drogi gminnej w miejscowości Rybczewice Drugie. 

Użytkownik niezarejestrowany
asia
Nie farbowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 czerwca 2017 o 23:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
komuchy z zsl trzesą portkami - wybory ich zmiotą jak komuchów z sld
Rozwiń
asia
asia (23 stycznia 2017 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ej, to skąd zaczyna sie droga Biskupice - Fajsławice, tyle lat tu mieszkam chyba coś mnie ominęło
Rozwiń
Nie farbowany
Nie farbowany (21 września 2016 o 22:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najwyższy czas rozliczyć Osinę. Co z drogami powiatowymi: Kusocińskiego, Krepiecką, Armii Krajowej, gen. Maczka?? Co z obiecanym basenem przy PCEZ?? Co z Dworcową? Co z rowerowym połączeniem z Mełgwią? Czy lekarstwem na wszystko ma być wywoływanie wojny z Pisem? Król chociaż dobrze żył że wszystkimi! Czy jedyną zrealizowaną obietnicą Osiny będzie zatrudnienie Wilka, Sadło, Kruczkowej, Szczerby i Lubasia? Osino weź się do roboty! Sadło zakasaj rękawy i zasuwaj! Cały ŚWS do roboty darmozjady!
Rozwiń
Gość
Gość (21 września 2016 o 07:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Doskonale - nazwiska, stołki i przy wyborach w razie kolesiostwa i nepotyzmu ... kopa w d.
Rozwiń
sąsiad eli
sąsiad eli (20 września 2016 o 22:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dotacje to będą, jak powiat nie spieprzy jak w przypadku dofinansowania na Krzesimów. Znajdźcie jedną drogę w Świdniku o którą stara się obecny zarząd. Nie ma takiej! Kołodziejczyk ciągnie kasę w teren ale co najlepsze nie swoją a gminna. PSL traci w terenie więc musi za kasę gminną robić drogi powiatowe. Bo jak prze...rzą to w 2018 stracą stołki i koryto. Dlaczego Pieczykolan wylądowała w powiecie, jako naczelnik wydziału od funduszy unijnych. Wygryzła Szabałe byłą sekretarkę Cholewy! Stanowiska im uciekają a ryjków było wiele przy korycie. Kusocińskiego droga powiatowa pomiędzy Świdnikiem a Mełgwią a tylko Świdnik może starać się o środki unijne na nią. Inwestycja od samego początku blokowana przez Osinę, czy kogoś jeszcze? Dlaczego jeszcze powiat nie wykupił gruntów? A kto z władz Mełgwi mieszka przy niej? Klika jedna wielka klika a rączka rączkę myje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!