Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

14 marca 2016 r.
8:03

Salowe zarabiają 8,30 zł brutto za godzinę. Razem chce odwołania dyrektora szpitala

0 47 A A

Odwołania dyrektora szpitala w Świdniku domagają się od starosty lubelscy działacze Partii Razem. Powód? Dramatyczna sytuacja zatrudnionych w placówce salowych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek do starosty powiatu świdnickiego Dariusza Kołodziejczyka dotarł list otwarty zarządu okręgu lubelskiego Partii Razem. Jego autorzy apelują o odwołanie dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świdniku Jacka Kamińskiego. Ich zdaniem odpowiada on za przekazanie pracujących w szpitalu salowych konsorcjum krakowskich firm Izan i Naprzód Service, co miało spowodować drastyczne pogorszenie warunków ich pracy.

Jak czytamy w piśmie, 16 z 40 salowych pracuje na umowie-zleceniu za stawkę godzinową 8,30 zł brutto, a pozostałe otrzymują minimalne wynagrodzenie na umowach o pracę. Wszystkie zostały pozbawione dodatków za dyżury świąteczne i nocne, premii jubileuszowych i wysługi lat, zlikwidowano także fundusz socjalny. Z kolei systematyczne ograniczanie zatrudnienia i fatalna organizacja pracy doprowadziły do przeciążenia obowiązkami i niesprawiedliwego podziału zadań między pracownicami. Jak piszą autorzy listu, miało to mieć wpływ na dwa przypadki zawałów serca, jakich doznały dwie salowe.

– Chcemy, żeby starosta świdnicki bacznie przyjrzał się polityce prowadzonej przez szpital w Świdniku i na jakich zasadach zatrudnione są tam salowe. Naszym zdaniem dochodzi tam do jawnego łamania prawa pracy – mówi Eliza Cieszkowska, członek zarządu okręgu lubelskiego Partii Razem. – Jeśli nie otrzymamy żadnej odpowiedzi, podejmiemy bardziej zdecydowane środki, np. protest – dodaje.

W piątek starosta spotkał się z szefem szpitala. – Za wcześnie jest, żeby mówić o odwołaniu dyrektora, bo musiałoby być naruszonych kilka elementów. Powinniśmy przede wszystkim szukać rozwiązania w sytuacji prawnej, jaką mamy – mówi starosta Dariusz Kołodziejczyk. – Moglibyśmy pójść na łatwiznę i powiedzieć, że to nie jest nasz problem, ale chcę uczestniczyć w rozmowach pomiędzy zewnętrzną firmą, która wygrała przetarg, a salowymi. Teraz możemy tylko negocjować i od tego chcemy zacząć, ewentualnie później będziemy szukać dalszych rozwiązań.

Z dyrektorem szpitala Jackiem Kamińskim nie udało nam się skontaktować. W siedzibie spółki zatrudniającej świdnickie salowe telefon milczał.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Krystyna / 29 marca 2016 o 05:14
Odwołać zarząd powiatu !! Ludzie są najważniejsi
Avatar
Gość / 27 marca 2016 o 11:23

My Lekarze zarabiający 150zł za godzine nie pozwolimy na podwyżki dla salowych, trzeba się było uczyć!

za te 150 zł przewijaj i kaszki donoś
Avatar
Gość / 27 marca 2016 o 11:20
Jestem za zwolnieniem starosty który nie potrafi podjąć właściwej decyzji To Wy macie służyć społeczeństwu. Salowe mają takie same żoładki jak Pan dyrektor i starosta. Poza tym pracuja z powołaniem bo kto by chciał taka trudna prace wykonywac za takie pieniadze. Dajcie im godziwa płace za swoją prace ktora mam wszystkim służy!
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 10:16
Najważniejsze od wczoraj - nie ludzie tylko ROWERY masakra powiatowa foty foty foty
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 13:24
Nareszcie jest prawdziwa lewica w Świdniku!!! Brawo RAZEM. Czas podziękować farbowanym lisom lewicy. Gdzie był Świdnik Wspólna Sprawa?
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 14:26
Osina, Sadło to nie są sympatycy razem? Co to jest schizofrenia polityczna? Przecież szpital jest powiatowy i to Osina, Kołodziejczyk i Białowąs ponoszą pełną odpowiedzialność! Brawo! Dotrzymaliście chłopy słowa i realizujecie obietnice! Jeszcze więcej chcemy fb, powiat tv i przeglądu świdnickiego! Promujcie się dalej za nasze pieniądze a ludzi miejscie za nic.
Avatar
Kaczka od salowych / 18 marca 2016 o 21:49
Osina na rowerach z Bialowasem będzie jeździć o tym się tylko gada i gada ale żeby ludzie na rower mieli zadbajcie !!!! Od czego jesteście ???? Bo chyba nie do zdjeć !
Avatar
Kaczka dla Kuby / 18 marca 2016 o 21:45
Osina rozumiemy dołączył do ideologicznych kolegów z razem ????? Zdjęcia już pewnie na profilu fb
Avatar
Gość / 18 marca 2016 o 16:49
Popatrzeć kto i jaką fura podjeżdża do roboty pod szpital i będzie wiadomo komu zabrać. O corocznym PITcie nie wspomnę...
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 20:41

Ostatnie wpisy świadczą o tym ,że "adresaci po-psl " są już ciężko przestraszeni - zaczynają przebierać nóżkami i straszą . A to oznacza ,że wreszcie zaczęli się bać. Jakie to piękne i oczekiwane!

Zgadzam sie z Tobą w 100% !!!

Avatar
Krystyna / 29 marca 2016 o 05:14
Odwołać zarząd powiatu !! Ludzie są najważniejsi
Avatar
Gość / 27 marca 2016 o 11:23

My Lekarze zarabiający 150zł za godzine nie pozwolimy na podwyżki dla salowych, trzeba się było uczyć!

za te 150 zł przewijaj i kaszki donoś
Avatar
Gość / 27 marca 2016 o 11:20
Jestem za zwolnieniem starosty który nie potrafi podjąć właściwej decyzji To Wy macie służyć społeczeństwu. Salowe mają takie same żoładki jak Pan dyrektor i starosta. Poza tym pracuja z powołaniem bo kto by chciał taka trudna prace wykonywac za takie pieniadze. Dajcie im godziwa płace za swoją prace ktora mam wszystkim służy!
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 10:16
Najważniejsze od wczoraj - nie ludzie tylko ROWERY masakra powiatowa foty foty foty
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 13:24
Nareszcie jest prawdziwa lewica w Świdniku!!! Brawo RAZEM. Czas podziękować farbowanym lisom lewicy. Gdzie był Świdnik Wspólna Sprawa?
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 14:26
Osina, Sadło to nie są sympatycy razem? Co to jest schizofrenia polityczna? Przecież szpital jest powiatowy i to Osina, Kołodziejczyk i Białowąs ponoszą pełną odpowiedzialność! Brawo! Dotrzymaliście chłopy słowa i realizujecie obietnice! Jeszcze więcej chcemy fb, powiat tv i przeglądu świdnickiego! Promujcie się dalej za nasze pieniądze a ludzi miejscie za nic.
Avatar
Kaczka od salowych / 18 marca 2016 o 21:49
Osina na rowerach z Bialowasem będzie jeździć o tym się tylko gada i gada ale żeby ludzie na rower mieli zadbajcie !!!! Od czego jesteście ???? Bo chyba nie do zdjeć !
Avatar
Kaczka dla Kuby / 18 marca 2016 o 21:45
Osina rozumiemy dołączył do ideologicznych kolegów z razem ????? Zdjęcia już pewnie na profilu fb
Avatar
Gość / 18 marca 2016 o 16:49
Popatrzeć kto i jaką fura podjeżdża do roboty pod szpital i będzie wiadomo komu zabrać. O corocznym PITcie nie wspomnę...
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 20:41

Ostatnie wpisy świadczą o tym ,że "adresaci po-psl " są już ciężko przestraszeni - zaczynają przebierać nóżkami i straszą . A to oznacza ,że wreszcie zaczęli się bać. Jakie to piękne i oczekiwane!

Zgadzam sie z Tobą w 100% !!!

Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 0

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 1 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 10 1

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 3

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 9 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 17

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?