środa, 21 marca 2018 r.

Świdnik

Samolotami ze Świdnika polecą na Litwę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2010, 12:59
Autor: (mm)

W rajdzie samolotowym im. generała Tadeusza Góry wezmą udział 24 samoloty z 120 osobami. Nabór dla załóg ma zostać ogłoszony przed 17 maja.

– Rajd odbędzie się 28-30 maja. Na piątek planujemy przylot załóg do Świdnika i zatankowanie ich samolotów – zapowiada Michał Piotrowicz, naczelnik Wydziału Rozwoju w starostwie powiatowym w Świdniku. – Tego dnia odbędą się również konferencje z załogami, partnerami projektu, rozwiązanie związanych z rajdem konkursów. Mieszkańcy będą mogli pooglądać samoloty.

W rajdzie wystartuje 20 samolotów z 4 osobami na pokładzie i cztery z 10 osobami na pokładzie. Razem 120 osób. – W sobotę od godziny 7 załogi będą wylatywać do Wilna. Prawdopodobnie będzie krótki postój na Mazurach, by zatankować maszyny – wyjaśnia M. Piotrowicz.

Uczestnicy przed południem wylądują na Litwie. Później udadzą się m.in. z wizytą do polskiej szkoły i spotkają się z lokalnymi władzami. W niedzielę natomiast czeka ich zwiedzanie Wilna. Będą tam rozdawane specjalne promocyjne foldery. Po południu rozpoczną się wyloty do Świdnika.

– Jest bardzo duże zainteresowanie, mimo że oficjalnego naboru załóg jeszcze nie ogłosiliśmy. Stanie się to przed 17 maja – podkreśla Piotrowicz. – Przy wyborze uczestników będziemy kierować się tym, czy mają sprawny samolot z ważnym ubezpieczeniem oraz czy pilot ma ważną licencję.

A co jeśli znajdą chętni, którzy nie mają samolotu? – Jeśli znajdzie się wolne miejsce w samolocie jakiejś załogi, na pewno taka osoba będzie brana pod uwagę – zapewniają organizatorzy.

Rajd to także działania promujące Świdnik. Jest już opracowane logo rajdu oraz zatwierdzony do druku folder w trzech językach: polskim, angielskim i litewskim. – Promuje on gminę Świdnik, powiat świdnicki, Aeroklub Świdnicki i miasto Soleczniki. Druga jego część dotyczy generała Tadeusza Góry i tradycji lotniczych miasta Świdnik – wyjaśnia M. Piotrowicz.

Został też ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z całego powiatu. Można również zgłaszać się do konkursu wiedzy o gen. T. Górze. Przeznaczony jest on dla uczniów wszystkich rodzajów szkół. Odbędzie się 24 maja o godzinie 10 w świdnickiej bibliotece. Testowana jest też strona internetowa w trzech językach: polskim, litewskim i angielskim.

Rajd będzie kosztował 400 tys. zł. Udało się na ten cel uzyskać aż 272 tys. zł dofinansowania. Pozostałą kwotę dorzuciły powiat i miasto Świdnik.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!