niedziela, 18 marca 2018 r.

Świdnik

Siedziba władz urzędu miasta wciąż do sprzedania

Dodano: 23 września 2017, 13:49
Autor: aa

Jak dotąd, budynki, w którym mieszczą się Urząd Miasta i Urząd Stanu Cywilnego w Świdniku nie znalazły nowego właściciela. Nikt nie przystąpił do przetargu. Tymczasem kupnem nieruchomości jest zainteresowane Starostwo Powiatowe w Świdniku, tyle że proponowana przez nich cena jest niższa o ponad 1,3 mln zł od wskazanej przez rzeczoznawcę.

Nieruchomość, którą chcą sprzedać władze Świdnika składa się z działki o powierzchni 0,3417 ha i dwóch połączonych przejściem budynków Urzędu Miasta i Urzędu Stanu Cywilnego. Nieruchomość jest położona na terenie przeznaczonym pod usługi finansowe, handel, gastronomię i administrację. Znajduje się w centrum miasta, w sąsiedztwie sądu, galerii handlowej i nowej siedziby władz miasta.

Pierwszy przetarg został unieważniony, bo nikt do niego nie przystąpił. – Mamy budynek, którego nikt nie chce kupić, być może ze względu na jego cenę – 4 mln 600 tys. zł – przypuszcza Ewa Jankowska, sekretarz miasta i zapowiada, że zostanie ogłoszony drugi przetarg. Tym razem cena za nieruchomość będzie nieco niższa.

– Przedstawimy radnym ofertę delikatnego rabatu. Mamy taką możliwość. Natomiast zastanawiamy się jeszcze, który z wariantów wybierzemy. Czy będzie zejście z ceny na poziomie 10 czy 20 procent – dodaje Jankowska.

Kupnem gmachu urzędu jest zainteresowane Starostwo Powiatowe w Świdniku, które obecnie dzierżawi od miasta pomieszczenia w budynku przy ul. Niepodległości 13. Tyle że proponowana przez starostwo cena jest niższa od tej z przetargu.

– Złożyliśmy panu burmistrzowi ofertę opiewającą na kwotę 3 mln 250 tys. zł – informuje Dariusz Kołodziejczyk, starosta powiatu świdnickiego. – Nasza propozycja jest wynikiem tego, że już w tym roku będziemy płacić 3 zł więcej od metra, czyli 8 zł za metr wynajmowanych pomieszczeń. W przyszłym roku ta stawka jeszcze wzrośnie – do 12 zł.

Sekretarz miasta Świdnika mówi jednak, że biorąc pod uwagę nawet 20-procentowy rabat od pierwotnej ceny miejskiej nieruchomości, to i tak będzie ona wyższa od kwoty proponowanej przez powiat.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 września 2017 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PISowce, POwce, Zacofani czy tam Nowocześni. Trzeba być idiotą żeby uważać obecny rząd za gorszy od poprzedniego. Gołym okiem widać jak zmienił się kierunek rozwoju państwa. Afery, aferki są, były będą. Ale nie ma imigrantów,w końcu zwykli ludzie dostali coś od państwa i państwowe przedsiębiorstwa zaczynają się opłacać. Mamienie hasłami "demokracja" i podobne zostawcie sobie dla siebie. Tylko to słowo było słychać przez 2 ostatnie kadencje. Zamiast demokracja bardziej pasowałoby "nieudolność". Płacz komuszków i innych podobnych. O co te jęki? Że dziadkowi zabrali część emerytury i już nie będzie sponsorem dla rodzinki? Wszystko źle, wszystko nie dobrze. Nie dobrze ale dla tych którzy byli od lat nauczeni że im eis należy i ich nikt nie może ruszyć.
Rozwiń
Gość
Gość (27 września 2017 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Osina przy korycie przecież i to dobrze doi z tego koryta razem z kolegami. Jedna różnica koryto chce zmienić z powiatowego na miastowy
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2017 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prywatne miasto pisowców.... Wszyscy siedzą w kieszeni u Jocia i dlatego tak plują na Osinę, bo chce ich odciąć od koryta.
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2017 o 06:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tak Joć kupi ktoś pisze, człowieku wystartuj w przetargu daj więcej to nie kupi, a starosta śmieszny jemu to już sie kompletnie nie opłaca
Rozwiń
fuj
fuj (24 września 2017 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zlikwiduj wszystko i zostaw tylko pisowskie debilizmy Adolfie - taka wyspa szczęśliwości. A najlepiej wzystkich innych zagazować.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!