Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

13 marca 2009 r.
7:36
Edytuj ten wpis

Sierakowska pyta rząd: Co dalej z PZL Świdnik?

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 16 A A

W jakiej skali ograniczenia zamówień rządowych dotkną PZL Świdnik? Jakie argumenty legły u podstaw rozpoczęcia rozmów z czeską spółką Aero Vodochody w procesie prywatyzacji?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie m.in. pytania skierowała do ministra skarbu Aleksandra Grada lubelska posłanka SdPl Izabella Sierakowska. Jest zaniepokojona przyszłością świdnickiej fabryki.

Posłanka zareagowała zaraz po tym, jak dowiedziała się, że PZL Świdnik podpisał kontrakt z włosko-brytyjskim koncernem Augusta Westland na produkcję podzespołów do śmigłowca AW 101. To szansa dla fabryki na utrzymanie miejsc pracy. Ale wszystko zależy od tego, jak potoczy się proces prywatyzacji. Jeśli PZL Świdnik kupi czeski koncern Aero Vodochody, który przeszedł do drugiego etapu prywatyzacji, wtedy Włosi zrezygnują ze współpracy z zakładem.

"Z jednej strony niepokojące są sygnały płynące z resortu obrony o zmniejszeniu rządowych zamówień, co doprowadzi do nieuchronnych zwolnień z pracy. Z drugiej strony kierownictwo koncernu Augusta Westland zapowiada odstąpienie od udziału w procesie prywatyzacji, jeśli AW nie będzie miał pozycji inwestora strategicznego” - pisze w interpelacji Sierakowska.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Świdnicznin / 26 marca 2009 o 11:20
www.polonica.net napisał:
CO CHCESZ PACANIE PRZEZ SWOJ POST POWIEDZIEC?PRASY USRAELSKIEJ NIE CZYTASZ BO ANGIELSKIEGO NIE ZNASZ A NAWET GDYBYS ZNAL TO NIE POTRAFISZ LOGICZNIE MYSLEC KATEGORIAMI POLITYCZNO- HISTORYCZNIE-GOSPODARCZYMI.CALA ZYDOBOLSZEWICKA FORMACJA REBEKI SOMER VEL SIERAKOWSKIEJ OGRABILA POLSKE I NISZCZY POLAKOW NA CALYM SWIECIE .JAK RZNIESZ PRZYGLUPA TO ALBO JESTES ODMOZDZONYM PRZEZ TEL-AVIZJE PSZENNO-BURACZANYM "YNTELYGENTEM" ALBO GUDLAJEM.
CO ZA WYRAFINOWANA; KOSZERNA PINDA Z SOMER-SIERAKOWSKIEJ! TERAZ SIE TROSZCZY O STOCZNIE?! TYPOWO TALMUDYCZNA ZAGRYWKA DLA GOJI...


Ty baranie zaciemniony!!!!! Chyba zaduzo rydzyka sie nasłuchałeś mocherze jeb...any. Jezus tez był zydem no i co????? do kogo sie cioto modlisz?? Normalnie nie moge z takimi ludzli. Człowieku ciebie trzeba leczyć albo do komory gazowej!!!!!!!!! Jak coś nam nie wychodzi to najlepiej na żyda zgonić.
Bardzo dobrze że chociaż Sierakowska zabiera głos w tej sprawie i mów prawde że jak pepiki przejmą WSK to zamiast śmigłowców bedziemy robić ale kapsle do złotego bażanta!!!!!!!!!! Czego pier***cu nie napiszesz o tych co chcą sprzedać zakład pepikom tylko o tej co mowi prawde???!!!!!!!!


Ty baranie zaciemniony!!!!! Chyba zaduzo rydzyka sie nasłuchałeś mocherze jeb...any. Jezus tez był zydem no i co????? do kogo sie cioto modlisz?? Normalnie nie moge z takimi ludzli. Człowieku ciebie trzeba leczyć albo do komory gazowej!!!!!!!!! Jak coś nam nie wychodzi to najlepiej na żyda zgonić.
Bardzo dobrze że chociaż Sierakowska zabiera głos w tej sprawie i mów prawde że jak pepiki przejmą WSK to zamiast śmigłowców bedziemy robić ale kapsle do złote... rozwiń
Avatar
fan / 25 marca 2009 o 14:07
IZA to nie nasza wina że jesteś z Lublina
Avatar
luiza / 21 marca 2009 o 10:53
No nie , Znowu temat jak bumerang......każdy ma jakieś wady i zalety....jednych się lubi , a innych nie.......
Czy nie lepiej powiedzieć coś konkretnego , .....albo nie...skoro o kim byśmy nie mówili ./z tych ważniejszych/..to żyd.....to może
zacznijmy od początku i zdecydowanie powiedzmy czy jest ktoś kto nie jest żydem......i powiedzmy też , dlaczego być żydem to żle ????
A może to dobrze ?? / Ja tego nie wiem , nie mam takiego pochodzenia , ale też wcale mi to w niczym nie przeszkadza......
Avatar
www.polonica.net / 15 marca 2009 o 13:22
WIECEJ O REBECE SOMMER VEL SIERAKOWSKA NA www.polonica.net w dziale lista zydow - zydokracja w zniewalanej Polsce. www.polonica.net
Avatar
www.polonica.net / 14 marca 2009 o 20:34
polak napisał:
Ludzie dziela sie na normalnych i nie normalnych.Uczciwych lub nie.
W tak kochanych St.Zjedn Ameryki zyja Amerykanie ktorym nikt nie wypomina przodkow W Polsce zyja Polacy,a polskie pieklo urzadzaja ludzie psychicznie chorzy ze sladami mozgu w glowach zaprogramowani na glupote.To szukanie winnych wlasnej nieudolnosci.
Nie szukajcie winnych wsrod innych nacji bo glupota nie jest usprawiedliwieniem dla wlasnych niepowodzen.

CO CHCESZ PACANIE PRZEZ SWOJ POST POWIEDZIEC?PRASY USRAELSKIEJ NIE CZYTASZ BO ANGIELSKIEGO NIE ZNASZ A NAWET GDYBYS ZNAL TO NIE POTRAFISZ LOGICZNIE MYSLEC KATEGORIAMI POLITYCZNO- HISTORYCZNIE-GOSPODARCZYMI.CALA ZYDOBOLSZEWICKA FORMACJA REBEKI SOMER VEL SIERAKOWSKIEJ OGRABILA POLSKE I NISZCZY POLAKOW NA CALYM SWIECIE .JAK RZNIESZ PRZYGLUPA TO ALBO JESTES ODMOZDZONYM PRZEZ TEL-AVIZJE PSZENNO-BURACZANYM "YNTELYGENTEM" ALBO GUDLAJEM.
CO ZA WYRAFINOWANA; KOSZERNA PINDA Z SOMER-SIERAKOWSKIEJ! TERAZ SIE TROSZCZY O STOCZNIE?! TYPOWO TALMUDYCZNA ZAGRYWKA DLA GOJI...

CO CHCESZ PACANIE PRZEZ SWOJ POST POWIEDZIEC?PRASY USRAELSKIEJ NIE CZYTASZ BO ANGIELSKIEGO NIE ZNASZ A NAWET GDYBYS ZNAL TO NIE POTRAFISZ LOGICZNIE MYSLEC KATEGORIAMI POLITYCZNO- HISTORYCZNIE-GOSPODARCZYMI.CALA ZYDOBOLSZEWICKA FORMACJA REBEKI SOMER VEL SIERAKOWSKIEJ OGRABILA POLSKE I NISZCZY POLAKOW NA CALYM SWIECIE .JAK RZNIESZ PRZYGLUPA TO ALBO JESTES ODMOZDZONYM PRZEZ TEL-AVIZJE PSZENNO-BURACZANYM "YNTELYGENTEM" ALBO GUDLAJEM.
CO ZA WYRAFINOWANA; KOSZE... rozwiń
Avatar
polak / 14 marca 2009 o 12:34
www.polonica.net napisał:
www.polonica.net WIECEJ O SIERAKOWSKIEJ VEL REBEKA SOMER NA POLSKIM NIEZALEZNYM PORTALU INFORMACYJNYM W DZIALE:LISTA ZYDOW- ZYDOKRACJA W ZNIEWALANEJ POLSCE. DODAJ DO SWOICH ULUBIONYCH STRON- WWW:POLONICA.NET

Ludzie dziela sie na normalnych i nie normalnych.Uczciwych lub nie.
W tak kochanych St.Zjedn Ameryki zyja Amerykanie ktorym nikt nie wypomina przodkow W Polsce zyja Polacy,a polskie pieklo urzadzaja ludzie psychicznie chorzy ze sladami mozgu w glowach zaprogramowani na glupote.To szukanie winnych wlasnej nieudolnosci.
Nie szukajcie winnych wsrod innych nacji bo glupota nie jest usprawiedliwieniem dla wlasnych niepowodzen.

Ludzie dziela sie na normalnych i nie normalnych.Uczciwych lub nie.
W tak kochanych St.Zjedn Ameryki zyja Amerykanie ktorym nikt nie wypomina przodkow W Polsce zyja Polacy,a polskie pieklo urzadzaja ludzie psychicznie chorzy ze sladami mozgu w glowach zaprogramowani na glupote.To szukanie winnych wlasnej nieudolnosci.
Nie szukajcie winnych wsrod innych nacji bo glupota nie jest usprawiedliwieniem dla wlasnych niepowodzen. rozwiń
Avatar
www.polonica.net / 13 marca 2009 o 21:41
www.polonica.net WIECEJ O SIERAKOWSKIEJ VEL REBEKA SOMER NA POLSKIM NIEZALEZNYM PORTALU INFORMACYJNYM W DZIALE:LISTA ZYDOW- ZYDOKRACJA W ZNIEWALANEJ POLSCE. DODAJ DO SWOICH ULUBIONYCH STRON- WWW:POLONICA.NET
Avatar
~Ktos~ / 13 marca 2009 o 21:01
A reszta naszych posłow spi.
Avatar
mosquito / 13 marca 2009 o 18:00
Żeby tylko jej się coś w głowę nie zrobiło od tego zatroskania.
Avatar
polak / 13 marca 2009 o 15:15
No wlasnie.Zatroskana Sierakowska,ambitny i nieskuteczny Palikot i dzielenie na czesi polskiego przemyslu by lepiej sprzedavc i cos zarobic. Do wlasnej kieszeni.Czy ustawieni decydenci licza sie ludzmi ktorzy maja jedyne zrodlo utrzymania jakim jest praca w WSK Swidnuik.
Czy jest prawda ,ze UE wyznaczyla Polsce miejsce kraju kupujacego a nie produkujacego i sprzedajacego?
Avatar
Świdnicznin / 26 marca 2009 o 11:20
www.polonica.net napisał:
CO CHCESZ PACANIE PRZEZ SWOJ POST POWIEDZIEC?PRASY USRAELSKIEJ NIE CZYTASZ BO ANGIELSKIEGO NIE ZNASZ A NAWET GDYBYS ZNAL TO NIE POTRAFISZ LOGICZNIE MYSLEC KATEGORIAMI POLITYCZNO- HISTORYCZNIE-GOSPODARCZYMI.CALA ZYDOBOLSZEWICKA FORMACJA REBEKI SOMER VEL SIERAKOWSKIEJ OGRABILA POLSKE I NISZCZY POLAKOW NA CALYM SWIECIE .JAK RZNIESZ PRZYGLUPA TO ALBO JESTES ODMOZDZONYM PRZEZ TEL-AVIZJE PSZENNO-BURACZANYM "YNTELYGENTEM" ALBO GUDLAJEM.
CO ZA WYRAFINOWANA; KOSZERNA PINDA Z SOMER-SIERAKOWSKIEJ! TERAZ SIE TROSZCZY O STOCZNIE?! TYPOWO TALMUDYCZNA ZAGRYWKA DLA GOJI...


Ty baranie zaciemniony!!!!! Chyba zaduzo rydzyka sie nasłuchałeś mocherze jeb...any. Jezus tez był zydem no i co????? do kogo sie cioto modlisz?? Normalnie nie moge z takimi ludzli. Człowieku ciebie trzeba leczyć albo do komory gazowej!!!!!!!!! Jak coś nam nie wychodzi to najlepiej na żyda zgonić.
Bardzo dobrze że chociaż Sierakowska zabiera głos w tej sprawie i mów prawde że jak pepiki przejmą WSK to zamiast śmigłowców bedziemy robić ale kapsle do złotego bażanta!!!!!!!!!! Czego pier***cu nie napiszesz o tych co chcą sprzedać zakład pepikom tylko o tej co mowi prawde???!!!!!!!!


Ty baranie zaciemniony!!!!! Chyba zaduzo rydzyka sie nasłuchałeś mocherze jeb...any. Jezus tez był zydem no i co????? do kogo sie cioto modlisz?? Normalnie nie moge z takimi ludzli. Człowieku ciebie trzeba leczyć albo do komory gazowej!!!!!!!!! Jak coś nam nie wychodzi to najlepiej na żyda zgonić.
Bardzo dobrze że chociaż Sierakowska zabiera głos w tej sprawie i mów prawde że jak pepiki przejmą WSK to zamiast śmigłowców bedziemy robić ale kapsle do złote... rozwiń
Avatar
fan / 25 marca 2009 o 14:07
IZA to nie nasza wina że jesteś z Lublina
Avatar
luiza / 21 marca 2009 o 10:53
No nie , Znowu temat jak bumerang......każdy ma jakieś wady i zalety....jednych się lubi , a innych nie.......
Czy nie lepiej powiedzieć coś konkretnego , .....albo nie...skoro o kim byśmy nie mówili ./z tych ważniejszych/..to żyd.....to może
zacznijmy od początku i zdecydowanie powiedzmy czy jest ktoś kto nie jest żydem......i powiedzmy też , dlaczego być żydem to żle ????
A może to dobrze ?? / Ja tego nie wiem , nie mam takiego pochodzenia , ale też wcale mi to w niczym nie przeszkadza......
Avatar
www.polonica.net / 15 marca 2009 o 13:22
WIECEJ O REBECE SOMMER VEL SIERAKOWSKA NA www.polonica.net w dziale lista zydow - zydokracja w zniewalanej Polsce. www.polonica.net
Avatar
www.polonica.net / 14 marca 2009 o 20:34
polak napisał:
Ludzie dziela sie na normalnych i nie normalnych.Uczciwych lub nie.
W tak kochanych St.Zjedn Ameryki zyja Amerykanie ktorym nikt nie wypomina przodkow W Polsce zyja Polacy,a polskie pieklo urzadzaja ludzie psychicznie chorzy ze sladami mozgu w glowach zaprogramowani na glupote.To szukanie winnych wlasnej nieudolnosci.
Nie szukajcie winnych wsrod innych nacji bo glupota nie jest usprawiedliwieniem dla wlasnych niepowodzen.

CO CHCESZ PACANIE PRZEZ SWOJ POST POWIEDZIEC?PRASY USRAELSKIEJ NIE CZYTASZ BO ANGIELSKIEGO NIE ZNASZ A NAWET GDYBYS ZNAL TO NIE POTRAFISZ LOGICZNIE MYSLEC KATEGORIAMI POLITYCZNO- HISTORYCZNIE-GOSPODARCZYMI.CALA ZYDOBOLSZEWICKA FORMACJA REBEKI SOMER VEL SIERAKOWSKIEJ OGRABILA POLSKE I NISZCZY POLAKOW NA CALYM SWIECIE .JAK RZNIESZ PRZYGLUPA TO ALBO JESTES ODMOZDZONYM PRZEZ TEL-AVIZJE PSZENNO-BURACZANYM "YNTELYGENTEM" ALBO GUDLAJEM.
CO ZA WYRAFINOWANA; KOSZERNA PINDA Z SOMER-SIERAKOWSKIEJ! TERAZ SIE TROSZCZY O STOCZNIE?! TYPOWO TALMUDYCZNA ZAGRYWKA DLA GOJI...

CO CHCESZ PACANIE PRZEZ SWOJ POST POWIEDZIEC?PRASY USRAELSKIEJ NIE CZYTASZ BO ANGIELSKIEGO NIE ZNASZ A NAWET GDYBYS ZNAL TO NIE POTRAFISZ LOGICZNIE MYSLEC KATEGORIAMI POLITYCZNO- HISTORYCZNIE-GOSPODARCZYMI.CALA ZYDOBOLSZEWICKA FORMACJA REBEKI SOMER VEL SIERAKOWSKIEJ OGRABILA POLSKE I NISZCZY POLAKOW NA CALYM SWIECIE .JAK RZNIESZ PRZYGLUPA TO ALBO JESTES ODMOZDZONYM PRZEZ TEL-AVIZJE PSZENNO-BURACZANYM "YNTELYGENTEM" ALBO GUDLAJEM.
CO ZA WYRAFINOWANA; KOSZE... rozwiń
Avatar
polak / 14 marca 2009 o 12:34
www.polonica.net napisał:
www.polonica.net WIECEJ O SIERAKOWSKIEJ VEL REBEKA SOMER NA POLSKIM NIEZALEZNYM PORTALU INFORMACYJNYM W DZIALE:LISTA ZYDOW- ZYDOKRACJA W ZNIEWALANEJ POLSCE. DODAJ DO SWOICH ULUBIONYCH STRON- WWW:POLONICA.NET

Ludzie dziela sie na normalnych i nie normalnych.Uczciwych lub nie.
W tak kochanych St.Zjedn Ameryki zyja Amerykanie ktorym nikt nie wypomina przodkow W Polsce zyja Polacy,a polskie pieklo urzadzaja ludzie psychicznie chorzy ze sladami mozgu w glowach zaprogramowani na glupote.To szukanie winnych wlasnej nieudolnosci.
Nie szukajcie winnych wsrod innych nacji bo glupota nie jest usprawiedliwieniem dla wlasnych niepowodzen.

Ludzie dziela sie na normalnych i nie normalnych.Uczciwych lub nie.
W tak kochanych St.Zjedn Ameryki zyja Amerykanie ktorym nikt nie wypomina przodkow W Polsce zyja Polacy,a polskie pieklo urzadzaja ludzie psychicznie chorzy ze sladami mozgu w glowach zaprogramowani na glupote.To szukanie winnych wlasnej nieudolnosci.
Nie szukajcie winnych wsrod innych nacji bo glupota nie jest usprawiedliwieniem dla wlasnych niepowodzen. rozwiń
Avatar
www.polonica.net / 13 marca 2009 o 21:41
www.polonica.net WIECEJ O SIERAKOWSKIEJ VEL REBEKA SOMER NA POLSKIM NIEZALEZNYM PORTALU INFORMACYJNYM W DZIALE:LISTA ZYDOW- ZYDOKRACJA W ZNIEWALANEJ POLSCE. DODAJ DO SWOICH ULUBIONYCH STRON- WWW:POLONICA.NET
Avatar
~Ktos~ / 13 marca 2009 o 21:01
A reszta naszych posłow spi.
Avatar
mosquito / 13 marca 2009 o 18:00
Żeby tylko jej się coś w głowę nie zrobiło od tego zatroskania.
Avatar
polak / 13 marca 2009 o 15:15
No wlasnie.Zatroskana Sierakowska,ambitny i nieskuteczny Palikot i dzielenie na czesi polskiego przemyslu by lepiej sprzedavc i cos zarobic. Do wlasnej kieszeni.Czy ustawieni decydenci licza sie ludzmi ktorzy maja jedyne zrodlo utrzymania jakim jest praca w WSK Swidnuik.
Czy jest prawda ,ze UE wyznaczyla Polsce miejsce kraju kupujacego a nie produkujacego i sprzedajacego?