Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

5 czerwca 2017 r.
7:45

Skarbnik miał odejść, ale zmienił zdanie. Starosta: czy ktoś włamał się do systemu?

0 30 A A

Skarbnik jest, czy odchodzi? To pytanie spędza sen z powiek opozycyjnym radnym powiatowym w Świdniku. Wszystko przez pismo Jana Chabrosa dotyczące jego rezygnacji z funkcji skarbnika powiatu, które ktoś anonimowo przesłał do przewodniczącego Klubu Radnych PiS – Porozumienie Prawicy w Radzie Powiatu. Starosta uspokaja, że skarbik cały czas pracuje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa dotycząca dalszej pracy w starostwie skarbnika Jana Chabrosa pojawiła się w informacji opublikowanej i przesłanej mediom przez Łukasza Reszkę, przewodniczącego Klubu Radnych PiS

– Porozumienie Prawicy w Radzie Powiatu. Szef opozycyjnego klubu komentując wykonanie budżetu wytyka władzom powiatu (rządzi nią koalicja PSL-PO-Świdnik Wspólna Sprawa – red.) także sprawę skarbnika, którą radny Reszka określa jako „niepokojącą”.

„W anonimowej wiadomości (którą radny Reszka miał otrzymać 29 kwietnia br. – red.) znajdowała się kopia rezygnacji p. Jana Chabrosa ze stanowiska skarbnika powiatu, która oficjalnym trybem wpłynęła do starosty Dariusza Kołodziejczyka. Rezygnacja datowana jest na 28 marca 2017 r.” – pisze radny Reszka.

Powodem rezygnacji miały być plany związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. „W swoim odwołaniu skarbnik nalega na przyjęcie rezygnacji na najbliższej sesji. Sesje odbyły się już 28 marca oraz 25 kwietnia 2017 r. Starosta na żadnej z dotychczasowych sesji Rady Powiatu nie poinformował o tej rezygnacji” – pisze dalej radny Reszka. „Niepokojące jest to, co się stało. Sternik opuszcza okręt, gdy ten jest jeszcze w rejsie, do końca kadencji zostało 1,5 roku. Ale najgorsze jest to, że dowiadujemy się o tym anonimowo od pracowników starostwa, którzy muszą ryzykować, aby opinia publiczna dowiedziała się o tym jakże istotnym fakcie. Wygląda, jakby cała sprawa miała drugie dno.

– Tak jak można przeczytać w piśmie, pan skarbnik miał trochę inne plany zawodowe i w związku z tym złożył taka prośbę o odwołanie – mówi Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki. – Na razie nie było o czym informować, ponieważ w rozmowie ze mną pan skarbnik zadeklarował, że z tego się wycofuje. Co będzie dalej? To trudno powiedzieć. I dodaje: Na tę chwilę tematu nie ma.

Zaś sam skarbnik Jan Chabros odpowiada: Żadnej decyzji odnośnie zmiany pracy jeszcze nie podjąłem.

Czy są powody do niepokoju, gdyby jednak ostatecznie skarbnik w środku kadencji postanowił pracę zmienić? – Z tego co wiem w poprzednich kadencjach było już tak, że skarbnik rezygnował ze stanowiska. Nie ma powodów do niepokoju. Skarbnik nadzoruje pracę wydziału finansowego. Poza tym na dziś takiego tematu nie ma.

Starostę zastanawia jednak co innego, w jaki sposób w posiadanie pisma wszedł radny Reszka. Kołodziejczyk nie wyklucza skierowania zawiadomienia do prokuratury. – Konsultuję to z prawnikami, ponieważ dla mnie zasadniczym pytaniem jest to, czy to pismo przekazał któryś z pracowników, czy też ktoś włamał się do systemu? – zastanawia się starosta świdnicki.

– Jest tak jak z wszystkimi aferami – komentuje słowa starosty radny Reszka. – Problemem nie jest afera, tylko to, że ktoś kogoś na tym przyłapał. Wiadomość otrzymałem anonimowo, nie pierwszą zresztą.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 20:13
chętnie pójdę do pracy w Starostwie, czekam na ofertę!
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 o 13:30
• przekupstwo – łapownictwo, • wykorzystywanie środków budżetowych i majątku publicznego do celów prywatnych lub osobistych korzyści, • płatna protekcja w obsadzaniu stanowisk, • handel wpływami, np. poparcie w wyborach lub finansowanie partii politycznej w zamian za zdobycie wpływów, • zakup zamówień, kontraktów i innych korzyści rządowych, koncesji czy decyzji sądu, • uchylanie się przed obowiązkiem celnym, podatkowym czy wynikającym z innych przepisów, • świadome, niezgodne z prawem dysponowanie środkami z budżetu państwa i majątkiem, który jest dobrem publicznym, • faworyzowanie, protekcja, • nepotyzm, kumoterstwo, • kupczenie wpływami.
• przekupstwo – łapownictwo, • wykorzystywanie środków budżetowych i majątku publicznego do celów prywatnych lub osobistych korzyści, • płatna protekcja w obsadzaniu stanowisk, • handel wpływami, np. poparcie w wyborach lub finansowanie partii politycznej w zamian za zdobycie wpływów, • zakup zamówień, kontraktów i innych korzyści rządowych, koncesji czy decyzji sądu, • uchylanie się przed obowiązkiem celnym, podatkowym czy wynikającym z innych przepisów, • świadome, niezgodne z prawem dysponowanie środkami z budżetu państwa i majątkiem, któ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 o 13:28
Płatna protekcja – pośredniczenie w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub obietnicę jej otrzymania, dzięki wpływom w instytucji państwowej...
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 o 13:24
Diety w Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ciągle rosną. Już teraz diety członków komisji pochłaniają ponad 5,5% wpływów z opłat za sprzedaż alkoholu.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 17:36
Co Ty piszesz ze Reszka mogł kogos zaorac? Spójrz w oczy Reszce. Widac w nich tylko $$ . Szkoda ze tacy ludzie żądza Swidnikiem.....
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 o 22:21
Sadło i Osina już pisaliście o Reszcze, jego siostrze i wójku Marianie Kowalskim. Ale co z tego? Zaorał Was swoją odpowiedzią i tym co robi. Patrzy Wam na brudne ręce i punktuje! Może Sadło opowie o swoim tacie? O jego upodobaniach? Może Osina opowie o swoich nałogach? czekamy! i prosze powiedzcie jak znależciście się w starostwie razem z Wilkiem, Kruczkową i Lipniowiecką?
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 o 22:14
hahaha.... ale Was Reszka zaorał. "Mistrzowie manipulacji Sadło i Osina nie śpimy. Świdnik Wspólna Sprawa hejtujcie dla nas. Odwracajcie kota ogonem. Czekamy na komentarz nielegalnego zatrudnienia Wilka, podwyżki na start dla Kołodziejczyka, propagandy za nasze pieniądze i kolesiostwa w powiecie. "
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 o 19:03
Tak to jest jak reszka udaje orła...
Avatar
Gość / 10 czerwca 2017 o 10:10
właśnie właśnie a co tam w MKS-ie słychać. Z tego co widać to cienizna. Z drużyny, która po rundzie jesiennej była w czubie tabeli po zmiane z GPTS-u na MKS spadła na samo dno. Teraz pewnie wezmą sie za siatkę a potem rozwalą pozostałe dyscypliny. Oj to jest ZŁA zmiana..... Panie burmistrzu czas na trudne decyzje! W Panu ostatnia nadzieja! Bo przyjdzie celebryta z powiatu, zmiecie wszystko i wprowadzi się do ratusza!!!
Avatar
obserwator / 10 czerwca 2017 o 07:11
Reszka chce pójść w ślady Sobonia i zostać posłem. Co chwila produkuje nowe face newsy, by świat o nim nie zapomniał. Zamiast wsławiać sie czymś dobrym dla mieszkańców miasta, co chwilę rozkręca nową aferę. Piszecie o kolesiostwie w Starostwie - a jak nazwać to, ze Reszka został prezesem Avii ? Dlaczego jego siostra pracuje w Pegimeku ? Jak Piotrowicz został naczelnikiem w UM ?
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 20:13
chętnie pójdę do pracy w Starostwie, czekam na ofertę!
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 o 13:30
• przekupstwo – łapownictwo, • wykorzystywanie środków budżetowych i majątku publicznego do celów prywatnych lub osobistych korzyści, • płatna protekcja w obsadzaniu stanowisk, • handel wpływami, np. poparcie w wyborach lub finansowanie partii politycznej w zamian za zdobycie wpływów, • zakup zamówień, kontraktów i innych korzyści rządowych, koncesji czy decyzji sądu, • uchylanie się przed obowiązkiem celnym, podatkowym czy wynikającym z innych przepisów, • świadome, niezgodne z prawem dysponowanie środkami z budżetu państwa i majątkiem, który jest dobrem publicznym, • faworyzowanie, protekcja, • nepotyzm, kumoterstwo, • kupczenie wpływami.
• przekupstwo – łapownictwo, • wykorzystywanie środków budżetowych i majątku publicznego do celów prywatnych lub osobistych korzyści, • płatna protekcja w obsadzaniu stanowisk, • handel wpływami, np. poparcie w wyborach lub finansowanie partii politycznej w zamian za zdobycie wpływów, • zakup zamówień, kontraktów i innych korzyści rządowych, koncesji czy decyzji sądu, • uchylanie się przed obowiązkiem celnym, podatkowym czy wynikającym z innych przepisów, • świadome, niezgodne z prawem dysponowanie środkami z budżetu państwa i majątkiem, któ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 o 13:28
Płatna protekcja – pośredniczenie w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub obietnicę jej otrzymania, dzięki wpływom w instytucji państwowej...
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 o 13:24
Diety w Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ciągle rosną. Już teraz diety członków komisji pochłaniają ponad 5,5% wpływów z opłat za sprzedaż alkoholu.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 17:36
Co Ty piszesz ze Reszka mogł kogos zaorac? Spójrz w oczy Reszce. Widac w nich tylko $$ . Szkoda ze tacy ludzie żądza Swidnikiem.....
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 o 22:21
Sadło i Osina już pisaliście o Reszcze, jego siostrze i wójku Marianie Kowalskim. Ale co z tego? Zaorał Was swoją odpowiedzią i tym co robi. Patrzy Wam na brudne ręce i punktuje! Może Sadło opowie o swoim tacie? O jego upodobaniach? Może Osina opowie o swoich nałogach? czekamy! i prosze powiedzcie jak znależciście się w starostwie razem z Wilkiem, Kruczkową i Lipniowiecką?
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 o 22:14
hahaha.... ale Was Reszka zaorał. "Mistrzowie manipulacji Sadło i Osina nie śpimy. Świdnik Wspólna Sprawa hejtujcie dla nas. Odwracajcie kota ogonem. Czekamy na komentarz nielegalnego zatrudnienia Wilka, podwyżki na start dla Kołodziejczyka, propagandy za nasze pieniądze i kolesiostwa w powiecie. "
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 o 19:03
Tak to jest jak reszka udaje orła...
Avatar
Gość / 10 czerwca 2017 o 10:10
właśnie właśnie a co tam w MKS-ie słychać. Z tego co widać to cienizna. Z drużyny, która po rundzie jesiennej była w czubie tabeli po zmiane z GPTS-u na MKS spadła na samo dno. Teraz pewnie wezmą sie za siatkę a potem rozwalą pozostałe dyscypliny. Oj to jest ZŁA zmiana..... Panie burmistrzu czas na trudne decyzje! W Panu ostatnia nadzieja! Bo przyjdzie celebryta z powiatu, zmiecie wszystko i wprowadzi się do ratusza!!!
Avatar
obserwator / 10 czerwca 2017 o 07:11
Reszka chce pójść w ślady Sobonia i zostać posłem. Co chwila produkuje nowe face newsy, by świat o nim nie zapomniał. Zamiast wsławiać sie czymś dobrym dla mieszkańców miasta, co chwilę rozkręca nową aferę. Piszecie o kolesiostwie w Starostwie - a jak nazwać to, ze Reszka został prezesem Avii ? Dlaczego jego siostra pracuje w Pegimeku ? Jak Piotrowicz został naczelnikiem w UM ?
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 33 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!