sobota, 20 stycznia 2018 r.

Świdnik

Skarbnik miał odejść, ale zmienił zdanie. Starosta: czy ktoś włamał się do systemu?

Dodano: 5 czerwca 2017, 07:45

Skarbnik jest, czy odchodzi? To pytanie spędza sen z powiek opozycyjnym radnym powiatowym w Świdniku. Wszystko przez pismo Jana Chabrosa dotyczące jego rezygnacji z funkcji skarbnika powiatu, które ktoś anonimowo przesłał do przewodniczącego Klubu Radnych PiS – Porozumienie Prawicy w Radzie Powiatu. Starosta uspokaja, że skarbik cały czas pracuje.

Sprawa dotycząca dalszej pracy w starostwie skarbnika Jana Chabrosa pojawiła się w informacji opublikowanej i przesłanej mediom przez Łukasza Reszkę, przewodniczącego Klubu Radnych PiS

– Porozumienie Prawicy w Radzie Powiatu. Szef opozycyjnego klubu komentując wykonanie budżetu wytyka władzom powiatu (rządzi nią koalicja PSL-PO-Świdnik Wspólna Sprawa – red.) także sprawę skarbnika, którą radny Reszka określa jako „niepokojącą”.

„W anonimowej wiadomości (którą radny Reszka miał otrzymać 29 kwietnia br. – red.) znajdowała się kopia rezygnacji p. Jana Chabrosa ze stanowiska skarbnika powiatu, która oficjalnym trybem wpłynęła do starosty Dariusza Kołodziejczyka. Rezygnacja datowana jest na 28 marca 2017 r.” – pisze radny Reszka.

Powodem rezygnacji miały być plany związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. „W swoim odwołaniu skarbnik nalega na przyjęcie rezygnacji na najbliższej sesji. Sesje odbyły się już 28 marca oraz 25 kwietnia 2017 r. Starosta na żadnej z dotychczasowych sesji Rady Powiatu nie poinformował o tej rezygnacji” – pisze dalej radny Reszka. „Niepokojące jest to, co się stało. Sternik opuszcza okręt, gdy ten jest jeszcze w rejsie, do końca kadencji zostało 1,5 roku. Ale najgorsze jest to, że dowiadujemy się o tym anonimowo od pracowników starostwa, którzy muszą ryzykować, aby opinia publiczna dowiedziała się o tym jakże istotnym fakcie. Wygląda, jakby cała sprawa miała drugie dno.

– Tak jak można przeczytać w piśmie, pan skarbnik miał trochę inne plany zawodowe i w związku z tym złożył taka prośbę o odwołanie – mówi Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki. – Na razie nie było o czym informować, ponieważ w rozmowie ze mną pan skarbnik zadeklarował, że z tego się wycofuje. Co będzie dalej? To trudno powiedzieć. I dodaje: Na tę chwilę tematu nie ma.

Zaś sam skarbnik Jan Chabros odpowiada: Żadnej decyzji odnośnie zmiany pracy jeszcze nie podjąłem.

Czy są powody do niepokoju, gdyby jednak ostatecznie skarbnik w środku kadencji postanowił pracę zmienić? – Z tego co wiem w poprzednich kadencjach było już tak, że skarbnik rezygnował ze stanowiska. Nie ma powodów do niepokoju. Skarbnik nadzoruje pracę wydziału finansowego. Poza tym na dziś takiego tematu nie ma.

Starostę zastanawia jednak co innego, w jaki sposób w posiadanie pisma wszedł radny Reszka. Kołodziejczyk nie wyklucza skierowania zawiadomienia do prokuratury. – Konsultuję to z prawnikami, ponieważ dla mnie zasadniczym pytaniem jest to, czy to pismo przekazał któryś z pracowników, czy też ktoś włamał się do systemu? – zastanawia się starosta świdnicki.

– Jest tak jak z wszystkimi aferami – komentuje słowa starosty radny Reszka. – Problemem nie jest afera, tylko to, że ktoś kogoś na tym przyłapał. Wiadomość otrzymałem anonimowo, nie pierwszą zresztą.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(30) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 czerwca 2017 o 20:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chętnie pójdę do pracy w Starostwie, czekam na ofertę!
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2017 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
• przekupstwo – łapownictwo, • wykorzystywanie środków budżetowych i majątku publicznego do celów prywatnych lub osobistych korzyści, • płatna protekcja w obsadzaniu stanowisk, • handel wpływami, np. poparcie w wyborach lub finansowanie partii politycznej w zamian za zdobycie wpływów, • zakup zamówień, kontraktów i innych korzyści rządowych, koncesji czy decyzji sądu, • uchylanie się przed obowiązkiem celnym, podatkowym czy wynikającym z innych przepisów, • świadome, niezgodne z prawem dysponowanie środkami z budżetu państwa i majątkiem, który jest dobrem publicznym, • faworyzowanie, protekcja, • nepotyzm, kumoterstwo, • kupczenie wpływami.
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2017 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Płatna protekcja – pośredniczenie w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub obietnicę jej otrzymania, dzięki wpływom w instytucji państwowej...
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2017 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Diety w Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ciągle rosną. Już teraz diety członków komisji pochłaniają ponad 5,5% wpływów z opłat za sprzedaż alkoholu.
Rozwiń
Gość
Gość (12 czerwca 2017 o 17:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co Ty piszesz ze Reszka mogł kogos zaorac? Spójrz w oczy Reszce. Widac w nich tylko $$ . Szkoda ze tacy ludzie żądza Swidnikiem.....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (30)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!