środa, 24 stycznia 2018 r.

Świdnik

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdniku: Wybrali nową radę nadzorczą

Dodano: 25 czerwca 2017, 11:39

W zasobach spółdzielni jest 70,3 hektarów terenu, 209 budynków mieszkalnych i ponad 8,5 tys. mieszkań. Świdnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa liczy blisko 9,5 tysiąca członków
W zasobach spółdzielni jest 70,3 hektarów terenu, 209 budynków mieszkalnych i ponad 8,5 tys. mieszkań. Świdnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa liczy blisko 9,5 tysiąca członków (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Ośmiu na dziewięciu członków nowej rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku jest związana z Inicjatywą „Spółdzielnia dla mieszkańców”. W radzie znajdą się m.in. radni miejscy i urzędnik z magistratu. To na razie nieoficjalne wyniki głosowania.

Walne zgromadzenie członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku rozpoczęło się w poniedziałek. Zebrania były podzielone na trzy części. Jednym z głównych punktów był wybór nowej rady nadzorczej. O miejsce w nowej, już mniej licznej, bo dziewięcioosobowej radzie, ubiegało się w sumie 26 kandydatów. Dziewięciu z nich połączyło siły, aby wspólnie walczyć o mandaty. Do wyborów poszli z konkretnymi, wspólnymi propozycjami.

– Inicjatywa „Spółdzielnia dla mieszkańców” to nie był żaden komitet wyborczy. Tylko grupa mieszkańców, w którą też byłem zaangażowany, która szła pod wspólnym hasłem „Spółdzielnia dla Mieszkańców”. Zaproponowaliśmy konkretne zmiany, które chcielibyśmy wprowadzić – mówi Konrad Sawicki, jeden z kandydatów i członek obecnej rady nadzorczej SM. Sawicki jest też radnym miejskim w Świdniku i doradcą wojewody lubelskiego.

Wśród wysuwanych przez inicjatywę postulatów znalazły się m.in. te dotyczące poprawy współpracy spółdzielni z miejskim samorządem, upublicznienie kolejki po nowe mieszkania. Był też postulat ujednolicenia systemu wynagradzania zarządu spółdzielni.

Według nieoficjalnych jeszcze wyników, do nowej rady nadzorczej weszło 8 z 9 osób z Inicjatywy „Spółdzielnia dla Mieszkańców”. Poza Konradem Sawickim są to: Andrzej Kukawski, Jan Pyszniak, Marian Gołębiowski, Karol Łukasik (pracownik Urzędu Miasta w Świdniku), Marta Krawczyk, Katarzyna Denis (radna miejska) i Andrzej Krawczyk. Ostatnią osobą, która według nieoficjalnych danych wejdzie do nowej rady nadzorczej jest Paweł Walczak.

– Oficjalne wyniki głosowania poznamy we wtorek. Do tego czasu wyników wyborów do rady nadzorczej walałbym nie komentować – ucina Marek Słotwiński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 lipca 2017 o 15:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
spółdzielnia nie jest dla mieszkańców spółdzielnia jest dla członków
Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2017 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Członkowie Spółdzielni czekają na realizację obietnic nowo wybranych radnych.
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2017 o 23:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
podobno Reszka, Mańka, Pejo i Sawicki to geje
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2017 o 13:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kto był choćby na jednym walnym i jest apolityczny ten na pewno poczuł się żenująco. TO była jatka przeniesiona żywcem z naszego parlamentu. Prawie że doszło do rękoczynów i gdyby nie kamera pewnie co poniektóry dali by sobie po mordzie. ale tak poważnie to frustrujące jest to, że na takie zebrania przychodzą sami emeryci. I najgorsze jest to, że kościół się do tego zaangażował. Te nawoływania z ambonie o uczestnictwo w wyborach i o zmiany na lepsze. Tylko ciekawe czy to lepsze faktycznie nadejdzie. Tak szumnie "nowi" zapowiadali, że wymienią zarząd. Ciekawe na kogo może p. Radek albo Piotrowicz - oni są z tej bandy. Zobaczymy rozliczymy.
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2017 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Propozycje lipa,inicjatywa lipa. Nakłamali w wyborach do rady miasta i dalej to samo.Nich próbują ale wątpię
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!